Rahim ağzı yetmezliği

Eylxuxl_ce

Kızım ve Oğlum
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
662
4
Arkadaşlar merhaba ben 23 haftalık hamileyken erken dogum yaptım bebegım dogduktan sonra yasamadı öldü.Simdi tekrar hamilelik için doktora gidiyorum 4 ay oldu bebegımı kaybedeli.Doktor alttan muayene etmem gerekiyor dedi rahim agzında yetersizlik varmı yokmu ona bakıcakmış.Ama ben dogumda cok fazla problem yasadıgım için cok korkuyorum.Dogumdan sonrada panık atak hastası oldum ilaçlarım bitmek üzere bende bebek sahibi olmak istiyorum o boslugu tekrar doldurmak istiyorum ama alttan muayene olmaktanda cok korkuyorum.Aranızda rahım agzı yetersizliği için muayene olan varmı canım cok yanarmı ne olur bilgi verirseniz cok sevinirim.

Selam arkadaşim bende ilk bebeğimi 32 haftalik kaybetmiştim banada rahim ağzi yetersizliği var denmişti fakat 2. Hamileliğimde 4 aylik hamileyken rahim ağzim dikiş atilacakti yani serklaj 3-4 dr gittim en sonun yapilmamasina karar verildi ve sonuçta ilk bebeğimi kaybetme sebebim idrar yollari iltihabi olduğu anlaşildi çünkü rahimi açmişti iltihap... O bakimdan iyi bir dr git hamileyken gerekirse dikiş atsinlar rahim ağzina 4 aylik hamile olunca arkadaşim .... Benimkine son anda vazgeçilmişti dikişten... çünkü dikiş atilma sirasinda bebeği kaybetme riskinde var %5 çok korkmuştum.. Allah nasip etti bu sefer aldim kucağima bebişimi
darisi senin başina arkadaşim birde hamileyken her ay idrar testi yaptir ben öyle yaptirmiştim ilki öyle olunca

Selam arkadaşim bende ilk bebeğimi 32 haftalik kaybetmiştim banada rahim ağzi yetersizliği var denmişti fakat 2. Hamileliğimde 4 aylik hamileyken rahim ağzim dikiş atilacakti yani serklaj 3-4 dr gittim en sonun yapilmamasina karar verildi ve sonuçta ilk bebeğimi kaybetme sebebim idrar yollari iltihabi olduğu anlaşildi çünkü rahimi açmişti iltihap... O bakimdan iyi bir dr git hamileyken gerekirse dikiş atsinlar rahim ağzina 4 aylik hamile olunca arkadaşim .... Benimkine son anda vazgeçilmişti dikişten... çünkü dikiş atilma sirasinda bebeği kaybetme riskinde var %5 çok korkmuştum.. Allah nasip etti bu sefer aldim kucağima bebişimi
darisi senin başina arkadaşim birde hamileyken her ay idrar testi yaptir ben öyle yaptirmiştim ilki öyle olunca

Çok teşekkür ederim bilgin için aslında benim arastırdıgım kadarıyla yetersizlik oldugu zaman kanama degıl sadece su gelir arkasından da bebek gelirmiş ama benim zaten hamileliğimi oğrendiğim gun kanamam olmusdu ve ilk 3 ay devam etmişti.sonrasında da ara ara geliyordu leke bebegımı kaybettıgım gunde kanamayla gıttım hastaneye cok korkuyorum artık umarım servikal yetmezlik yokdur muayeneden de cok korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum

Ayni endişeyi bende yaşiyorum çünkü bende ikizlerimi kaybettim 21 ve 23 haftada 2.5 ay oldu ne yapicam bilmiyorum çok güzel bi konuya değinmişsin

Çok teşekkür ederim bilgin için aslında benim arastırdıgım kadarıyla yetersizlik oldugu zaman kanama degıl sadece su gelir arkasından da bebek gelirmiş ama benim zaten hamileliğimi oğrendiğim gun kanamam olmusdu ve ilk 3 ay devam etmişti.sonrasında da ara ara geliyordu leke bebegımı kaybettıgım gunde kanamayla gıttım hastaneye cok korkuyorum artık umarım servikal yetmezlik yokdur muayeneden de cok korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum

ben aynı şeyi yaşadım su değil önce hafif kanama oldu sonra doğum yaptırdılar zaten bana doktor dedi ki bundan sonra 10 tanede doğursan bu dikiş gerekliymiş başka yolu yokmuş 1.de doktora gitmedim 24 haftalık doğurdum 2.de dikiş attılar ama geç atılmış oda tutmadı 3.ye allah kerim allah yardımcımız olsun

arkadaşım benimde 22.haftada bebeğim gitti..rahim ağzı yetmezliği sınırda demişti doğumdan sonra..9 ay oldu yeri dolmadı:KK43:(((

MERHABA, BENDE 24 HAFTALIK BEBEĞİMİ 40 GÜN EVVEL SERVİKAL YETMEZLİK tanısı ile ( rahim ağzı yetmezliği ) kaybettim. İlk hamileliğimdi. Bende şu an çok korkuyorum. Çok ağladım ve halen atlatamadım.

Ama yine de bebek sahibi olmak için yeniden çabalayacağım. Direneceğim.Ayakta olup çok güçlü
olacağım. Lütfen sizde korkmayın. Allah hepimizin yardımcısı olacaktır.

Araştırmalarımda rahim ağzı yetmezliğide hamileliğin 12-14 haftasında dikiş atılıyor. 37. haftada da
dikiş alınıyor. Dikiş anestezi ile atıldığı için acı hissedilmiyor. Her bebekte bu dikiş tekrarlanıyor.

Ben rabbimin bize nasip edeceği bebekler için her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Bu çektiğimiz acıların ise bebeklerimizi kucağımıza aldığımızda geçeceğini de biliyorum. Lütfen vazgeçmeyin güçlü olun. Bizde herşeyi sonuna kadar hakediyoruz elbette.

arkadaslar doktor bu tanıyı nasıl koyuyor acaba, ne gıbı tahlıl yapıyor. bu durumu onceden vajınal ultrasonda goremıyorlar mı? bılgı verırsenız sevınırım....

MERHABA, BENDE 24 HAFTALIK BEBEĞİMİ 40 GÜN EVVEL SERVİKAL YETMEZLİK tanısı ile ( rahim ağzı yetmezliği ) kaybettim. İlk hamileliğimdi. Bende şu an çok korkuyorum. Çok ağladım ve halen atlatamadım.

Ama yine de bebek sahibi olmak için yeniden çabalayacağım. Direneceğim.Ayakta olup çok güçlü
olacağım. Lütfen sizde korkmayın. Allah hepimizin yardımcısı olacaktır.

Araştırmalarımda rahim ağzı yetmezliğide hamileliğin 12-14 haftasında dikiş atılıyor. 37. haftada da
dikiş alınıyor. Dikiş anestezi ile atıldığı için acı hissedilmiyor. Her bebekte bu dikiş tekrarlanıyor.

Ben rabbimin bize nasip edeceği bebekler için her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Bu çektiğimiz acıların ise bebeklerimizi kucağımıza aldığımızda geçeceğini de biliyorum. Lütfen vazgeçmeyin güçlü olun. Bizde herşeyi sonuna kadar hakediyoruz elbette.

canım bende öyle yapıyorum zaten rabim bize güç kuvvet versin kolay değil bende bebeğimi 24 hafta5 günlükken kaybettim ama benim bebeğim 2 gün yaşadı meleğim benim onu çok özlüyorum

arkadaşlar bende 3 kez bebeğimi kaybettim bu servikal yetmezlik yüzünden bu problemleri yaşayan var mı lüften

Bende oglumu servikal yetmezlikten dolayı kaybettim. 16 haftalıkken acil serklaj atıldı.
24 hafta 2 günlüktüm, nolmal dogum yaptım. 27 gün yaşadı oglum.
Allah herkese sabır versin. Vefat edeli 9 ay oldu.
Hala hamile kalamadım. Her ay bekliyorum.
Doktor doktor dolaşıyorum.
Cok korkuyorum ama hiç bir hamilelik bir diğerine benzemezmis. Umudumu kaybetmedim.
Tekrar hamile kalırsam 12. hafta da serklaj olucak. Tedbir için.
Hayırlısı olsun diyorum dua ediyorum.

Bende oglumu servikal yetmezlikten dolayı kaybettim. 16 haftalıkken acil serklaj atıldı.
24 hafta 2 günlüktüm, nolmal dogum yaptım. 27 gün yaşadı oglum.
Allah herkese sabır versin. Vefat edeli 9 ay oldu.
Hala hamile kalamadım. Her ay bekliyorum.
Doktor doktor dolaşıyorum.
Cok korkuyorum ama hiç bir hamilelik bir diğerine benzemezmis. Umudumu kaybetmedim.
Tekrar hamile kalırsam 12. hafta da serklaj olucak. Tedbir için.
Hayırlısı olsun diyorum dua ediyorum.
çok geçmiş olsun başın sağolsun acını çok iyi anlayanlardanım bende 22.haftada kaybetmiştim kızımı .şimdi bir kızım var.serkilaj uygulandı hamileliğimde.

http://www.kadinlarkulubu.com/prema...etmezligi-yuzunden-erken-dogum-yapan-var.html

biz burda paylaşıyoruz sıkıntılarımızı canım.

X