Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

çörek otu yag kullanmaya baslayanlardanım baska bi nedenle uyuyan hastalık uyandı hamd olsun corek otu yagı ile kontrole alabildim gibi duruyor ... çörek otu yagı ne kadar süre ara vermeden kullanıyorsunuz uzun sureli kullanım sıkıntı cıkarır mı ? bir de propolis önerenler var cidden işe yarıyor mu eklem agrılarında? yarıyorsa hangi marka en iyisi??

Merhaba arkadaşlar, 26 yıllık RA hastasıyım. Metotraxat , prednol, planiquel , salozaprim kullanıyorum. Ama bir haftadır omuz , kol ve di ağrımdan duramıyorum. Şu anda doktora da gidemiyorum. Ne yapsam acaba bir fikriniz var mı?

Merhaba arkadaşlar, 26 yıllık RA hastasıyım. Metotraxat , prednol, planiquel , salozaprim kullanıyorum. Ama bir haftadır omuz , kol ve di ağrımdan duramıyorum. Şu anda doktora da gidemiyorum. Ne yapsam acaba bir fikriniz var mı?
Soguk kompress yapabilirsiniz.benim atak doneminde buz uygulamasi iyi oluyordu

bu tedavi 3 ay sürüyor hergün eksiksiz ve atlamadan yapmanız gerekiyor yazdıklarımı .. sonunda çok çok faydasını görüceksiniz garanti edebilirim ve tabiki moral kendinizi iyileşmeye şartlayın hergün daha iyiye gidiyorum diye düşünün şimdiiiiiiigelelim listeye
ilk önce 5 kafa sarımsağı soyun 200 ml.SAF ETİL alkol içine koyarak serin ve karanlık ortamda 1 hafta bekletin sonra bunlar eriyeçek..bir tülbentten süzün elde ettiğiniz karışımı her gece bir bardak ılık süt içine .. ilk gece 1 damla sonra 2 damla böyle her gece arttırarakiçeceksiniz 16 damlaya geldiğinizde birer birer eksilterek tekrar 1 e geldiğinizde 15 gün ara verip aynı şekilde tekrarlaycaksınız
2-her gece bir bardak sıcak suyun içine 3 kuru incir,Üç Kuru Kayısı,Üç Kuru Siyah Erik,5 Çekirdeksiz Siyah Üzüm Koyacaksınız Sabah Kalktığınızda İlk Önce Bunların Suyunu İçeceksiniz.Ondan Sonra Kahvaltı Sırasında İçindeki Meyveleri Yiyeceksiniz
3) Hergün 600ml Suda Yarım Demet Maydanoz Yarım Demet Dere Otu 5 dakika Kaynatıp Bu Suyu Gün İçerisinde Tüketeceksiniz.
4)Hergün 1.5Lt suda 50g papatya,50g ısırgan otu,50g kuşburnu,50g mısır püskülü kaynatılarak suyu süzülecek gün boyu içilecek(Şeker Konmayacak İsteğe Göre Bal İlave Edilebilirsiniz)
5)Hergece 1 Kase Yoğurt içine 1 tatlı kaşığı ısırgan otu tohumu'nu havanda döverek tozunu karıştıracaksınız.Ayrıca Kullandığınız Kortizonlu Hapların Yol Açtığı Kemik Erimesi için kullandığınız yumurtaların kabuklarını 2 saat suda bekletip iç zarını çıkarın sonra kurutup havanda dövün un haline getirin her gece yoğurdun içine bu tozdan 1 tatlı kaşığı koyun
6)Kullandığı İlaçlar midesine ve karaciğerine dokunanlar varsa bu şıkkı mutlaka yapsın çalışıyorsanız işe gitmediğiniz birgün seçin
birgün önceden saat 18.00'den sonra yemek yenmez. sabah saat 7.00 de uygulama yapılır. 200cc sızma zeytinyağı bir dikişte içilir üstüne önceden hazırlanmış 200cc limon suyu bir dikişte içilir. bedenin sağında kaburganın altında kalan karaciğer ve safra kesesi bölgesi üstüne sıcak su doldurulmuş buyot konulur. Eş zamanlı olarak ayak altına bir başka sıcak su buyotu konulur bedenin sağ yanına yatılır.Ve bu posizyonda en az 30 dk beklenir.Her hafta tekrarlanır...Gerçekten Mide ağrısı çekiyorsanız yapın gerçekten çoook iyi geliyor
Bu Yazdıklarımı Harfiyen Eksiksiz 3 ay boyunca Uygularsanız Gerçekten Büyük Gelişmeler Farkediceksiniz...Biraz Zor Ama... Sonuçlarını Görünce Değeceğine Emin Olabilirsiniz...Anlayamadığınız Bir Yer Olursa Mesaj Atabilirsiniz...

HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN...
Merhabalar,
Önerdiğiniz tedaviyi uygularken kullandığınız ilaçlara, kortizona devam ettiniz mi acaba? Söylediğiniz doktora gitmeyi düşünüyorum, hastalığınız tamamen geçti mi? Teşekkürler..

Merhalar. Bu konuya henüz çok yabancıyım ve yeni araştırmaya başladım. Nereden başlayacağımı bilmiyorum bu sebeple deneyimleyen kişilerden biraz bilgi edinmek adına yazıyorum. Yaklaşık 2 yıllık evliyim bebek düşüncesine hazırlanmışken bu konuda harekete geçmeden önce tüm değerlerime baktırmak istedim çeşitli kan tahlilleri vs her şey normal çıktı. En son gözümle ilgili büyük sorunlar yaşadığım için Mr çektirip farklı bir kan tahlili daha yaptırdım beyin ve sinir cerrahisi tarafından eklem romatizması teşhisi konuldu ve ilaç tedavisi düzenlendi. 6 ay kullanmam gerektiğini söyledi. Bugün ilaçları kullanmaya başladım. Kan sulandırıcı , damar rahatsızlıklarında kullanılan ilaç ve bir antibiyotik. İnternette yazıldığı gibi hiç eklem ağrısı , şişlik , kızarıklık gibi şeyler yaşamadım. Kan sonuçlarımda da yalnızca ASO değerim çok yüksek çıktı. Genel yaşadığım belirtiler olarak yaklaşık 3 aydır vücut ısım yüksek çıkıyordu. Hep 37.5 civarı ve çok çabuk yorulup halsiz kalıyordum. Başka bir belirti yaşamadım. Doktordan bu konu ile ilgili fazla bilgi de edinemedim. 6 ay ilacı kullanınca iyileşeceksin gibi bir durum yok. Ömür boyu bu durum devam edecek diyenler var. Bir de ilacı bıraksan da etkisini vücudundan uzun süre atamadığın için bebek sahibi olmak için beklemelisin gibi şeyler söyleniyor. Bu durumu yaşayan kişiler yaşadıkları süreçle ilgili bilgi verirse çok sevinirim.

Merhaba, Bugün eczacı Metotreksat ilacının sağlık bakanlığı tarafından yasaklandığını söyledi. E biz napıcsz en önemli ilaçtı. Bilgisi olan var mı?

Merhalar. Bu konuya henüz çok yabancıyım ve yeni araştırmaya başladım. Nereden başlayacağımı bilmiyorum bu sebeple deneyimleyen kişilerden biraz bilgi edinmek adına yazıyorum. Yaklaşık 2 yıllık evliyim bebek düşüncesine hazırlanmışken bu konuda harekete geçmeden önce tüm değerlerime baktırmak istedim çeşitli kan tahlilleri vs her şey normal çıktı. En son gözümle ilgili büyük sorunlar yaşadığım için Mr çektirip farklı bir kan tahlili daha yaptırdım beyin ve sinir cerrahisi tarafından eklem romatizması teşhisi konuldu ve ilaç tedavisi düzenlendi. 6 ay kullanmam gerektiğini söyledi. Bugün ilaçları kullanmaya başladım. Kan sulandırıcı , damar rahatsızlıklarında kullanılan ilaç ve bir antibiyotik. İnternette yazıldığı gibi hiç eklem ağrısı , şişlik , kızarıklık gibi şeyler yaşamadım. Kan sonuçlarımda da yalnızca ASO değerim çok yüksek çıktı. Genel yaşadığım belirtiler olarak yaklaşık 3 aydır vücut ısım yüksek çıkıyordu. Hep 37.5 civarı ve çok çabuk yorulup halsiz kalıyordum. Başka bir belirti yaşamadım. Doktordan bu konu ile ilgili fazla bilgi de edinemedim. 6 ay ilacı kullanınca iyileşeceksin gibi bir durum yok. Ömür boyu bu durum devam edecek diyenler var. Bir de ilacı bıraksan da etkisini vücudundan uzun süre atamadığın için bebek sahibi olmak için beklemelisin gibi şeyler söyleniyor. Bu durumu yaşayan kişiler yaşadıkları süreçle ilgili bilgi verirse çok sevinirim.
gecmis olsun cnm bendede 2009 yilindan beri ra var.ates halsizlik zaten atak doneminde oluyor.ilrledikce eklemler tutulma yapiyor bwnim suan dizlerde var ama emzirdigim icin sade agri kesici alabiliyorum.ilk ciktiginda bizde beebk yapmadik emxthante ydi galiba metotreksat tarzi ilacin etkisi vucuttan en az 6 ayda atiliyordu o yuzden bebek olmamasi lazim bebekte sakatliklara neden olabiliyormus .

Merhaba, Bugün eczacı Metotreksat ilacının sağlık bakanlığı tarafından yasaklandığını söyledi. E biz napıcsz en önemli ilaçtı. Bilgisi olan var mı?
Muadili varmiymis 👀acaba su hastaligada bir tedavi bulamadilar kesin tedavisini🥺

çörek otu yag kullanmaya baslayanlardanım baska bi nedenle uyuyan hastalık uyandı hamd olsun corek otu yagı ile kontrole alabildim gibi duruyor ... çörek otu yagı ne kadar süre ara vermeden kullanıyorsunuz uzun sureli kullanım sıkıntı cıkarır mı ? bir de propolis önerenler var cidden işe yarıyor mu eklem agrılarında? yarıyorsa hangi marka en iyisi??
Nasil ne kadar kullaniyiosunuz

gecmis olsun cnm bendede 2009 yilindan beri ra var.ates halsizlik zaten atak doneminde oluyor.ilrledikce eklemler tutulma yapiyor bwnim suan dizlerde var ama emzirdigim icin sade agri kesici alabiliyorum.ilk ciktiginda bizde beebk yapmadik emxthante ydi galiba metotreksat tarzi ilacin etkisi vucuttan en az 6 ayda atiliyordu o yuzden bebek olmamasi lazim bebekte sakatliklara neden olabiliyormus .
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Buraya yazıktan bir gün sonra tekrar bir dahiliye doktoruna gittim ve tahlil sonuçlarımı kontrol etti ve romatizma hastası olmadığımı söyledi. Yalnızca Aso değeri yüksekliği ile bu teşhisi koyamayacaklarını ve ilaçları kullanmamam gerektiğini söyledi. Bende bıraktım . Anlayamadım gitti.size de çok geçmiş olsun

Merhaba bende ra hastasıyım 2 bucuk yil önce 17 yasinda konuldu teşhisim. 2 bucuk yıldır metotreksat kullanıyorum ara ara kortizon da kullandım. En son 3 ay önce atak geçirdim ve plequenil kortizon ve metotreksat kullanıyorum son ataktan sonra. Benim sorum acaba immunterapi ile iyileşen var mi aranızda yada yakınınızda bu tedaviyi görüp tamamen iyilesen oldu mu

26 yilda surekli ilac kullandınız mı acaba su anki yaşınız kaç bi de eklemlerde kalıcı sakatlık yada ic organ tutulmuş oldu mu

26 yilda surekli ilac kullandınız mı acaba su anki yaşınız kaç bi de eklemlerde kalıcı sakatlık yada ic organ tutulmuş oldu mu
Bir dönem sadece metotrax kullandım. Daha sonra çocuk istediğimden sadece prednol kullandım, ellerim biraz deforme oldu. Son dönem 20 mg metotraxat , plequneil , prednol, salozaprim kullandım ama çok da işe yaramıyorlar sanki.

Merhaba ,bana da geçen hafta r.a teşhisi kondu,40 yasındayim, annemde de var 25 yıldır,ccp 100 çıktı ne yazıkki,rf de 15,çörek otu yağını nasıl kullanmam gerektiğini yazar mısınız lütfen,teşekkürler

çörek otu yağını nasıl kullanıyorsunuz

Merhabalar benimde bir aydır ağrılarım var şiddetli yer yer şişlikler oluştu.Bu hastalıkla savaşanlar in hiç koltuk altı agiran oldumu.benim ağrılarım geziyor vuxutta

RF negatif, CRP-Sedimantasyon değerlerim normal, HLA B 27 pozitif, gluten hassasiyetim olabileceği söylendi bununla ilgili detaylı gastroenterolojide testler yapılıyor şu an. Ailede babaannemde romatizma hastalığı vardı.
Benim tutulan eklemler ayak parmağı ve sakroiliak eklemler. Parmakta uyuşukluk-şişlik-hareket kısıtı ve ayak tabanında ağrı ile başladı bende belirtiler. Birde sağ arka alt kaburgalarda ağrı vardı.
İlaç olarak Reumil (leflunomid) kullandım 2,5 ay kadar semptomlar geçti fakat yenden farklı parmakta aynı şikayetler belirdi bir süre sonra ve ilaç yan etki yaptı ,kilo kaybı (3 ayda eksi 5 kg) ve aşırı saç dökülmesi (bununla ilgili tüm tahlillerim yapıldı hem cildiye hem endokrin hemde kadın doğum uzmanına ayrı göründüm tüm tahliller ve değerlerim normal).
Şimdi iğne tedavisine geçeceğiz ama henüz kontrole gitmedim. Ve iyi bir doktor bulmak çok zor. Benim 2 ayda teşhis konulabildi (acilde film çekildi, dahiliye uzmanı tahlil ve yeniden röntgen istedi, sonra ortopediye yönlendirdi orada mr çekildi(enfeksiyon kaynaklı artrit şüphesi çıktı Mr da), en son ortopedide yaşadığım doktor kaynaklı sıkıntı sonucu özel bir hastanede romatologa gittim (oradada ek testler ve filmler istendi) hala orada kontrollere devam ediyorum ve ama özele gitmek çok tuzluya mal oluyor ;(
Napalım sağlık deyip gidiyoruz ama hastalıkta tedavide zor ,ilaçla baskılanıyor ama yan etkileri fazla, beslenme de bir faktör ama sıkı diyet uygularsak çoğu şeyi yememiz yasak Allah herkese kolaylık versin.

X