hamilelikte mide bulantısı:(((

iremecem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
96
2
arkadaşlar 9 haftalık hamileyim son 2 haftadır halsizlik ve mide bulantısı şikayetlerim çok arttı ne yapacağımı bilemiyorum bu sıcaklarda işe zor gelip gidiyorum yolda fenalaşıyorum ayrıca yiyeceklerin kokularından midem bulanıyor:KK43:((
Ne yapacağımı şaşırdım, hiçbişeyden tat almaz oldum fırsat buldukça dinleniyorum
3.aydan sonra geçer diyorlar inşallah geçer
benimle aynı şikayetleri paylaşan arkadaşlar ne önerirsiniz ???

canım bende 9 haftalık hamileyim aynı sorunları yaşıyorum bugün kontrolde doktoruma sordum yapılabilicek bişey yok ilaç vermek istemiyorum dedi haklı bol dinlen dedi ama sen çalıştığın için biraz imkansız gibi ben halsizliğin tek çözümü olarak keçiboynuzu pekmezini buldum sabah 1 kaşık içiyorum şuanda durumum geçen haftaya oranla daha iyi ama mide bulantısına bir çözüm bulamadım ne yersem anında çıkarıyorum etrafta soğanlı yemek yapanlara düşman oldum kokusunu duymak bile istemiyorum krakerlerle bastırmaya çalışıyorum bulantıyı eğer çok kötü durumdaysan doktoruna bir danış derim benim de bu hafta sürseydi şikayetlerim doktor serum vericem dedi allahtan atlattık biraz

benimde acayip derecede mide bulantısı çekiyorum...ne yiyeceğimi de şaşırdım..sürekli etrafda aç geziyorum..
birde 4.cü hamileliğim aslında bunlara alışık olmam lazım ama yok canım nerdeeee..
bende bazen zeytinle bastırmaya çalışıyorum yada peynir yiyerek...
havalarında etkisi de fazlaca..rabbime hergün dua ediyorum biran önce bitsin bu bulantılar diye...

slm kizlar ,ben hamile degilim ama hamilelikte bende bulanti ve kuzma yasadim cok kötüydüm ilk ay sadece bulanrim vardi sonra 4 aya kadar her ikisi hasteneklik bile oldumbenneyaptımki simdi ikimciye cesaretim yok yine öyle olurum diye:1no2:

mide bulantısını en iyi bilenlerden biriyim sanırım 4,5 ay mide bulantısı çektim ne yesem ne içsem kustum suya bile hasret kalmıştım sadece çubuk kraker yiyebiliyodum bazen onu bile yiyemiyodum ilaç kullandım bütün yolları denedim gerçi benim bünyem sağlam hiç hastanelik olmadım ama bazı kişilere serum takılıyo sabretmekten başka çare yok şimdi sadece sabahları midem bulanıyo ama kahvaltı edince hemen geçiyo bunada çok şükür en azından kusmuyorum

güzelim öncelikle hayırlı olsun bebişin.allah kucagına almayı nasip etsin.bu sıcaklarda hamişlik zor kolay gelsin herkese.
benim tavsiyem sabahları yogurdun içine 1 tatlı kaşığı zencefil tozu koyup onu ye mide bulantısına birebir.bu arada arada bir nane cayı iç ama fazla degil.ilk 3 ay maydonoz ve taze nane iyi degil hamileler için.geçmş olsun

7.hafta itibariyle sürekli kusuyordum
hala daha kusuyorum ara ara serum takıldı
cumartesiden bu yana hastanede yattım
7 kilo verdim 5 idi ama 2 kilo daha vermişim
idrarımda ketonda görüldü +300
bende hap,çubuk kraker vs bır ıse yaramadı
tavsıyem druna danısıp bir şeyler onunla birlikte çözüm bulmanız
ben serumda çok rahatlıyorum

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim
Ben Renie Duo diye bir şurup içmeye başladım midemi çok rahatlattı bulantımı hafifletti
ben faydasını gördüm sizde doktorlarınıza danışıp bir sorun isterseniz
allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar inşallah sağlıkla sıhhatle ve hayırlısıyla bebeişlerimizi kucağımıza alırız:)

arkadaşlar 9 haftalık hamileyim son 2 haftadır halsizlik ve mide bulantısı şikayetlerim çok arttı ne yapacağımı bilemiyorum bu sıcaklarda işe zor gelip gidiyorum yolda fenalaşıyorum ayrıca yiyeceklerin kokularından midem bulanıyor:KK43:((
Ne yapacağımı şaşırdım, hiçbişeyden tat almaz oldum fırsat buldukça dinleniyorum
3.aydan sonra geçer diyorlar inşallah geçer
benimle aynı şikayetleri paylaşan arkadaşlar ne önerirsiniz ???

merhaba arkadasim ben 24 haftalik hamileyim.4 aya kadar mide bulantisi cektim. suan cok sukur iyiyim. ama 10 kilo verdim , hicbirsey yiyemiyordum bulabtidan, tiksintiden.

bende 6 haftalık oldum 2 haftadır bulantı vardı ama bu hafta dahada yoğunlaştı kusma derecesine geliyorum.folik asit içmek bile bulandırıyor midemi.şimdilik kraker soda vb. çare oluyor.inşallah ilerlemez çünkü hayat bıktrıcı oluyor.allah yardımcımız olsun

ben hamileliğimde hiç mide bulanıtısı nedir bilmedim kızlar...
ama nane, hani şu beyaz sert leblebi var ya bunların bastırdığını yengemden biliyorum deyenin isterseniz...

valla ben hamileligimin baslarinda mide bulantisindan neler cektim ama hic kusmadim,dr um da kusmuyorsan sorun yok dedi ilac almadim...ama yuzlu kraker ve elma yiyince geciyor...Allah tan benim bulantilarim bitti...Allah olanlari da kurtarsin...

5 aylık hamileyim hatta 5 ayım yeni bitti ilk günümden bugune hala midem bulanıyor insanın yapısına göre degişiyor ve benimki ne ilaçla durdu nede başka şeylerle doktorumun önerdigi herşeyi yaptım geçmiyo çekicez mecburen.:1no2::1no2::1no2:
ama bebegimi kucagıma alacagım günü düşündükçe birazcıkta olsa rahatlıyorum.:nazar::nazar::nazar:

bende 8 hftalık hamileyim ve acayip miğdem bulanıyor kusmaıyorumda öğürmekten bıktım usandım bende çözüm arıyorum

geçmio napsanız da kızlar ben 4 aylık oldum benim kusmam yok ama midem hep bulanıo.geçiren hiçbişey yok sadece rahatlatan şeyler var kuru şeyler peynir ekmek gibi...

bende 9 haftalık hamileyim, yaklaşık 3 haftadır çook mide bulantım var... ara ara kusuyorumda ama kusmamak için az yiyorum... artık yemekten soğdum ki ben yemeyi çok seven biriydim...

yemediğim için daha çok miden bulanıyor, yersem kusuyorum.. tam bir kısır döngü oldu..

tavuk et ve yumurtadan iyice tiksindim... inşallah mide bulantım geçince yiyebilirim...

doktorum dün mide bulantısına karşı ilaç verdi ama pek istemiyorum kullanmanı dedi. mecbur kalmadıkca kullanma dedi.. ama ne zaman mecbur kaldığımı kestiremiyorum ki.. mafoldumben

Naneli sakızı deneyin. Özellikle şekersiz naneli sakızlar çok işe yarıyor. Falım gibi mesela...

arkadaşlar merhabalar benim adetime 5 gün var ama yaklaşık 3 haftadır kusuyorum ve 1 haftadır bel ağrısı kasık ağrısı mide bulantısı ne yesem kusuyorum ve karnım çok şişti acaba hamilemiyim bana acil cevap yazarmısınız....

arkadaşlar merhabalar benim adetime 5 gün var ama yaklaşık 3 haftadır kusuyorum ve 1 haftadır bel ağrısı kasık ağrısı mide bulantısı ne yesem kusuyorum ve karnım çok şişti acaba hamilemiyim bana acil cevap yazarmısınız....

Hamilelikte mide bulantısı 4 haftadan önce başlamıyor canım.. Senin durumunun belki farklı bir sebebi olabilir. Doktora gidersen, kanda gebelik testi uygulayıp kesin bir karara varacaktır. KAnda gebelik testi için adet gecikmesi beklemen gerekmiyor.

X