hamile kalmak için....

Cerennn

Berke'nin Annesi
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2008
3.243
3
arkadaşlar bende bir şey soracağım. hamile kalmak için illaki adet başlangıcından itibaren saydığımızda 14. günde ya da tam o haftadamı afedersiniz yapmak gerekiyor. mesela 20. günde yapıp hamile kalanınız varmı?

canım 14.gün her ay 28 günde bir adet görenler için...28 günde 1 adet gören kadın 14.gün yumurtluyor... sen kaçgünde bir adet görüyosun ona göre hesaplayacaksın yani

canim ya bak en pratik hesaplama su sekildedir. adetin kac gun suruyorsa yumurtlama gunun genel olarak ondan 14 gun oncedir. yani 24 gunde bir adet olan birisi 24-14=10. gun yumurtlar.9. ve 10/ gun en idealidir bu kisi icin. 32 gunde bir adet olan birisi ise 32-14=18. gun yumurtlar. bu kisi icin de 17. ve 18 gun en ideal zamandir. 14. gun kurali 28 gunde bir adet olanlar icin gecerlidir. umarim anlatabildim.

arkadaşlar mesela 28 günde yada 24 günde mi oluyorsun diyorsunuz ya adet başlangıç tarihinden itibaren mi bu saydığınız?mesela geçen ayı sayarsam 27 günde olmuşum adet başlangıcımdan itibaren sayarsam. haziran 8 de olmuştum . sonra 4 temmuzda oldum en sonu.

tamam arkadaşlar yazdıklarınızı iyice okudum. benimki 27 günde bir oluyor.adetimin başlangıcından saydığımda. benim için ideal olan da sanırım 13. gün filan oluyor. çok tşk.ettim.

X