Kaynvalidesinin evine Gelin giden Arkadalar var m?

derman

Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin.
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
5.017
1.605
mrh arkadaşalar ben 1 yıldır nişanlıyım. seneye evleniyorum ben kayınvaldem ve eltimle beraber oturacağız. yurt dışında olduğu için kesin dönüşte herkesin evi ayrı döşenecek.6 yıl falan otururuz herhalde. böyle olan arkadaşlar var mı ne gibi sorun ve sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. zor olur mu acaba.?

Birbirinize saygı ve sevginizi koruduğunuz ve sıkıntılarınızı arkadan konuşmayıp yüzyüze hallettiğiniz sürece büyük sorunlar yaşamazssınız...
Şimdiden hayırlı olsun Canım.:kahve:

Birbirinize saygı ve sevginizi koruduğunuz ve sıkıntılarınızı arkadan konuşmayıp yüzyüze hallettiğiniz sürece büyük sorunlar yaşamazssınız...
Şimdiden hayırlı olsun Canım.:kahve:

oda doğrı herşey karşılıklı sevgi saygıya dayanıyor........

e kadar iyi insanlar olursanız olun ne sorunlar çıkacaktır.gerçekçi olmak lazım.insan 6 ay olsa idare ederde 6 yıl öfffffff.umarım çok ii geçinir ve mutlu olursunuz

ben hiç ümitli değilim bu konuda..
insan ailesiyle bile yeri gelip ters düşerken;bir başka ailenin fertleriyle ister istemez sıkıntı yaşar.
sana tavsiyem duymayacaksın,görmeyeceksin..herşeyi kafana takmayacaksın..ve taviz vermeyeceksin..
bir evde bir kadın oluyor bunu savunurum hep..o bir kadın sizin evinizde kayınvaliden olacak..
hayırlısı olsun ama lütfen çok fazla beklentiyle gitme o eve..böyle beklentilerle giden arkadaşlarımız bir hayli moral bozukluğu yaşıyor çünkü..
hayırlısı olsun canım..

evt her sey karsılıklık sevgi ve saygıya dayanıyor ama bazen sevgi saygıda yetmiyor. Ev ev ustune olmuyor malesef, bizzat yasadıgım için biliyorum insan bazen kendi annesi ile bile anlasamıyor muhakkak tatsızlıklar cıkıyor en iyisi ayrı ev olması. ama ben katlanırım diyorsan allah kolaylık versin demekten baska caremiz yok malesef..a.s.a.s.

Canim öncelikle allah tamamina erdirsin insallah huzurlu mutlu bir yuva sahibi olursun.

Soruna gelince sana sadece sunu söylemek istiyorum ev ev üstünde olur ama el el üstünde olmaz, ne kadarda saygiyi sevgiyi korusanda karsi taraf bunu yapmadigi sürece cok huzursuzluk yasarsin.

Biz 3 eltiyiz izinden izine beraber kayinvalide ile oturdugmuz halde cok zorluk yasaniyor dün geldim türkiyeden ve derin bir ohhh cektim insanin kendi evi gibi olmaz istedigim gibi sere serpe oturdum ve allah binlerce sükür ettim.

Basta hersey tozpembe gözüküyor güzelim ama inanki sonrasi hicte öyle degil, simdi evet dedigin seylere ilerde cok pisman olabilirsin allah etmesin ama sana tavsiyem cok iyi düsün ve imkan varsa ayri eve cik isterse 1 göz oda olsun.

Allah yardimcin olsun.a.s.

ben hiç ümitli değilim bu konuda..
Insan ailesiyle bile yeri gelip ters düşerken;bir başka ailenin fertleriyle ister istemez sıkıntı yaşar.
Sana tavsiyem duymayacaksın,görmeyeceksin..herşeyi kafana takmayacaksın..ve taviz vermeyeceksin..
Bir evde bir kadın oluyor bunu savunurum hep..o bir kadın sizin evinizde kayınvaliden olacak..
Hayırlısı olsun ama lütfen çok fazla beklentiyle gitme o eve..böyle beklentilerle giden arkadaşlarımız bir hayli moral bozukluğu yaşıyor çünkü..
Hayırlısı olsun canım..

............................

Son düzenleme:
canim öncelikle allah tamamina erdirsin insallah huzurlu mutlu bir yuva sahibi olursun.

Soruna gelince sana sadece sunu söylemek istiyorum ev ev üstünde olur ama el el üstünde olmaz, ne kadarda saygiyi sevgiyi korusanda karsi taraf bunu yapmadigi sürece cok huzursuzluk yasarsin.

Biz 3 eltiyiz izinden izine beraber kayinvalide ile oturdugmuz halde cok zorluk yasaniyor dün geldim türkiyeden ve derin bir ohhh cektim insanin kendi evi gibi olmaz istedigim gibi sere serpe oturdum ve allah binlerce sükür ettim.

Basta hersey tozpembe gözüküyor güzelim ama inanki sonrasi hicte öyle degil, simdi evet dedigin seylere ilerde cok pisman olabilirsin allah etmesin ama sana tavsiyem cok iyi düsün ve imkan varsa ayri eve cik isterse 1 göz oda olsun.

Allah yardimcin olsun.a.s.

imkan yok işte birde neresi biliyor musunuz kizmayin ama arabistan hep evde kalcaz kadinlarin kimlikleri bile yokmuş.izinden izine geleceğiz türkiyeye

e kadar iyi insanlar olursanız olun ne sorunlar çıkacaktır.gerçekçi olmak lazım.insan 6 ay olsa idare ederde 6 yıl öfffffff.umarım çok ii geçinir ve mutlu olursunuz

..........................

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun canım.
Evin durumu müsaitmiş dediğine göre herkes toleranslı davrandıktan sonra geçinilebilir.
Fakat Arabistan biraz benim gözümü korkuttu senin açından tabii.
Yapabilirim diyorsan kendine güveniyorsan git.

Allah yardımcın olsun canım.
Evin durumu müsaitmiş dediğine göre herkes toleranslı davrandıktan sonra geçinilebilir.
Fakat Arabistan biraz benim gözümü korkuttu senin açından tabii.
Yapabilirim diyorsan kendine güveniyorsan git.

teyzem anneti kimlikleri yokmuş. dışarı tek başına çıkamıyorlarmış.elleri yüzü bile kapalıymış.

Son düzenleme:
ay canım allah kolaylık versin eğer evleriniz ayrı olcaksa aynı apartmanda oturmak çok da sorun teşkil etçeğni sanmıyorum ama açıkçası arabistan olayı gözümü korkuttu..yani ben asla gidemezdim..ne kadar seversem seveyim gitmezdim oraya..allah yardımcn olsun umarım çok mutlu olursun..

kayınvalidemle eşim askerdi 2 bucuk yıl beraber oturduk çok zorluklar cektim..umarım öyle sorunlar yaşamassın ewliliğin en guzel 6 yılını kayınvalıdenın yanında eskitmen gerekıcek Arkadasların dediği gıbı 6 ay degıl 6 yıl cok uzun bir süre iyi düşünmek gerek İnşallah hersey istedıgın gıbı gelişir olur Allah yardımcın olsun Allah mutlu etsin a.s.

ay canım allah kolaylık versin eğer evleriniz ayrı olcaksa aynı apartmanda oturmak çok da sorun teşkil etçeğni sanmıyorum ama açıkçası arabistan olayı gözümü korkuttu..yani ben asla gidemezdim..ne kadar seversem seveyim gitmezdim oraya..allah yardımcn olsun umarım çok mutlu olursun..

.............................................................

Son düzenleme:
X