Erken Hamilelik Belirtileri

sevcan_31

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
9
0
47
merhabalar şuaralar hamile kalmaya çalışıyorum belkı hamileyimde bilmiyorum araştırdığım bütün yöntemleri uyguluyorum ama şansım ne bilemiyorum tabi kanı sulandıran ilaç kulanıyorum kalınca iğnelerime başlıyacam uzun bi süreç bekliyor beni merak attigim en erken nasıl hamile olduğumu öğrenecem bilgi verirseniz sevinirim

arkadaşlar günaydın...

Arkadaşlar günüm geçti hala hastalanmadım ben... Ama test için yeterli süre midir onu da bilmiyorum... :1rolleyes:

Sizlere birşey daha sorucam.. acaba ben hamileliğimin ne kadarlık olduğunu ne zaman öğrenebilirim? Sanırım ilk aylarda kaç haftalık olduğu anlaşılamıyormuş? 4 - 5 ay sonra kaç haftalık olduğu belli olur deniyor... Yardımcı olursanız sevinirim... :1rolleyes:

ve jinekoloğu bunu diyen arkadaşımın bir arkadaşı da aynı bu şekilde hamile kalmış. Yani hastalık döneminde... Ve doğurduğunu söyledi. Hastalık döneminde de hamile kalınabiliyormuş. Ama o zaman internetteki ovulasyon hesaplamaları yapan standart hesaplamalar o zaman yanlış oluyor bu durumda... :1shok:

Vay be millet hastayken bile hamile kalıyor:1shok: benim en riskli günlerimde bile tık yok:çok üzgünüm:

arkadaşlar günaydın...

Arkadaşlar günüm geçti hala hastalanmadım ben... Ama test için yeterli süre midir onu da bilmiyorum... :1rolleyes:

Sizlere birşey daha sorucam.. acaba ben hamileliğimin ne kadarlık olduğunu ne zaman öğrenebilirim? Sanırım ilk aylarda kaç haftalık olduğu anlaşılamıyormuş? 4 - 5 ay sonra kaç haftalık olduğu belli olur deniyor... Yardımcı olursanız sevinirim... :1rolleyes:

benim bildiğim kadarıyla zaten gebelik haftasını hesaplarken son adet tarihini temel alıyorlar. yani senin ilk adetin geçtiğinde 4 haftalık hamile oluyosun, bu da demektir ki yumurtan ilk döllendiği gün bile 2 haftalık hamile sayılıyorsun a.s bir de günün geçtiyse bi basit bi idrar testi yap çoğu zaman çıkıyor. adetin geçtikten bir hafta 10 gün sona da ultrasonda görülmeye başlıyo sanırım. hayırlı olsun canım inşallah hamilesindir.:CüvCüv:

arkadaşlar bu yumurtlama günleri kaç gün sürüyor ben yazmıştım çok ağrım var regl ağrısı diye yumurtlama günümde olabileceğimi söylemiştiniz ama benim ağrılarım hala var

sağol canım ama bnim yaklaşık 6-7 gündür var ağrım birde bel ağrım var bazı arkadaşlar hamile olabilirsin dedi çok sevindim birde ben bu ay ftil kullandım inşallah hamileyimdir daha adetime 10 gün var canım

sağol canım ama bnim yaklaşık 6-7 gündür var ağrım birde bel ağrım var bazı arkadaşlar hamile olabilirsin dedi çok sevindim birde ben bu ay ftil kullandım inşallah hamileyimdir daha adetime 10 gün var canım

benim adetim 3 ağustosta ve ben bir kaç gündür adet olacakmış gibi ağrılar çekiyorum.bazen böyle durumlar olabiliyor.hamile kalındığında da böyle ağrılar oluyormuş ama ben kendimi belirtilere kaptırmak istemiyorum.inşallah hamileyizdir canım.tam gününde yumurtladığına emin misin adetinde düzensizlikler varsa zamanı şaşabiliyor bazen yumurtlamanın

benim adetim 3 ağustosta ve ben bir kaç gündür adet olacakmış gibi ağrılar çekiyorum.bazen böyle durumlar olabiliyor.hamile kalındığında da böyle ağrılar oluyormuş ama ben kendimi belirtilere kaptırmak istemiyorum.inşallah hamileyizdir canım.tam gününde yumurtladığına emin misin adetinde düzensizlikler varsa zamanı şaşabiliyor bazen yumurtlamanın

bende dün adet ağrıları çekiyordum
addetim ayın 25 indeydi
ama tek fark göğüslerim taşgibiydi ve ağrıyordu
neyse test yaptım
çift çizgi çıktı gayet te net hemde sadece 1 gün gecikmeyle
testi yaptıktan sonra adet ağrılarımda bitti
benimki psikolojikmiş
umarım isteyen herkes hamiştir:teytey::teytey::nazar::nazar:

bende dün adet ağrıları çekiyordum
addetim ayın 25 indeydi
ama tek fark göğüslerim taşgibiydi ve ağrıyordu
neyse test yaptım
çift çizgi çıktı gayet te net hemde sadece 1 gün gecikmeyle
testi yaptıktan sonra adet ağrılarımda bitti
benimki psikolojikmiş
umarım isteyen herkes hamiştir:teytey::teytey::nazar::nazar:

İnşallah herkes hamiledir.benim ağrılarım olsada hamileliğe bağlamıyorum ki.bu nedenle psikolojik olamaz.ama 2 gündür burada hava sıcaklığı biraz düştü.geceleri biraz daha serin oluyor üşütmüş olabilirim diye düşünüyorum.

Kızlar adetime 6 gün var dayanamadım test yaptım tek çizgi çıktı, sizce çok mu erken yaptım kesin hamile değilim mi oluyor bu durumda?

yok cnm sen gununu bekle yınede

kıslar aranısa katılabılırmıyım yerimseniben forumda daha yenıyım baslıgı gorunce hemen yazayım dedım bende bebiş sahıbı olmaya calısıyorum dusenlı reg oluyorum bugun 3. gun reglı hala olmadaım inş olmamda sıce testı ne zaman yapmalıyım bırde soyle bı sorunum var aslında bebiş ıstedıgımısden berı reg gunlerım yavaş yavaş gecıkmeye basldı normalde tam gununde gelırdı hıc şaşmasdı rahım kendını hasırlyo dıyo bebegı olan arkadaslar boyle bısey yasayan?

kıslar aranısa katılabılırmıyım yerimseniben forumda daha yenıyım baslıgı gorunce hemen yazayım dedım bende bebiş sahıbı olmaya calısıyorum dusenlı reg oluyorum bugun 3. gun reglı hala olmadaım inş olmamda sıce testı ne zaman yapmalıyım bırde soyle bı sorunum var aslında bebiş ıstedıgımısden berı reg gunlerım yavaş yavaş gecıkmeye basldı normalde tam gununde gelırdı hıc şaşmasdı rahım kendını hasırlyo dıyo bebegı olan arkadaslar boyle bısey yasayan?

Günaydın canım ilk başta aramıza hoşgeldin. Reglin geçeli 3 gün olduysa 1-2 gün daha bekle derim. Normalde idrar testi için 10 gün diyorlar ama bazen 2 gün bile geciktiğinde hemen gösteriyor. Özellikle sabah yapılan idarar testi daha garantili. Ya da ilerleyen saatlerde ise 4 saat tutulan idar testiyle de yapabilirsin. Kan testi ise hemen sonuç verir. Eğer çok merak ediyorsan kan testi yaptır.

Diğer sorun ise onu tam birşey diyemem ama bence sıcaklardan diyorum: Çünkü benimde hiç reglim şaşmazdı. Yaz geldiğinden beri artık sapıtmaya başladı. Tamam 3-4 gün geçti kesin hamileyim diyorum . Sonra 1-2 gün sonra sonuç hüsran. İnşallah canım sen hamilesindir. Burdan sevinçli haberlerini alırız.

Günaydın canım ilk başta aramıza hoşgeldin. Reglin geçeli 3 gün olduysa 1-2 gün daha bekle derim. Normalde idrar testi için 10 gün diyorlar ama bazen 2 gün bile geciktiğinde hemen gösteriyor. Özellikle sabah yapılan idarar testi daha garantili. Ya da ilerleyen saatlerde ise 4 saat tutulan idar testiyle de yapabilirsin. Kan testi ise hemen sonuç verir. Eğer çok merak ediyorsan kan testi yaptır.

Diğer sorun ise onu tam birşey diyemem ama bence sıcaklardan diyorum: Çünkü benimde hiç reglim şaşmazdı. Yaz geldiğinden beri artık sapıtmaya başladı. Tamam 3-4 gün geçti kesin hamileyim diyorum . Sonra 1-2 gün sonra sonuç hüsran. İnşallah canım sen hamilesindir. Burdan sevinçli haberlerini alırız.

cok tesekkur ederım cnm sagol tekrar aranısa hosgeldımyerimseniben cnm bıs mart ayından berı bebiş ıstıyoruz ve marttan berı gecıkmelrım var benım cnm sabretmeye calısıyorum işte cnm yaaa inş bu ay bebşim vardır oncekı aylarda hemen test yaptıgım ıcın cok usulmustum oyusden beklemeye calsıyorum bakalım

cok tesekkur ederım cnm sagol tekrar aranısa hosgeldımyerimseniben cnm bıs mart ayından berı bebiş ıstıyoruz ve marttan berı gecıkmelrım var benım cnm sabretmeye calısıyorum işte cnm yaaa inş bu ay bebşim vardır oncekı aylarda hemen test yaptıgım ıcın cok usulmustum oyusden beklemeye calsıyorum bakalım

günaydın canım siteye hoşgeldin.ben şuanda bir aylık hamileyim ve adetime 4 gün kala evde test yaptım ve silik çıktı.iki gün boyunca evde test yaptım ve hep çift çizgi çıktı ama silikti doktora gittim ve kandan öğrendim .günün geçmeden istersen kandan öğrenebiliyosun.hamileysen çıkar yani.

walla aylarca diyebilirim yumurtlama günü hesapladik esimle aylarca adetimin son 3.gününe girince hamile muamelesi gördüm pof poflandim sonra hüsran...Bir doktora gittim antibiyotik verdi bide akintilerimden dolayi bide fitil 14 günde antibiyotik bitti o sirada esim korundu ilaç al1yorum sorun olmasin diye bu ayt hamile kalmamak için allaha yalvardik ve yine 30. gün oldu yok 31. gün oldu yok35. gün yine yok ve nihayet doktora gittik tekrar hüsran ve evet hamileyim simdi 15 haftalikalaah olmayanlarada versin..çok sükür saglikli bir gebelik geçiriyorum

kıslar sımdı reglı oldum :1no2: bu ayda bebişim gelmedı rabbım ne zaman kısmet edecekse o zaman o gusel duyguyu yasayacagım tum ısteyenlere rabbım saglıklı bebişler nasıp etsın inş

benim bildiğim kadarıyla zaten gebelik haftasını hesaplarken son adet tarihini temel alıyorlar. yani senin ilk adetin geçtiğinde 4 haftalık hamile oluyosun, bu da demektir ki yumurtan ilk döllendiği gün bile 2 haftalık hamile sayılıyorsun a.s bir de günün geçtiyse bi basit bi idrar testi yap çoğu zaman çıkıyor. adetin geçtikten bir hafta 10 gün sona da ultrasonda görülmeye başlıyo sanırım. hayırlı olsun canım inşallah hamilesindir.:CüvCüv:

ankuşu teşekkür ederim ama ben şunu da çok merak ediyorum. Acaba hakikaten hasta olduğumuzda böyle bir risk var mı emin olamıyorum. Hoş bunu söyleyen bir jinekologmuş. Yani hastalığın 4. ve 5.günleri de risk dahilindeymiş. Ancak yaptığım ovulasyon hesaplamasına göre 1 Temmuz'da ben adetimin 5.günündeydim. ovulasyon hesaplamasına göre ise hamileliğin yüksek olduğu dönemlerim 5 Temmuz ile ovulasyon günüm olan 10 Temmuz arasıymış. Ve ben bu hesaplamayı yaparken hastalığım pembe pembe bile gelse hesapladım. Yok diğer türlü kesilip tekrar geldiği olarak baz aldığımda da çok ileri tarih olmuyor zaten. 6 Temmuz ile 11 Temmuz arası oluyor. Bu durumda ya o hesaplamada bir yanlışlık var yada 1 Temmuz'da imkansız diyeceğim. Ovulasyon hesaplamalarında kayma olabilir mi? Olursa nasıl olur standart bir hesaplama bu adet günlerini baz alarak günleri belirliyor, ne kadar güveneceğiz bu hesaplamaya??... fisfisfis

Ovulasyon Hesaplaması Linki; [

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar merhaba bana yardımcı olursanız sevinirim adetimi 14 gün geçince test yaptım bi çizgi çıktı diğeri hemen peşinden çıktı ama diğerine oranla daha açık rengi sizce hamilemiyimdir bakıldığında gayet net çizgi ama işte diğerinden açık olması benim kafamı karıştırdı bu gün 16 .gün midem şiş gibi arada bulanıyo ve çok halsizim bide idrarım koyulaştı üff kafayı yicem sizce varmıdır ne dersiniz

X