Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

Bu arada sen uyguladıktan sonra ağrılarında azalma oldu mu?
Bana biraz daha detaylı anlatır mısın?

mart ayı sonunda denedim ilk olarak;o zaman dizim şiş idi, ağrım vardı,merdiven inip çıkamıyor ve topallıyordum.1 tane sülük bulabildim o sıra ve uyguladım,çok fayda etti...bu sıralar aynı dizim yine şiş,ağrım yok ama ben en kısa zamanda tekrar yapacağım sülüka.s

Teşekkürler canım. Orada yazdıklarını okumuştum zaten.
Ben ozamandan bu zamana rahatsızlığında ciddi bir azalma oldu mu diye merak etmiştim.
Kortizonu ne kadar azalttın mesela.
Ben gecen yıl 2 mg kullanıyordum. 1 senedir 8 kullandım. Şimdi ise doktorum 32'ye çıkardı.:uhm:
İlacım prednol. Başka ilaç kullanmıyorum çocuk düşündüğüm için.
Rahatsızlığım ve ilacımın dozajı da artmakta yani... senağlama
Bu nedenle de ciddi korkular yaşıyorum.:bbo:
Eklemlerimde şekil bozuklukları olur diye çok korkuyorum.:1shok:senağlama
Şu sıralarda gözlerim de ağrıyor ve yanıyor. Göz doktoruna da gidemedim henüz.
İltihap gözlerime vurursa diye korkuyorum.
En kısa zamanda bir göz doktoruna da gideceğim.
Sen de biraz ayrıntılı bahseder misin?
Mesela kaç yıldır tedavi görüyorsun? Benim tedavim 2002de başlamıştı...
Doktorun nerede ve kimdi? Benim ankarada Kemal Üreten. Ama şu sıralar gidemedim ona da.

Ay çok soru sordum... Sıkmadım inşaallah...

Son düzenleme:
ben kortizon da dahil ilaçlarımı 5 yıldır kullanmıyorum,ağrım olursa naprosyn gibi ilaçlarla idare ediyorum.

kortizonu Ender Saraçın verdiği bitkisel ilaçlar yardımıyla zaten azaltmıştım ama quensyl kullanıyordum,2. kızıma hamile kalınca (bilmeden :eek:) mecburen kestim hepsini ...ve Allaha şükür kuvvetli bir atak yaşamadığımdan ilaç kullanmıyorum gerçi doktora gitsem ilaç verir ama korkuyorum tekrar kortizon almaktan ve işte böyle sülük vs. idare ediyorum.inşaallah pişman olmam ;çünkü ilaçların tedaviden çok sıkıntıyı azaltmaya yaradığına ve yararı kadar zararı da olduğuna inanıyorum...belki size kötü örnek oldum ama durum bu:sm_confused:hepimize şifalar dilerim:1hug:

bu arada ben yaklaşık 18 yıldır RA ile tanışığım...senelerce aralıklı kortizon kullandım ağrıyı mucizevi şekilde geçiriyor ama iki ucu keskin bıçak derler ya hep,şimdi kortizon yok ama onun yüzünden artan iştahım ve kilolarım varsenağlamadaha başka hasar da vermiştir mutlaka...Quensyl kullanıyorsan göz dr una gitmelisin mutlaka.ben çocuk düşündüğümde dr 6 ay önce bütün ilaçları bıraktırmıştı.ve zaten hamilelik çok rahat geçiyor ne ağrı ne bişey:teytey: biraz karışık yazdım kusura bakma noolur sırnaşık şey

Teşekkürler canım.
Ben 2002den beri devamlı kullandım ilaçlarımı.
Quensil ve Methotrexat da kullandım.
Şu sıralarda kortizon dışında birşey kullanmıyorum.
Canım Ender Saraç hiç duymamıştım.
Ben kullandığınız bitkisel ilaçları merak ettim.
Ben de sürekli sorularımla bunaltıyorumdur belki ama zaten bu topici paylaşmak için açtınız değil mi?yerimseniben

kızlar merakımı mazur görün de atak dediğiniz nasıl oluyor şikayetleriniz neler öğrenebilirmiyim

Canım bütün eklemlerimde şiddetli ağrı ve şişlikler oluyor.
Bazen fazla şikyetim olmuyor ama bazen çok şiddetli ağrılarım oluyor.

Teşekkürler canım.
Ben 2002den beri devamlı kullandım ilaçlarımı.
Quensil ve Methotrexat da kullandım.
Şu sıralarda kortizon dışında birşey kullanmıyorum.
Canım Ender Saraç hiç duymamıştım.
Ben kullandığınız bitkisel ilaçları merak ettim.
Ben de sürekli sorularımla bunaltıyorumdur belki ama zaten bu topici paylaşmak için açtınız değil mi?yerimseniben

rica ederim hiç bunaltmıyorsunşakkıdı ben methotrexat kullanmadım hiç.ender saraç ı hiç mi tanımıyorsun yoksa bu tür tedavi ile uğraştığını mı bilmiyordun anlayamadımfisfisfisyani tv ye o kadar çok çıkıyor ki yerimsenibengerçi herkes onu "diyetisyen"sanıyor ama kendisi tıp doktoru ve "ayurveda"uzmanı benim de beslenme düzenimle ilgili tavsiyeleri oldu,bitkisel tabletler ve bitki çayları önerdi ve bolca moral verdi...bilirsin bizim hastalığımızda moral çok önemli ,tedavinin yarısı sayılır...Allah razı olsun bana çok faydası oldu ama maalesef bi kilo verdiremedi o da benim kabahatim:mymeka:

rica ederim hiç bunaltmıyorsunşakkıdı ben methotrexat kullanmadım hiç.ender saraç ı hiç mi tanımıyorsun yoksa bu tür tedavi ile uğraştığını mı bilmiyordun anlayamadımfisfisfisyani tv ye o kadar çok çıkıyor ki yerimsenibengerçi herkes onu "diyetisyen"sanıyor ama kendisi tıp doktoru ve "ayurveda"uzmanı benim de beslenme düzenimle ilgili tavsiyeleri oldu,bitkisel tabletler ve bitki çayları önerdi ve bolca moral verdi...bilirsin bizim hastalığımızda moral çok önemli ,tedavinin yarısı sayılır...Allah razı olsun bana çok faydası oldu ama maalesef bi kilo verdiremedi o da benim kabahatim:mymeka:

Canım hiç duymamıştım. Genelde sabah programlarını falan da izlemediğimden bu tür şeylere fransız kalabiliyorum. Aslında İbrahim Adnan Saraçoğlunu da bilmiyordum. Bir yakınımın tavsiyesiyle sitesini falan buldum işte.
Arkadaşım varsa intenet adresi veya ona ulaşabileceğim herhangibir telefon numarası verirsen sevinirim.
Moral dedin de benim de şu sıralarda morale çoook ihtiyacım war doğrusu. Bu hastalıkta doğru beslene de çok önemli biliyorum. Ve buna hiç dikkat etmiyorum. Sadece kortizon yüzünden yemekleri az tuzlu, ekmeği tuzsuz tüketiyorum. Bütün çabam bu yani... :bbo:
ya bilgilendirdiğin için de gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. :1hug:

Canım hiç duymamıştım. Genelde sabah programlarını falan da izlemediğimden bu tür şeylere fransız kalabiliyorum. Aslında İbrahim Adnan Saraçoğlunu da bilmiyordum. Bir yakınımın tavsiyesiyle sitesini falan buldum işte.
Arkadaşım varsa intenet adresi veya ona ulaşabileceğim herhangibir telefon numarası verirsen sevinirim.
Moral dedin de benim de şu sıralarda morale çoook ihtiyacım war doğrusu. Bu hastalıkta doğru beslene de çok önemli biliyorum. Ve buna hiç dikkat etmiyorum. Sadece kortizon yüzünden yemekleri az tuzlu, ekmeği tuzsuz tüketiyorum. Bütün çabam bu yani... :bbo:
ya bilgilendirdiğin için de gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. :1hug:

sadece sabah programlarında çıkmıyor ki ender saraç:kahve:neyse bilmiyor olabilirsin adresi şu

Hay Sağlık Merkezi Yasemin Sokak No:9 1. Levent / İstanbul Telefon: (0212) 283 10 80 (0212) 283 04 63 Faks: (0212) 282 83 77

tanıdığım kadarıyla iyi bir insan hatta ben ilaç kullanırken hamile kalıp kötü şeyler düşünürken söylediği bir cümle kararımı değiştirdia.s

bir de tuzsuz ekmek dedin ya,ben de diyet yaparken tuzsuz ekmek yiyordum ve tuzsuz yemekten daha zor gelmişti...bana kalırsa yemeği tuzsuz ekmeği normal yesen daha kolay:1closedeyes:

not:inşaallah adres ve tel. vermekte sakınca yoktur,varsa silinir elbet...

Teşekkürler canım... Araştıracağım inşaallah... Bakalım hakkımızda hayırlısı...
Rabbim bu mübarek gecelerin hatrına bizlere şifa verir inşaallah...

benim de bacağı ağrıyordu birkaç gündür,bugün belim de ağrıdı...fıtık da var bende üstünüze afiyetsositososito sanırım ondan ağrıyor :1closedeyes:

benim de bacağı ağrıyordu birkaç gündür,bugün belim de ağrıdı...fıtık da var bende üstünüze afiyetsositososito sanırım ondan ağrıyor :1closedeyes:

Geçmiş olsun canım.

Benim de heryerim ağrıyor. Özellikle de omzum. Bir de sol kolum uyuşuyor nedendir acaba? Başım da dönüyor? Bizim hastalığımızla ilgisi var mı ki?

Canım ben bu hastalığa çocukken yakalandım ve bundan yaklaşık 10 veya 12 yıl öncesine kadar senin gibiydim gitmediğimiz dr hastane kalmamıştı yıllarca bu ağrılarla yaşamak zorunda kaldım felçli hastalar gibi yaşamak zorunda kaldım ağrılar başladığı zaman hıçkırıklarla ağlayarak yalvarırdım ne olur kolumu bacağımı kesin diye sanki onlar kesilse o eklem yerlerinden ben rahat edecektim ve bırazda yanlış tedaviler uygulandı dr ların çoğu genellikle denize götürün iyi gelir derdi gittiğimiz gibi acilde nefes almamız bir olurdu yıllarca değişik tedavi ler denendi sonuç alınamadı sonra bırgun KARTAL EĞİTİM ARAŞTIRMA hastanesinde bir dr u tavsiye ettiler şuanda inan hatırlayamıyorum dr ismini falan aradan çok uzun yıllar geçti ve o dr bana PENİSİLİN tedavisi başlattı 1 yıl boyunca sanırım bu iğneleri hep kullandım ve şuanda bu hastalıktan eser yok diyebilirim sadece kışın eklem yerlerim çok hafif ağrır birde ceryanda falan kaldığım zaman hafif ağrılar olur bunun dışında mikroptan kurtuldu vücüdüm sana tavsiyem özel bir hastaneye gitmek yerine büyük bir araştırma hastanesine gitmen özel hastaneler para tuzağı çünkü.
ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN ARTIK SAĞLIĞIM YERİNDE
Senide çok iyi anlıyorum canım inşallah en kısa zamanda iyileşirsin.

X