Temre için ne önerirsiniz

prensesist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
202
1
36
Halk arasında temre olarak adlandırılan genelde manta ve büyük yaralara neden olan bir tür cilt yarası benim kalçamda çıktı.. buna ne kadar ilaç kullandıysam geçmedi.. bayanlar bildiğiniz bitkiler varmı bu yarayı iyileştirebileceğim?? Lütfen yrdım edinn :KK43: doktorların verdikleri ilaçlar bir işe yaramıyor. sarımsak sür dediler sürdüm ama o da fayda etmedi sizden yardım bekliyorum :KK43:

temro çiçeği var saksıda yetiştirilebiliyor onu sürünce geçeriyormuş diye biliyorum,geçmiş olsun

Bak canım biraz araştırdım .Bunları buldum belki işine yarar güzelim.Denemekte fayda olacağını düşünüyorum.

* Yeşil erik kesilir, kesik kısmı temre üzerine sürülür.
* Yeşil erik kesilir, tuza veya sirkeye batırıldıktan sonra, temre üzerine sürülür.
*Bir fincan nohut bir bardak sirkeye konur, bir gün bekletilir, bir pamukla temre üzerine sarılır.
*Kırlangıç otunun yaprakları, sapları ve çiçekleri yıkanır ve kurumadan, ince kıyılarak mikserde sıkılır.Temreye sürülür...
*Sütleğenin sütü çıkarılarak temrelerin üsatüne konur .

aynı sefa bitkisinin kremi var hemen hemen bütün cilt rahatsızlıklarına iyi gelir onu kullanırsan faydasını görürsün diye düşünüyorum isveç şurubuda kullanabilirsin

bendede var bıu
psikolojikmiş
öyle diyorlar ve okununca geçiyormus
ben dermatop diye birşey suruyorum ama
bazen kayboluyor sonra pırtlıyor

Lavanta ve adçaçayı yağı kullanın bence ii gelceklerıne emınım bırde yağları kullanmadan önce ısveç surubu ile temizleyın cıldınızı ve hatta yanında sabun olarak ardıç katranı sabunu kullanabılırsınız ...Çok geçmiş olsun

bu temre dediğiniz siğil değil dimi arkadaşlar nolur cevap versin bilen biri benim de belimin yanında çıktı kaşıntı falan yok kabarık da değil. önce güneş lekesi gibiydi şimdi hafif kızardı.

siğil değil hafif pembemsi kızarıklıklar şeklinde çok hızlı yayılan birşey. bunun daha çok nazar ya da manevi bir rahatsızlık olduğu söylenir. üç-dört gün düzenli okuyunca geçiyor arkadaşlar. tabi denemek için değil şifa niyetiyle inanarak okunmalı. duası şöyle "em abramu emran fe inna mubrimun." etrafı bir kalemle hafifçe çizilerek okunuyor genelde.her seferinde 3-5 ya da 7 kere okuyun biiznillah kayboluyor.

TEMRENİN BİKİSEL TEDAVİSİ

* Müsafi ile sirke yapılarak sürülür.
* Kuzu kulağı ile sirke lapa yapılarak konur.
* Günlük ve ördek yağı merhem yapılarak sürülür.
* Kükürt tozu konur.
* Nohut yagı konur ve sürülür.
* Erik sirkeye batırılarak sürülür.
* Sedef çicegi ,bal ile mayı yapılır ve sürülür.
* Turp tohumu ,sirke ile lapa halinde konur.
* Sarımsak külü bal ile merhem yapılır ve sürülür.
* Mersin yapragı ,kaynatılır,birer badak içilir.
* Çöpleme sirke ile macun yapılarak kullanılır.
* Manda yağı tavuk yağı sürülür. Hardal ve sirke mayı yapılarak sürülür.
* Erik sirkeye batırılarak sürülür.
* Sedef çiçeği, bal ile mayi yapılır ve sürülür
* Turup tohumu, sirke ile lapa halinde konur
* Sarımsak külü bal ile merhem yapılır ve sürülür
* Mersin yaprağı kaynatılır, birer bardak içilir
* Çöpleme, sirke ile merhem yapılarak kullanılır
* Hüsnü yusuf kökleri ve sirke merhem yapılarak sürülür.

X