Elevit vitamin ilaci

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Selam arkadaslar bugün dr muayeneye gittim 12+5 günlük hamileyim folik asit folibol ilai kullaniyordum.bugün ise bana elevit vitamin ilaci verdi ikisinide kullanmaya devam edeceğim.folibolu önümüzdeki ay birakacagim.elevit doguma kadar kullanicakmisim.sizde elevit kullaniyormusunuz yada kullandinizmi.iştah açiyormus kilo yapiyormus öylemi.sizdede oldumu.içsem kilo yapicak diye endişeliyim.içömesem olmaz bebeğim için yararli ne yapicam bilmiyorum....acaba kilo yaptigi iştah actigi bir gercekmi...sevgimle kalin

Selam arkadaslar bugün dr muayeneye gittim 12+5 günlük hamileyim folik asit folibol ilai kullaniyordum.bugün ise bana elevit vitamin ilaci verdi ikisinide kullanmaya devam edeceğim.folibolu önümüzdeki ay birakacagim.elevit doguma kadar kullanicakmisim.sizde elevit kullaniyormusunuz yada kullandinizmi.iştah açiyormus kilo yapiyormus öylemi.sizdede oldumu.içsem kilo yapicak diye endişeliyim.içömesem olmaz bebeğim için yararli ne yapicam bilmiyorum....acaba kilo yaptigi iştah actigi bir gercekmi...sevgimle kalin

Selam Duru,
Ben 11+2 haftalığım, benim doktorum 9. haftamda elevit başlattı. Hem Folik asit hemde elevit kullanıyorum. Elevit çok yararlı bir ilaç sakın kullanmamazlık yapma, merak etme ekstradan iştah falan açtığı yok.
Sevgiler.. a.s

ben 5 aydir elevit kullaniyorum cok uykumu getiriyor doktoruma sordum icmek istemiyorum dedim icmen lazim en iyi folic asid odur dedi kullan dedi bebek dusunenlerdenim elevitte 5 aydir kullaniyorum evet kiloda aldim yoksa ben hic alamazdim kilo fln.

bende hamile kalmadan önce basladım ve nasipse doğuma kadar içicem eleviti dr ööle dedi

Ben hem folbiol hemde elevit kullanıyorum, 12 haftadan sonra sanırım folbiolu bırakacağım
Ama elevit iştahımı açmadı zaten mide bulantılarımdan iştahım da yok
Folbiolü gece yaarken içiyorum çünkü iştah açıcı etkisi varmış

38 haftadır gebeyim.. Eleviti hala kullanıyorum..iştah arttırmadı tam tersi bende hep aşırı tokluk hissi verdi.. O yüzden gece içmedim( gece içince şişkinliğim artıyormuş gibi oluyordu) Ben öğleyin sütümüzü içmeden önce içiyorum.. Öyle aşırı derecede kilo almak zaten elevitle ilgili olmaz genel olarak beslenme şeklinle ilgili olur..Sana ve biz gebelere tekrar sağlıklı gebelikler diliyorum.

banada vermsıtı doktorum ama ben kapsulu ıne ıle delıp gogus uclarım asuruyordum canım sımdıkte elıme yuzume suruorum arad tabı beslıor dıye ellerımı pamuk gıbı yapıo rgusel bısey ama hıc ıcmedım

banada vermsıtı doktorum ama ben kapsulu ıne ıle delıp gogus uclarım asuruyordum canım sımdıkte elıme yuzume suruorum arad tabı beslıor dıye ellerımı pamuk gıbı yapıo rgusel bısey ama hıc ıcmedım
bende 9.haftadan itibaren elevit kullanıyorum. folic plus kullanıyordum onu kesti doktor bunu verdi. valla ondan mı bilmiyorum ama ben gerçekten çok kilo aldım. hayatımda hiç 46 olmamıştım şimdi 53 kiloyum. isterse beni davul gibi yapsın bebeğim için çok yararlı olduğunu biliyorum ya yine de içerim ben onu. sende kafana takma bence. herşey onlar için değil mi
bu arada kapsülü nasıl sürüyordun anlamadım yani toz değilmi içindeki. ayrıca göğüslere ne gibi bi faydası varmış ki .

Öncelikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun. Ben hamileliğim boyunca elevit kullandım. Doğumdan sonra doktorum emzirme süresince elevite devam edeceksin dedi. Elevit emzirme döneminde sütün kalitesini arttırıyormuş. Bende iştah açmıyor. İçmesen olmaz çünkü hamilelik döneminde nörol tüp defektlerini engelliyor. Bebekler için herşeye katlanılıyor. Hamilelikte ben ferro sanol duedonal içiyordum. İnanılmaz kabızlık yapıyordu. Hala kullanıyorum ve deliriyorum ama çocuğum daha önemli

Yorumlariniz için hepinize cok tesekkür ederim arkadaslar.içmeye basladim iştahimi falan acmadi vallahi

arkadaşlar benim doktorum hem elevit verdi hemde ferro sanol duodenal.ama bakıyorum size sadece 1 i acaba benimki neden ikisini verdiki gebelik sonuna kadar kullanacaksın dedi

arkadaşlar benim doktorum hem elevit verdi hemde ferro sanol duodenal.ama bakıyorum size sadece 1 i acaba benimki neden ikisini verdiki gebelik sonuna kadar kullanacaksın dedi

Selam,
Doktor değilim ama büyük ihtimalle yapılan testlerinde demir eksikliğin fazla çıkmıştır o yüzden erken başlatmış olabilir doktorun. İlerleyen zamanlarda bizlerde kullanacağız..
Sevgiler..

Selam,
Doktor değilim ama büyük ihtimalle yapılan testlerinde demir eksikliğin fazla çıkmıştır o yüzden erken başlatmış olabilir doktorun. İlerleyen zamanlarda bizlerde kullanacağız..
Sevgiler..

anladımmmmm çok teşekkür ederim ilginee a.s.

bende 9.haftadan itibaren elevit kullanıyorum. folic plus kullanıyordum onu kesti doktor bunu verdi. valla ondan mı bilmiyorum ama ben gerçekten çok kilo aldım. hayatımda hiç 46 olmamıştım şimdi 53 kiloyum. isterse beni davul gibi yapsın bebeğim için çok yararlı olduğunu biliyorum ya yine de içerim ben onu. sende kafana takma bence. herşey onlar için değil mi
bu arada kapsülü nasıl sürüyordun anlamadım yani toz değilmi içindeki. ayrıca göğüslere ne gibi bi faydası varmış ki .
CANIM EMZIRIIKEN GOGUS UCLARI YARA OLUORDA MERHEM VERIORLARYA MERHEMI SILEMK GEREKIOR EMZIIRKEN AMAM BU KAPSULU SILMENE GEREK YOK DEDI DOKTORUM E VITAMINI OLDUGU ICIN BEBGE DOKUNMAZ DEDI O YUZDEN SURUORDUM GOGUS UCLARIMAAa.s.

arkadaşlar 12 haftalık hamileyim.4 haftalıktan beri doktor elevit verdi.başka da ilaç vermedi.yanında folik asit vermemesini bugün bi arkadaşım pek doğru bulmadı.onu doktoru önce folik asitle başlatıp birkaç hafta sonra eleviti eklemiş.
bilen varsa yardımcı olursa sevinirim,teşekkürler

arkadaşlar 12 haftalık hamileyim.4 haftalıktan beri doktor elevit verdi.başka da ilaç vermedi.yanında folik asit vermemesini bugün bi arkadaşım pek doğru bulmadı.onu doktoru önce folik asitle başlatıp birkaç hafta sonra eleviti eklemiş.
bilen varsa yardımcı olursa sevinirim,teşekkürler

bende hamile kalmadan önce elevite başlamıştım . halada devam ediyorum hamile kaldığımı öğrendiğimde bebeğin kalp atışlarını duymak için gittiğimizde 6.haftada doktorum folbiol verdi yani folik asit doktoruna danış istersen genelde hep kullanılıyor diye biliyorum ama elevitin içinde azda olsa folik asitte var çok panik yapma

Merhaba arkadaşlar,23 haftalık gebeyim,gebe kalmadan folbiol kullanıyordum,gebe kaldıktan sonra,10 haftalık felandım sanırım,elevit kullanmaya başladım,folbiolu kesti doktorum,elevitin içinde zaten folik asit olduğu ıcın ayrıca kullandırmaya gerek duymadı,iştahımı açmadı ama kilo alldırdığı doğrusengözlerimebaksanab ,ilac biraz büyük oldugu ıcın ıkıye kırıp içiyorm ben,ve yanında ferimax a başladım,demir takvıye için.

Bende 5. Haftadan itibaren elevit kullanıyorum kilo falan aldırdıgı yok şimdilik dogumdanm sonrada kullanmayı düşünüyorum cünkü sütün kalitesini artırıyormuş ve ben ferro sanol a da başladım

X