Safra kesesi ameliyat olan varmı?

handerya

Zeytinim benim!
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2007
3.711
5
Gebelikte oluşan safra kesesi taşı ve iltihabını duymuşmuydunuz? sanırım benimki o şekilde gelişti kolestrole bağlı.. ve acilen ameliyat olmam gerekiyor bense çok gerildim kırkımız yeni çıktı şimdi tekrar ameliyat..hastanedeyken oğlum nolcak memeden soğurmu ? ilaçlar sütü keser mi vs..düşünüp duruyorum aranızda bu ameliyatı yaşayan varmı?

çok geçmiş olsun annem oldu laproskopiyle çok şükür şimdi daha iyi ne çektiiiameliyattan önce

geçmiş olsun inş. bi an önce olup sağlınıza kavuşlursunuz
annem olmuştu bu ameliyattan

o ağrı gerçektende inanılmaz! ben başta midem ağrıyor ve sırtıma vurdu sandım içmediğim mide ilacı kalmadı sonrasında duvarları tırmaladım ne yapsam ağrı azalmadı acıdan bayılcam sandım ve bayılmayı yada sızmayı çok istedim neredeyse 1 gün sürdü ,şu an tık yok ama her an tekrarlayabilir o yüzden acilen ameliyat :KK43:

evet o ağrıyı tahmin edebiliyorum ve doktorlar safra kesenin hasta olduğunu genelde zor buluyorlar çünkü annem ve anneannemde böyle olmuştu
bi an önce olun kurtulun

merhaba, safra kesesi ameliyati oldum ben ama hamile kalmadan onceydi. hastanede bir gece kaliniyor zaten, ameliyattan sonra sancilar icin parol disinda da bir agri kesici vermiyorlar (ameliyat esnasinda verilenleri bilmiyorum) parolu de emzirirken kullanabiliyorsunuz.

ameliyat rahat geciyor, laporoskopi ile oldu benimki. eve ciktigim ikinci gunde gizli gizli bulasik makinesini yerlestiriyordum ben. ama tabii birkac gun dinlenmek en iyisi cabuk toparlamak acisindan.

Gebelikte oluşan safra kesesi taşı ve iltihabını duymuşmuydunuz? sanırım benimki o şekilde gelişti kolestrole bağlı.. ve acilen ameliyat olmam gerekiyor bense çok gerildim kırkımız yeni çıktı şimdi tekrar ameliyat..hastanedeyken oğlum nolcak memeden soğurmu ? ilaçlar sütü keser mi vs..düşünüp duruyorum aranızda bu ameliyatı yaşayan varmı?
birebir bende aynı durumdayım.buralardamısın?

birebir bende aynı durumdayım.buralardamısın?

evet canım buralardayım))),
2 sene önce oldum ame.lıyatımı herşey süperdı.laproskopıyle oldum oğlum da benımle hastanede yattı 1 gece. amelıyattan sonra sütümü sağıp attım 5-6 saat sonra emzır.meye baş,lad..ım ve ,şu an allaha şükür hıç bır sıkıntım yok sen de bı an önce kurtul derım.acıl şıfalar..

evet canım buralardayım))),
2 sene önce oldum ame.lıyatımı herşey süperdı.laproskopıyle oldum oğlum da benımle hastanede yattı 1 gece. amelıyattan sonra sütümü sağıp attım 5-6 saat sonra emzır.meye baş,lad..ım ve ,şu an allaha şükür hıç bır sıkıntım yok sen de bı an önce kurtul derım.acıl şıfalar..

sizi bulmama çok sevindim.olaylar aynı insanlar farklı ....boşuna dememişler tarih tekerrürden ibarettir diye benimde 40 günlük bebeğim var.onunla ameliyat sonrası yeterince ilgilenebilecekmiyim.ya kafamda çok soru var.istanbuldamı oldun.dr. tavsiye edebilirmisin.
mümkünse sizinle özelden görüşebilirmiyiz?

mrb bende 2 hafta önce ameliyat oldum ve 3 aylık bebeğim var. büyük bi ihtimalle doğumun tetiklediğini söledi doktorum ama safra yoluna çıktığı için taşlar acil ameliyat oldum. eğer taşlar küçükse geciktirmenin hiçbi anlamı yok.kapalı ameliyat oldum.ben çok memnunum.acillere taşınmaktan ve o gereksiz acı veren ağrılardan kurtuldum.emzirmediğim için bişi olmadı ama emzirenlerede gerekli olan yollar gösteriliyor bildiğim kadarıyla.geçmiş olsun.doktorunla ve anestezi uzmanıyla görüşürsün.

bende 20 gün önce safra kesesi amaliyatı oldum 30 kasımda ikiz bebeklerim oldu 40 mızın çıktığı gün acilde safra kesesi teşhisi koyuldu sancılarım vardı ben sezeryanla alakalı sanıyordum lohusalık döneminde pek yatmadım çünkü bebeklerim 56 günlükken oldum amaliyatı emziriyordum bi rgün hast kaldım bir gün beklemem yetti ilaçlarımıda dr ona göre verdi hep ilk gün biraz zor ama sonra eski haline dönebiliyorsun
kapalı amaliyattı benimkide
olun kurtulunn

arkadaşlar ben de gebelikte ortaya çıkan safra ağrıları ile tanı konuldu.aslında daha önceden de varmış.babam da olmuştu.genelde safra kesesi ırsi.2006 yılında en son baktırmıştım fakat bir şey çıkmamıştı.gebelikte taşlar harektleniyormuş.dehşet ağrılar çektim.hele doğumdan sonraki 9.günümün ağrısını hiç unutamam.emzikli olunca ağrı kesici de vuramıyolar.neyse bana çocuk doktoru olucaksan bir an önce ol,2.5 kilo süt sağ dedi.ama ben babamı da ameliyat eden çok saygıdeğer doktorumuz pendik devlet hastanesindeki ender gürpınar ile iletişime geçtim ve sadece 1 gün emziremeyeceğimi öğrendim.cuma günü (2 gün önce)ameliyat oldum.hastaneden yürüyerek eve döndüm.sütüm geri gitmedi ve bebeğimi emzirebiliyorum.şimdilik her şey yolunda şükürler olsun.sık sık az az yiyiorum.ama hala ağrılarım olucak diye korkuyorum:KK43: narkozu atarken ameliyat sonrası 7.saatimde büyük bir ağrı çektim ama sonrasında iyi oldum.kesinlikle ameliyat olun.yoksa sonuçları hayati önem taşıyor

aynı şeyi ben yaşıyorum şuanda sizi okumam cok iyi oldu benimde 5 aylık bebegim var 10 günlükken inanılmaz sancılarla acile gittim bilemedielr reflü dediler fakat usg cekilince anlaşıldı safra oldugu bende cok yakında artık ameliyat olcam korkuyorum ama mecbur dogumdan sonra oldu ne olduysa fakat tek delikle yapılan bi yöntem varmış öyle olmayı dusunuyorum bakalım hayırlısı artık bebegimide emziriyorum bu arada 1 gece dayancaz

sütünüzü sağıp dolapta ya da buzlukta saklayın.süt saklama poşetleri var medikallerde.eğer istanbuldaysanız.ender bey işin ehli bir doktor.herkes bana sütün geri gider derken o beni rahatlattı.hamdolsun hala emziyoırum.bir an önce olun.narkozu da çok kolay attım.sanırım emzikliyim diye daha az verdiler

ben de sizler gibi gebelik sonrası safra kesesi taşı muzdaribiydim
Lohusalık döneminde şiddetli karın ağrılarım oluyordu
hazımsızlık gaz problemim vardı
ama teşhis konulamıyordu sonra anladık ki taş varmış safra kesemde
bebeğim küçük diye olmadım ameliyat biraz emsin istiyordum
ama 2 hafta önce 3 gün geçmeyen şişkinlikle doktorum bu sefer kaçamayacaksın dedi
en çok kızıma üzülüyordum çünkü emmek onun için büyük mutluluk
herkes artık 11 aylık oldu üzülme dedi zaten iltihap da olmuş bir hafta iltihabı kuruttular
ameliyat oldum akşama ayaktaydım doktorum da sağolsun iyi iş çıkardı
bu arada sütümü sağıp attım
10 gün sonra kızım tekrar emmeye başladı unutmamış :)
eğer bırakmayacağını bilseydim çoktan ameliyat olurdum

bu arada benim 6 aylık hamile gibi göbeğim vardı şişkinlikten kimse de inanmıyordu
çok yediğinden şişmansın diyorlardı ameliyattan 2 gün sonra göbek falan kalmadı
yengem bile " ne yalan söyleyeyim ben de şişmanlıktan sanıyordum ama göbeğin inmiş" dedi
o ağrıları çekmeye değmez laparoskopiyle 1 günde ayaktasınız
allah kimseye yaşatmasın

Demek bu acıları çekenler hep aynı şikayetleri yaşıyorlar. Bizim ailede genetik safra kesesi sorun vardı. Bende ikizlere gebeyken safra kesemde çamr olşm vardır. Doğumdan sonra baktırdım yok dedi dr. Bi kaç kez ağrılar içinde kıvrandım ama ben hep gaz şikayeti sanıyordum. Meğer safra kesemdeki taşlar yol tıkamışlar. Dr acil ameliya dedi, benim ikizlerim 14 aylık emmiyorlar ama ben yalnız bakıyorum. Nasıl ameliyattan sonra onlara bakacağım bilmiyorm :KK43:(
Bana hangi hastanede yaptırdığını ve dr adını veren olrsa sevinirim. Nerede yaptıracağımada karar veremedim bi an önce belirlemeliyim :KK43:(

dediğim gibi pendik devlet hastanesinde işin ehli ENDER GÜRPINAR var.hastasneden de herkes memnun kalıyor.gayet güzel ilgileri.doğumdan 68 gün sonra olduğum için 3-4 ay fıtık riskim vardı benim.ama yaklaşık 1 hafta sonra alış verişe dahil,birçok işimi halletmeye ve gezmeye başladım.10 gün yanınızda biri kalsa bile nerdeyse yeter. demek size çok fazla sancı vurmuyo.ben 10 günde bir sancılanıyordum ve 14 saat sürüyodu bazıları.bebeğim de rahatsızdı.RABBİM kimseye yaşatmasın.zor zamanlarımızdı ama hamdolsun geçti.ALLAH günahlarımıza kefaret etsin

merhaba arkadaslar,benimde iki aylik bebegim var ve safra kesemde tas oldugunu ogrendim ve acilar inanilmaz kotu sizlerde biliyorsunuz ne oldugunu, bende ameliyat olmak istiyorum cunku boyle yasamak cok zor anneligin tadini bile cikaramadim:KK43: benim merak ettigim ameliyattan sonra ne gibi sorunlar oluyor,safra kesesi alindiktan sonra surekli ishal olunuyormu oyle duydum yada baska sorunlar varmi acaba?? bu arada hepimize gecmis olsun..

X