hanımlar adetime 10 gün kala karın şişliği oluyor ne yapabilirim.YARDIM

EFSANE202

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
419
7
Hanimlar merhaba adetime 10 gün kala karnimda şişlik olur öle böle bişi değil beni felaket rahatsiz ediyor yani tam bir işkence önerilerinizi bekliyorum yardim....sevgiler

bende de oluyor ve sanırımbir çok bayanda..bağırsaklar tembelleşiyor.sindirim sistemini etkileyen bitkisel çaylar içebilirsiniz(tabi hergün değil), sabahları kuru kayısı yiyebilirsiniz...

aynı illet durum bende de oluyor doktorum bitkisel çaylardan ısırganotu cayı ve rezeneyi tavsiye etti ısırgan otu çayı sanırım idrar söktürüyor rezenede zaten gaz gidericidir ıcıne bir dilim limon keserek içince rahatlatıyor. Kayısı kurusuda tembel barsaklar için çok güzel meyve.

evet rezeneyı bnde duymuştum hatta ogunden sonra bnde de arasıra oluyo ozamn bnde rezene ıcıyorum cok fydasını gordum sevgıler cnım sagılcakla kal

Arkadaşların söylediklerine ilaveten :
Regl zamanına yaklaştıkça vücut su tutmaya başlıyor, yani ödem oluşuyor. O zamanlarda fazla tuz ve tuzlu şeyler tüketmeyin, çünkü tuz su tutar ve bol bol su için..

arkadaslar adet zamanınızda sıslıklerden kurtulmak ıstıyosanız pırınc lapası yıyın ıkı gun boyunca gunde 3 cay bardagı pırıncı haslayın pışınce bıraz sulu kalsın ıcıne yogurt koyun bolca nane kekık pulbıber canınız ne ısterse ama tuz yok yag yok hem bagırsaktakı odemı pırınc atacak hemde ıkı gunde ortalama bır kılonuzda gıdecek bunu aksama kadar yıyın zaten cok tok tutuyo ben her ogune bır cay bardagı pırınc haslıyorum denemesı bedava kolay gelsın sadece ıkıgun yapın

X