sezeryandan olduktan sonra 6 ay sora tekrar hamile kalan varmı veya yakınınız varmı??

YEXSXXIXMNUR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
1.266
27
Arkadaşlar ilk doğumu sezeryan olupta ikinci hamileliği erken olan yakınınız varmı varsa şu an ne durumda ne olur benimle paylaşın ben belki biliyorsunuzdur hamileliğimin 35.haftasında bebeğimi kaybettim ve sezeryala alındı yeni bir gebelik için en az 6 ay beklemem lazım ama merak ediyorum acaba bana bilgilerinizle yardımcı olurmusunuz.:eek:

görümcem ilk bebeğini sezeryanla doğum yaptı 6 ay sonra yine hamile kaldı
2. doğumunu yaptı ve gayet sağlıklı
ama eğer hamile değilsen 1 sene bekle derim arkadaşım
kişilerin bünyeleri bir olmaz görümcemde sorun çıkmadı ama sende olmayacak diye bişey yok
ben ilk bebeğimi sezeryanla doğum yaptım o 1buçuk yaşındayken yine hamile kaldım dr. çok erken olmuş dedi düşüna.s.

ablamın ilk bebeği 6 aylıkken ikinciye hamile kaldı..ikinciyi de doğurdu..hiç bir sorunu yok allaha şükür..ama dikişleriyle ilgili sorun yaşayabileceğinden 7,5 aylıken aldılar ..ama şimdi çok sağlıklı maşşalah..
birde özel olmassa 35. haftada neden kaybettin bebeğini..geçmiş olsun tekrar..

ablamın ilk bebeği 6 aylıkken ikinciye hamile kaldı..ikinciyi de doğurdu..hiç bir sorunu yok allaha şükür..ama dikişleriyle ilgili sorun yaşayabileceğinden 7,5 aylıken aldılar ..ama şimdi çok sağlıklı maşşalah..
birde özel olmassa 35. haftada neden kaybettin bebeğini..geçmiş olsun tekrar..

hiç bir sebep yokken canım gelişimi herşeyi çok normaldi ne bende ne bebeğimde hiç bir problem yotu taki o güne kadar akşam saat 9 da son olarak tekmeledi bir daha hareket etmedi doktrumu aradadım ve gittiğimizde kalp atışları durmuştu.Bütün tetkikler yapıldı ne bebekte nede bende bir problem yoktu tansiyonumda gayet iyiydi kısacası Allah verdi gene O aldı tek açıklama bu kaldı bize canım naspte olmayınca olmuyor işte ne yapalım artık.

canım ya çok üzüldüm ..gerçekten ...allah birdaha verir en kısa zamanda ..ama bence biraz daha bekle derim ..

canım kuzenim ve teyzem sezaryandan sonra 6 geçince 2. ye hamile kaldı hiçbir sorun yasamadılar ikincilerde sezaryan oldu şu an bebekleride kendileride çok saglıklı

6 Mayıs 2010 da 35 bitip 36 haftadan gün aldığımda sezaryen ile ddoğum yaptım 3 gün sonra bebeğim vefat etti. Çok üzgünüm. Sezeryan olduğundan ikinci hamilelik için en az 6 ay beklenmesi gerekmekte. Fakat beklemek çok zor 6 ay beklemek istemiyorum. 4 ay geçince korunmayı bırakmayı düşünüyorum ama korkuyorum. 6 aydan önce hamile kalan var mı. bu soruyu daha önce soran arkadaşlar var onlar ne yaptılar bilgisi olan var mı. melek76 siz ne yaptınız yardımcı olursanız sevinirim. Hamileymişsiniz sanırım sezeryandan sonra 5 ayda hamile kalmışsınız bir sorun yaşadınız mı veya yaşıyormusunuz.

Son düzenleme:
Allah yardımcınız olsun kızlarr ne büyük bir acıı sabır versin sizlere.dr. daha i.bilir ben daha hiçhamile kalamadım :KK43:(

alt komşumun kızı sezeryanla ilk bebeğini dünyaya getirdikten 4 ay sonra yine hamile kaldı şuan 2.bebeğide 5 aylık oldu ve oda sezeryanla oldu doktor çok dikkatli ol bir kaç sene ara vermen lazım demiş ama kadının yaşadığı sıkıntıya bakılırsa 6 aydanda fazla ara daha iyi çünkü aynı dikişi açmışlar ve uyandığımda ölmek istedim sadece yaşadığım sancıdan dolayı dedi.

hiç bir sebep yokken canım gelişimi herşeyi çok normaldi ne bende ne bebeğimde hiç bir problem yotu taki o güne kadar akşam saat 9 da son olarak tekmeledi bir daha hareket etmedi doktrumu aradadım ve gittiğimizde kalp atışları durmuştu.bütün tetkikler yapıldı ne bebekte nede bende bir problem yoktu tansiyonumda gayet iyiydi kısacası allah verdi gene o aldı tek açıklama bu kaldı bize canım naspte olmayınca olmuyor işte ne yapalım artık.

merhaba,
nette 2.sezeryanla ilgili bilgi ararken bu yaxdıklarınızı gördüm. Aynı kaderi paylaşıyoruz. Bende 30e gün önce meleğimi kızımı kaybettim 38 haftalıktı doğuma 3 gün kalmıştı.ve hiçbir sebep bulunamadı.bu süreçte neler yaşadınız paylaşırsanız çok memnun olurum.

benim kuzneim ilk bebegini dogum yaptıktan 6 ay sonra hamile kaldı.. ve hiç bi sorun çıkmadııııı... normalde sezeryan dogumlar arası 2 sene derler onun içinde hanii anne 9 ay hamile oluyor sonra bebek dogurunca 2-3 ay da iyileşiyor bidaha hamile kalıp yine aynı şeyleri yaşıyor pslokojik olarak zor diye ve kiminin yaraları çok gec iyileşiyor onun içindeee erken hamilelik önerilmiyor.. ama kuzenimde hiç bşy olmadııı allahın izniyle bşy olmaz cnmm

X