Elevit vitamin ilaci

Ben 27 + 4 günlük hamileyim ve hemen hemen ilk haftalardan itibaren elevit kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmedim ayrıca kullanmak zorundayız çü,nkü bebeğin ihtiyacı olan vitaminleri sadece yediklerimizden almamız imkansız. Kilo falanda aldırmıyor merak etme.

ben tüp bebek ıle hamıle kaldım tedavıye baslamadan 1 ay once basladım elevıte suan 6+6 haftalık hamıleyım doktorum kullanmaya devam et dedi

hayırlı akşamlar arkadaşlar ben 11 haftalık hamileyim ve folic plus elevit kullanıyorum ve doktorum hamilelik boyunca kullanacağımı söyledi çünkü içindeki vitamin kalsiyum vs. bebek için gerekliymiş

bende 2 aydır kullanıyorum şuan 15+1 haftalık hamileyim 5 kilo aldım 4 ayda buda normal bende kilo yapmadı elevıt...

yaaa ama bu elevit acayip kabız yapıyor yaa:KK43:(

Bende de maalesef kabızlık yapıyor, ama yapacak bişe yok. Bir ara çok kötü oldum ve kullanamadım hem aşırı derecede mide bulantısı, kusma hem de kabızlık yapıyordu.
Şimdi 19. haftadayız, mide bulantısını atlattık allahtan, ama kabızlık etkisi devam ediyor.
İncir, kaysı vs. herşeyi yiyorum ama çok da işe yaramıyor:KK43:

Doktorum ise ilacı içemiyorum deyince olmaz öyle şey, alışacaksın dedi. Kabızlığa nasıl çözüm bulacağım bilemiyorum ama elevit i de içiyorum çünkü doktorum kesinlikle kullanmamı istedi.
Ayrıca bende de kilo yapmadı.

ben 13 haftalık hamıleyım. HamılelıĞıme fazla kılolu olarak baŞladım. Doktorum 5. Ayına kadar kullanma dedı elevıtı. 5. Aya kadar kılo almaman lazım dıyor. Ayrıca gayet normal bır hamılelık geÇırıyosun gerek yok dedı. Ama folıc plus ı bu haftaya kadar kullandım onu da bıraktırdı.
ılaÇsız daha rahatım valla ılacı bırakınca gaz, ŞıŞkınlık problemlerım hafıfledı.

arkadaşlar kabız olmamak için KEÇİBOYNUZU ve HURMA tek faydalarıda bu değil int ten araştırın ve faydalarını kendiniz okuyun özellikle hurma hamilelik ve sonrasında ço faydalı ben bende elevit ve demir hapı kullanıyorum ama hiç kabızlık çekmedim şiddetle tavsiye ediyorum

bende 24haftalık hamileyim,son bir haftadır yorgunluk ve halsizliğim vardı diye doktorum önerdi.bugün başlıyorum

bende hamileliğimi öğrendiğim ilk günden beri elevit kullanıyorum, ilk zamanlar bende de kabızlık sorunu yarattı ve hemeroit başlangıcı bile yaptı. incir, kayısı yiyerek ve muz vs. kabız yapacak şeyleri yemeyerek bu sorunum bitti.dr.uma neden folik asit vermeyecekmisiniz diye sorduğumda elevitin içinde yeterli kadar folik asit olduğunu söledi. şu an 10+5 günlük hamileyim ve hala devam ediyorum ama kilo aldım.

bir arkadaşım söyledi hormonları düzenliyormuş çocuğun tutunmasını sağlıyomuş yani düşük ihtimalini azaltıyormuş
ben hamile kalamayanlardanım pco var hamilelik öncesi 6 ay önce kullanılmaya başlanıyomuş heralde acaba doğrumudur

doktorum banada verdi bu ay 3 ayım bitti folbiol kullanıyordum daha öncesinden ben yatarken alıyorum genelde

bilen yokmu kızlar ya

canım o konuda hiç bir bilgim yok bitanem ama bu ilacı kullanan arkadaşlar var bitanem ben tüp bebk tedavisi gördüm doktorum bana folbiol yazdı öncesinde zaten bu tür ilaçlar bağışıklık sistemine yardımcı oluyor bitanem faydalı yani bende folbiole 3 ay önceden başlamıştım sen yinede doktorun varsa danış canım:1hug:

valla devamlı bir dr yok maalesef memnun olmadım gittiklerimden bilmiyorum dr gitcem ama iyimi kötümü bilmeden

bir arkadaşım söyledi hormonları düzenliyormuş çocuğun tutunmasını sağlıyomuş yani düşük ihtimalini azaltıyormuş
ben hamile kalamayanlardanım pco var hamilelik öncesi 6 ay önce kullanılmaya başlanıyomuş heralde acaba doğrumudur

Canım bildiğim kadarı ile böyle hormonları düzenlemek, düşüğü önlemek gibi bir etkisi yok elevitin. Ama içinde folic acid ve başka bir çok vitamin barındırdığı için nörol tüp defekti oluşumunu büyük ölçüde engelliyor.
Düşük konusunda belki böyle bir etkisi vardır, çünkü nöral tüp defektleri de düşüğe sebep olabiliyor.
Benim doktorum hamilelikten önce 3 ay süre ile folic asit (folic plus günde 2 adet) hamile kalınca da elevit demişti.

"nöral tüp adı verilen yapı beyin dokusundan başlayıp, boylu boyunca omuriliği de içine alacak şekilde aşağı doğru uzanan bir yapıdır. Bu yapı, döllenmeden sonraki 2. ile 3. hafta arasında gelişimini tamamlar. Gelişimin her hangi bir nedenle sorunlu olması, tüpün herhangi bir bölgesinin açık kalmasına neden olur ve bu duruma nöral tüp defekti (kusuru) adı verilir."

Canım bildiğim kadarı ile böyle hormonları düzenlemek, düşüğü önlemek gibi bir etkisi yok elevitin. Ama içinde folic acid ve başka bir çok vitamin barındırdığı için nörol tüp defekti oluşumunu büyük ölçüde engelliyor.
Düşük konusunda belki böyle bir etkisi vardır, çünkü nöral tüp defektleri de düşüğe sebep olabiliyor.
Benim doktorum hamilelikten önce 3 ay süre ile folic asit (folic plus günde 2 adet) hamile kalınca da elevit demişti.

"nöral tüp adı verilen yapı beyin dokusundan başlayıp, boylu boyunca omuriliği de içine alacak şekilde aşağı doğru uzanan bir yapıdır. Bu yapı, döllenmeden sonraki 2. ile 3. hafta arasında gelişimini tamamlar. Gelişimin her hangi bir nedenle sorunlu olması, tüpün herhangi bir bölgesinin açık kalmasına neden olur ve bu duruma nöral tüp defekti (kusuru) adı verilir."

teşekkür ederim hayatım bilgilendirdiğin ,için a.s.

Selam arkadaslar bugün dr muayeneye gittim 12+5 günlük hamileyim folik asit folibol ilai kullaniyordum.bugün ise bana elevit vitamin ilaci verdi ikisinide kullanmaya devam edeceğim.folibolu önümüzdeki ay birakacagim.elevit doguma kadar kullanicakmisim.sizde elevit kullaniyormusunuz yada kullandinizmi.iştah açiyormus kilo yapiyormus öylemi.sizdede oldumu.içsem kilo yapicak diye endişeliyim.içömesem olmaz bebeğim için yararli ne yapicam bilmiyorum....acaba kilo yaptigi iştah actigi bir gercekmi...sevgimle kalin

Elevit gebelik ve emzirme döneminde vitamin ve mineral gereksiniminin karşılanması açısından mutlaka kullanılması gereken bir ilaç. Bende hem gebeliğim, hem de emzirme döneminde sabahları bir tane alıp kullandım. Kilo aldırma, bulantı vs gibi yan etkileri de hiç yok.

X