Doğuma giderken bir kaç DUA!

Bahar83

beyza'nın annesi --<--@
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
293
0
Doğuma girerken:

Rabbi edhılni mudhale sıdgın ve ahricni muhrace sıdgın vec' al li min ledünke sultanen nasyra!

Manası: Ey Rabbim! Beni doğruluk girişi ile girdir! Ve Saadet çıkışı ile çıkar. Ve tarafından bana bir kuvvet ve yardım edici güç ihsan eyle!

Doğum esnasında:
Ya Hayyu ya Kayyumu bi rahmetike esteğysu!

Manası: Ey Hayy ve Kayyum yüce Rabbim! Rahmetinle Sen'den yardım istiyorum. Girdiğim bu imtihanda beni muvaffak eyle!

Amin!

o sancı ve telaşla bu duaları ezberlesekte aklımıza gelir mi dersiiin..
İnşallah Allahım,bir avazda kurtarsın...

Teşekkürler arkadaşım.

Birde doğum esnasında Allah'ım bütün dualarımızı kabul ediyormuş o anda ne istiyorsak aklımıza gelirse isteyelim rabbimzden kızlar::)

elagözlü çok sagol canım benim .hemen yazdım dogurana kadar okurum.dogum zamanı aklıma gelir mi bende bilmiyorum da küçük bi kagıda yazıp dogum çantama koycam ama bebegiminkinede kendi çantamada herhalde bi faydası olur böylede inş.çok sagol canım

Bende yazıp çantama koydum. İNşallah aklıma gelir okurum. Olmadı Dua etmemiz yeterli zaten
Rabbim yardımcımız olacaktır i,nşallah

Doğuma girerken:

Rabbi edhılni mudhale sıdgın ve ahricni muhrace sıdgın vec' al li min ledünke sultanen nasyra!

Manası: Ey Rabbim! Beni doğruluk girişi ile girdir! Ve Saadet çıkışı ile çıkar. Ve tarafından bana bir kuvvet ve yardım edici güç ihsan eyle!

Doğum esnasında:

Manası: Ey Hayy ve Kayyum yüce Rabbim! Rahmetinle Sen'den yardım istiyorum. Girdiğim bu imtihanda beni muvaffak eyle!

Amin!

canım gercekten çok güzel düşünmüşsün doğum yapan ve yapmak üzere olan lohusaların dualarını rabbim geri çevirmezmiş emeğine sağlık....a.s.

Doğuma girerken:

Doğum esnasında:

Amin!

canım gercekten çok güzel düşünmüşsün doğum yapan ve yapmak üzere olan lohusaların dualarını rabbim geri çevirmezmiş emeğine sağlık....a.s.

Nasıl sadece doktor kesin şifaya vasıta değilse, sadece dua da öyle kesin şifaya sebep olmaz. Zira ikisini de Rabbimiz emretmekte, hem maddî, hem de manevî tedbiri dinimiz istemektedir. Birini icra edip ötekini ihmal eden, elbette yarım iş yapmış olur. Tek kanatlı kuşun uçtuğu kadar başarı temin edilir.

Maddî tedbirden sonra alınacak manevî tedbiri, yâni okunacak duayı, Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:

l- Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete&#8217;l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın"

(A'raf suresi 54. ayet)

Meali :

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'arf suresi, 54)

Paylaşım için tşk mavişşş bunlar zorlukla karşılaşınca yapılacak dualardan bir kaçı. Daha nice dualar var. Paylaşmış olduğunuda copy yazıp çıktıdan alırım inşallah....

kızlar elem neşrah sureside çok iyi tavsiye ediyorum benim bu konularla ilgili eğitimimde var yardım isteyen olursa yardımcı olabilirim .....Allaha emanet olun hepiniz....

arkadaşlar ben bir yerde okumuştum burda bir yerlerde ama orayı bulamıyorum şimdi. sizlerde varsa yada nerede bulabilirim bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
meryem suresi dogumun kolay geçmesi için, yusuf suresi bebek için, insan suresi bebek için okumak gerekiyormuş ama ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

gerçekten manevi anlamda destekleyici Allah razı olsum bende doğuma kadar tekrar edicem.teşekkürler.alkis

X