sezeryandan olduktan sonra 6 ay sora tekrar hamile kalan varmı veya yakınınız varmı??

YEXSXXIXMNUR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
1.266
27
Arkadaşlar ilk doğumu sezeryan olupta ikinci hamileliği erken olan yakınınız varmı varsa şu an ne durumda ne olur benimle paylaşın ben belki biliyorsunuzdur hamileliğimin 35.haftasında bebeğimi kaybettim ve sezeryala alındı yeni bir gebelik için en az 6 ay beklemem lazım ama merak ediyorum acaba bana bilgilerinizle yardımcı olurmusunuz.

canim gecmis olsun. eger 6 ay beklemen gerekiyorsa o zamana kadar vucut kendini toplayacaksa neden kalmayasin ki. sen kendini sakin birakma. vitaminlerini depola. esine de oyle. zamani gelince calismaya baslarsiniz. hamile kalmaman icin sebep yok. bence korunmayi biraktiktan sonraki 3-4 ay icinde kalirsin insallah.

canım geçmiş olsun. ben ilk bebeğimi sezeryanla dogurdum.6 ay sonra korunurken iyikide olmus dıyorumda doktora bır gıttım hamıleyım 1 aylık.ve devam ettırdı doktor bır sorun olmaz dedı 6 ayı gectıgı için . tabe bende ıkıncıyı allaha sukur sorunsuz dogurdum tabe benım için bakım yönunden zor oldu da.yane 5 6 ay içinde tekrar hamıle kalırsan bır sorun olmaz..aynı yerden kestıler yıne . bır sorun yasamadım suanda dogum yapalı 15 ay oldu saglıgım ıyı şükür .. yardımcı olduysam ne ala.inşallah bebısıne bır an önce kavusursun

arkadaşım var sezeryandan 4 ay sonra hamile kaldı bi sorun yaşamadı ama son ayda erken dogum riski vardı hep yattı ama bu sezeryanla alakalaı diil sanırım

Canım geçmiş olsun. Bende senin gibi 36 haftalık bebeğimi sezeryanla dünyaya getirdim ve erken doğumdan dolayı onu kaybettim. 6 ayda senin dediğin gibi beklemek çok zor geliyor. 5. ayda korunmayı bırakmak istiyorum. Ama yinede korkuyorum sen ne yaptın kaçıncı ayda tekrar hamile kaldın. cevap verirsen sevinirim.ıyi günler.

X