Hamur İşleri Hazır yufka mantısı (resimli)

ben erzurumluyum bizde siron sarma vardır.. sadece dilimler dik konulur ve hazır yıfka değildir elle açılır sacda yufkalar alt üst edilir (kurumadan yani) ondan sonra sarılır mükemmel olur ona benzettimm çok pratik ellerine sağlık:)

ben çok sık yaparım çok güzel oluyo misafirler bayılıyo her gelen tarif ister
çok da pratik hatta ben 2 küçük tepsiye yapıyorum birini buzluuğa atıyorum misafir gelince hemen pişirebiliyorum...
tavsiye edilir yani

canım üst üste serdiğimiz yufkaların içine birşey sürmüyoruz değil mi?
birde tek tek sarmıcaz yufkaları 4 ünü birden sarıcazzzkafamçokkarıştı
k.bakmayın kızzlar yavaş yavaş ögreniyorumm
bilen bri açıklayabir mi?

canım ben üstlerine yağlı su sürüyorum ve yufkaları tek tek sarıyorum...çok da güzel oluyo...değişik yapanlar varsa bilmiyorum ama ben dediğim şekilde yapıyorum
kolay gelsin

canım ben üstlerine yağlı su sürüyorum ve yufkaları tek tek sarıyorum...çok da güzel oluyo...değişik yapanlar varsa bilmiyorum ama ben dediğim şekilde yapıyorum
kolay gelsin

canım benim aklım bir şeye takıldı hani normal börek yaparken iç kısmına yumurta yogurt karışımı bir şey sürüyoruz ya bunda içine birşey surücek miyizzz?​

kızlar bizde yapıyoruz bu mantıdan... çokta lezzetli oluyorr... biz boşnağız elde açma yufkaylada yapıyoruz bunun aynısını ribisa diyoruz adınada inanılmaz güzel bir tat deneyin mutlaka... bazen yufkayı açmaya üşendiğimizdede bu şekilde hazır yufkayla yapıyoruz...bu arada minel aşkçım içine sadece yağ sürüyoruz yoğurt süt vs konulmuyor...

kızlar bizde yapıyoruz bu mantıdan... çokta lezzetli oluyorr... biz boşnağız elde açma yufkaylada yapıyoruz bunun aynısını ribisa diyoruz adınada inanılmaz güzel bir tat deneyin mutlaka... bazen yufkayı açmaya üşendiğimizdede bu şekilde hazır yufkayla yapıyoruz...bu arada minel aşkçım içine sadece yağ sürüyoruz yoğurt süt vs konulmuyor...

çok sagol canımm bugun yapıcam inşallah​

Son düzenleme:
kızlar 3 gün önce yapmıştım eklemek bu güne nasipmiş.tadı mantı gibi oluyor çok güzel oldu yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum
bi tarafı accık fazla kızardıkaydirigubbakcemile3

servise hazır

haziryufkamantisi1.jpg

görüntü süper elinize saglık

X