Safra kesesi ameliyat olan varmı?

Merry çok üzüldüm keske bu kadar ezıyet etmeden gitseydı ve bunları yasamasaydın, AMA OLMUSSUN OPERASYON
VE SUAN IYIYMISSIN BUNA DA COK SEVINDIM EMINIM RABBIM SANA BEBEGIN
ICIN GUC KUVVET SAGLIK VERECEKTIR GECMİŞ OLSUN BEBECİNE SAGLIKLI ÖMÜR DİLİYORUM SEVGILER.....

ARABESK BEN İZMİRLİYIM AMA İSTANBULDA YASIYORUM ALSANCAN DEVLET HASTANESINDE
İYİ DRLAR VAR OLDUGUNU BILIYORUM AMA YINE SENIN İÇİN BURDAN BENDE ARASTIRACAGIM... Ben istanbulda oldum
Kurtuldum çok şükür ıyıkide olmusum drumda gayet muhtesemdı Lapraskopi olamıyan benı bile laparskopi yaptı,
Geçmişe baglı hastalıgın yoksa hıç korkma guvenılır bırını bul kurtul bu agrılardan sevgıler acıl şifalar...

konyada iyibir doktor var mı ameliyattan korkuyorum ama careside yok sanırım

tamam çok teşekür ederim minyon olduğum için fazla kilo almam beni daha kötü gösterir ama şuanda bu şeklimle cılız olmakta hoş değil 21 yaşında 37 kiloyum çok kötü bi durum eskiden giydiklerim bile olmamaya başladı düşünün artık tabi boyumda kısa o faktörle çok fazla almam kötü gösterir.Bende herşeyi yiyemiyorum korkudan ameliyattan sonra bakalım ne olucak hoşçakalın..

OLSUN TATLICIM TEK DERDIN KİLON OLSUN, YA BEN NE YAPAYIM
GÖBÜŞÜMDE SOL TARAFIMDA KOCAMAN BOBREK AMELIYATI IZIM, SOL KOLTUK ALTIMDA AKCIGER
AMELİYATIM ŞİMDİDE YENİSİ EKLEMDİ 4 DELIK LAPRASKOPİ ARTIK HİÇ BİKİNİ GIYINEMİCEM
BENİDE GORSEN BU SOYLEDIKLERIME HIÇ INANMAZSIN COGU KIŞI MODELLİK YAPIYORUM SANIYOR DIŞ GORUNUSUMDAN
AMA İŞTE İÇİ BENI, DISIDA SENI YAKAR DERLER YAA O MİSAL... AMELİYATINI OL İYİLESİNCE MULTİVITAMINE BASLA BIRAZ DAHA KUVVETLENIR YERSIN 40 kilo olursun AMA FAZLASA ALMA, 1.50 Boylarında sevdıgı bır arkadasım var bır yasında bebegı oldu o da çok minyon ama kilosu 45 hayet super duruyo 40 kıloda olsa yıne ıyı durur, bne 1.65 ım ve yıne kilo verdım suan tok karınla 49 oldum kötude durmuyo ama bılıyorum 55 de kotu durmuyordu ... Hem spor da kilo aldırı cunku sureklı proteın yersen vucudun sporla kalınlasıyor ıyıde duruyo ... Lütfen dert etme bu kadar kuçuk seylerı kendıne.... Eylul ortası oldu hala gıtmedın mı agrılarla
Yasama artık sana ısımlerını verdıgı. Drlara gıttın mı Anacımmm ???? Bılgılendır benı merak edıyorum ıyı pazarlar.

OLSUN TATLICIM TEK DERDIN KİLON OLSUN, YA BEN NE YAPAYIM
GÖBÜŞÜMDE SOL TARAFIMDA KOCAMAN BOBREK AMELIYATI IZIM, SOL KOLTUK ALTIMDA AKCIGER
AMELİYATIM ŞİMDİDE YENİSİ EKLEMDİ 4 DELIK LAPRASKOPİ ARTIK HİÇ BİKİNİ GIYINEMİCEM
BENİDE GORSEN BU SOYLEDIKLERIME HIÇ INANMAZSIN COGU KIŞI MODELLİK YAPIYORUM SANIYOR DIŞ GORUNUSUMDAN
AMA İŞTE İÇİ BENI, DISIDA SENI YAKAR DERLER YAA O MİSAL... AMELİYATINI OL İYİLESİNCE MULTİVITAMINE BASLA BIRAZ DAHA KUVVETLENIR YERSIN 40 kilo olursun AMA FAZLASA ALMA, 1.50 Boylarında sevdıgı bır arkadasım var bır yasında bebegı oldu o da çok minyon ama kilosu 45 hayet super duruyo 40 kıloda olsa yıne ıyı durur, bne 1.65 ım ve yıne kilo verdım suan tok karınla 49 oldum kötude durmuyo ama bılıyorum 55 de kotu durmuyordu ... Hem spor da kilo aldırı cunku sureklı proteın yersen vucudun sporla kalınlasıyor ıyıde duruyo ... Lütfen dert etme bu kadar kuçuk seylerı kendıne.... Eylul ortası oldu hala gıtmedın mı agrılarla
Yasama artık sana ısımlerını verdıgı. Drlara gıttın mı Anacımmm ???? Bılgılendır benı merak edıyorum ıyı pazarlar.

Verdiğin moral için çooook teşekür ederim :) O doktorlar dediğin gibi çok iyi fakat biz anadolu yakasındayız birde hastane ameliyat sonrası zor olur diye en iyisi yakın bi hastaneye olmak diye düşündüm.Burada iyi bi doktor vardı ona gittim yaşın genç filan dedi eğer taş ağrı yapıosa zaten en sonunda ameliyat olucaksın tamam seni ameliyat yapalım dedi.Kan alındı akciğer filmi kardiyoelektrografi yapıldı filan testlerle birlikte anestezi uzmanına gittim oda onayladı doktor şuan çok yoğun olduğu için eylül ayının sonunu bulur diyo korkmuyo değilim ama doktor arayıp haber vercekmiş 3 gün önceden ameliyat gününü bekliyorum artık.Bu arada sorma başıma gelenleri 1 eylülde gece yarısına kadar safra uyutmadı ağrıdan dün gece yine safra tuttu bu aralar moralimde pek yerinde olmadığındanmıdır nedir yememe pek dikkat etmedim sanırım acile gitmedim ama bi novalgin içtim biraz hafifletsede fena ağrıdı şuan iyiyim ameliyat olsamda kurtulsam korkuya rağmen bu ağrıdan iyidir diye düşünüyorum.. İnşallah seninde sağlık durumun iyiye gidiyodur mutlu ve sağlıklı günler diliyorum..

Verdiğin moral için çooook teşekür ederim :) O doktorlar dediğin gibi çok iyi fakat biz anadolu yakasındayız birde hastane ameliyat sonrası zor olur diye en iyisi yakın bi hastaneye olmak diye düşündüm.Burada iyi bi doktor vardı ona gittim yaşın genç filan dedi eğer taş ağrı yapıosa zaten en sonunda ameliyat olucaksın tamam seni ameliyat yapalım dedi.Kan alındı akciğer filmi kardiyoelektrografi yapıldı filan testlerle birlikte anestezi uzmanına gittim oda onayladı doktor şuan çok yoğun olduğu için eylül ayının sonunu bulur diyo korkmuyo değilim ama doktor arayıp haber vercekmiş 3 gün önceden ameliyat gününü bekliyorum artık.Bu arada sorma başıma gelenleri 1 eylülde gece yarısına kadar safra uyutmadı ağrıdan dün gece yine safra tuttu bu aralar moralimde pek yerinde olmadığındanmıdır nedir yememe pek dikkat etmedim sanırım acile gitmedim ama bi novalgin içtim biraz hafifletsede fena ağrıdı şuan iyiyim ameliyat olsamda kurtulsam korkuya rağmen bu ağrıdan iyidir diye düşünüyorum.. İnşallah seninde sağlık durumun iyiye gidiyodur mutlu ve sağlıklı günler diliyorum..

Merhaba canım bende 4 ay önce bir mide ağrısı şikayetiyle dr.a gittim meğerse 16,5 mm taş çıktı ama öyle aşırı bir ağrı değildi,ara ara hafif sırtımın sağ kısmı yel girmiş gibi ağrıyor fazla ağrım sızım yok şükür ama 11 aylık bebeğim var o elimi kolumu bağladı yoksa bir an önce ameliyat olayım diyorum ayın 20 sine randevu aldım bakırköy devlette olayım diyorum araştırma hastanesi sonuçta iyice bir araştırmam lazım sen ne zaman amliyat olacaksın? sezaryen olmuş biriyim ama yine de korkuyorum dren takarlar mı,buruna hortum takarlar mı,sonda takarlar mı böyle manyak korkularım var benim biraz panik bi tipim çünkü..:)

Merhaba canım bende 4 ay önce bir mide ağrısı şikayetiyle dr.a gittim meğerse 16,5 mm taş çıktı ama öyle aşırı bir ağrı değildi,ara ara hafif sırtımın sağ kısmı yel girmiş gibi ağrıyor fazla ağrım sızım yok şükür ama 11 aylık bebeğim var o elimi kolumu bağladı yoksa bir an önce ameliyat olayım diyorum ayın 20 sine randevu aldım bakırköy devlette olayım diyorum araştırma hastanesi sonuçta iyice bir araştırmam lazım sen ne zaman amliyat olacaksın? sezaryen olmuş biriyim ama yine de korkuyorum dren takarlar mı,buruna hortum takarlar mı,sonda takarlar mı böyle manyak korkularım var benim biraz panik bi tipim çünkü..:)

Doktorun dediğine göre bu ayın sonu tam olarak bilmiyorum artık rüyalarıma girdi o derece yani :)) Sizin bebiş 11 aylıkmış bazıları doğum yapar yapmaz safra kesesi ameliyatı oluyolar o yönden şanslısınız. Dren mevzusuna gelince ; " Ameliyatta karın içinden dışarıya doğru uzanan bir 4-5 mm çapında plastik bir boru (dren) yerleştirilmiş olabilir. Bu boru ameliyat sonrası erken dönemde ameliyat alanından olabilecek sızmaları dışarıya almak için "NADİREN" ihtiyaç duyulur. Genellikle ertesi sabah çıkartılır" diye bi sitede okudum ve büyük yazdığım üzere nadiren buruna hortum takılmasını anlayamadım takmazlar yani sadece narkozdan sonra ağıza filan hortum takarlar oda nefes için sanırım takarlarken görmüyoruz uyanıncada çıkarmış oluyolar o yönden içiniz rahat olsun sonda demişsiniz oda enfeksiyon riski olduğu için doktorlar tarafından artık tercih edilmiyormuş diye duydum kime sorduysam safra kesesi ameliyatı kolay dedi bu tarz şeyler olsaydı herhalde söylerlerdi bu gibi takıntıları üretipte gözünüzde büyütmeyin derim bu arada sizin o takıntılarınız var bende kusmaktan çok korkuyorum sanırım ameliyat sonrası kusma filan var çok kötü ya midem bulansa kusucam diye dört dönüyorum o derece yani bu arada sizdede safra kesesinden dolayı yoğun mide bulantıları olmuşmuydu.. inşallah ameliyatımızı olup sağ salim sağlığımıza sıhhatimize kavuşuruz Aminn :))

Şekercimm iyi yapmışsın ooo super hazırlamıssın sen kendını harıka,
Hadı bakalım ameliyatınında guzel gectıgını duymak ıyı haberlerınıde almak
Nasıp olur hayırlısıyla, bak Hayatta hıç bırsey için mutsuz olmaya degmez
Helekı Mutlulugun başlarının elınde olmasın, herzaman mutlulugun yuzunde
Olsun kimsenın seni sitrese sokmasına da ızın verme çünkü herhastalıgın sebebı sıtres mutsuzluk
...
Ameliyata kadar yemene dıkkat etmelisin ama her doktor soylemıyor ama
Gecırdıgın her agrı atagı Lapraskopiyi engellıyor, agrı gecırmemeye calıs
O zamanda demıstı. Yagı kes bırsurelıgıne zeytı. Yumurta kızartma hamur ısı
B
Amelıyat olana kadae yeme ot ye desem yerı bıde ızgara da olur ev yapımı çorba ıc yorma kı mıgdeni
Safranda yırulmasın anacım emi.... Saglıklı mutlu gunler ameliyata gırersen ıyı dileklerim seninle, ekimde 1 aylıgına Amerıkaya
Gıdıyorum bakamazsam sayfaya dularım seninle ve tum sifa ıstıyenlerle...

Bu arada ben çok ıyıyım dıkışlerım çok oldu dokulelı, ama temızlık agır
İş yapamıyorum, bıde kreme basladım salyangoz kabugundan yapılıyormus
Contractubex aldık gunde ıkı kez sabah uyanınca suruyorum sonra kurumasını
Bekliyorum kabuk oluyor sonra kendi soyuluyor, iz kalmasını minnimuma indiriyormus genelde
Sezaryandan sonra dıkışlerde kullanılıyor o da aklında olsun ımkanın olursa alırsın
Korkma emınım sen ertesı gun yuruyeceksın bir hafa sonrada evde kalmak istemıyeceksın ı kadar cabuk
Iyı olacaksın sevgıler, hoscakallll...

Son düzenleme:
Şekercimm iyi yapmışsın ooo super hazırlamıssın sen kendını harıka,
Hadı bakalım ameliyatınında guzel gectıgını duymak ıyı haberlerınıde almak
Nasıp olur hayırlısıyla, bak Hayatta hıç bırsey için mutsuz olmaya degmez
Helekı Mutlulugun başlarının elınde olmasın, herzaman mutlulugun yuzunde
Olsun kimsenın seni sitrese sokmasına da ızın verme çünkü herhastalıgın sebebı sıtres mutsuzluk
...
Ameliyata kadar yemene dıkkat etmelisin ama her doktor soylemıyor ama
Gecırdıgın her agrı atagı Lapraskopiyi engellıyor, agrı gecırmemeye calıs
O zamanda demıstı. Yagı kes bırsurelıgıne zeytı. Yumurta kızartma hamur ısı
B
Amelıyat olana kadae yeme ot ye desem yerı bıde ızgara da olur ev yapımı çorba ıc yorma kı mıgdeni
Safranda yırulmasın anacım emi.... Saglıklı mutlu gunler ameliyata gırersen ıyı dileklerim seninle, ekimde 1 aylıgına Amerıkaya
Gıdıyorum bakamazsam sayfaya dularım seninle ve tum sifa ıstıyenlerle...

Bu arada ben çok ıyıyım dıkışlerım çok oldu dokulelı, ama temızlık agır
İş yapamıyorum, bıde kreme basladım salyangoz kabugundan yapılıyormus
Contractubex aldık gunde ıkı kez sabah uyanınca suruyorum sonra kurumasını
Bekliyorum kabuk oluyor sonra kendi soyuluyor, iz kalmasını minnimuma indiriyormus genelde
Sezaryandan sonra dıkışlerde kullanılıyor o da aklında olsun ımkanın olursa alırsın
Korkma emınım sen ertesı gun yuruyeceksın bir hafa sonrada evde kalmak istemıyeceksın ı kadar cabuk
Iyı olacaksın sevgıler, hoscakallll...

Herşey için çok teşekkür ederim dediklerini harfiyen uygulicam bu süreçte destek ve yardımcım olduğun için Allah razı olsun Amerika yolculuğunun iyi ve güzel geçmesi dileğiyle.Ameliyatımı olur olmaz buraya inşallah hemen yazıcam.Tekrar tekrar teşekkür ederim sağlıklı mutlu ve güzel günler geçirmen dileğiylee :)

merhabalar bende salı günü sabah 7 de olcam olanlar arkadaşlar bana biraz bilgi veririmisiniz biraz korkuyorum çokta heyecan var sizdede oldumu kendinize gelirken neler hissettiniz amaliyata girerken sizde heyacanlandınızmı orda hemen bayıltıyolarmı biraz bilgi verirseniz memnun olurum

merhabalar bende salı günü sabah 7 de olcam olanlar arkadaşlar bana biraz bilgi veririmisiniz biraz korkuyorum çokta heyecan var sizdede oldumu kendinize gelirken neler hissettiniz amaliyata girerken sizde heyacanlandınızmı orda hemen bayıltıyolarmı biraz bilgi verirseniz memnun olurum

Merhaba eminim ameliyat olmuşsunuzdur geçmiş olsun,yaşadıklarınızı anlatırsanız seviniriz devlette mi özelde mi?
ücretler nedir?

Gebelikte oluşan safra kesesi taşı ve iltihabını duymuşmuydunuz? sanırım benimki o şekilde gelişti kolestrole bağlı.. ve acilen ameliyat olmam gerekiyor bense çok gerildim kırkımız yeni çıktı şimdi tekrar ameliyat..hastanedeyken oğlum nolcak memeden soğurmu ? ilaçlar sütü keser mi vs..düşünüp duruyorum aranızda bu ameliyatı yaşayan varmı?

ben hepsini okumadım yazılanlarında cevap vermek istedim.. ben oldum o agrıya dayanamadım oğlum 4 aylıktı malesef kesildi sütten zaten ondan önce atak geciriodum haftada 1 agır agrı kesiici alıodum emzirme diolardı 1 gün öyle öyle azaldı sutum sonrada oğlum emmedi..

Selam kızlar ben bugün tekrar dr.a gittim (4 ay önce mide ağrısı diye gidip 16,5 mm safra taşı olduğunu öğrenmiştim) o zaman ki usg sonucumu da götürdüm ve dr bana"istersen önce endoskopi çekelim belki de sorun midendedir toplumun %60'ı taşla yaşıyor ve farkında değiller ben ameliyata henüz sıcak bakmıyorum safra keseni alırız sonra belki yine bana mide ağrısıyla gelirsin" dedi.4 aydır bi şikayetim de yok biraz gözlemleyelim önce dedi..Benim de kafam karıştı sanırsam ağrım sızım olmasını bekleyeceğim gibi...
Endoskopiyi de yaptıracağım ama bakalım biraz daha erteleyeceğim sanırsam..
Allahım şifa versin hepimize inşallah..

Herşey için çok teşekkür ederim dediklerini harfiyen uygulicam bu süreçte destek ve yardımcım olduğun için Allah razı olsun Amerika yolculuğunun iyi ve güzel geçmesi dileğiyle.Ameliyatımı olur olmaz buraya inşallah hemen yazıcam.Tekrar tekrar teşekkür ederim sağlıklı mutlu ve güzel günler geçirmen dileğiylee :)

SELAAMMMM ŞEKERCİM NELER YAPTIN AMELİYATI HALLETTIN Mİ?????

Ben gittim geldim işe bile başladım bende hersey yolunda seni merak eddim açil cevap😊
Bu arada olmadıysan korkma bak sakın senı uyutuyolar ondan sonra hersey yapılıyor, ne hortum ne başka birşey hiç birşey görmüyorsun hissetmiyorsun, damar yolunuda odanda rica et korkuyorum panik yapıyorum de rica et onuda odan da takarlar belki, sonra ameliyat odasına girince sadece gogus gerdanına kalp için cihazlar takıyolar monütore baglamak için seni o kadar... Sonrasında sen hiç birşey duymuyorsun görmüyorsun, yogun bakım yeri var senin gıbı ameliyat sonrası yatanlar orda uyanıyorsun bilincin yerine gelince odana çıkartıyolar hersey bukadar, baska yerlerde okudukların seni panik yapmasın ayrıca olmak zorundasın bu kaçınılma şekercim, beni dinle kendin drunu bul ayagınla git ol, eger agrı atagıyla gidersen dr un olmaya bilir farklı hastanede baska dr yapabilir bu daha ürkütücü, erteleme hazır kış da geldi ol kurtul ayrıca ben kusmadım hiç ameliat olduktan donra migdemde bulanmadı, sadece yüzüstü yatmayı çok seviyorum tek sıkıntım 1 ay yan ve sırt ustu yatmak oldu, birde kaburga agrım oldu lütfen bu kadar basit şeyler seni korkutmasın saçma sapan hayallerde kurma kendini panikletme haber bekliyorum çok SEVGİLER SEKERVİM😉

SELAAMMMM ŞEKERCİM NELER YAPTIN AMELİYATI HALLETTIN Mİ?????

Ben gittim geldim işe bile başladım bende hersey yolunda seni merak eddim açil cevap��
Bu arada olmadıysan korkma bak sakın senı uyutuyolar ondan sonra hersey yapılıyor, ne hortum ne başka birşey hiç birşey görmüyorsun hissetmiyorsun, damar yolunuda odanda rica et korkuyorum panik yapıyorum de rica et onuda odan da takarlar belki, sonra ameliyat odasına girince sadece gogus gerdanına kalp için cihazlar takıyolar monütore baglamak için seni o kadar... Sonrasında sen hiç birşey duymuyorsun görmüyorsun, yogun bakım yeri var senin gıbı ameliyat sonrası yatanlar orda uyanıyorsun bilincin yerine gelince odana çıkartıyolar hersey bukadar, baska yerlerde okudukların seni panik yapmasın ayrıca olmak zorundasın bu kaçınılma şekercim, beni dinle kendin drunu bul ayagınla git ol, eger agrı atagıyla gidersen dr un olmaya bilir farklı hastanede baska dr yapabilir bu daha ürkütücü, erteleme hazır kış da geldi ol kurtul ayrıca ben kusmadım hiç ameliat olduktan donra migdemde bulanmadı, sadece yüzüstü yatmayı çok seviyorum tek sıkıntım 1 ay yan ve sırt ustu yatmak oldu, birde kaburga agrım oldu lütfen bu kadar basit şeyler seni korkutmasın saçma sapan hayallerde kurma kendini panikletme haber bekliyorum çok SEVGİLER SEKERVİM��

13.11.2013 saat 8de ameliyata girdim 10:30'da ameliyattan çıktım herşey söylediğin gibi oldu umarım sonucuda güzel olur bu gaz sancısı birde dikişler canımı acıtıyo yattığım yerden kendi kendime kalkamıyorum düzene ne zaman giricek bakalım.Herşey için sana çoook teşekkür ederim bana çok yardımcı oldun çok sağol..Merak ettiğim bi konu daha var normal yemek yemeğe ne zaman geçilicek şuanda sadece çorba komposto filan yiyebiliyorum yemek ve safra kesesinin yokluğuna vücut ne kadar sürede alışır yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
MERHABA ÇOK SEVİNDİM OLDUGUNA OHH ÇOK ŞÜKÜR
KURTULMUŞSUN, yemi acanildim sayfayı yogun çalışıyorum evde öyle hızlı tempo
Devam olunca fırsat bulamadım, şuan nasılsın artık
Hersey yolundadır kendını sıcak tut ilk kışın çünkü
Agrılar olabilir, üşütmemeye çalış gerci bayaga
Olmuş artık normal yaşamına donmüşsündür eminim çok gecmiş olsun
Sevgiler Şekercimmm...☺️

13.11.2013 saat 8de ameliyata girdim 10:30'da ameliyattan çıktım herşey söylediğin gibi oldu umarım sonucuda güzel olur bu gaz sancısı birde dikişler canımı acıtıyo yattığım yerden kendi kendime kalkamıyorum düzene ne zaman giricek bakalım.Herşey için sana çoook teşekkür ederim bana çok yardımcı oldun çok sağol..Merak ettiğim bi konu daha var normal yemek yemeğe ne zaman geçilicek şuanda sadece çorba komposto filan yiyebiliyorum yemek ve safra kesesinin yokluğuna vücut ne kadar sürede alışır yardımcı olursanız sevinirim

MERHABA ÇOK SEVİNDİM OLDUGUNA OHH ÇOK ŞÜKÜR
KURTULMUŞSUN, yemi acanildim sayfayı yogun çalışıyorum evde öyle hızlı tempo
Devam olunca fırsat bulamadım, şuan nasılsın artık
Hersey yolundadır kendını sıcak tut ilk kışın çünkü
Agrılar olabilir, üşütmemeye çalış gerci bayaga
Olmuş artık normal yaşamına donmüşsündür eminim çok gecmiş olsun
Sevgiler Şekercimmm...☺️

Herşey normal dediğin gibi sadece yağlı yediğim zamanlarda midem ağrıyo onun dışında hiç bir problem yokk teşekkür ederim ilgilendiğin için :KK54:

Cok sevindim herseyin iyi gectigine☺️
Evet yagli kizartma ve diger yagli gidalar mugde agrisi yapmasi norma
Cunku migdedeki gidalari eritecek yardimci asit salgiliyacak safra organi
Yok onun icin sen gidalarina dikkat edeceksin az az ama sık yemen gerek
Uzun sure icerde yara oldugunu unutma beslenmene ve icerdeki yaraya
Zarar verecek seylerden korun agir biseyde sakin kaldirma
Sen akillisin kendinebakardin, bu arada hastanede calismaya basladim
Saka gibi😊😊😊
Dikkt et cnm cok sevgiler...

Herşey normal dediğin gibi sadece yağlı yediğim zamanlarda midem ağrıyo onun dışında hiç bir problem yokk teşekkür ederim ilgilendiğin için :KK54:

Cok sevindim herseyin iyi gectigine☺️
Evet yagli kizartma ve diger yagli gidalar mugde agrisi yapmasi norma
Cunku migdedeki gidalari eritecek yardimci asit salgiliyacak safra organi
Yok onun icin sen gidalarina dikkat edeceksin az az ama sık yemen gerek
Uzun sure icerde yara oldugunu unutma beslenmene ve icerdeki yaraya
Zarar verecek seylerden korun agir biseyde sakin kaldirma
Sen akillisin kendinebakardin, bu arada hastanede calismaya basladim
Saka gibi😊😊😊
Dikkt et cnm cok sevgiler...

Herşey için çoook teşekkür ederim bu arada işin hayırlı olsun bende iş filan bakınıyorum umarım bulabilirim dua et sende çok iyi birisin çoook öpüldün sevgilerle :KK16:

Kızlar bu ameliyat kaça mal oluyor. ünv hastanesi mi özel mi karar veremedim. arada çok fark yoksa özelde yaptırmayı düşünüyorum :/

Kızlar bu ameliyat kaça mal oluyor. ünv hastanesi mi özel mi karar veremedim. arada çok fark yoksa özelde yaptırmayı düşünüyorum :/
Ben 22 Nisan'da Pendik'te özel bi hastanede olacağım 2500 tl fiyat verdiler,burayı okuyunca cesaret geldi,inşallah her şey yolunda gider benim için dua edin,inşallah rabbim olumlu şeyler yazmamı nasip eder:KK3:

Ben 22 Nisan'da Pendik'te özel bi hastanede olacağım 2500 tl fiyat verdiler,burayı okuyunca cesaret geldi,inşallah her şey yolunda gider benim için dua edin,inşallah rabbim olumlu şeyler yazmamı nasip eder:KK3:

kesinlikle hiç takma ameliyatı :) geçirdiğim atağın yanında ameliyat sivri sinek vızıltısı gibiydi :)
cuma ameliyat oldm, p.tesi ilk duşumu aldım, salı işe gittim. bandajlarımı açtığımda dikiş bile olmadığını gördüm. yapıştırma yapmışlar. şu an sadece çizik gibi bi iz var. kabuk tuttu. döküldüğünde de iz kalmıcak :)

sadece ilk günler ergenler gibi yürüodum biraz. göğüslerin ilk çıkmaya başladığında kambur yürürsün ya öle :) başka hiç bişe yok. doktor istediğini ye, sadece sana rahatsızlık vereceğini düşündüğün şeleri bi süre yemeyebilrsin dedi. Zaten onlar da herkesin bünyesine zararlı şeler. normalde de tüketilmemesi gerekn kızartmalar ve aşırı baharatlılar.

ameliyat öncesi çok moral bozan oluyor. onlara kulak vermemek lazm. bana ne felaket senaryoları yazmışlardı tahmin edemezsin :KK70:

X