doğururken suyun gelmesi

Cerennn

Berke'nin Annesi
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2008
3.243
3
arkadaşlar merak ediyorum da. hani hep doğum yapacaklar suyum geldi derlerya o su gelmesi nasıl birşey neler oluyor nasıl oluyor ?

canım hamilemisin hayılı olsun su gelmesi sanki tuvaletini isteksiz kaçırıyomuşun gibi ama baya geliyo zaten su gelmesi doğumun başladığı anlama geliyo benim suyum sabah 5 te gelmişti 12 yi çeyrek geçede doğurdum gece ama herkezin öyle olmuyo kimisi su geldikten bi kaç dakka sonra doğura biliyo

yok canım hamile değilimde olmaya çalışıyorum su gelmesini çok merak ediyordum da o yüzden bilinçleniyim diye soruyum dedim.tşk ederim.

canım benim de ilk çocuğumda akşam saat 23 de suyum geldi ertesi gün öğleden sonra 14:30 da doğum yaptım...su gelmesi çok ilginç bir şey oluyor suyun gelmeden önce tıkaç dedikleri o koyu kıvamlı akıntı iniyor aşağı beyaz beyaz tabii sen bunu genelde diğer gebelikte oluşan akıntılardan ayırt edemediğin için farkedemiyorsun sonra ardından birkaç dk sonra su gelmeye başlıyor şekerimsi bir kokusu oluyor bu sıvının ve uygun pozisyon aldığında bu sıvının akışı duruyor,pozisyonunu bozduğunda akmaya devam ediyor ılık birşey idrar yapar gibi geliyor işte...

canım neden ne biçim dedin..bu da allahtan gelen kadınlara bahşedilmiş bir özellik..bir bebek dünyaya getirmek için bu ne biçim dediğin şeylerin hepsini yaşaman gerekiyor..aksi halde bence hiç düşünme..

bence çok çok güsel bişey.eğer o su gelmese yada su bitse doğum o kadar zorlaşır hayatım.gebelik allahın mucizesi olduğu gibi suyun gelmeside allah tarafından uygun görülmüş.

benim suyumun gelme hikayesi çok komikti.tam doğum günümün olduğu gündü.eşimle sinemaya gidecektik.evdede biyandan banyoda şofben takılıyodu.eşim tamirciyle nalbura kadar gitti.bnede giyimdim dolanıyorum.bi baktım ılılk bişey akıyor.aaa altıma kaçırıyorum galiba dedim.üstümü çıkardım.ama kesilmek bilmiyo akıyo sürekli.o an jeton düştü bende.dışarı çıkıp üstkattaki teyzemlere bağırdım.suyum patladı suyum geliyo .... komşumda yandan koştu geldi hani nerde hangi boru patladı demezmi.?....ay aalhım ne gülmüştük.işin aslını anlatınca....
hastanede dolanıp durmuştum.hoş bi duyguydu.ılık ılık bi su akıp duruyo.allah gerçekten çok büyük.insan oğlu için her türlü şeyi en ince ayrıntısına kadar yaratmış.o su olmasa doğumda çok zor olurdu.inşallah gene tadarım aynı güzel duyguyu.:CüvCüv: Pembe Panterinde dediği gibi bu bir mucize.ben hep derim kızım bana rabbimin verdiği en güzel hediye ve mucize.

arkadaslar suyunuz gelmeye basladımı süreklimi akıyo yoksa arar aramı ve ped falanmı koyuluyo yani pedler kaldırırmı bu suyu yoksa bez falanmı koymak lazım merak ettimde biligilendirirseniz

benim suyum patlamamisti hastanede patlattilar ve resmen cesme gibi akti ama normal olsa nasil olur bilmem ara ara mi gelir yoksa sureklimi olur bilmiyorum

arkadaslar suyunuz gelmeye basladımı süreklimi akıyo yoksa arar aramı ve ped falanmı koyuluyo yani pedler kaldırırmı bu suyu yoksa bez falanmı koymak lazım merak ettimde biligilendirirseniz
güzelim benim suyumun akışı aldığım pozisyona göre değişiyordu mesela ayaktayken ya da yürürken akıyordu fakat oturduğumda kesiliyordu herkezinki aynı mı olur onu bilemem...

benim gece yarisi suyum geldi önce belime agri girdi kalktim dolasayim dedim evin icnde birden ilik su geldi baya geldi bende hemen yan yattim oan, ambulansla hastaneye ertesi gün kizim dünyaya geldi :)

suyunuz geldiğinde altınıza bişey koyuyomusunuz bez ped vs. :KK43:

canım benim ilk kızımda arkadaşın evindeydikkk
sancılar süreklii gelip gidiyordu bende geçsin diye bekliyordummm ,dedimm dayanamicamm azcık uzanabilirmiyim dedim uzandımmm
ama uzanmak ne kelime süreklii tuvalate gidip geliyordummmm
sonra yine uzandımmm döneyim derkennn birden karnımda boşluk hisseddimmm bir baktımm tuavaletimi yapıyorum sandım yattığım yeree tuvalete gittim kesilmek bilmiyor
saten o akmaya başlayıncaaa o an hepsi akıyorrr sonra devamı gelmiyorrr
iç çamaşırımı değiştiripp hastanenin yolunu tuttukkk hemen doğumhaneye aldılar saat 2 de akşam 9 doğum yaptımmm
2 nci kızımdada doktor kendisi patlattı doğuma yakınn
ama kendisinin patlaması daha iyi bana göre doktor patlatırken hafif acımıştııı

ben bisey koymadim zaten bebek kafasinla iyice asagida oldugu icin su sonra kesiliyor dogum yaparken bebekle kalan su birlikte geliyor. :icecream:

Mesela şu ritmik sancılar var ya 10 dk. da 3 kez olan falan.. o sancılar su gelmeden önce mi oluyor sonra mı ben sancımı evde çekmek istiorum su patladıkdan hemen sonra doğum olmuorsa evde ne kadar beklemeliyim ki?

X