tetanoz aşısı

E

EU3

Ziyaretçi
günaydın herkese, gebelik başlığına da yazdım fakat burda bilgisi olan arkadaşlar varsa onlar da yardımcı olabilirler diye düşündüm. Benim sorum tetanoz aşısıyla ilgili olacak.
19 haftalık hamileyim. Dün doktor tetanoz aşımı 2 hafta sonra yaptırmam gerektiğini söyledi. Bulunduğum yerde sağlık ocağı bu işlemleri takip ediyor. Zaten aşıyı da sağlık ocağında yaptıracaktım
Fakat haftaya memleketim Ankara'ya gideceğim. Yıllık izne ayrılacağım. Acaba Ankara'da ki herhangi bir sağlık ocağı ya da oturduğumuz semtteki (Aydınlıkevler) sağlık ocağına gidip yaptırsam olur mu?
Ekstra bi şey yapmama gerek var mı?
Mesela hasta sevk kağıdı götürmem gerekir mi? Ya da şu anda bulunduğum il dışında başka yerde yaptırmam mümkün mü değil mi?
Aşı için gerekli işlemler heryerde aynı şekilde mi yürütülüyor?
Bunların hepsini aslında doktoruma sormak isterdim ama maalesef kendisi bu konuya ilgisiz kalacağından :çok üzgünüm: sizlerden yardım bekliyorum..
fisfisfis

bende perşembe olucam nasipse 1, aşımı bence dışarıdada yaparlar diyelimki uzun süreli tatilde sin o şehirde git kendi memleketinde ol diyemez hiç kimse birde zaten memleketinde ailenden birinin mutlaka bir tanısığı yadabağlı buluduğu sağlık ocağı var onlarda senınle gelip rica ederler bi mahsusru olduğunu sanmıyorum..hemşire arkadasım var sağlık ocağında hepimizin eşlerini aşıladı mesela biraz ordakilerin insiyatifine kalmıs bi durum diye düşünüyorum

teşekkürler ceyrem ben de tanıdık aracılığı ile hallettiririm diye düşünmüştüm
inşallah bi pürüz çıkmaz çünkü tam aşı vakti memleketimde olmuş olacağım
hayırlı doğumlar sana.. :nazar::nazar::nazar:

Ben aşımı özel hastanede ücretsiz yaptırdım, bana söyled,klerine göre tetanoz aşısını zaten devlet ücretsiz veriyormuş. Ayrıca ben hastaneye gittiğim de sevkim veya sağlık karnem de yoktu, hiçbirşey talep etmeden direk yaptıalr aşıyı canım.

anne çocuk sağlığı merkezleri yapıyor her yerde çalışansanız vizite kağıdı alın çoğu yerde soruyorlar oraya kadar gitmişken sorun yaşamayın. sağlık karnenizide alın tabi.sorun olacağını sanmıyorum.

Bende işyerime yakin bir sağlik ocağinda aşimi yaptirmiştim normalde oturduğun semtteki sağlik ocağinda yapiliyo ama işyerinde izin alamadiğimi söyleyip rica edince hemen vurdular hiçbir evrak istemediler sağolsunlar

bence oturduğun şehirde yaptır çünkü takip
yapıp ara ara seni çağırıyorlar canım sağlık ocakları

kartına kaçıncı doz yapıldığı işlendikten sonra problem yok. oturduğun yerde sonuçta takibin yapılacak yine...

slm spesiyal o aşıyı yaptırman için hiçbir evrak gerekmez ankaradada olabilirsin ozaten bizlere sunulmuş bi imkan nerde olursan ol yaptırabilirsin.

X