Ağda Yaparken Yapacagimiz Yeri Uyuştursak

ben ağdaya başlamadan yarım saat önce ağrı kesici içiyorum ( majezik ) ağdanın verdiği acıya daha kolay dayanabiliyorum..emla krem değilde dişçilerin iğne yapmadan önce püskürttükleri uyuşturucu spreyler daha etlkiliymiş.

bence iğneden ziyade püskürtülerek yada sürülerek uyuşma sağlayacak bişiler olması daha iyi. emlayı bende kullandım bikini bölgesinin alt tarafı çok iyi uyuşturdu ama üste hiç bişi yapmadı kendi kendime ağda yapıyım dedim beceremedim kuaföre gitmeyede çekiniyorum kaldı öyle jilete devam :)
bu anestolda elimi tencereye yapıştırmıştım yanmıştı eşim eczaneden yanık için krem istemiş bunu vermişler acısını alır diye elime iyi gelmişti ama öyle çok uyuşma falan olmuyo
benimde aklıma hani futbolcular sahada sakatlanıyo ya bişiler sıkıyolar sürüyolar herneyse adamlar hemen sahayageri dönüyo bizde onlardan bulsak işe yarar gibi....

EMLA hiç bir işe yaramıyor kızlar ben sürdüm 2saatte bekledim ama bişey olmadı...benden size tavsiye

ben emlayı kullandım çokta memnun kaldım benım bıkını bölgemı tamamen uyusturdu hıc bısey hıssetmedım ilk agdaya başladıgımda 5 6 defa emla sürerek agda yaptım 5 6 agdadan sonra hem tüyler azaldı hemde yumusadı şimdi çok kolaylıkla kendım yapıyorum bezle kullanılan ılık agdalar var sesunun ipegin kucuk kucuk bezlerın üzerine bırazcık agda sürün yapıstırın çekın yada kılların üzerıne sürün agdayı sonra bezı yapıstırın ınanın çok kolay oluyor yanı ben yapabılıyorsam sızde cok kolaylıkla yapabılırsınız

kıslar benım agadacım uyusturucu bı köpük süyo bıkını bölgeme acımıyoo ama adını bılmıyom bı daha kısefere sorarım bıde 25 ytl onu bılıyorum ama etkılı bısey bazı müşterıleri etklemıyomus

Arkadaşlar anestol u ben senelerdir evimde bulundururum emla yı bilemem ama anestolun özelliği yara ve yanık bölgeleri uyuşturması bir seferinde epilasyon öncesi denemiştim ama hiç bir fark yaratmadı... ben de diğer arkadaşların önerdiği şekilde bikini bölgesi için kuaföre gittim utana sıkıla ama kuaför arkadaşım olduğu için biraz daha huzurluydum ama ağda esnasında acıdan nerdeyse bayılıyordum ağlaya ağlaya sabrettim ama 2 gün boyunca acısını ve ağrısını çektim aradan 1 ay geçti akıllanmadım yine gittim yine aynı şekilde oldum o günden sonrada bir daha asla gitmedim şimdi ise kaşıntı yapsada jilete talim ediyorum...Acısız kesin çözümü varsa paylaşımlarınızı bekliyorum...

ben ağdaya başlamadan yarım saat önce ağrı kesici içiyorum ( majezik ) ağdanın verdiği acıya daha kolay dayanabiliyorum..emla krem değilde dişçilerin iğne yapmadan önce püskürttükleri uyuşturucu spreyler daha etlkiliymiş.

O spreyler lidokain solüsyonlarıdır.
Anestol ve emla da %5 oranında lidokain içeren ilaçlardır. Emla krem, anestol merhem formundadır.
Epilasyon için kullanımdan bahsediyorsunuz, bu büyük alanlarda kullanmak demek, yüksek miktarda kullanım demek.

Emla'nın Yan Etkileri:
Geçici solukluk ve eritem gibi lokal reaksiyonlar görülebilir. Seyrek olarak ödem ve ilk uygulamada yanma hissi olabilir. Yüksek dozlarda methemoglobin düzeyinin yükselmesine neden olabilir. Lokal anestezikler çok seyrek olarak anafilaktik şok olmak üzere alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Anestol'un Yan Etkileri:
Lidokainin topikal uygulamasıyla sistemik yan etkiler son derece enderdir. Ancak yüksek miktarlarda ve yaygın uygulamalarda hızlı absorpsiyona(emilim) bağlı yan etkiler olabileceği gibi aşırı duyarlılık, idiosenkrazi(bir şeye karşı aşırı duyarlılık) ve tolerans azalması gibi reaksiyonlar oluşturabilir. Bu reaksiyonlar arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, tremor(ritmik,istemsiz kas kasılmaları, gevşemeleri, titreme) ve konvülsiyonlar(kasların uzun süre istem dışı kasılmaları) sayılabilir.

Uzun süreli, yaygın, büyük alanlarda kullanmak demek deriden fazla miktarda lidokain emilimi demektir arkadaşlar. Kullanırken dikkat edin....a.s.

bende emladan cok memnun kaldim, ama burda cok pahali ya 30 euro, vermek istemiyorum bir daha

bende emla kullanıyorum çok memnunum.anestolun bu kadar etkili olduğunu şimdiye kadar hiç duymamıştım..

bende anestoll kullandım ve sonuç sıfır hiçbir işe yaramadı hatta ağdanın daha zor yapışmasını sağlıyo busefer işlem uzadıkça morarmalar oldu fakat aklıma başka bi yöntem geldi ben bekarım denemedim ilişkide boşalmayı geciktirici spreyler olduğunu duydum uyuşturup hissizlik yapıyomuş ama bunu henüz temin edip deniyemedim içinizde deniyen veya denemeyi düşünen arkadaşlar olursa bilgi verebilirmi

kızlar ya aklıma bişe geldi.dişin çekilirken dişini uyuşturuyrlar ve bişe hissetmiyorsun.acaba diyorum ağda yapacak yerimizi uyştursak da acı çekmesek nolurfisfisfis:bbo:

canım bir sağlıkçı olarak bu şekilde uygulama çok zararlı olabileceğini düşünüorum. Çünkü o bölgede büyük atardamarlar var. onlara denk delirse Allah korusun felç bile olunabilir. Ama emla krem işe yarıyor bir nebzede olsa uyuşturuor. Ve son olarakta şunu belirteyim bu tür ilaçlar kırmızı ve yeşil reçeteyle satılan bu konuda denetimi özenle yapıldığı için kolay kolay temin etmen mümkün değil

Bir an kardeşim buraya üye de bu konuyu o mu açtı diye düşündümCADIARZU
Onun fikr biraz farklıydı.
Piercing falan yapılırken bi sprey sıkıyolarmış.
Soğutuyomuş ve bir şey hissetmiyomuşsun.
"Nerden bulabiliriz,etkili olur mu?" diye düşünmüştü.
Ben emla kullanıyorum.
Ağdaya gitmeden 1 saat önce sürüp streç fillm koyuyorum üstüne.
Acıyı az da olsa azaltıyo.
Bu spreyin bi zararı olur mu ya da nereden bulabiliriz bi fikrim yok.
Ama faydası olur mu diye düşünmekten de kendimi alamıyorum:nazar:

sanırım sprey dediğiniz bu ürün.. AVON SKİN SO SOFT AĞDA ÖNCESİ LOKAL ANESTEZİ SPREYİ fiyatıda24 ytl falan gitti gidiyordakaydirigubbakcemile5ama kullanmadım emla krem kullanıyorum..memnunum

benim bir tanidigim var dusunuyor bikini bolgesini agdayla alayim diye ilk defa agda kullaniyor tabi:sm_confused:agdayi yapistirip oyle bir cekmiski ee sonrasini anladiniz zaten bikini bolgesi hashas biryer kanamayi durduramiyor deriye hasar veriyor dogru hastane sonuc dr diyor bu hale getirene kadar cokmu ugrastin:1rolleyes:tabi kontrol ediyor bunu herkese anlatiyor garibim cok zor durumda kaldim doktorun karsisinda eridim resmen utancimdan diye:roflol:gercekten bazen arkadaslar arasinda konusuruz da allah yasatmasin bazen hastalik icin mecbur gosteriyoruzda hele bu durumda dr gormesi biraz utandirici birsey olsa gereksırnaşık şey

kızlar ya aklıma bişe geldi.dişin çekilirken dişini uyuşturuyrlar ve bişe hissetmiyorsun.acaba diyorum ağda yapacak yerimizi uyştursak da acı çekmesek nolurfisfisfis:bbo:

İyi fikir ama işe yarayan, herkesin memnun olduğu bir ürün bulmak lazım :)

arkadaşlar futbolcuların ve boksörlerin kullandığı soğutucular var bende almayı düşünmüştüm ama araştırdım ve çok zararı olduğunu duydum kokladığınız zaman kör olma riski bile var sakın böyle birşey yapmayın acı duymayalım diye sağlığımızdan olmayalım emla kreminden zararı olduğunu duymuştum bi arkadaşımız konu açmış hatta okumanızda fayda var

yaa bence öle bilip bilmeden her şeye atlamamk lazım..
hadi emla neyse de öle piercing için kullanılan sprey vs..
hiç olmaz bence..
malum bölgeniz içn özellikle,çok tehlikeli...

ben emla kullanıyorum cok da memnunum 1bucuk saat bekliyorum üst bölgede hiç ama hiç acı hisstemiyorum cok az alt tarafta acı oluor bende e o kadarına razıyım valla:))

arkadaşlar bende emla krem kullandım yüzeysel bi uyuşma oldu ama ne zaman ki kıl kopardım acıda hiçbi değişiklik yoktu.bende bunu kaşlarımı aldırmak için gittiğim kuaföre sordum bana sorduğu tek şey KAFEİN çok tüketiyomusun?malesef bu sorunun cevabı evet bu yüzden dedi emla veya başka krem sende asla tam bi uyuşma yapmaz dedi.ne kadar doğru bilmiyorum

nası oluyo anlamıyorum arkadaşımla aynı gün emla kullandık. bekleme sürelerimiz de aynıdı ama ben yapamadım yine hiç etki etmedi. arkadaşım ise hiç acı duymadığını söyledi nası iş anlamadım :S (ikimizde kafein falan almıyoruz)

X