Nişan Nişan adetlerinizi yazar mısınız?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Mxixsra

Paşa nın annesi
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
12.041
11
Sevgili arkadaşlar her yörenin nişan adetinde farklılıklar oluyor.Yüzük kıyafet vs... hangi taraf neyi alıyor?Yazarsanız sevinirim...

Bizim adetlerde nişan sepeti yapılır hem kıza hem erkege her ihiyacı konur a dan z ye ne gerekiyorsa bide adetlerde erkek tarafı kıza 5 taş pırlanta takar:)

Ben Hatay'lıyım. Bizde nişana değil de düğüne önem verilir. Nişan genelde sade ve küçük bir şekilde evde yapılır. Geline bilezik ve yüzük alınır damada yüzük alınır.
Geline iç çamaşırı, kıyafet ayakkabı çanta alınır. Ailesine de ufak bohçalar hazırlanır gelinde bunun karşılığında nişandan 1 hafta sonra damada ve ailesine bohça hazırlar.
Aklıma gelen bunlar şimdilik.

ben iç anadoluluyum,biz aile arasında bi nişan yaptık birinci dereceden akrabalarımız vardı,bir gün öncede alışverişe cıktık nişan kıyafetim,ayakkabım,iç camasırlarım,takılarım,ve genelde istedigim herseyi aldık küçük birar nişan bohcası hazırladık ama illa ki adetlere uysun diye özel bi çabamız olmadı.....

Bugün yaptırdığımız yüzükleri,kıyafetleri vede takıyı alacaktık.İçim acıyor bitti,bitirdi.Üstelik elle tutulur bir sebep olmaksızın.Cvp larınız için yinede teşekkürler

Bugün yaptırdığımız yüzükleri,kıyafetleri vede takıyı alacaktık.İçim acıyor bitti,bitirdi.Üstelik elle tutulur bir sebep olmaksızın.Cvp larınız için yinede teşekkürler

Mısracım yapmayın böyle,şimdi silkin ve kendine gel..
Sen onun aramasını bekliyorsun o da senin aramanı bekliyor..
Şu an nişanlığım kapının arkasında kocaman bir poşetin içinde asılı duruyor..
Bilezikler alındı,hafta sonu setler ve alyanslar alınmaya gidilecek,durum bu kadar ileri ama şu an o kadar öfkeliyim ki hepsini pencereden sokağa fırlatmak istiyorum..
Bizim gibi 4 yılda 4 kere kavga etmeyen uyumlu bir çift dahi bu hale geldiyse gerisini sen düşün canım..
Kanmayın şeytanın oynunlarına,ona uymayıın..
Bir evlenin evinize girip oturunca kalmayacak hiçbir sorun..
Probleminiz nedir bilmiyorum ama düzeltilemeyecek birşey değildir herhalde..

mısraa cnm sorun ne bılmıyorum amabende 3yıllık askımla sebep yokken ayrıldık daha bı ay oluyo ayrıllalı ınan senı cok ıyı anlıyorum ama guclu olmalısn daha cok gencız ne acılar ne mutluluklar bızı beklıyo hayatta kımbılır hem yuce yaradan sevdığı kullarını sınar sen şükür et hayrlısı bu de kabullen ınan sukredecek cok seyımızın farkına vardığında bu acın bıtecek bende okadr cok ağladımkı ama hıc beddua etmedım geldı gıttı bana sarıldı ağladı gıttı bı erkek ağlarmı bak ıste benım askım 3gun benı hıc yalnız bırakmadı ve hep ağladı sebepsz yere cekıp gıttı hayatımdan hayrlısı olsun nolurr uzulme

Sevgili ozicelcius;evet ayrıldık cnm hemde hiçbir sebep olmaksızın son anda sırtımdan vuruldum resmen : (
Sevgili prometheus;ben üzerime düşen herşeyi yaptım onunla konuştum haketmediği halde zorlada güzellik olmaz ki cnm.Artık olmaz olamaz.....
Sevgili uğur böcüğü;durumundan haberdarım senin içinde çok üzgünüm.Ancak Tanrı gelecekte olacak kötülüklerden bizi kurtarmak için bunu yaptı diye düşünüyorum.
HAYIRLIYSI BUYMUŞ CANLAR-ARTIK DÖNÜŞ YOK....
TOPARLANMA VE SİLKELENME ZAMANI...
GÜNEŞ YİNE DOĞACAK;BİR SÜRE AYDINLIĞINI VE SICAKLIĞINI HİSSETMESEKTE BİRGÜN BİZDE FAYDALANACAĞIZ İNŞALLAH.HEPİNİZİ ÇOK ÖPÜYORUM.SAĞLICAKLA VE HUZURLA KALIN CANLAR....ANTALYA'DAN SEVGİLER...

ya bitanem böyle bi anda hiçbir sebep yokken ayrılıkmı olur?oturup konusmayı deneseydiniz....yada bi süre ara vermeyi....her ilişkide iniş cıkıslar olur canım ya,böyle birden kestirip atmayın,üzüldüm bak şimdi....

bende bursalıyım burda genelde geline yüzük çamaşır gibi şeyleri erkek tarafı alır damat beye de çamaşır yüzük gibi şeyleri kız tarafı alır :) söz bohçası içine koyulup verilir

arkadaslar diyorum ben hep, altinla pirlantayla mutluluk olmaz. hele oyle vade made, bosverin bu sacma adetleri

Bizde nişan da takılacak alyanslardan erkeğe kız tarafı alır, erkek tarafıda kıza alır alyansını.
Erkeğe bir bohça yapılır işte çamaşırı corabı ufak şeyler.
Erkeğede illa bişey takılacaksa saat alınır.
Ben çok güzel bir saat ona dogum gününde aldığım için buna da gerek olmayacak
O kadar yani.. Başka bi adetimiz yok. a.s

X