bebeklerde kulak ağrısı?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
kızlar 12 günlük bebeğim göğsümü emerken sorun yaşıyor.iki çekiyor sonra memeyi bırakıp kafasını iki yana sallıyor kasıyo kendimi ağlıyor kıpkırmızı oluyor sonra tekrar memeyi almaya çalışıyor tekrar bi iki çekip bırakıyor.ikimizde kan ter içinde kalıyoruz.önce gazımı var dedim ama biberonla emerken böyle bi sorun yok.memeyi çekerken çok zorlanıyor.acaba kulaklarımı ağrıyor.internette biraz araştırdım kulak ağrısı çeneye vurabilir buda emzirmede sorun yaratabilir diyor.böyle bişey yaşayan varmı kızlar.emzirmek artık benim içinde kızım içinde büyük sorun oluyor.

bildiğim kadarıyla kulak ağrısı emerken ortaya çıkmaz hem kulak ağrısı yutkundukça boğaza vurur ağrır. kulağını hafiften ovalayınca sakinleşir. biberonda böyle bi sorun olmadığına göre 3 şık olabilir
1 yine de gaz
2 meme başı küçük olup alamayabilir yada süt gelmiyo olabilir
3 memeden biberondaki gibi akmadığı için sinirleniyor olabilir. Biberonla mama mı veriyorsun kullanmasan olmaz mı? çünkü gerçekten biberona alışınca memeyi çabuk bırakıyorlar.

Bende üçüde yok ama bir ara bende çok çektim kendiliğinden geçti. Birde nazara inanırmısın bilmem ama mümkünse hep yalnızken emzir kardeşin bile olsa kimsenin yanında emzirme. Ben sağ göğsümde emzirirken kayınvalidem oh ne güzel cuk cuk emiyo diye sevdi çocuk o günden beri sağ göğsümü emmiyor. Kötü bi niyeti yoktu aslında ama çok içten sevince bile nazar değer derler. Sen ve bebişin sağlıkla kalın :nazar:

bence gazı var çünkü gazlı bebek memeye deli gibi aranır alır tekrar bırakır edindiğim bilgi bu ve anlattığına nazaran bence gaz problemi yinede dr git gaz ilacı al kulaklarına baktır derim ben

bence gazı var çünkü gazlı bebek memeye deli gibi aranır alır tekrar bırakır edindiğim bilgi bu ve anlattığına nazaran bence gaz problemi yinede dr git gaz ilacı al kulaklarına baktır derim ben birde naza için 7 nas 7 felak 7 ihlas 7 ayetelkürsü ve nefes almadan 1kere elif beyi oku nazara karşı büyüklerimiz böyle söylüyor

bebekte kulak ağrısı
Kulak ağrısının sebepleri çok çeşitlidir. Dış kulak borusunda ortaya çıkan sivilceler çocuğu çok rahatsız eder. Kulak ağrısının sivilcelerden kaynaklandığını anlamak için kulağın ön bölgesine parmakla bastırınız. Bastırma sırasında çocuk acı ile bağırırsa; sivilceden şüphe edilir.

Ağır geçen ateşli hastalıklar, orta kulak iltihaplarına yol açarak kulak ağrısına sebep olurlar.

Ayrıca işitme borusunda ve kulak zarında içi sıvı dolu kabarcıklar da oluşabilir.

Nasıl Tanımalı
• Süt çocuklarında kulak ağrısını teşhis etmek oldukça zordur. Konuşamadığından neresinin ağrıdığını söyleyemez.

• Bebek acı ile bağırıp ağlarken başını iki yana sallıyor ise mutlaka kulak ağrısından şüphe etmek gerekir.

• Hangi kulağın ağrıdığını anlamak için, çocuk sustuğunda, kulağın ön bölümüne parmağınızla bastırınız. Çocuk tekrar acı ile bağırmaya başlarsa o kulakta ağrı var demektir. Diğer kulağı da aynı şekilde kontrol ediniz.

• Kontrolden emin olmak için bir elinizin parmağı ile kulak önüne bastırırken; diğer elinizle kulak kepçesini iki yana çekiniz.

Ne Yapmalı
• Bebek çok acı çekiyor ve devamlı ağlıyor ise; kulak borusuna birkaç damla "kulak damlası" damlatınız. Eğer aynı maksatla kullandığınız bir damla yok ise rastgele ilaç vermeyiniz.
• Doktora gidinceye kadar bebeği rahat ettirmek için ağrı kesici bir fitil tatbik edebilirsiniz.
• Bu da yok ise, papatya veya ıhlamur suyu da iyi gelebilir.
• Yine aynı maksatla ıhlamur suyuna bal karıştırarak verebilirsiniz.
• Bunların dışında sağdan soldan duyduğunuz tavsiyelere itibar etmeyiniz.

DIKKAT:
Eğer ağrının sebebi kulak iltihabı ise; ciddiye alınmadığı taktirde sağırlığa kadar varan kötü sonuçlar doğabilir. En tehlikelisi, orta kulak iltihabıdır. Yastığında göreceğiniz kulak akıntısı bunun en belli işaretidir.

Daha evvel bahsettiğimiz gibi;kulak iltihabı ekseriya ateşli bir hastalık komplikasyonu (yan etkisi) olarak ortaya çıkar. Tedavi, asıl hastalık mikrobunu tesirsiz kılmaya yöneliktir. Asıl hastalık tedavi edildiği zaman kulak iltihabı da kendiliğinden iyileşecektir.

canım bence sen biberon vermişin diye memyi garipsiyo böyle devam edersem memeni bırakabilir
mama verneyi kes yada kaşıkla verki memyi bırakmasın sütün de azalmasın
nerdenmi biliyorum aynı durumu yaşadım mememde nazlanıyodu biberon yüzünden kızırak emiyodu kavga ediyodu mememde ağlıyodu bende hemen biberonu kestim yavaş yavaş mamyıda kestim şimdi sadece anne sütü vweriyorum mamay devam etsem kesilecekti yada memeyi tutmayacaktı çünkü

canım bence sen biberon vermişin diye memyi garipsiyo böyle devam edersem memeni bırakabilir
mama verneyi kes yada kaşıkla verki memyi bırakmasın sütün de azalmasın
nerdenmi biliyorum aynı durumu yaşadım mememde nazlanıyodu biberon yüzünden kızırak emiyodu kavga ediyodu mememde ağlıyodu bende hemen biberonu kestim yavaş yavaş mamyıda kestim şimdi sadece anne sütü vweriyorum mamay devam etsem kesilecekti yada memeyi tutmayacaktı çünkü

canım inan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.memede büyük mücadele veriyoruz kıpkırmızı kesiliyor kan ter içinde kalıyor,çığlık çığlığa bağırıyor sanki zehir veriyorum.bi iki çekip kendi isteğiyle bırakıyor sonra tekrar aranmaya başlıyor.ilk iki gün hiç sütüm gelmemişti mecburen mama verdik.sonra iyi kötü emiyodu ama son iki gündür hiç emmek istemiyor.biberona yapışıyor resmen.bugün doktoru aradık mama vermeyin diyo ısrarla.bakalım ne kadar başarabilicez.

kızlar 12 günlük bebeğim göğsümü emerken sorun yaşıyor.iki çekiyor sonra memeyi bırakıp kafasını iki yana sallıyor kasıyo kendimi ağlıyor kıpkırmızı oluyor sonra tekrar memeyi almaya çalışıyor tekrar bi iki çekip bırakıyor.ikimizde kan ter içinde kalıyoruz.önce gazımı var dedim ama biberonla emerken böyle bi sorun yok.memeyi çekerken çok zorlanıyor.acaba kulaklarımı ağrıyor.internette biraz araştırdım kulak ağrısı çeneye vurabilir buda emzirmede sorun yaratabilir diyor.böyle bişey yaşayan varmı kızlar.emzirmek artık benim içinde kızım içinde büyük sorun oluyor.

canım büyük ihtimalle kulak ağrısıdır aynısını ben yaşadım ebebğim emerken birden bıraktı emerken ağlamaya deli gibi çırpınmaya başladı doktora götürdüm kulak iltihabı çıktı antibiotik verdi düzeldi...

Arkadaslar bebegimin kulağı iltihaplanmis.7 gün antibiyotik kullandık geçmedi. Sonra iğne verdi saatlice yaptırdım geçmedi. Şimdi tekrar ilaç değişikliği yaparak başka bir antibiyotik verdi kullanıyoruz. Arada ağrısı oluyor uykuda sürekli başını sağa sola çeviriyor. Calpol verip ağrısını dindirmek mi gerek ?
Neyi eksik yapıyorum ne yapmalıyım?

X