Süt Saklama Kaplarımı yoksa Süt Saklama Poşetimi?

sevcanngxuxzell

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
48
0
doğum yapan anneler size bir sorum olacak, sütü sağdıktan sonra süt saklama poşetinemi koyup saklasak yoksa süt saklama kaplaramı (biberon) koyup saklasak? bu sütleri sarımsaklasaktamı saklasak sarımsaklamasaktamı saklasak gibi oldu sırnaşık şey şimdiden teşekkür ederim. :icecream: birde biberon ısıtıcısı alsammı siz kullandınız mı? sağılan sütü neyle ısıttınız? coksekeriremsu

Kullanmadım ama saklama kapları poşetlerden daha sağlıklı gibi geliyor bana,ısıtma konusunda da bir bilgim yok,ablam ısıtıcıyı mama için kullanıyordu oldukça rahat etmişti ama anne sütü ısıtılır mı yoksa oda sıcaklığında bekletililerek mi ısınması sağlanır bilemiyorum.

ben posetlerde dondurdum hep, cok kullanıslı oldu hem az yer tutuyor
biberon ısıtıcısı eminim kullanıslıdır ama bence cokta gerekli birsey degil sen bilirisn yine de canım

poset onerebılırım sana al bı ketıl kaynak suyu koy bı kaba al posetı ıcıne ohh cılllop gıbı ne gerek var ısıtıcıyaaa

benim arkadasım buzdolabı poşetlerine koyup saklamıstı sütünü.üzerlerin ne zaman sagıp koydugunu ve kaç cc oluştugunu yazmış ona göre bebegini besliyordu annesi işteyken.sütüde benmari usulu ile ılık suda cezvede ılıtır bebişine verirsin.süt saklama poşetlerine 40-50 ytl vercegine bebişinin bi eksigini alırsın.buzdolabı poseti cok cok ekonomik bence.yinede sen bilirsin.iyi günlerde büyüt bebişini

Yalnız arkadaşlar atladığınız bir nokta var, poşetler ısıtıldığı zaman kimyasallar açığa çıkar bu da süte kimyasalların karışmasına neden olur,bebeklerinizin sağlığı ile oynamayın. :KK43:

cam biberonda bekletmek daha sağlıklı diye düşünüyorum.ben de eylülde işe başlıcam ve bebeğimi bakıcıya bırakcam.sabahtan biberona sağıp vermeyi düşünüyorum.acaba öyleye kadar ne kadar süt gerekir oğluma.200 ml yeter mi?

En iyisi süt saklama kapları poşetler çok pahalıya mal oluyor, hemde tek seferlik. Ama kapları sürekli kullanıyorsun. Ben avent'in 10'lusunu almıştım. Isıtmaya gelince sabahtan dondurduğun sütleri çıkartıp dolaba alırsın besleneceği zamanda kaynamış suyun içinde eritebilirsin. Biberon ısıtıcılarının haznesi dar olduğu için kaplar içine sığmıyor. Ben bu şekilde 3 ay sadece anne sütü verdim kuzuma...
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

bende bebegime nöbete giderken sagdıgım sütü süt saklama kaplarına koyuyorum. poşette kullandım ama çok pahalı kaplar daha iyi chicconun süt saklama kaplarını aldım çook iyi ona koyuyorum buzlukta saklıyorum. nöbette gittigimde annem sütü buzluktan 6 saat önce çıkarıyor buzdolabında çözdürüyor ve biberonun içinde kaynar suyun içine atıp ılıyınca iiçiriyor ve yaklaşık 1 ay dır bu şekilde kullanıyoruzz bir sorunda yaşamadık :teytey:

Kizlar buzdolabinda 4 derecede 8 gun saklayabiliyorsunuz sutleri.Eger calisyorsaniz gunluk sagip saklayin ertesi gun bakiciniz yada anneniz dolaptan cikarip cok sicak olmayan suda isitsin.KESINLIKLE cok sicak suda isitmayin cunku ozaman bebklerini sadece sekerli su icmis gibi olur sutun tum degerleri gidiyormus.sut saklama kaplari bana daha cok mantikli geliyor

doğum yapan anneler size bir sorum olacak, sütü sağdıktan sonra süt saklama poşetinemi koyup saklasak yoksa süt saklama kaplaramı (biberon) koyup saklasak? bu sütleri sarımsaklasaktamı saklasak sarımsaklamasaktamı saklasak gibi oldu sırnaşık şey şimdiden teşekkür ederim. :icecream: birde biberon ısıtıcısı alsammı siz kullandınız mı? sağılan sütü neyle ısıttınız? coksekeriremsu

BEN SUTUMU LANSINOH SUT SAKLAMA POSETLERINDE SAKLIYORUM.DONDURUCUDAN CIKARDIKTAN HEMEN SONRA HIC BEKLETMEDEN ILIK SUYUN ICINE KOYUYORUM.SAKIN KAYNAR SUYA ATMA.BENIMDE POSETLERIM BITMEK UZERE KARARSIZIM SAKLAMA KABIMI ALSAM DIYE.AMA SAKIN HA BUZDOLABI POSETINE KOYMA.SUT SAKLAMA POSETLERI STERIL.BUZDOLABI POSETI DEGIL.EGER UZUN SURELI STOK YAPMAK ISTEMEZSEN KABLAR DAHA MANTIKLI.kaydirigubbakcemile2

BEN SUTUMU LANSINOH SUT SAKLAMA POSETLERINDE SAKLIYORUM.DONDURUCUDAN CIKARDIKTAN HEMEN SONRA HIC BEKLETMEDEN ILIK SUYUN ICINE KOYUYORUM.SAKIN KAYNAR SUYA ATMA.BENIMDE POSETLERIM BITMEK UZERE KARARSIZIM SAKLAMA KABIMI ALSAM DIYE.AMA SAKIN HA BUZDOLABI POSETINE KOYMA.SUT SAKLAMA POSETLERI STERIL.BUZDOLABI POSETI DEGIL.EGER UZUN SURELI STOK YAPMAK ISTEMEZSEN KABLAR DAHA MANTIKLI.kaydirigubbakcemile2

canım sütünü anladıgım kadarıyla direkt buzluktan çıkarıp sıçak suya koyuyormuşsun ama YANLIŞ sakın öyle yapma buzluktan çıkarınca buzdolabının altına koy kendiliğinden erisin tamamen eridikten sonra buzdolabından çıkar ve ve öyle çook sıcak olmayan suda ısıt. sakın buzluktan buz şeklindeyken buzdolabına koymadan açık havaya sıcak suya falan koyma. BESİN DEGERLERİ ÖLÜR YOKSA nasıl kendiniz için yiyecekleri buzluktan çıkarınca ilk dolapta bekletip eriyince yiyorsak aynen öyle yapın sütlerinizi BU ÇOOOOK ÖNEMLİ

canım sütünü anladıgım kadarıyla direkt buzluktan çıkarıp sıçak suya koyuyormuşsun ama YANLIŞ sakın öyle yapma buzluktan çıkarınca buzdolabının altına koy kendiliğinden erisin tamamen eridikten sonra buzdolabından çıkar ve ve öyle çook sıcak olmayan suda ısıt. sakın buzluktan buz şeklindeyken buzdolabına koymadan açık havaya sıcak suya falan koyma. BESİN DEGERLERİ ÖLÜR YOKSA nasıl kendiniz için yiyecekleri buzluktan çıkarınca ilk dolapta bekletip eriyince yiyorsak aynen öyle yapın sütlerinizi BU ÇOOOOK ÖNEMLİ

önerin için tesekkurler.her seferınde dırek suda erıtmıyorum.sadece işten emzırmek ıcın gelemıyecegım zaman yanı acıl durumlarda.bu yontemıde anne sutu saklamayla ılgılı bı sıtede okumustum.bundan sonra daha dıkkatlı olurumkaydirigubbakcemile5

X