bebeğinde böbrek genişlemesi olan var mı

elifcinar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
53
0
38
arkadaşlar ben 36 haftalık hamileyim bebeğimin böbreklerinde genişleme var aranızda aynı problemi yaşayan var mı

evet canım bizde var takip altındayız..en son 9mm gibi bir şeydi.doğumdan sonra nefroloji bölümüne gideceğiz bakalım nasıl bir tedavi uygulanacak?
seninki de galiba erkek.erkek bebeklerde sık görülüyormuş
Kafanda çok büyültme de üzülme de,tedavisi var Allaha şükürler olsn.
Geçmiş olsun canım

bendede var.çapada takibi yapılıyor.ciddi bir sorun olmadığını söyledi doktor.ancak takipte kalacak

bızdede var canım suan 4 aylık oglum.takıp altındayız.suan tedevılık bır sey yok dedı doktor.bende hamıleyken ogrenıp cok uzulmustum ne olacak acaba dıye ama cogunun dogumdan sonra ıyılestıgını ogrendım.umarım senınkıde onemlı bır sey degıldır

keri34 bebeğini kaç haftalıkken doğurdun doğmadan önce böbreklerindeki genişleme kaç mm di

cnm bende çok korkuyorum işallah bi sorun çıkmaz ama böbrek genişlemesi down sendromu belirtisiymiş

Bilmiyorum down sendromu göstergesimiymiş ama benim bebeğim down sendromu değil.Belki down sendromu bebeklerdede daha fazla görülüyordur.ancak bildiğim erkek bebeklerde çok sık görüldüğü büyük bir kısmının kendiliğinden iyileştiği bazılarının ilaçla iyileştiği çok az bir kısmınında operasyonla düzeldiği.hamileliğimde görülmüştü benim çok iyi bir doktorum vardı kendisine çok güveniyordum bana dediği endişelenecek bir şey ama doğar doğmaz baktırın erken fark edildiği için endişelenme.Bizim ayın dördünde bu konuyla ilgili konturolumuz var aldığım bilgileri sizinle paylaşırım...

Bugün bu konuyla ilgili kontrole gittik.Ben mutluyum gerçi aksini düşünmüyordum bizim durumumuz normale dönmüş.Darısı sizin bebekleriniz başına.

keri34 bebeğini kaç haftalıkken doğurdun doğmadan önce böbreklerindeki genişleme kaç mm di

ben 40.haftanın ıcınde sezeryanla dogum yaptım.o zaman 4mm dı.dogduktan sonra cekılen ultrasonda 7mm cıktı.suan 4 aylık oglum 6 ayda yıne ultrason cekılecek

Bugün bu konuyla ilgili kontrole gittik.Ben mutluyum gerçi aksini düşünmüyordum bizim durumumuz normale dönmüş.Darısı sizin bebekleriniz başına.

canım capada hangı bolume gıdıyorsunuz kontrol ıcın.bende capada gostermek ıstıyorum ıcımın rahatlaması ıcın.su an ozelde bakılıyor ama pekte guvenmıyorum acıkcası

Bencede çapaya git.Bizi özel hastaneden oraya yönlendirmişlerdi.çocuk sağlığı Nefroloji bölümüne gidiyordum.Çok geçmişolsun...

Bilmiyorum down sendromu göstergesimiymiş ama benim bebeğim down sendromu değil.Belki down sendromu bebeklerdede daha fazla görülüyordur.ancak bildiğim erkek bebeklerde çok sık görüldüğü büyük bir kısmının kendiliğinden iyileştiği bazılarının ilaçla iyileştiği çok az bir kısmınında operasyonla düzeldiği.hamileliğimde görülmüştü benim çok iyi bir doktorum vardı kendisine çok güveniyordum bana dediği endişelenecek bir şey ama doğar doğmaz baktırın erken fark edildiği için endişelenme.Bizim ayın dördünde bu konuyla ilgili konturolumuz var aldığım bilgileri sizinle paylaşırım...

canım dr.un kim merak ettim?

merhba arkadaslar!benim kızım su an 4,5 aylık.kızıma 5 aylık hamileyken böbrekleriyle olan sorunu farkedılldi.her iki böbregindede vadı.ayrıca kalpte ekojen odak ve ense kalınlasması da vardı.bunlar down sendromu belirtisi oldugu için anında amniyosentez yaptırdım.allahıma bin şükür temiz cıktı.1 ay sonra ense kalınlıgı ve kalpteki odak kayboldu.doguma bir ay kalada böbregin birindeki genişleme düzeldi.su an aylık kontrollerden sonra böbrek ultrasyonu cekilio.tek böbrekte genişleme hala var ama dogdugundan beri sabit büyüklükte.tabi bu stresi yaşamak insani mahfediyo.kalbinizi ferah tutun.kontrolleri aksatmayın.

arkadaşlar bu gün kontrole gittim bebeğimin böbreği 17 mm olmuş cumartesi sezeryanla bebeğimi alacaklar bana dua edin ben sizi gelişmelerden haberdar ederim

Canım dilerimki bu süreci en hayırlı şekilde atlatırsın.Bebeğini sağlıklı bir şekilde kollarına alırsın.Bütün dualarım seninle eğer yardımcı olabileceğimiz bir durum olursa lütfen bize özel mesaj at.

sevhan cnm çok teşekkür derim yarın 7 de doğuma gireceğim çok heyecanlıyım beni ne bekliyor merak ediyorum

X