Demir ilacı

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
45
4.aydan itibaren sağlık bakanlığı tarafından bebeklere demir ilacı verilmesi öneriliyormuş.Bende internetten okumuştum,dün doktoruma sordum.. Ferro sanolun damlasını verdi.oğlumun kilosu başına bir damla olmak üzere günde 8 damla vericem.tadı biraz kötüymüş ama ne yapalım..
ne kadar vermeye devam edicem dediğimde doktorum ;1 yaşına kadar ama bu genel bir tanımlama sen 6.aydan sonra bebeğine kıyma,yumurta vermeye başlayınca gerek bile kalmaz dedi.bazı arkadaşlardan da kabızlık yapıyormuş diye duydum..pazartesi başlıycam...

canım zaten 15. günden itibaren devit3 vermedin mi o yeterli geliyor... onuda bir yaşına kadar kullanmak lazımmış...

d vitaminini 1 haftalıktan itibaren hergün 3 damla zaten veriyorum canım.benim dediğim demir damlası...4 aylıktan itibaren verilmeye başlanıyor...

bizimde 4. ayımız yeni bitti yeni başladık ferro sanol kullanmaya ben 6 damla veriyorum ama şimdi kafama takıldı kilosu arttıkça damlada artıcakmı acaba kiloya göre kullanılıyomuş ya o bakımdan sordum

doktorumuz kilo başına 1 damladan 8 damla dökersin dedi.biz şu anda 7800 gramız..bence artıyordur ama doktoruna sor istersen.ya da sağlık ocağına götürdüğünde orada sor:)

X