Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

hımmm.benimde sevil kamalı eylül dönemnde benmde gitmem lazm birkaç günden memlekte gitcem sevil hanım kendisi bakmıyomu artk

arkadaşlar hamişler durumları hakkında bılgi verirse seviniriz bizde düşündüğümüz için merak ediyorum ağrıları oluyomu ilaç kullanıyolarmı ...

arkadaşlar hamişler durumları hakkında bılgi verirse seviniriz bizde düşündüğümüz için merak ediyorum ağrıları oluyomu ilaç kullanıyolarmı ...

canım ben şuan 3,5 aylık hamileyim...şükür allahıma hamileliğim çok rahat geçiyooo...sadece deltacorrtil yani kortizon alıyorum...gayette rahatımmm...hamilelik düşünenler hiç korkmayın...başka ilaç kullanarak hamilelik geçirenlerde varmışşş..yine de doktor kontrolünde hamile kalınbn...allah hepimize yardım etsinn...

canım ben şuan 3,5 aylık hamileyim...şükür allahıma hamileliğim çok rahat geçiyooo...sadece deltacorrtil yani kortizon alıyorum...gayette rahatımmm...hamilelik düşünenler hiç korkmayın...başka ilaç kullanarak hamilelik geçirenlerde varmışşş..yine de doktor kontrolünde hamile kalınbn...allah hepimize yardım etsinn...

çok sevindim canım inş sağ salim hayırlısıyla kucagına alırsın darısı bize inş...

mrb arkadaşlar bende 2 aylık bir ra hastası olarak aranıza katıldım.umarım allah herkese şifa verir ve ağrılardan kurtuluruz. ben 2 ay önce özel bir hastaneye gittim kan tahlillerim sonucu ra çıkmadı. ağrılarım geçmedi araştırma hastanesine gitmeye karar verdim. ordada kan tahlilerim normal çıktı. ama ekstra bir test daha yapıldı anti cpp testi her hastane yapmıyor. onda ra çıktı. yani bu şüphesi olan arkadaşlar erken teşhis açısından bu testi yaptırsınlar .herkese şimdiden geçmiş olsun .

canım benimde sürekli ağrılarım var.ama hiçbir doktor umursamıyor.genç olunca hastalık hastası gibi görüyorlar ama bende en son anti ccp testi yaptırdım 15.3 yüksek çıktı senin sonuç kaç çıktı acaba merak ettim

canım benimde sürekli ağrılarım var.ama hiçbir doktor umursamıyor.genç olunca hastalık hastası gibi görüyorlar ama bende en son anti ccp testi yaptırdım 15.3 yüksek çıktı senin sonuç kaç çıktı acaba merak ettim

aynen öyle ben ilk özele gititm hiçbir şey bulamadı doktor bana dedi hiç bişeyin yok mevsimsel geçer dedi bende devlet hastanesine gittim allah şükür buldular.cnm benim crp 3,5 civarı çıkmıştı, nerdeyse 7 aylık bir tedavi gördüm işte kortizon metotraks, falan kullandım. şu an iyiyim bebek düşündüşüğümüz için doktorum tüm ilaçlarımı kesti çünkü tahlil sonuçlarımda 0,66 ının altını düştü crp seviyesi 2 aydır kullanmıyorum sadece günlük kullandığıım ağrı kesici bir hap var okadar tabi bazen hafif ağrılarım oluyor ve geçiyor.allah sana ve tüm hastalara şifa versin sizde nezaman başladı ra.

selam arkadaşlar bende as liyim malesef tehşisim çok geç koyuldu.Senelerce bu hastalığı çektim.gitmediğim dr kalmadı kimi düzleşme dedi kimi fıtık başlangıcı artık son gittiğim doktora dedim ki ben dayanılmaz bir acı çekiyorum ağrı tutuğu zaman elimde olmadan çığlık atıyorum fıtık başlangıcı düzleşme bukadar ağrı yaparmı dayanamıyorum artık dedim.Doktorda o zaman birde tomografi çekelim dedi veee sakroileit çıktı bu arada ben o kadar çok sevindim ki anlatamam sonra doktora sordum tedavisi nasıl diye.Bunun tedavisi yok demezmi...
Beynimden vurulmuşa döndüm.bunu şeker hastalığı gibi çekeceksin dedi...
bir sene sonra dayanamadım fizik tedaviye gittim oradan beni romotoloğa yönlerdiler ve anladım ki bu hastalık romatizmaymış...
şimdi tedavinin daha başındayım 3 aydır salazoprin ve volteren kullanıyorum ama hiç faydasını görmedim malesef :KK50:
Hepimize Allah şifa versin

özgür80 cnm allah şifa verisin başımıza geldi bu hastalıklar allah dayanma gücü nasip etsin hepimize.

selam arkadaşlar bende as liyim malesef tehşisim çok geç koyuldu.Senelerce bu hastalığı çektim.gitmediğim dr kalmadı kimi düzleşme dedi kimi fıtık başlangıcı artık son gittiğim doktora dedim ki ben dayanılmaz bir acı çekiyorum ağrı tutuğu zaman elimde olmadan çığlık atıyorum fıtık başlangıcı düzleşme bukadar ağrı yaparmı dayanamıyorum artık dedim.Doktorda o zaman birde tomografi çekelim dedi veee sakroileit çıktı bu arada ben o kadar çok sevindim ki anlatamam sonra doktora sordum tedavisi nasıl diye.Bunun tedavisi yok demezmi...
Beynimden vurulmuşa döndüm.bunu şeker hastalığı gibi çekeceksin dedi...
bir sene sonra dayanamadım fizik tedaviye gittim oradan beni romotoloğa yönlerdiler ve anladım ki bu hastalık romatizmaymış...
şimdi tedavinin daha başındayım 3 aydır salazoprin ve volteren kullanıyorum ama hiç faydasını görmedim malesef :KK50:
Hepimize Allah şifa versin

öncelikle geçmiş olsun bende ra hastasıyım yanı as ıle kuzen sayılırlar 13 yıldır tedavı goruyorum bana erken tanı kondu ama benım hastalıgım cok aktıftı gıtmedıgımız doktor kalmadı dıyebılırım bana da bazıları dedı tedavısı kesın olarak yok die o an yasadıgın hayal kırıklıgını anlayabılıyorum ama pes etme derım nerde yasıyorsun bılmıyorum ama eger ankaraysa ıyı bı doktor onerebılırım yada yasadıgın yerde bır unıversıte hastanesının romatolojı bolumune gıtmenı onerırım ve kesınlıkle egzersızlerı ıhmal etme cok cok onemlı ''tedavısı yok'' dıe bırseyı ben hıc bızaman kabullenemedım sizlerde kabullenmeyın ınat edın :) bugune kadar pek cok ılac kullandım ve bu konuda uzman oldum dıyebılırım oncelıkle ra gıbı as de romatolıjı bolumu adı altında ıncelenır fakat bıldıgımız romatızma deıldır bagısıklık sıstemının yanlıs calısmasına baglı olarak eklemleri etkileyen iltihap oluşumudur. bende salazoprın deltacortrıl volteren dıkloron vb bı suru ılac kullandım kı methotrexate,remicade quensly gibi önemli ılaçları saymıyorum tabı dedıgım gıbı benım hastalıgım cok aktıftı cocukken bu kadar tedavıye cvp alamayınca doktorumun aglayarak dosyaları fırlattıgını bılırım neysekı gectı o gunler :) son 1,5 yıldır enbrel kullanıyorum çok da memnunum butun agrılarım onceye gore bayaa azaldı as de kullanılır mı tam bılmıyorum ama bana cok ıyı geldı hatta son 2-3 ay cok duzenlı kullanmadım dun her 3 ayda bır yapılan kontrolumu yaptırdım bugun sonuclarımı gordugumde ve doktorlarımla konustugumda sevıncten aglıcaktım sedımantasyonum 28 cıktı ve crp baya dusmustu doktorum dedı kı hastalık remısyona(uyuma) gırdı bu ılac ıyı geldı evet enbrel tartısmalı bır ılac fakat benım gıbı cok ıyı gelen hastalar var ve ılacımı artık haftada 1 olucam :KK70: yanı bunları neden anlattım yasadıgım onca olumsuzlugun sadece kucuk bı kısmıydı ama ben vazgecmedım ve teslım olmadım tabı bazen umutsuzluklar yasadım uzuldum ama hıc kabullenmedım ve bugun aldıgım sonuclar benı o kadar mutlu ettı kı anlatamam daha once hıc bu kadar dusmemıstı degerler maşallahhh :KK70: bı sure daha kullanıcam bu enbrel ı sanıyorum ya uyuyacak ya uyanacak ama en ıyısı 2. şıkkı eleyelım :) benım nacızhane onerım asla umudunuzu yıtırmeyın tedavı cok uzun surse bıle ra gıbı as de uyuyabılıyor tabıkı dıkkat edıcez ıyılestı gectı dıe ıhmal etmıcez ama once umudumuzu yıtırmıcez :) butun ra ve as hastalarına remısyonlu gunler dılıyorumm :))

selam arkadaşlar sıcaklardanmıdır romatoit im azmış durumda..hollanda da artirit le ilgili yeni bir tedavi şeklinden söz ediliyor bilgisi olan varmı?

selam arkadaşlar sıcaklardanmıdır romatoit im azmış durumda..hollanda da artirit le ilgili yeni bir tedavi şeklinden söz ediliyor bilgisi olan varmı?
cnm aynen benimde öyle, sıcakları sevmiyor bu hastalık ağrılarım var, ama dayanılmıcak gibi değil , sık sık banyo yapıyorum o yüzden kendimi serinletmeye çalışıyorum o zaman rahatlıyor,inşallah kesin bir tedavisi çıkar. ağrısız günler dilerim hepinize

X