Saç Rengi ve Saç Boyama Koleston terracota 6/74 kullanlardan tavsiye??

maviada

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2008
181
12
36
mrb,ben kolaeston terracota 6/74 boya aldım,ama boyamaya tereddüt ediyorum.Saçlarımı bir yıl önce kolaeston 4 numara kahveye boyamıştım ve siyah olmuştu,normalde gerçek saç rengim koyu kestane.bi senedir saçlarımı boyamadım,yarıya kadar diplerden kendi saç rengim çıktı,yarıdan aşağısı da kahveden önceki boyam olan çikolata kahve renginde.Sizce terrakotayla boyasam yine siyah mı olur yoksa çikolata kahveye yakın bi renk tutar mı?tavsiyelerinizi bekliyorum,kafam çok karıştı,teşekkür ederim...

kendi saçın daha açık uçlar daha koyu olur çünkü üstler kendi saçın ve boyanın rengi kendi saçında tam tutar büyük ihtimal ama uçlarda boya var o yuzden tavsiyem boyamaya altlardan başla ve son 15 dk kala dipten uzamış saçlarını boya gene de bilenlere danış ama üstlerden başlarsan üstler açık altlar daha koyu olabilir zaten koleston 1 ton koyu çıkıyor 6 /74 de açık bir renk değil orta bir renk peroksiti de %6 sanırım o yuzden boyalı kısımlarda renk pek tutmaz gibi geldi bana ama yanıltmak istemiyorum

ben ben ben :lepi:
terracottayi sanırım 2 hafta once aldım ve kuaforumun "boyama, saç rengin şu an koyu, tutmaz" demesine karşın boyadım :dilcikar:
nasıl güzel bir renktir o, nasıl ışıl ışıl, nasıl parlak :1hug:
pazartesi resim ceker koyarım canım
şimdi cıkmam lazım Şeniz

evet aslında benim tereddütm de oydu,uçlarda tutmazsa bi acayip durur,uçları önce boyasam dediğin gibi işe yarar mı acaba

peki gurbaa prenses senin saçının kendi rengi miydi,boya var mıydı yani?benim uçlarda boya var çünkü.

cnm uçlarda boya olduğu için boya tutmayabilir yad açok bariz kendini gösteremeyebilir ama uçlar da çikolata kahve tonlarında diyorsan uçlar da terracotta renginden çok da koyu değil demektir o yuzden normal diplerden başlasan belki çok uçurum gibi fark olmaz diplerle uçlar arasında ama dipler beyine yakın olduğundan çabuk ısınır ve ısıyla boya da daha çok tutunur hem de kendi saçın olduğu için diplerin biraz daha açık ve daha turuncu olma ihtimalini yüksek buluyorum o yuzden iyice araştırıp sor hatta küllümango arkadaşımız boyama konusunda çok bilgilidir ona bilhassa sormanı öneriyorum ben çikolata kahve ye yakın bir renge boyalı saçımı boya ile açmaya çalışmıştım hem de %9 luk ile ama açılmamıştı öyle bariz bir şekilde o yuzden bence uçlar belki çok az açılır veya aynı kalır ama dipler uçlara yakın olsa da uçlardan biraz daha açık ve bakırımsı kızılımsı olur gibi çünkü kendi saçında boya gerçek rengini verecektir

tamam cnm çok saol.aslında cesaret edebilsem saçımın tamamını oryalle açtırıp öyle boyatıcam ama yakar diye korkumdan oryal yapmayarak açma yolları arıyorum.heralde oryal yaparsam üstüne boya kesin sonuç verir.

cnm bende 2 kez terrakotaya boyadım.çok güzel birenk. 2. boyamamda tam kızıl kahve olmuştu akıncada karamel oluyo.elegan kahvenin üstüne yapmıştım.güzel bi renk....

bugün kuaföre gittim sordum,bi tanesi boyalı kısmlarda da tutar dedi,bi tanesi de tutmaz oryalle açmamız lazım dedi,iyice kafam karıştı:KK43: bitkisel açıcıyla açarız falan dedi,açtırıp öyle mi terracota boyatsam daha mı garanti olur acaba

canım işte sacımın rengi
bi onceki rengim koyu kestaneydi (boyaydı yani)
tutmaz denilen renk işte böle oldu :içelim:
diplerim açılmıştı kendi rengimdi yani
orada daha belli boyanın rengi

resim027ar8.jpg

bu da uzaktan genel gorunum

resim030nh4.jpg

çok saol cnm ya,çok iyi oldu görmem,ewt tutmuş çok da güzel olmuş,güle güle kullan:)

çok güzel durmuş. ben terracota yı daha açık bir kızıl kahve diye düşünmüştüm. ana rengin koyu olduğundan sanırım, bu koyu ton olmuş.. açık bir tonda daha kızıl ağırlıklı bir kahve olur herhalde...bazen sarı saçtan bıkıp koyu kahvelere dönmek istiyorum. ama beyazlarım bunu engelliyor sonra yakışmazsa diye düşünüyorum.

çok güzel durmuş. ben terracota yı daha açık bir kızıl kahve diye düşünmüştüm. ana rengin koyu olduğundan sanırım, bu koyu ton olmuş.. açık bir tonda daha kızıl ağırlıklı bir kahve olur herhalde...bazen sarı saçtan bıkıp koyu kahvelere dönmek istiyorum. ama beyazlarım bunu engelliyor sonra yakışmazsa diye düşünüyorum.

canım tam tahmin ettigin gibi...
kızılla kahve karişimi değişik cok çekici bir renk
ama işte benim sacımda kotu tonun ustune ancak bu sekilde tutabildi
beyazlarin cok değilse gonul rahatlıgıyla kullanabilecegin bir renk
en azından evde kendin boyayabilirsin :içelim:
yani saridaki gibi dip boya icin kuafore gitmene gerek yok :1hug:

canım tam tahmin ettigin gibi...
kızılla kahve karişimi değişik cok çekici bir renk
ama işte benim sacımda kotu tonun ustune ancak bu sekilde tutabildi
beyazlarin cok değilse gonul rahatlıgıyla kullanabilecegin bir renk
en azından evde kendin boyayabilirsin :içelim:
yani saridaki gibi dip boya icin kuafore gitmene gerek yok :1hug:

ben dip boya yaptırmıyorum. röfleden röfleye 4 ayda bir giderim, kuaföre. ama beyazlar fazla. 15 günde saç uzuyor. ve koyu renkler beyazlarla daha bir kontrastlık yaptığından ,daha bir sırıtıyor...sarıda platinde kaynıyor işte. asil bir renkmiş... güle güle kullan..

gurbaa prenses benimde öle olurmu die boyadım saçımı ama olmadıııı:KK43: sanırım açtırmam gerekiyooo

aslında çok hoş olmuş bence. sanki özellikle uçları koyu yapmışsın gibi...

bende bu rengi kullanıyorum ama benim saçımda açık duruyor ben biraz daha koyusunu istiyorum..boyarken içine hangi rengi karıştırırsam biraz daha koyu durur sizce???

yaaa çok güzel olmuş...benim de koyu kestane ben de boya alıp boyicem inş..tutar...

X