kan damlası

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
6
43
bebeklere kan damlası veriyormusunuz arkadaşlar? benim oglum biraz kan degerleri düşük cıktı

kansızlığı olsada olmasada 4. aydan sonra kan damlası kullanılmalı 1 yaşına kadar

evet canım verıyorum,ferro sanol kullnamıstım,tadı cok kotuydu sımdı ferrum kullanıyorum kızım severek alıyor

Ben 4. ayına girdiğinden beri santofer veriyorum. Hatta vermeye çalışıyorum demek daha doğru. Tadı iğrenç geliyor çok zor yutuyor..

bende ferro sanol ver,yorum sağlık ocağından verdiler elimde bir tane damlalık var 9 damlalık içine dolduruyorum birden ağzına tıkıveriyorum geri tükürmüyor

1 ay önce bende baktırmıştım hemoglobin düşüktü biraz 1 hafta kadar ferro sanol kullandım oğlum kabız oldu 4 gün ac karnına vermiştim.bıraktım cuma dr una gelecek oğlum
ya başka başlar yada ac karnına veriyodum yemek arası ver der bugünde aklıma gelip sormadım kadına.

arkadaşlar kan damlasını ne bebek açken nede tokken verin demir le mama yada süt arka arkaya alındığında fayda sağlamıyormuş

bende ferro sanola başladım igrenç bi tadı var,bebegimin midesi bulanıyor
doktor emdikten yarım saat sonra ver dedi öyle yapıyorum ...

bende ferro sanola başladım igrenç bi tadı var,bebegimin midesi bulanıyor
doktor emdikten yarım saat sonra ver dedi öyle yapıyorum ...

evet canım tadı cok kotu kızım tukuruyodu onu kullanırken ,doktorumuz degıstırdı ferrum verıyorum tadı guzel,doktoruna danıs ıstersen degıstırsın
bu arada benımkı de kabız oldu,naapmak lazım acaba???:uhm:

evet canım tadı cok kotu kızım tukuruyodu onu kullanırken ,doktorumuz degıstırdı ferrum verıyorum tadı guzel,doktoruna danıs ıstersen degıstırsın
bu arada benımkı de kabız oldu,naapmak lazım acaba???:uhm:

benim bebegimde demir ilacına başlayınca kabz olmutu 3 gün yapmamıştı,dün annem armut suyu verdi 3 günde yapamadıgını bir gündeyaptı:):) minik armutlardan istersen bi dene

Demir ilacı kabızlık yaparmış benim bebeğimde geçtiğimiz ay kansız çıkmıştı doktor daha erken demişti 2 ayı doldursun bakarız dedi ama şimdi gerek kalmadığını söyledi. Zaten 4. aydan sonra kullancaz.

bizim 4. ay bitmek üzere ama devit-3 damladan başka bişey vermedi 6 ayda ilacını değiştiricem demişti. Ben çok fazla süt içiyorum bu da bebekte kansızlık yaparmış bu gittiğimde bende tahlil yaptırmayı düşünüyorum

arkadaslar vermek sart mi?ben yurtr disindayim.burdaki doktorlar vermiyorlar.kan degerlerine de bakmiyorlar.sadece asilari yapmaya gidiyoruz.oglum bi defa cok kotu grip oldu nezle oksuruk de vardi.ama yine de ilac vermediler.hic bisekilde ilac vermiyorlar sadece devit3u veriyorlar.bende endiselendim biraz simdi.vermemiz sart mi?

doktorlar 6 aydan sonra başla yın diyorlar.ama sağlık ocağında 4.ayda verdiler.ne yapsam bende bilemiyorum.

birde üzüm suyuda kabızlıgı giderir diye duydum denemekte fayda var

Bebeklerinize üzüm suyu başlamayın.. Benim kuzenim ziraat fakültesinde doçent ve bitirme tezi üzüm. Ondan duymuştum. Karaüzüm anne sütüne eş değer diye. Bir iki kaşık vermek istedim. Hatta beyaz üzümü geçende denedim bile. Doktora sordum. Çok kızdı bana. 1 yaşından önce üzüm, pekmez havaleye neden olurmuş. İçindeki şeker nedeniyle de hazmı çok zormuş.

Bebeklerinize üzüm suyu başlamayın.. Benim kuzenim ziraat fakültesinde doçent ve bitirme tezi üzüm. Ondan duymuştum. Karaüzüm anne sütüne eş değer diye. Bir iki kaşık vermek istedim. Hatta beyaz üzümü geçende denedim bile. Doktora sordum. Çok kızdı bana. 1 yaşından önce üzüm, pekmez havaleye neden olurmuş. İçindeki şeker nedeniyle de hazmı çok zormuş.

xeno bebeğin kaç aylık canım bu doktorların biri birini tutmuyor. Çoğu kişi bebeğine şeker niyetine pekmez veriyor. Bizim doktor da muhallebiyi pişirdikten sonra ılınınca biraz pekmez koy diye tarif verdi pekmezi pişirmemek gerekiyormuş. Pekmez demir yönünden de zengin. Hatta su içeremiyorum dedim içine biraz pekmez katabilirsin demişti
Kafam karıştı şimdi

bende aynısını yapıyorum peki bebişi kansız olan varmı?

evet var. bu kansızlık genlerimize mahsus olmalı kafam çokkarıştı
zira 4. aydan beri f. sonol verdim. 9-1o 11 de yüksekti . 13. aydayız yine düşük. arkadaşım s.ocağında hemşire genelde yüzdesi yüksek bebeklerde kansızlık sorunu. diyo!? katı gıdaya geçtiğimde kiwi çok yedik belki o biraz etkili olmuştur. Çok üzgünüm çoook..

X