gebelikte miyomu olan var mı?

benimde gebe kalmadan önce iki tane myomum vardı doktorum hamileliğe engel değil demişti ameliyata da gerek yok demiştri eğer hamile kalırsan sezeryanla alırız diye eklemişti hamile kaldım uzunca bi uğraşıdan sonra hamileliğimde büyüdüpünü biliyorum ağrı sancı oldu ama onun dışında ne kadar büyüdü etti dokotrum bilgisini vermedi önemsiz diyerekten bakalım hayırlısı

çiçekcik myomumu öğrendiğimde kk dn araştırma yaparken senin konunu görmüştüm o ara özelden mesaj atmak istedim ama mesaj hakkım yeterli olmadığı için atamıyordum. Bana da aynı şekilde sölyledi doktor bi yandan deniyoruz ama bi yandan da korkuyorum sen ve senin gibileri görünce en azından cesaret buluyorum. Bebeğine sağlıcakla kavuşman dileğiyle canım..

malesef bendede bi tane 6 cm miyom gözlendi 17 haftamda çok kötü karın ağrısı ve idrar yanması sorunu yaşadım ara ara ağrım oluyor dr. takip etcez dedi yapcak hiç bişey yok dedi çok fazla büyüme yaparsa erken doğuma sebep olurmuş çok korkuyorum ne olur başına gelipte sağlıkla bebişini kucağına alanlar bana ve benim gibilere umut olsun...

Bende de var hemde iki tane . hic onemsememistim . Korktum simdi . Suan 25 haftalik hamileyim . Suan icin bir sorun olmadi .. Doktor da onemsemedi . Sadece miyomun var ded.. Okuyunca telaslandim simdi ...

arkadaşlar 5 aylık hamileyim ve 2 tane miyomum var. miyomlar büyümüş doktor farketmemiş plesenta miyoma yapışmış biri 4.5 cm biri 2.5 cm doktor fena korkuttu beni erken doğum yaparsın dedi rahmin alınabilir dedi kanama olursa.. böyle bi durum yaşayan var mı??? beni bilgilendirirseniz çok mutlu olucam..

arkadaşlar 31 aftalık hamileyim.Dün akşam sezeryan izimin altından elime ufak ve yuvarlak birşeyler geldi.Miyommu acaba?Vee eger miyomsa çokkk varr.

herkese merhaba.iki gün önce bebeğimin kalp sesini dinlemeye gittiğimizde kalbinin atmadığını gelişiminin bozuk olduğunu kürtaj olunması gerektiğini söyledi doktor.dün kürtaj oldumkürtajdan sonra beni kontrole geldiğinde,seni kontrol ettiğimde elime sert bir cisim çarpı ,miyom olabilir,bir hafta sonra tekrar gel bakalım dedi.bu beni çok korkutuyor,eğer miyomsa bu daha önceki kontrollerimde nasıl tespit edilemedibebeğim bu yüzden mi gelişmedi çok üzülüyorum,bu ilk bebeğim olacaktı :KK43:miyomla ilgili bende ne bel ağrısı ne de adet gecikmesi vardı yani hiçbi belirtim yok :KK43:nerden çıktı bu şimdi lütfen bilginiz varsa cevaplayın:KK43:

herkese merhaba.iki gün önce bebeğimin kalp sesini dinlemeye gittiğimizde kalbinin atmadığını gelişiminin bozuk olduğunu kürtaj olunması gerektiğini söyledi doktor.dün kürtaj oldumkürtajdan sonra beni kontrole geldiğinde,seni kontrol ettiğimde elime sert bir cisim çarpı ,miyom olabilir,bir hafta sonra tekrar gel bakalım dedi.bu beni çok korkutuyor,eğer miyomsa bu daha önceki kontrollerimde nasıl tespit edilemedibebeğim bu yüzden mi gelişmedi çok üzülüyorum,bu ilk bebeğim olacaktı :KK43:miyomla ilgili bende ne bel ağrısı ne de adet gecikmesi vardı yani hiçbi belirtim yok :KK43:nerden çıktı bu şimdi lütfen bilginiz varsa cevaplayın:KK43:

bebegin gelişimini etkileyecegini pek sanmıyorum canım en dogrusunu Allah bilir ama miyomun oldugunu önceden ögrenseydin de miyom alma işlemini hic dogum yapmamıs bayanlara önermiyorlar bende de miyom var kontrole gittigimde ögrendim 3,5 cm hamile oldugumu ögrendim üstelik doktor bebegin rahimde tutundugu yerin miyomla aynı yerde olup olmamasının önemli oldugunu söyledi yorumları okudumda insallah hızlı büyümez miyomum Allah korusun erken dogum filan olmaz insallah cok korkuyorum :KK43: Rabbim tüm isteyenlere bebiş versin.. hamiş olanlara da sagsaglim kucagına almayı nasip etsin inşallah...

Kızlar merhaba, konu biraz eski ama ben 19 haftalık hamileyim 5 cm miyomm var iki gündür inanlmaz kasık ağrıları çekiyorm dr gittim kan idrar ultrason bakldı birşey yokmş miyom ağrısıymış bu hep sürecek mi geçmeyecek mi çok kötü durumdayım

arkadaşım bende ilk dr kontrolümde öğrenmiştim miyom olduğunu
miyon büyüme yapmazsa sıkıntısız atlatırsın ilk 4 ay önemli demişti dr
şükürler olsun sıkıntısız atlattım ve oğlumu kucağıma aldım
allah hayırlısı ile sanada nasip etsin
benim doğum sezeryan oldu bu yüzden birden miyomda alındı

20 haftalık hamileyim. Benimde 6 cm miyomum var ve ağrı birde dışa doğru büyüme yapıyor. Sanki ayrı bir 2. bebek kafası gibi oldu. Arada ağrı yapıyor, geçenlerde kanamam oldu, galiba miyom yüzünden plesanta previa durumu söz konusu.

Miyomların hamilelik esnasında küçültme işlemi yapılamıyor mu?

Kızlar merhaba, konu biraz eski ama ben 19 haftalık hamileyim 5 cm miyomm var iki gündür inanlmaz kasık ağrıları çekiyorm dr gittim kan idrar ultrason bakldı birşey yokmş miyom ağrısıymış bu hep sürecek mi geçmeyecek mi çok kötü durumdayım

Bende de aynı durum oldu sonunda aşırı kanama geldi. Yazı yazılalı çok olmuş ama başına gelenler hemen hastaneye gitmeli bence.

Benimde bu konuda yuregim agzimda 3cm miyom ile basladmm gebeligime suan 4.2 bunun yani sira 4.0 cm 3.0cm 2.0 2.0cm 5 tane miyomum var dusuk tehlikrm var 2 kere kaanama gecirdim surekl kahiverengi akintim var ve asiri agrim oluyo 15 gunde bir cagiran drumuza 2 gune 4 gune bir gider oldum allh hepimizin yardimcisi olsun

ne istiyorsan bana sorabilirsin hamileyim 7 tane miyomum var boy boy..doğumuma 10 gün var..gebelikten önce tespit edildi fakat doktorlar alınırsa çocuğun olmayabilir dediler bende aldırmadım. şuanda en büyüğü 12 cm. (bir portakal kadar). gebeliğin ilk zamanları çok ağrım oldu ama şimdi iyiyim.gebelikten öncede adet düzensizliği,arada lekelenme oluyordu.10 gün sonra sezeryan olacağım bursa zübeyde hanım doğum evinde miyomların en büyük ikisinide alıcaklar doğumda.normal doğum tarihi 24 ağustostu ama miyomlar sebebiyle ağustosun ilk haftası alınacak.gebeliğim boyunca ağrı haricinde sorun yaşamadım birde kasılmalar oluyordu miyom büyüdükçe.sormak istediğin birşey olursa doğuma gidene kadar cevaplayabilirim.ama korkma kontrollerini aksatma birde iyi bir doktor edin kendine ben 6 aydan sonra doktor değiştirdim.ben yalovadayım fazla kanama olur diye buradaki doktorum bursaya git dedi.sende bursadasın bilal gökçal doktorum..
Peki alıdırınca ıkıncı kez hamılelık ne durumda

25+4 haftalik hamileyim. Bende de 9 cm çapında bir myom teshis edildi. Karnimda siddetli asiri agri sebebiyle hastaneye gitmem sonucu çıktı. Doktor erken dogum riski oldugunu yatmam gerektigini soyledi. Eski mesaj atan arkadaslarda var . Saglikla bebegini kucagina alan var mi cok tedirginim :/

Zar zorda olsa bende miyomlu dogum yapanlardanim..sezeyanla dogum oldum miyomlarima dokunulmadi gebelikte cok agrisi oldu dogumdan sonra yani suan cok sukur hic bir sikinti yaratmiyo buyumezse tabi aml olmayi dusunmuyorum...sana tavsiyem hic yorma kendini mumkunse hep yat gercekten miyomlar erken doguma sebebiyet veriyo 33 hafrada dogum yaptim ben...saglikli dogumlar allhim bagislasin bebisini

25+4 haftalik hamileyim. Bende de 9 cm çapında bir myom teshis edildi. Karnimda siddetli asiri agri sebebiyle hastaneye gitmem sonucu çıktı. Doktor erken dogum riski oldugunu yatmam gerektigini soyledi. Eski mesaj atan arkadaslarda var . Saglikla bebegini kucagina alan var mi cok tedirginim :/
Benimde 7cm miyomum var.yeri nerde acaba bende de agrilar oluyr ama hep yatacaksin demedi doktor

Zar zorda olsa bende miyomlu dogum yapanlardanim..sezeyanla dogum oldum miyomlarima dokunulmadi gebelikte cok agrisi oldu dogumdan sonra yani suan cok sukur hic bir sikinti yaratmiyo buyumezse tabi aml olmayi dusunmuyorum...sana tavsiyem hic yorma kendini mumkunse hep yat gercekten miyomlar erken doguma sebebiyet veriyo 33 hafrada dogum yaptim ben...saglikli dogumlar allhim bagislasin bebisini
Benimde miyomum var bi tane sezeryanda alinsin istiyorm ama riskliymis.doguma kadar buyuyecek alinmazsa 2.gebelik icin skinti yaratir die alinsin istiorm

Benimde miyomum var maalesef bende sezeryanla alinsin isterim ama riskli burda dr cok onemli kanama yuzunden pek almak istemiyorlar sahsenno riske girmekte istemiyor insan ama sonrasinda birde miyom ameliyati olmak var ki benim gebelik oncesi bir miyom ameliyatim var zaten:-(

Benimde miyomum var maalesef bende sezeryanla alinsin isterim ama riskli burda dr cok onemli kanama yuzunden pek almak istemiyorlar sahsenno riske girmekte istemiyor insan ama sonrasinda birde miyom ameliyati olmak var ki benim gebelik oncesi bir miyom ameliyatim var zaten:-(
Seninle aynindurumdayiz 3sene once acik ameliyatla miyomum alindi .bu bebegim sezeryan olcak .tekrar miyom ameliyati olmak istemem .kismet ederse rabbim 2.cocukta dusunuyorm .suanki miyomun kac cm kac haftalik hamilesin canim

Benimde miyomum var bi tane sezeryanda alinsin istiyorm ama riskliymis.doguma kadar buyuyecek alinmazsa 2.gebelik icin skinti yaratir die alinsin istiorm
Olmuto cnim ya kac hocaya gorundum hepsi ayni fikirde dogumda dokunulmuyo insaa cok buyumezde raht geblik gecirirsin ...miyomun cinsine gore degisiyo sabirim kimininkide geblikte buyumuyomus insaa buyumezde su ilet sey banada zor gunle4 gecitti

X