Gaz sorunu yaşayan annişler

sevcan19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
45
5
kızlar eminim herkes gaz sorunu yaşıyordur.normaldir.bebişibizin sindirim sistemi gelişmediğinden bu tip şikayetler her bebekte olur.bunu minimum düzeye indirebilirsiniz.tamamen yok edemezsiniz.sözün kısası benim kızımdada çok fazla gaz vardı.hem midesinde hemde bağırsaklarında.o kadar çok gaz vardı ki bazen gecenin yarısında acile hastaneye gidiyorduk.hatta bebişimin bağırsaklarına hortun salıyorlardı hm gazı hemde kakasını rahat çıkarsın diye.bende evde lavman yapıyordum yinede şikayetlerimiz hiç bitmiyordu.kızım o kafar çok ıkınıyordu ki ayakları neredeyse bütün gün karnına çekilmiş vaziyette du:teytey:ruyordu.bunun bir çaresi olmalıydı nitekim o daha bebek onun karşımda ağlayarak kıvranması beni çok üzüyordu.inanırmısınız bebişim ıkınmaktan göbeği dışarı fırladı.resmen yumruğu kadar oldu bebeğimin göbeği.çok korktum.sağlık ocağındaki doktor geçer dedi ama içim rahat değildi.vakit kaybetmeden zeynepkamil hastanesi çocuk cerrahisine randevu aldım.doktora gösterdim kızımın göbeğini.kontrol ederken bile kıvranıyordu kızım.doktor bana kızında çok gaz var hiç gazını çıkarmıyor musun dedi.bende kullandığım bütün ilaçları saydım tek tek.ayrıca bana iyi bir gaz ilacı ver yoksa hergün rahatsız ederim sizi dedim.doktorda gaz muhakkak olacaktır su içsen gaz yapar ve bu senden bebişe geçer önce gaz yapmayan şeyler ye sakın cola soda içme dedi.sana güzel bi ilaç veriyorum bunu kullan dedi.ıkınması geçince göbreğindeki şişlikte inecektir dedi.nitekim gerçektende o ilaçtan çok memnun kaldım.ve kızımın göbüşündeki şişlik indi düzeldi.size o ilacın adını veriyorum muhakkak kullanın gerçekten faydası tartışılmaz rahat uyku uyudu kızımda bende.ilacın adını veriyorum kızlar not edin ve kurtulun bu gaz derdinden. NEO BABY GRİPE MİXTURE (neo bebek gaz sancısı karışımı) hadi kızlar kolay gelsin.:teytey:

canim tesekkür ederimde anlayamadigim bu ilaci sen mi bebegin mi icecek yani senden sütle onami gececek cevap yazarsan sevinirim canim benimde cok olmasada gazproblemimiz var

Yazık oldu valla neler çektik gazdan ne ilaçlar kullandık hiç birinin zerre kadar faydası olmayınca 40.günde kesmiştim ve öyle böyle atlattık neredeyse dördüncü ayı dolduracağız.Neyse en azından senin bebeğinin rahatlamasına çok sevindim.

evet nasıl kulanıldıgınıda anlatırsan cok memnun olurum

bide her eczanede bulabilirmiyiz bitkisel bir ilacmı bu?

Son düzenleme:
Biz kimyon kaynatiyoruz kizlar.Hatta yemeklerden sonra ben tatli kasigi agzima atiyorum arkasindan suyla birlikte.Deneyeniniz var mi?

Senace mylicon diye ithal bi gaz ilacı tavsiye etmişti... internettende araştırdım çok etkiliymiş gerçekten kullanan herkes çok memnun. ama sorduğum eczanelerde yok. internetten sipariş verilebiliyo.. ben tanıdık bi eczaneden rica ettim bakalım getirebilecekmi... şimdiden bulunsun...

kızlar bu ilacı siz değil bebeğinize içiriyorsunuz.bitkisel bir karışım.beyaz şişede su gibi bir ilaç.tadı da iyi yani bebişiniz rahatsız olmaz.tek sorun ssk karşılamıyor bu ilacı.ingiltereden ithal ediliyor.fazla değil eşim 20 ytl ye almıştı.şişe yarı olmadan sorunlarımız bitmişti çok şükür.inşallah sizinde biter.:dance:

ay cnm bende eşime söleyim allaım bari bebişimin 5 günüdr gaz problemi war saol cnm paylaştığın için...

bende 4 gündür sab simpleks kullanıyorum.değişen bişi yok yine gecelerimiz ıkınarak geçiyor.bide asıl problem gece emdiğini çok ıkındığı için kusuyor.gece üstbaş mı değişeyim gazıylamı uğraşayım şaşıp kaldım.çok üzülüyorum bebişimin acı çekmesine.şuanda 35 günlük oldu ve bizim gaz problemimiz başlayalı 8 gün falan oldu öncesinde hiç bişi yoktu ne güzel.milupa rezene kullanıyorum kendi yediklerimede dikkat ediyorum ama yok yok yok.

SAB SİMPLEX bizde işe yaramadı şimdi doktorunu aradım OM-X diye bir şurup önerdi duyanınız deneyeniniz varmı kızlar biraz araştırdım bitkisel 0 yanetki falan yazıyor

ben de dün gitiğimiz dr un önerisiyle nurse harvey diye bi şurup aldım,bu da bitkiselmiş,fiyatı 15 ytl civarı...
işe yaradı galiba,şurubu içince öyle bi kaka yaptı ki sormayın,bezi doldurdu...bi kaç kere de geğirdi...inşallah işe yarar çünkü en zorlu dönemlere girmişiz...bu böyle 3. -4. aya kadar sürermiş ve erkek bebeklerde daha çok oluyormuş...biz ne gece uyuyabiliyoruz ne gündüz,oğlum tüm gününü çığlık atarak geçiriyor

gaz sorunu bizim de en büyük derdimiz. sab simplex kullanıyoruz. aslında kakasını yapıyor ama gaz derdi bitmiyor. yetişkin insan gibi gaz çıkarıyor resmen. çıkaramadığı zaman çok kötü ağlıyor. sesi kesiliyor bayılacak gibi oluyor. o öyle olunca ben de dayanamıyorum tabi. yoğun bakımlarda ameliyat masalarında üşüttü ve o yüzden bu kadar gazlı oldu diye düşünüyorum. ben de rezene içiyorum ve yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ama hepsi boş.

ben de dün gitiğimiz dr un önerisiyle nurse harvey diye bi şurup aldım,bu da bitkiselmiş,fiyatı 15 ytl civarı...
işe yaradı galiba,şurubu içince öyle bi kaka yaptı ki sormayın,bezi doldurdu...bi kaç kere de geğirdi...inşallah işe yarar çünkü en zorlu dönemlere girmişiz...bu böyle 3. -4. aya kadar sürermiş ve erkek bebeklerde daha çok oluyormuş...biz ne gece uyuyabiliyoruz ne gündüz,oğlum tüm gününü çığlık atarak geçiriyor

bende kullanıyorum ama gazı olunca veriyodum bebeim benimde kaka yapamıo bugün 3. gün doktorumuzu aradım o şuruptan 4 kere 1 tatlı kaşığı ver dedi kaka yapmasınıda kolaylaştırır dedi bugünden itibaren düzenli vericem bakalım yapıcakmı kakayı inş yapar...

kızlar bu nurse harvey bayaa işe yarıyor...emzirmeden önce ya da sonra verin yazıyor,ben genelde önce vermeye çalışıyorum çünkü aç olunca daha iyi alıyor...emmeye başlayınca da alttan gaz çıkarmaya başlıyor...bi de benim titreşimli bi anakucağı var ona yatırıyorum kendi kendine çıkarıyor...tavsiye edrim,tamamen bitkiselmiş,fiyatı da 15 ytl civarı bi şey

slm gaz ilacını 1 ay öncesinde vermemekte yarar varmış ben bilmiyordum kullandım fakat bizim problemimiz nurse ile bitti abim eczacı ve o getirdi hepsinden daha iyi olduğunu söyledi hepsi bitkisel yan etkileri falan yok şu da var her ilaç her çocukta etkili olacak diye bişey yok zor günleri inş atlatırız...
benim de bebeğim emmek istemiyor galiba çok zorluyorum çok az emiyor hemen bırakıyor aç karnına bekliyoruz....

gazzzz neymiş bu böyle yaaaa hiç düşünmezdim bir gaz çıkarttırmak için bu kadar çaba sarf edeceğimi hepimize kolay gelsin....

Merhaba sevgili anneler ve anne adayları...

Golden Goat markalı keçi sütü bazlı mamalar bebekleriniz için ek besin olmasının yanı sıra, kolay hazmedilmesi ve anne sütüne en yakın süt olması ile bilinen bir mamadır.

Bebeklerinizin büyüme ve gelişimi için demir, demir emilimi için C vitamini, güçlü ve sağlıklı kemik ve diş gelişimi için D vitamini, sağlıklı gelişme ve büyüme için vitamin, mineral ve mikrobesin içerdiğini biliyor muydunuz?

Daha fazlası için GoldenGoatTurkiye sayfamıza bekliyoruz...

X