cildimdeki kızarıklıklar

darkblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
811
7
arkadaşlar 2 hafta evvel yüzümde yanaklarımda nokta nokta kızarıklıklar basladı o gun sokakta dolaşmıştım malum havalar da cok sıcak güneşten oldu dedım ama çok daha kotu olmaya basladı alnıma ve çenemede atladı kırmızlıklar sankı kızıl kızamık geçiriyor gibi banyodan sonra bugun ustune sebamed krem sureyım dedim o bile yaktı yüzümü aranızda böyle bir şey geçiren varmı cildiye doktoruna sanırım gostermem gerekecek neden kaynaklandığını anlayamadım gecen senelerde ben güneşlenirdim yine böyle olmazdı çok kotu gozukuyor senağlama

banyodan sonra bebek nemlendiricisi sürdüm o bile yaktı beni
sanırım banyodan sonra cilt çok hassas oluyor :S

canım senin yaşadığın sorunun aynısını bende yaşadım.ilk güneşe çıktığım gün benimde yüzümde acayip kızarıklıklar olmuştu normalde hiç olmazdı böyle bişey.güneşe karşı alerjin olmuş olabilir.hiçbişey sürme yüzüne avenin 50 faktör koruyucusunu aldım bir haftada kızarıklıklardan eser kalmadı.inşallah geçer canım seninde

Son düzenleme:
Canım güneşe çıkmadan önce koruma faktörlü kremlerden kullanırsan daha iyi olur hassas bir cildin var sanırım.

Ama sen yinede ihmal etme bir dermatoloğa görün bence.

benimde erkek arkadasımda var aynı sorun cildi cok kuru ondandır hassaslasıyordur dedik ama düzenli nemlendiriyo.. neden oldugunuda bilmiyoruz.. arada oluyo arada olmuyo.... yüzünüzle pek oynamayın derim.. kullanacaksanızda tek bir krem kullanın baska baska seylerden kacının...

teşekkürler arkadaşlar dermatolog a gıttım ve yüzumde gül hastalıgı cıktı bunun ıcın sabah ve aksam kullanmam ıcın 2 tane merhem sabah dısarı cıkmadan yarım saat evvel surmem ıcın +50 faktor bioderma phoderm yuz kremı verdi ve güneş ve sıcak banyo ve buharın yasak oldugunu fazla cay kahve tuketımınde bulunmamam gerektıgını ve tum ıctıgım ıceceklerın ne cok sıcak ne de cok sıcak olmaması gerektıgını ve kesınlıkle acıdan uzak durmam gerektıgını soyledı ılaclarımı kullanmaya epeyce bır ıyılesme oldu ama tam gecmedı bakalım eger gecmezse bır doktor ve hastane ısmı soyledıler cok ıyı bır cılt doktoruymus ona gosterecem ...

teşekkürler arkadaşlar dermatolog a gıttım ve yüzumde gül hastalıgı cıktı bunun ıcın sabah ve aksam kullanmam ıcın 2 tane merhem sabah dısarı cıkmadan yarım saat evvel surmem ıcın +50 faktor bioderma phoderm yuz kremı verdi ve güneş ve sıcak banyo ve buharın yasak oldugunu fazla cay kahve tuketımınde bulunmamam gerektıgını ve tum ıctıgım ıceceklerın ne cok sıcak ne de cok sıcak olmaması gerektıgını ve kesınlıkle acıdan uzak durmam gerektıgını soyledı ılaclarımı kullanmaya epeyce bır ıyılesme oldu ama tam gecmedı bakalım eger gecmezse bır doktor ve hastane ısmı soyledıler cok ıyı bır cılt doktoruymus ona gosterecem ...

bendede gül hastalığı var benimkide seninki gibi başladı 2 yıl önce kullandığın kremlerin markasını öğrenebilirmiyim birde benimki geçmedi sana hangi hastahane ve doktoru önerdilersenağlama

bir doktora görün bence alerjikse sebebi ortaya cıkar bari de ona göre dikkat edersin

gül hastası isen 2 kremden başkası işe yaramıyor bende öyle bilmiyorum kişiden kişiye degişebilirde.
1- rosacure fast cream nette araştırınca bulabilirsiniz eczanelerde satıyor..ithal üründür geceleri bir fındık büyüklügünde sürmeniz gerek bol sürerseniz işe yarıo cimrilik yaparsanız hiç bir işe yaramıyor
2 DERMALOGICA Redness Relief Primer SPF20 22 ml
bu kremin üstüne tanımam özel günleriniz olur nasıl desem yarın bir yakın dügünü vardır yada sevgilinle görüşceksindir yada topluma girip resimler selfiler çekilceksindir..ama o gece kafanı yastıga koyunca sabah aynaya bakınca nasıl olucak korkusu ile uyumaya başlarsın roza hastaların her gece yaşadıgı psikolojidir bu sabah kalkarsın bazı bölgeler kızarmıştır işte ozaman bu kremi sürmelisin..o bölgeye dışarı çıkmadan 15 önce kızarıklık kapatıcaktır anında..kapatmakta degil iyi geliyor bana iyi geliyor deneyebilirsiniz..

arkadaslar sizlerde kullandıklarınız kremleri paylaşında fikir alışverişi olsun bizim gibi hastalarda faydalansın..

X