Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ?

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ?kızlar yardım!!! ya çok merak ettim napıyım adetime de 7 gün var en erken ne zaman tahlil yaptırabilirim ve değerin kaç olması gerekirsenağlama

kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ?kızlar yardım!!! ya çok merak ettim napıyım adetime de 7 gün var en erken ne zaman tahlil yaptırabilirim ve değerin kaç olması gerekirsenağlama

Canım bence net bir sonuç alman için beklemende fayda var.İnşallah umduğun şekilde çıkar sonuçlar.Rabbim gönlüne göre versin:nazar:

Normal bir gebeliğin çok erken dönemlerinde kandaki beta-hCG değerlerinin alt ve üst sınırları yaklaşık şu şekildedir:

Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) En düşük En yüksek Ortalama
12 17 119 48
13 17 147 59
14 33 223 95
15 17 429 132
16 70 758 292
17 111 514 303
18 135 1690 522
19 324 4310 1061
20 185 3279 1287
21 506 4660 2034
22 540 10.000 2637

normal adet döneminiz 1-2 gün geçtikten sonra kan testi yaptırın,kesin sonucu alırsınız...
Allah gönlünüze göre verin...
sevgiler...

Canım ben adetime 4 gün kala yaptırdım ve çıktı. Değer çok yüksek çıkmasa da olup olmadığı belli oluyor.

arkadaşlar bende bir şey soracağım. hamile kalmak için illaki adet başlangıcından itibaren saydığımızda 14. günde ya da tam o haftadamı afedersiniz yapmak gerekiyor. mesela 20.günde yapıp hamile kalanınız varmı?

adetime 4 gün kala yaptırmıştım,değer çok az çıkıyor normal olarak,dr tabiiki hamilesin demişti.))inşallah dileğin olur.

eyer cenin 15 günü geçirdiyse kan testi yaptırırsan çıkıyo ama daha küçükse çıkmaz idrar testi pek güvenilir değil tavsiye etmem ben 2 kere hastane 2 kere evde olmak üzere aynı gün 4 test yaptırmıştım 3 sene önce pozitif çıkmıştı. inanamadım kan testi yaptırdım negatif çıktı.

slm cnm kanda bulunan beta hcg nin değerine bakılarak belli oluyor gebe olan bi kadında beta hcg değeri yükseliyor. ve bu beta hcg denen hormon bebek rahime düşer düşmez yükselmeye başlıyor.yani adet günün geçmeden kan tahlilinde öğrenebiliyorsun. benim dr um bana ertesi gün bile belli olanlar var demişti..... istersen bi baktır adetlerin düzenlimi bu da önemli tabiki yumurtlamaya göre saten gebe kaldıysan şu anda çıkar.. inş hamişsindir cnm :CüvCüv: :CüvCüv:

betül hamile arkadaşlar bu topiği adetine 7 gün kala yaptırmıştı tarihe bakarsanız anlarsınız sonradan yaptırdığı tahlilde hamiş olduğunu öğrendi ama topiğe arkadaş hamiş olduğunu yazmayınca doğal olarak sizde yardım amaçlı yazma gereği duydunuz bende sizi onun yerine bilgilendireyim dedim

arkadaşlar bende bir şey soracağım. hamile kalmak için illaki adet başlangıcından itibaren saydığımızda 14. günde ya da tam o haftadamı afedersiniz yapmak gerekiyor. mesela 20.günde yapıp hamile kalanınız varmı?
mrb.ben tam o dönemde hamile kalmıştım,o dönemde şans daha yüksek ama diğer günlerdede hamile kalamayız diye bişey yok .a.s

Ben adetime bikaç gün kala idrar testi yaptırmıştım negatif çıkmıştı. Adetimin geçmesini bekledim. Kan testi yaptırdım sonuş pozitifti. Kesin bir netice almak için adeti beklemek daha doğru.

Bence hamile kalmanın belli bir günü yok.Heran hamile kalınabilir. Bir arkadaşımdan biliyorum. Adet gününe 1 gün kala nasıl olsa hamile kalmam deyip korunmamış ve hamile kalmıştı.a.s

Bence hamile kalmanın belli bir günü yok.Heran hamile kalınabilir. Bir arkadaşımdan biliyorum. Adet gününe 1 gün kala nasıl olsa hamile kalmam deyip korunmamış ve hamile kalmıştı.a.s[/QUOTE]

ya neden biz kalamıyozki insanlar korundukları halde hamiş oluyo nese isyan etmeyelim nasipmizde varsa olur yoksa napalım rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar versin bence herşey nasip işi

canım embiryo döllenmiş bir halde olunca 1 günlük bile belli oluyor dr öle demişti ana bencede biraz bekle heycan yapıyorsun yaa adetın gecıkedebılır benım oyle olmustu 5 gun gecıkmıstım .

Arkadaşlar peki belirtisini yaşayan var mi şuanda..bana fikir veririmisiniz..göbeğimden aşağiya doğru kaverendi bi çizgi belirginleşti..bugün 30.günüm ve afferdersiniz idrar yaparken çok yanmam oluo..brkaç gün önce 3 gün boyunca adet sancisi çekmiştim..şimdi çooook hafif ağrilarim oluo adet olucakmişim gibi bide ayaklarim ağirio. 2 ay kimyasal gebelik yaşadim..gebeliklerim devam etmedi..şimdi çok korkuom test yapmaya..sizce hamile olabilirmiyim..ben inatla beklemeyi düşünüom ama aklimdan atamiom..düşünmekten ateşlenmeye başladim

betül hamile arkadaşlar bu topiği adetine 7 gün kala yaptırmıştı tarihe bakarsanız anlarsınız sonradan yaptırdığı tahlilde hamiş olduğunu öğrendi ama topiğe arkadaş hamiş olduğunu yazmayınca doğal olarak sizde yardım amaçlı yazma gereği duydunuz bende sizi onun yerine bilgilendireyim dedim

ayyyy öylemi sanada bilgilendirdiğin için teşşkr edrim canım vay vay şu cimcimeyede bakın hele anne olmuşta haberimiz yok.Allah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşllh gözün aydın betüüüüüüüüül kıj...

X