Doğum Yapan Temmuz anneleri?

ecenas

Canım Kızım _EceNas_
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
873
1
Kızlar cok yakın bir zaman sonra hepimiz anne olacağız, ve ben şimdiden merak etmeye başladım Kızım olunca Bir günü nasıl gecireceğiz,Eee hadi bakalım Yeni anneler anlatın, yerimseniben

BİR GÜNÜNÜZ NASIL GECİYOR?şutarafagitti
(24 saatiniz yani, uyku haram ya size ondan 24 saatsırnaşık şey)

ben doğum 10temmuz yaptım bi oğulum daha oldu,küçük Efe çok şekergamyoncuiremsu,yeni doğan bebekler çoğu zaman uyorlar,bi tek karnı aç olunca vea gaz(yazın gaz sıkıntısı pek olmuyo):icecream:,vea altı kirli,zaten herşey arka arkaya geliyo,karnı doydu altını doldurdu gaz çıkardı,sonra mışıl mışıl uyor,sen de yat,vea işinı yap ne istersen,eşim 4yaşindaki oğulumla ilgelenyo,ben de bebekle,duşa girdiğimde eşim ikisine de göz kulak oluyo,bir tek benim canımı sıkan dışarı 40 dolmadan pek çıkılmıyor:1no2:,evde çok bunalıyorumkafamçokkarıştı,birde sıcak hava çok kötü,sen de canını sıkma kolay doğumlar,allah yardımcın ılsun,eğer biri yardım edecekse dahada kolay geçer ilk aylar,bezim kimse yokfisfisfis,o yuzden eşim yardım ediyor,bir de eğer emzireceksen sıkın acele etme rahat otur vea yat bebei al kucağına gülümse içine dert kalmasın bebek senin derdinı hisseder ve huysuzlanır,sadece kendini ona ver,:1hug: konuş onunla,zevkle geçir bu zamanlar,çünkü bebekler çok çabuk büyüyorlar,gözü kırpmadan kocaman oluyorlar,sadece güzel şeyler düşün kolay gelsin sanayerimseniben:nazar:

Teşekkürler canım, benim ile çocuğum olacak,ve bende senin gibi yanlız bakacağım eşim ile o yüzden şimdiden endişhe ediyorum ama bi taraftanda onunla gecireceğim güzel vakitleri düşünüyorum,cok teşekkür ederim,
birşey değil canım,sen elbette biraz gergin olabilirsın,ilk zamanlar zor oluyoorfisfisfis,sütün gelinca canın yanar memeler şişer,ama senin vücüdun bebişine göre en kısa zamanda ayarlar a.sen fazla 4-5güne kadar süt bebiş acikınca ancak gelecek,o yüzden biraz gerginlik olabilirşutarafagitti,ama dediğim gibi sabret biraz kafanı başka şeylerle doldur,ne güzel bebek kucakta sağlıklı,ben de iyim de,bu normal,her şey yoluna gelecek,bi tek bebeye kızma ilk zaman çok gergin olrsun belki,onun bi suçu yok,sen bebei istedin hep bunu hatırlat kendineyerimseniben,kolay gelsin,ve bol bol gülümse:nazar::teselli:

:teselli:

biz sabah 6 kalkıyoruz önceden sagıyordum ama 2 gündür inat ettim aglasada inlesede emzirmeye başladım :lepi: memeyi almadan bir 15 dakika savaş veriyoruz ama alışıcak artık sagmakla yoruldum
sonra altımız degişiyor tekrar uykuya dalıyor bu seferde 9 uyanıyor ve tekrar süt ve alt degiştirme gaz cıkarma 2 saat uyanık kalıyor o uyanık oldugu arada gaz icin rezene cayını 100ml iki bölüyorum 50 ml. veriyorum sonra 12de yine alt degiştirme emzirme ve uyuyor bazende hic uyumadıgı oluyor gündüzleri 2de yada 3de uyanıyor sonra tekrar aynı işlemler ve bu sefer uyuymuyoruz koklaşıp gülüşüyoruz etrafa bakınıyoruz falan 6da uyuyoruz babamız gelicegi zaman 8 uyanıyoruz aynı işlemlere devam ediyoruz
babamız gelince onunla oyanalıyoruz ve 11de emziriyorum altı degişiyor 50ml. daha rezene cayı verip gazınıda cıkartıktan sonra yatagına yatırıyorum gece 2de süt verip alt degiştiriyorum 6 kadar uyuyor ve başta yazdıgım gibi herşey yeni baştan başlıyor sırnaşık şey

bizimde 24 saatimiz böyle :lepi::nazar:

benim efem 6:30kalkıyor meme emiyor,gaz çikarıyoruz,altı deiştiriyoruz,o sırada efem uyor:emir_bebek:,8de kalkıyor bi yarım saat etrafa bakıyorgamyoncuiremsu memeden gazdan ve temiz bezden sonra,ve yine uyku vakti,ondan günumuz biraz daha rahat,iki saate bir uyanıp daha dorusu ıkınıp bi garip ses çıkarıp demek istiyor acıktım,gözü açmadan emiyor,gaz,ve bez böyle ta akşama kadar(ben de işleri yapıyorum,vea uyorum günduz)akşam genellikle 21-22de uyanıp bütün''işlemleri''bitirip yarım saat daha etrafı gözüklüyoruz,ve uyoruz,gece 00de nazlanıp aciktını bilertıyor,ve yine uyor taa gecenin 2-2:30kadar,sonra aynı işlem ve 4-4:30kadar rahatız,ondan sonra 6:30 yeni bir gün başlıyor,ama dedim gibi yeni doğan bebekler çoğu zaman uyolar,o yüzde daha rahat ediyoruz,3aydan sonra gündüz uyku iyice azalıcak,:kahve::nazar::teselli:gaz sıkıntısı varsa anesine dereotu yemei tavsiye bulunıyorum,vea nasıl ıhlamur yapıyorsun aynen dereotu da yap,hiç gaz kalmaz,hem de vitamin almış olur,dereotu çok faydalı,

bilgileriniz icin tesekkur ederim guzel anneler :1hug:
ama anlamadigim sey, bebis emdikten ve gazini cikardiktan sonra hemen mi altini kirletiyor :sm_confused:

bilgileriniz icin tesekkur ederim guzel anneler :1hug:
ama anlamadigim sey, bebis emdikten ve gazini cikardiktan sonra hemen mi altini kirletiyor :sm_confused:
benim Efem meme emerken dolduruyor,vea gazı çıkarırken,ama çoğu zaman emerken,çook nadir uyurken,tam bi komedi:roflol:,bebeklerde genelde midesi dolunca baırsaklara baskı yapıyor ve otomatik men kaka yapıyorlar:emir_bebek:,böyle 3-4 aya kadar,sonra kakası daha az kez yapmayi başlıyor,ama bebek her emdiğinde,işte böylekafamçokkarıştıa.s:nazar:

canim benim kesin $u $u saat de $unu yapiyoruz olayi yok .. ama genelde 2 saat de bir uyaniyo bizimkisi..gece gündüz farketmio .. henüz 2 haftalik ondan kaynaklanio .. daha uyku düzenimiz oturmadi.
bugün beni hic uyutmadi .. kucaga alisti maymun ..bende o kucagimdayken ve ya yanimda yatarken uyuyamiorum .. ezerim düsürürüm die..
görümcem geldi aldi gezdirdi onu 3 saat kadar.. dedi sen dinlen yat uyu ama nerdeee
aklim oglumda kaldi :asigim:
uyutmasada.. yorulsamda onsuz olamiorum iste. uyuyamadim o yokken :))

bizimikinede belli olmuyo walla kaçta kalkacağı bazen 3 saat uyuyo bazen 2 bazen saat başı uyanıyo emziriyorum altını değiştiriyorum yatırıyorum bazen hemen uyuyo bazen uymuyo sıpa biraz beşiğinde sallıyorum müziğini çaıyorum çok sewiyo müziğini onunla uyuyo akşama kadar böle gidiyo genelde yemek yiyeceğim zaman uyanıyo küçük sıpam anlıyo herhalde ))

X