kız büyük erkek küçük olursa ilşişki yürür mü?

durumun sizde farkındasınız zaten fisfisfis
sadece kafanız karışımış diyebilirim bu bahsettiğiniz terkedilme hırsına :uhm:
sonuçta sizden 8 yaş küçük bir erkekle duygusal anlamda ne kadar bir paylaşımınız olablilir uzaklaşmanızı tavsiye ederim en kısa zamanda

durumun sizde farkındasınız zaten fisfisfis
sadece kafanız karışımış diyebilirim bu bahsettiğiniz terkedilme hırsına :uhm:
sonuçta sizden 8 yaş küçük bir erkekle duygusal anlamda ne kadar bir paylaşımınız olablilir uzaklaşmanızı tavsiye ederim en kısa zamanda

evet canım uzaklasmalıyım. sırf onu unutayım diye bugün biriyle görüsecem. Sevmediğim halde.........

vallaa ben yaşa başa bakmayanlardayım..
sevgi saygı olduktan sonra hiççççççççççç problem değildir

Bence öyle düşünmeyin benim annem 26 yaşında babam da 18 yaşında severek evlenmişler.35 yıllık evliler ve bu fark aralarında hiç bir zaman soruna neden olmadı sevgi farklı birşey eğer ki erkek arkadaşın senden ayrılmışsa sevmemiş demek ki sseven insan hiçbirşeyi görmedi bence

tam bizim yaslarımızdalarmıs. Babanı ve anneni tebrik ederim ne mutlu onlara insallah hep mutlu olurlar

aynı seyi bende sevgilimden beklerdim :KK43:((((((

Bence öyle düşünmeyin benim annem 26 yaşında babam da 18 yaşında severek evlenmişler.35 yıllık evliler ve bu fark aralarında hiç bir zaman soruna neden olmadı sevgi farklı birşey eğer ki erkek arkadaşın senden ayrılmışsa sevmemiş demek ki sseven insan hiçbirşeyi görmedi bence

Babanızın evi geçindirebilcek bir mesleği vardı ya da ailesinden yardım aldı belki...Yanılıyormuyum?? Evlense nasıl geçindirecek ki??
18 yaşındaki sevmeler ne kadar baki kalabilir ki? Deli dolu çağında..
Annenizle babanız bence çok çok istisna olmalı....
Şimdi yaşam şartları eskisine göre çok daha zor....
İş bulmak kolay değil..
Bu yüzden yıllarca nikahı erteleyen çok çift var...:sm_confused:

8 yaş ya
Bana göre erkek her zaman büyük olmalı yaş itibariyle..
bide Öss yi kazanamadığı için moreli bozulmuş sizden uzaklamış..
O daha çocuk ya
Bence yol yakınken dönün derim..

bizdeki sorun suan deli cgalrında olması... herseyin farkındayım ama yinede keske demekten kendimi alamıyorum.....

canım aradaki yaş farkı çok ama insan sevince önemli değil bence yaş farkı ama sevince karşı taraf ayrılmak istemiş o zaman yapacagın tek şey unutmak seni istemeyen biri sonuçta bence sorun sadece yaş farkı değil ben vazgeçerdim ama yine sen bilirsin

benim canımı sıkan elde edene kadar pesimde kosması ben tmam dedim ve biseyleri göze alıp basladım ilk zmanlar cok güzeldi sonradan değişti....... Sıpsevdi mi? yoksa hevesmiydi tam onu bile anlayamadım? bana dün böyle olması gerektiği için içimde bitirdim dedi

benim canımı sıkan elde edene kadar pesimde kosması ben tmam dedim ve biseyleri göze alıp basladım ilk zmanlar cok güzeldi sonradan değişti....... Sıpsevdi mi? yoksa hevesmiydi tam onu bile anlayamadım? bana dün böyle olması gerektiği için içimde bitirdim dedi

Tabiki şıpsevdi,tabiiki heves...18 yaşında bir çocuktan daha ne bekleyebilirsiniz ki? Olgun bir adam gibi davranmasını mı???
Biraz gözünüzü açın...
:kahve:

Burada takılması gereken şey yaş farkı değil, terkedilmiş olmanızdır.
Sizi istemeyeni sizde istemeyin...Sizden 8 yaş büyük te olsa birşey değişmez ki... Ayrılmış sizden.Yolunuza bakın derim ben size.

Eğer sevseydiniz karşılıklı bribirinizi yaşa takılmayın derdim... Ben böyle şeylere inanmıyorum.
Adamın büyük olması gerekmez illaki... Aşk kuralları olan bir eylem değil. Aşık olursunuz ve herşey biter.

Sizi istemeyeni sizde istemeyin...Sizden 8 yaş büyük te olsa birşey değişmez ki... Ayrılmış sizden.Yolunuza bakın derim ben size.

Eğer sevseydiniz karşılıklı bribirinizi yaşa takılmayın derdim... Ben böyle şeylere inanmıyorum.
Adamın büyük olması gerekmez illaki... Aşk kuralları olan bir eylem değil. Aşık olursunuz ve herşey biter.

Evet illa erkeğin büyük olması gerekmez ama bu insan 18 yaşında bir yeni yetme..Yani çocuk..
Mantık da olmalı bence bir ilişkiye başlarken..Gözü kapalı başlamak bile bile lades demektir..
Arada 10 yaşta fark olabilir..Ama erkeğin belli bir olgunluğa gelmesi lazım ilişkinin devamı için..Kadınlar edilgendir.Erkek etkendir..Bizler ilgi,şefkat bekleriz..Ve bunun devamını..18 yaşında biri bunu ne kadar sağlayabilir...Aşk da bir yere kadar...Sonu ne olacaktı? Sonu olmayan bir ilişkimi? Kişilerin kendi tercihleridir bu elbette...

Zaten arkadaş ta sadece geri dönmesini istediğini,bunu hırs yaptığını söylüyor..
Umarım herşey zamanla gönlünüze göre şekillenir..:kahve:.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet illa erkeğin büyük olması gerekmez ama bu insan 18 yaşında bir yeni yetme..Yani çocuk..
Mantık da olmalı bence bir ilişkiye başlarken..Gözü kapalı başlamak bile bile lades demektir..
Arada 10 yaşta fark olabilir..Ama erkeğin belli bir olgunluğa gelmesi lazım ilişkinin devamı için..Kadınlar edilgendir.Erkek etkendir..Bizler ilgi,şefkat bekleriz..Ve bunun devamını..18 yaşında biri bunu ne kadar sağlayabilir...Aşk da bir yere kadar...Sonu ne olacaktı? Sonu olmayan bir ilişkimi? Kişilerin kendi tercihleridir bu elbette...

Zaten arkadaş ta sadece geri dönmesini istediğini,bunu hırs yaptığını söylüyor..
Umarım herşey zamanla gönlünüze göre şekillenir..:kahve:.

Biz ilişkileri daha doğrusu diğer insanların ilişkilerini şekillendiremeyiz... İdeal yaş farkı diye birşey yoktur. Öyle olsa idi hep o yaş aralığındakiler evlenirdi ve eşinin sorumsuzluğundan, ilgisizliğinden, çalışmamasından şikayet eden tek bir kadın bile olmazdı... 18 yaşında bir çocuk 18 yaşında bir kızla çıkabiliyorsa pekala 26 yaşındaki biri ile de çıkabilir... Ben yaş farkına takılmayanlardanım...20 yaşındaki kız 12 yaşındaki çocukla çıkıyorsa haklısınız... 18 yaş çok da küçük bir yaş değil. 18 yaşında evlenip, çocuk yapanlar var....

evet. 18 yaşındaki bir genç 26 yaşındaki biriyle çıkar elbet. ama maalesef sonuç bu olur. onunla evleneceği ise hayaldir. ilşki de kısa sürer.

Biz ilişkileri daha doğrusu diğer insanların ilişkilerini şekillendiremeyiz... İdeal yaş farkı diye birşey yoktur. Öyle olsa idi hep o yaş aralığındakiler evlenirdi ve eşinin sorumsuzluğundan, ilgisizliğinden, çalışmamasından şikayet eden tek bir kadın bile olmazdı... 18 yaşında bir çocuk 18 yaşında bir kızla çıkabiliyorsa pekala 26 yaşındaki biri ile de çıkabilir... Ben yaş farkına takılmayanlardanım...20 yaşındaki kız 12 yaşındaki çocukla çıkıyorsa haklısınız... 18 yaş çok da küçük bir yaş değil. 18 yaşında evlenip, çocuk yapanlar var....

Evet var ama 18 yaş kanunen reşit olsa bile aslen henüz olgunlaşmamıştır..Konu yaş farkından öte kişinin yaşının 18 olması..Ve arkadaşın beklentisinin olması..
12 ya da 18..aynı derecede küçük bence...6 yaş için büyümüş mü oluyor...
18 yaşında bir kızla 18 yaşında bir erkek çıktığında ikisi de çocuktur,gençtir..ama 26 yaşında eli ekmek tutan olgun bir kadınla 18 yaşında bir lolita bir olamaz...
18 yaşında evlenip çocuk sahibi olanlar var elbette..ama ne şekilde bir evlilik? 18 yaşında birinin evlenebilmesi için evi geçindirmesi lazım..Bu ya mesleği olmalı,ya ailesinin yardımı olmalı..Ya da kaçıp ailesinin evine sığınmalı...Başka alternatif gelmiyor aklıma... Kadın çok yıpranır..Görünen köy klavuz istemez..hadi biri 36 öbürü 28 olsa bir derece..O zaman yaş farkı önemli olmayabilir...

Evet Elendranın bu sözlerine ben de katılıyorum.
Ancak şu var ki, 8 yaş fark önemli olmasa da taraflardan biri henüz çoooook genç..
18 yaş ciddi bir beraberliğin yürütülebileceği, evlilik düşünülebilecek bir yaş değil..
Hele erkek için hiç değil..
O sebeple ben de iyi ve mutlu bir son göremedim açıkçası..

Benim fikrime göre!!!! kendi düşünceme göre!!! sakıncası yoksa eğer, yaş farkının önemli olmadığını düşünüyorum.... Eğer yine sakıncası yoksa sormak istiyorum 18 yaşındaki bir kı, değil 26 hatta 30 yaşındaki adamlarla evleniyor. Erkeklere herşey mubahken, kadınları durdurmak mı gerekiyor ? Ayrıca her çıkan evlenecek diye bir kural mı var ? Çıkarlar devam edebilirlerse evlenirler ileride...18 yaşında evlenecek değil çocuk herhalde...
Konuya cevap yazdım, kişisel düşüncem budur...

Benim fikrime göre!!!! kendi düşünceme göre!!! sakıncası yoksa eğer, yaş farkının önemli olmadığını düşünüyorum.... Eğer yine sakıncası yoksa sormak istiyorum 18 yaşındaki bir kı, değil 26 hatta 30 yaşındaki adamlarla evleniyor. Erkeklere herşey mubahken, kadınları durdurmak mı gerekiyor ? Ayrıca her çıkan evlenecek diye bir kural mı var ? Çıkarlar devam edebilirlerse evlenirler ileride...18 yaşında evlenecek değil çocuk herhalde...
Konuya cevap yazdım, kişisel düşüncem budur...

elendra , zaten bu beraberliğin ciddiyete dönüşmesi mümkün değil. oğlan çocuk ,yapma ne olursun..ben mubahtı değildi den inan bahsetmiyorum.bende senin gibi bakıyorum. tabiikii yaş farkı olabilir. ama bunda konu farklıı. lütfen,biraz anla.a.s.bu çiçekte sabah çiçeğin olsun.

X