gebelikte miyomu olan var mı?

Benimde gobek deligimn ustunde sert sert elime geliyor.cesidini soylemedi ozellikle sun diye doktor.seni cok rahatsiz etcek deyip duruyo ama rapor vermiyor .kac haftaliksin sen canim dinlenince geciyorsa sorun degil cekecegiz mecbur
Suan 28 haftalim olduk 24ten beri yatıyorum tabi myom oldugunu ogrenene kadar 1 haftada gezmedigim hastane kalmadi kadn dogum doktorlari bile kabul etmedi. Cok zor bi donem gecirsm agri olmasinda baska bisi istemiyorm. Allah sifa versin İnşallah bebekle beraber alırlar sagsalim bebegide kucagimiza alriz

kızlar bızım akrabaya mıyom var dedı....2 aylık hamıleydı dr bebek buyudukce mıyomda buyur duser yada aldırmak zorunda kalırsın dedı...masallah gecen sene 4 kg oğlu dogdu

vallahı onu bılmıyorum canım ya normal dogum yaptı onu bılıyorum uzuldugum bana kar kaldı dıyodu dogumdan snra mıyomu sormdım yanı
Hmm cok tesekkur ederim. Tek üzüntü m bebek icindi. Insallah benim gibi olan herkes sağlıkla aliriz kucagimiza Rabbim kimseyede yasatmasin insallah.

Simdi skintin yok mu istirahat ettifgin icin agrin olmuyor sanirim..neden doktr degistirdin kabul etmedilerki haftan cok buyukte degilmis
Evet cok sukur agri sizi yok. kolay kolAy kalkmiyorum yerimden . Sagolsun doktorum gebelik kesesinin icine bakiyormus disina degil. Bi kac doktor da risk almak istemedi galiba prof buldum sonunda onla devam ediyorus.

Gebeligim ile beraber öğrendim. Ilk basta 6 cm capinda solid yapida kist dendi. 9. Haftaya geldigim de capada myom olabileceğini soylediler.ilacsiz Mr istediler ama cektirmedim. 85 x 53 mm en son ölçüsu. Son gittigimde, sapli miyom oldugu icin gebelige bir zarari yok hatta normal dogum bile yapabilirsin dedi. Büyümesi durdu gibi gorunuyor 9. Ve 11 hafta boyutu ayni cikti. Artik endişe etmiyorum. Ilk ogrendigimde hep kötü düşünmüştüm. Dogumdan sonraya giderilecek bir durum olarak bakip kötü dusunmeden hamilelige konsantre olmak en guzeli.

Merhaba arkadaşlar 15 haftalik hamileyim ve miyom dejenerasyonu yaşıyorum şiddetli ağrıları var dayanamıyorum bu şekilde olup sonra ağrısı geçen varmı yoksa doğuma kadar bu ağrıyı yasayacakmiyim

Merhaba . Bir tanesi saplı 3adet miyom ile hamile kaldım öncesinde MR ile kontrol edilip bebeğe bi zararı olmayacağını söyledikleri için . Ama şu an o kadar pişmanım ki miyom dejenerasyonunu iki kere yaşadım. Biri 20 haftalıkken olmuş ve inanılmaz bir acı çekmiştim ama ikincisi yani diğer miyomumum ağrısı beni resmen hayattan soğuttu 50 saatten fazla ne oturabildim ne yatabildim ne de ayağa kalkabildim ne yapacağımı şaşırmış vaziyette kıvrandım durdum çaresizce . Dün serum ağrı kesici kas gevşetici ne varsa yaptılar bana mısın demedi bugün drum makattan alınan bir ağrı kesici verdi en azından oturabiliyorum ama ayağa kalkmak sağa sola dönmek şu an için imkansız. 3-7 gün arası sürermiş bi miyomun dejenerasyonu ben 3. gündeyim ve ilk defa bugün uyudum 2-3 saat. Allah kimseye yaşatmasın ben resmen ölmek istedim, Saatlerce ağladım . Ama yapılacak birşey yok diyorlar umarım sizin benim kadar zor geçmez ve bu benim son olur . Ayrıca benim gaz sancısı da ekleniyor sanırım onlar da sıkıştırıyor miyomlarım büyük zaten 9-6-4 cm boyutlarındalar .

Ayy Allah yardımcımız olsun ben gebelik öncesi miyomum olduğunu bilmiyodum gebelikte öğrendim bana hiçbir olumsuzluktan bahsedilmedi ilkbahar doktor bile anlamadı idrar yolu enfeksiyonu dedi antibiyotik verdi geçti büyük 5. Günüm daha iyiyim ama bebek ona değince çok canım yanıyor

Merhaba arkadaşlar 15 haftalik hamileyim ve miyom dejenerasyonu yaşıyorum şiddetli ağrıları var dayanamıyorum bu şekilde olup sonra ağrısı geçen varmı yoksa doğuma kadar bu ağrıyı yasayacakmiyim
20.haftada agrilar yasadim hatta 2gece hastanede kaldim serum ilac tedavisi aldim banada miyom dejenerasyonu olabilirler dediler tam sebebi bu demediler..simdi cok sukur iyim 29.haftadayim insalah birdhaa da agrimaz

Peki senin miyomum varmiydi biliyor muydun bana doktor hep senin sağ kasiginda 2.5 cm çapında miyom un diyordu şuanda sol kasigim da 4.5 cm olarak görünüyor tabi iki bilgi de 2 ayrı doktordan alındı doktorumu degistircem birdaha ona guvenemem Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın 1 gecede 2 kilo verdim sabaha kadar ne yaşadığımı kimse anlayamiyor

Peki senin miyomum varmiydi biliyor muydun bana doktor hep senin sağ kasiginda 2.5 cm çapında miyom un diyordu şuanda sol kasigim da 4.5 cm olarak görünüyor tabi iki bilgi de 2 ayrı doktordan alındı doktorumu degistircem birdaha ona guvenemem Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın 1 gecede 2 kilo verdim sabaha kadar ne yaşadığımı kimse anlayamiyor
Ben biliyordum miyomu hamile kalmadan da vardi 3cmle basladi simdi 7cm civari hamilelikte buyudu elime geliyor zaten gobek deligimin ustunde

benim ki de sapli myom olduğu icin vajinal ultrasonda gorulmedi. gebelik oncesi var miydi boyutu ne kadardi bilmiyorum. son ölçümü yaklasik 10 cm. doktor 1 ay sonra bakacak eger buyume devam ederse laraskopi ile aliriz dedi. ama gebelikte sapli miyomda olsa böyle bir ameliyat ne kadar güvenli olur bilgisi olan var mi arastiriyorum.

Neslipek kaç aylık hamilesin ben ağrılarımdan dolayı bu hafta çok aldırmak istedim miyomlarımı ama hamilelikte annenin hayatını riske atmadıkça ameliyat olamazsın demişti drum. Hatta ben yapamam eğitim araştırmalar belki çok gerekli görürse yoksa çok riskli demişti .

ben 15 haftalik oldum. doktor cok rahat bir şekilde myomu alabilecegini soyledi ama ameliyata sicak bakmiyorum. insallah dayanilmaz agrilarim olmaz. gecen haftalarda bir kac gun sancilandim ama 3 gun ust uste dinlenince gecti. benim ki sapli myom oldugu icin alınabilir belki ama intramural yani rahim duvarinda ki veya rahim icindr olanlara mudahale edilecegini sanmiyorum.

X