Safra kesesi ameliyat olan varmı?

aynen anneliğin tadını çıkaramadım ben de.bir de bebeğimden de kanlı dışkı geliyorduçok zor günlerim oldu.hamdolsun geçti her şey.bence hemen ol.ben de ameliayat sonrası tansiyon düşüklüğümden dolayı ağrı kesici vuramadılar,bir orda canım çok yandı bir de ameliyat sonrası 8.saatimde,narkozu atarkern.sonra her şey bitti.evime yürüyerek gittim.3.5 ay ameliyat olduğum.her şeyi yiyorum.dar giyince sinirli olunca biraz o bölgemde ağrı oluyor ama o kadar da olsun.organı çıkarıyolar sonuçta.bir komplikasyon olmuyor yani.ama biz yeni doğum yaptığımız için karın kaslarımızın yumuşak olmasından dolayı 3-4 ay öne eğilip ağırlık kaldırmamamn gerekiyorfıtık olmaman için.yaklaşık 1 ay ailemle kaldım.bebeğimi emzirdikten sonra onlar ilgilendiler.ama gazını filan kendin çıkarabilirsin.umarım en kısa zamanda kurtulursun.geçmiş olsun.bana herkes 6.ayı bekle dedi.bebeğim şuan 6 aylık.imkanı yok bekleyemezmişim.10 günde bir feci vuruyodu ağrılar.dediğim gibi sütünü sağ.

merhaba benımde safrada tasım cıktı, ama benım gebelık oncesi genel vucut taramasında cıktı daha onceden çok agrılarım oldu hatta oyle çokki uykumdan uyanıyordum kıvranıp duruyordum ben hep rahmımde iltihap var dıye dusundum ondan diye gecıstırmıstım..

şimdi 2.5cmlık bi tasım var dr. kesın ameliyat dedi..

ben sımdı ameliyat olmasam da hamıllıkten sonra olsam bana zararı olurmu?? kanala henuz dusmemıs safradaymıs ama garantısıde yokmus tabı kanala dusup dusmeyecegının.. bide ne kadar ücret ödediniz acaba...

merhaba benımde safrada tasım cıktı, ama benım gebelık oncesi genel vucut taramasında cıktı daha onceden çok agrılarım oldu hatta oyle çokki uykumdan uyanıyordum kıvranıp duruyordum ben hep rahmımde iltihap var dıye dusundum ondan diye gecıstırmıstım..

şimdi 2.5cmlık bi tasım var dr. kesın ameliyat dedi..

ben sımdı ameliyat olmasam da hamıllıkten sonra olsam bana zararı olurmu?? kanala henuz dusmemıs safradaymıs ama garantısıde yokmus tabı kanala dusup dusmeyecegının.. bide ne kadar ücret ödediniz acaba...

Kasvetli: senin yerinde olsam hamilelikten once olurum.. Cunku ben suanda hamileyim ve doguma 3 haftam kaldi... Benimde safra kesemde taslar var, ve hamileligimin 7. ayinda belli oldu.. Suanda yagli ve zararli birsey yedigim anda rahatsizlaniyorum.. ve agrisi cok kotu (Rabbim dusmanima vermesin)... Ve kac kere acile gittim bu acilardan.. Ve bir gun gittigimde doktor dediki karnin buyudukce safra kesendeki taslar yolu tikiyor oda sanci yapiyor dedi...
1 ay oncede pankreas iltihabi oldum.. cunku safrakesesi tasi kanallari tikayinca pankreas gorevini yapamadi ve bu sefer iltihap yapti.. Ve ben o gun acile gittigimde okadar cok sanci cektim ki artik dedim herhalde ben oluyorum... Doktor hatta neden bukadar bekledin dedi... Ve bana sivi tedavisi uyguladilar.. eger ki sivi tedavisinde olumlu sonuc almasaydim mecbur cocugu almak zorundalardi cunku bebek yada anne zehirlenebilir dediler.. Ama cok sukur iyi olumlu sonuclar aldim.. ve suanda ameliyat olana kadar yeme icmeme dikkat etmem lazim...

Yine kendi doktorunla konus ve danis.. ama ben senin yerinde olsam hamile kalmadan ameliyat olurum.. hamileliginde fazla birsey yapamiyorlar...

aynen arkadaşım benim dehamileliğimin 7.ayında sancılarım başladı.gaz sancısı biliyorduk.gebelik şekerim çıkınca çiloata filan kestim hep.ama her şeyi yedim.tabi safrmı bilmediğim için yağlı da yedim.12-14 saat sancı çekiyordum.doğumdan sonra her şey biticek sanmıştım.lausalığımın 9.gününde çilotaa ve haşlama yedim.biz hala safra taşım olduğunu bilmiyorduk.ve bir sancı çektim 9 saat.anlatamam 3ile gittim.hepsi emzirdiğim için geri yolladı.dedim doğumda kesin omurgamı kırdılar.öyle fenaydı.nefes alamadım.en sonunda biraz istifra edip sızdım.meğer karın büyütükçe taşlar yerinden oynuyormuş.KESİNLİKLEEEEEEEE hamile kalmadan ameliyat ol.ben 68 günlük bebeğim varken oldum

merhaba arkadaslar,bende 14 kasimda kapali yontemle ameliyat oldum cok sukur suan rahatim iyiki oldum ameliyat cook cektim gec kalmayin arkadaslar inanin gec kaldikca daha cok sorun aciliyor..olmadan once korkuyordum ama suan herseyi yiyorum dr diyet vermedi hersey serbest yemek konusunda yasadigimi hissediyorum sukurler olsun hepimize gecmisolsun insallah en kisa zamanda hepiniz kurtulursunuz bencede hamile kalmadan olun cunku tek cozum ameliyat erteledikce daha buyuk sorunlar cikabiliyor arkadaslar herkese saglikli bir hayat diliyorum..

arkadaşlar benim 1.5 aylık ebbeğim var. safra kesemde taş çıktı ve kanala inmiş kan değerlerişne göre emar çekildi sonucu daha almadık hafatya çıkacak. böyle olan var mı ameliyat olan var mı çok korkuyorum hemen emzişrebilir miyim bebeğimi?

Aynı problem bende de var. henüz 48 günlük bir bebeğim var.Doğumdan sonra sağ kaburgamın altına bir ağrı saplanıyor.bazen nefes bile alamıyorum.Bütün sırtım böbreklerim ağrıyor.o kadar kötü oluyorum ki bir gece acile bile gittik. ben hep sezeryan sonrası gaz sancısı diye avuttum kendimi.sonra dayanamadım doktorumu aradım dedi ki ne gazı bu zamana kalmaz.öyle diyince ve artık ağrılar dayanılmaz olunca doktora gittim.maalesef safra kesem küçük küçük bir sürü taşla dolmuş :KK43: genelde hamilelik tetiklermiş.taşlar küçük olduğu için kanala kaçıp tıkama ihtimali çok yüksekmiş o yüzden hemen ameliyat olup safra kesemi aldırmam iyi olurmuş. Bir sürü doktora gittim hepsi aynı şeyi söylüyor. o kadar canım sıkkın ki anlatamam. aslında ameliyat basitmiş ama kızımı düşünüyorum.ya sonra sütüm giderse ve emziremezsem. bir taraftanda zaten yeni sezeryan oldum yeni bir ameliyata hazır değilim gibi hissediyorum kendimi.ne yapıcam bilmiyorum :KK43:(

ALLAH acil şifa versin.ama kanala kaçıp tıkarsa hayati tehlikesi var.sarılık riskiniz çok yüksek.ben 4.5 ay çektim o ağrıları.nasıl canım yandı.şimdi 5 .5 ay oldu ameliyat olduğum.her şeyi yiyorum.bol bol dua edin.ve sütünüzün gitmeyeceğine inanın.gitse de kendinizi suçlamayın.bununn tek tedavisi ameliyat.olmazsanız bebeğinize yetememe durumunuz daha fazla.hiç değilse 20 gün filan daha bekleyin.(bekleyebiliyosanız:KK43:((geçmiş olsun

ALLAH acil şifa versin.ama kanala kaçıp tıkarsa hayati tehlikesi var.sarılık riskiniz çok yüksek.ben 4.5 ay çektim o ağrıları.nasıl canım yandı.şimdi 5 .5 ay oldu ameliyat olduğum.her şeyi yiyorum.bol bol dua edin.ve sütünüzün gitmeyeceğine inanın.gitse de kendinizi suçlamayın.bununn tek tedavisi ameliyat.olmazsanız bebeğinize yetememe durumunuz daha fazla.hiç değilse 20 gün filan daha bekleyin.(bekleyebiliyosanız:KK43:((geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim.maalesef bekleyemedim.4 gün önce çok sancılandım.taş kanalı tıkamış hastaneye yatırıldım ve dediğiniz gibi sarılık başlıyordu.hemen müdahale edildi ertesi gün ameliyatla safra kesem alındı.çok şükür şimdi iyiyim ve iyiki ameliyat olmuşum diyorum çünkü içerde 100 den fazla küçük taş varmış.daha kötü sonuçlar olabilirdi.Sütüm biraz azaldı ama çok şükür şimdilik yeterli ve yine artıcağına inanıyorum.Allah herkese şifa versin.

elbette benim de sütüm azalmadı değil.ben çalıştığım için elektirikli aletle sağıyorum.o da sütü artırıyor.bir de benim bebeğim rahatsızlık geçirdi.
doktorlar sütün artması için şeker tüketmeyin diyorlar ama ben şekerli ve özellikle şerbetli gıda yediğimde artıyor.bir de bol bol dere otu marul gibi yeşillik tüketip,rezene çayı için.armut bulgur irmik.bunlar da süt yapıyor.her gün sağdığım için yediğim şeye göre süt oranımın değiştiğini net bir şekilde görüyorum.ALLAH şifa versin.sağlıklı günler hepimizin olsun.RABBİM bizleri bebeklerimize yeter duruma getirsin

elbette benim de sütüm azalmadı değil.ben çalıştığım için elektirikli aletle sağıyorum.o da sütü artırıyor.bir de benim bebeğim rahatsızlık geçirdi.
doktorlar sütün artması için şeker tüketmeyin diyorlar ama ben şekerli ve özellikle şerbetli gıda yediğimde artıyor.bir de bol bol dere otu marul gibi yeşillik tüketip,rezene çayı için.armut bulgur irmik.bunlar da süt yapıyor.her gün sağdığım için yediğim şeye göre süt oranımın değiştiğini net bir şekilde görüyorum.ALLAH şifa versin.sağlıklı günler hepimizin olsun.RABBİM bizleri bebeklerimize yeter duruma getirsin

Amiin..Çok şükür sütüm eski haline döndü.

sezaryen amelıyatı sonrası laparoskopık olarak safra kesesını aldıran varmı arkadaslar ?
bende artık bu ağrılara dayanamıyorum , amelıyat olup kurtulmak ıstıyorum ama acık amelıyattan korkuyorum
sezaryenden zaten yeterınce korkmustum :KK43: daha 50 gunluk bebegım

bır de alternatıf tedavı varmıs ıcmeceler kaplıcalara gıtmek gıbı. amelıyat olmasam da oralara mı gıtsem dıyorum ?

sezaryen amelıyatı sonrası laparoskopık olarak safra kesesını aldıran varmı arkadaslar ?
bende artık bu ağrılara dayanamıyorum , amelıyat olup kurtulmak ıstıyorum ama acık amelıyattan korkuyorum

bır de alternatıf tedavı varmıs ıcmeceler kaplıcalara gıtmek gıbı. amelıyat olmasam da oralara mı gıtsem dıyorum ?
bende üç gün önce laparaskobik yöntemle ameliyat oldum.bebeğim 7 bucuk aylık.bence hiç beklemeyin aşırı zor bir ameliyat değil.1 gün hastanede kalınıyor zaten.bende bir kaç taş demişlerdi 28 tane çıktı ve iltihapta vardı.yani safra keseniz olmadanda yaşaya biliyorsunuz.geçmiş olsun şimdiden

bende üç gün önce laparaskobik yöntemle ameliyat oldum.bebeğim 7 bucuk aylık.bence hiç beklemeyin aşırı zor bir ameliyat değil.1 gün hastanede kalınıyor zaten.bende bir kaç taş demişlerdi 28 tane çıktı ve iltihapta vardı.yani safra keseniz olmadanda yaşaya biliyorsunuz.geçmiş olsun şimdiden

sezaryenmıydı pekı dogumunuz ? Agrılarınız nerelerınızdeydı benım sıtımdan baslıyor sağ koluma mıdeme vuruyor danayılmaz bır agrı cektırıyor bana da . Benım de 2 mm bıkac tane yazıo. Bende laparoskopık ıstıyorum ama sezaryenımı olalı daha 2 ay oluyor. Korkularım da var amelıyat sonrası bazıları sureklı ıshal oluyormus bırısı yazmıs forum da .

cvp verdıgınız için çok tşk ederim ..

kime gittiktiysek safra kesesininde alırız dediler tek tası alamazlarmıs cunku benım vucudum 10 yıl sonra tekrar aynı tası yapmaya yenılermıs.. neyse eşiminde doktor tanıdıgı demişki safra kesesi , sindirimin sibopu gorevınde tek tası alsınlar..vsvs.. olan bana aoluyor ara araa cok sıddetli ağrılarım oluyor bıcak kesiği gibi :KK43: bana kalsa hemen olurum ama eşim biraz maddi acıdanda dusunuyor işte cunku ben calısmıyorum.. benım kanala dusme durumu yokmus baska bi dr öle dedi gittiğimizde cok buyukmus ama buda safrada iltihap ve sonrasında patlayıp vucuda yayılma olasılıgı varmıs vs..

ben izmirdeyim bu alanda iyi olan bi doktor hastane ismi verebilirmisiniz acaba,izmirde olan varsa ? :KK34:

İşte o benimm :)) bebeğim tam 50 günlükken oldum.korkma ol ve kurtul.olana kadar çektiğim sancının tarifi yok.çok şükür kurtuldum.oldu bitti.sütde devam etti korkma emziremem diye.bu arada planla veacil duruma düşmeden hallet. ben korktum aynı senin gibi acilden yatırdılar 1 güde çıkmak yerine 3 gece kaldım hastanede.300den fazla küçük küçük taş dolmuş :))

işte o benimm :)) bebeğim tam 50 günlükken oldum.korkma ol ve kurtul.olana kadar çektiğim sancının tarifi yok.çok şükür kurtuldum.oldu bitti.sütde devam etti korkma emziremem diye.bu arada planla veacil duruma düşmeden hallet. Ben korktum aynı senin gibi acilden yatırdılar 1 güde çıkmak yerine 3 gece kaldım hastanede.300den fazla küçük küçük taş dolmuş :))

canım açık amelıyat mı oldun ? Yoksa laparoskopık mı? Ben laparoskopıgı sezaryen olanlara yapamıyorlar dıe duymustum da .laparoskopık oldun demı sen ?
Bırde sancıların nerelerındeydı senın ? Benım sırtımdan gırıyo mıdeme vuruyo 2 buklum kalıyorum bazen saatlerce gecmıyor. Ne agrı kesıcıler ne ıgneler fayda etmıyor gecırmıyor agrılarımı kendı kendıne gecıyor.
Dun gece de atak gecırdım yıne cok sukur kı kısa surdu ama bugun hala mıdem agrıyor benım mıdem bıle agrımazdı onceden.
Kansızlık vardı bende gebelıkte baslayan sonrasın da kansızlık ıcınde ıgne tedavısı gordum.
Kansızlık ve gebelık tetıklıyormus bu safra taslarını zaten.

Pekı amelıyat sonrası hıc bu agrıdan oldu mu yıne ?
Hangı hastanede oldun ? Devlet mı ozel mı?

o kadar ağrılar çektim ki,hala bu sayfayı ziyaret eder durururm ki benim durumumda olanlara biraz yardımcı olayım diye.ben 6.5 ay önce oldum.benim de önce göğsümde sıkışma olup sırtıma vururdu.inanın 9 ile 14 saat arası ağrılarım olurdu.bazen 1 saat,2 saat sürdüğü de oluyordu.şiddeti de değişiyodu.en şiddetlisini doğum sonrası 9 saat süreyle çektim.omurgam kırıldı sandım.ama bunlar geçmişte kaldı inşALLAH.safra kesesi ameliyatı sonrası narkozdan sonra da öyle ağrı geldi.tamam dedim ben bu ağrılardan ölücem.nasıl ağladım.hemşire güldü.sakın böyle düşünmeyin dedi.bi yandan sütümü korumaya çalışıyorum.bebeğim rahatsız.ALLAHIM yardım etti ve hamd-u senalar olsun o ağrıdan sonra ağrı kesiciyi erken vurdular ve bir daha gelmedi o ağrı.evime yürüyerek geldim.ama hep korktum her yediğimden sonra 2 saat bekledim ya gelirse ya gelirse...herkes bana gülüyodu.yok artık safran merak etme diyolardı.ama şu var safra yerimde ameliyat sonrası sızı oldu.doğum yaptığım için içten de dikiş atıyolar.sanırım onun sızısıydı.o da geçti.aklınıza ne gelirse her şeyi yiyiorum. ve herkesle ettiğim sohbette ilk onu anlatıyorum.doğumumdan hiç bahsetmezken saframdan hiç konuyu kapamıyorum.insanlar da bunaldı.ama 4.5 ay o ağrıyla yaşadım...ALLAH şifa versin.ben ameliyata uça uça gittim.bebeğimin iyileşmesini bekliyodum.ki daha iyileşmeden dayanamadım da gittim. doktor bana karnın indi mi?kırkın doldu mu?dedi.hamielelri bile ameliyat ediyolar.sezeryanda lapoaroskopi yapılır mı onu bilmiyorum.

X