Köfteler İnce bulgurlu (fellah) koftesi(resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
ince bulguru , sicak suyla isliyoruz,bulgurlar sisince icine , yumurta kiriyoruz, un katip birazda ,tuz atip yoguruyoruz ,kucuk yuvarlak sekiller verip kaynar suda hasliyoruz
tencere biraz sogan ve yag kavuruyoruz ,az salca atiyoruz ,biraz nane ,karabiber ,tuz atip karistiriyoruz ,kofteleride atip karistiriyoruz
isterdseniz kiyilmis madonoz katiyosunuz arzuya gore yogurtla veya normal servis yapiyosunuz
afiyet olsun

ncebulgurlufellahkoftesmf9.png

ncebulgurlufellahkoftescg1.png

a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

Son düzenleme:
eh normal acikmasi ,gece 3 olmus bu saatte okadar yemek ekledim kimin karni acikmazki ,pardon kizlarrr:roflol::roflol::roflol::roflol::1hug:

ellerine saglik
yogurtsuz olanlar neden yassi, tam top deyil:icecream:
of of yarin denicem:CüvCüv:

bu tarifi ilk kez burada görmüştüm.
dün denedim.
yanlız ben köftelerin içine kattım soğanı rendelenmiş şekilde.
gerçekten nefis oldu.
eşim bayıldı :)

ramazanda içine kıyma da koyarak misafirlerime yapmayı planlıyorum inş..

bende bugün iftara denicem ama bi zamanlar denemiştim sanki ben bu köfteyi yumurta kokmuştu :nazar: şimdi tekrar denicem bakalım inşalah güzel yapabilirima.s.

canım baharat koymadım hatırlıyorum ondan heralde yumurta kokusundan yiyememiştik:roflol: şimdi tarife göre yapayımda bari millet beni taşa tutmasın şu iftar vakti :teytey:
tarif için teşekkür ederima.s.

kızlar kaydirigubbakcemile5yaptım fellah köftesini yaptım çok güzel oldu eşimde beğendi sarımsaklı yoğurtlu yaptım bir dahakine de ikinci resimdeki gibi yapcamhihoyyythihoyyyt

güselmiii,güsell ne demekk,süpperrrrrr oluyor kızlarrr,özellikle ikinci resim yani yoğurtsuzu,
ben yuvarlama işini çocuklara öğrettim uzman oldular valla, yapıyoruz yiyoruzzz, deneyin mahrum kalmayın benceeeeeeeee

Ben çok seviyorum ama yapamıyorum.Vıcık vıcık oluyor.Bir türlü hamur kıvamına gelmiyor.5 bardağa yakın un ekleyip yoğurdum.Böyle beyaz yapış yapış garip birşey oldu.Bulgurum dandikte suyunumu emmiyor acaba?Ne oluyor anlamadım.Mercimek köftesi de olmadı.İnce bulguru ekleyip durdum cıvık cıvık kaldı.Sizce böyle şeylerde kıvam tutturamamamın sebebi nedir?

ince bulguru , sicak suyla isliyoruz,bulgurlar sisince icine , yumurta kiriyoruz, un katip birazda ,tuz atip yoguruyoruz ,kucuk yuvarlak sekiller verip kaynar suda hasliyoruz
tencere biraz sogan ve yag kavuruyoruz ,az salca atiyoruz ,biraz nane ,karabiber ,tuz atip karistiriyoruz ,kofteleride atip karistiriyoruz
isterdseniz kiyilmis madonoz katiyosunuz arzuya gore yogurtla veya normal servis yapiyosunuz
afiyet olsun

Tarif görünsün diye alıntıladım... Denemeyi düşünüyorum bende inş.

X