çocuğu olmayanlara tepkiler nasıl??

E

EU1

Ziyaretçi
bende pko hastasıyım ama bekarım şimdiden bunların derdine düştüm hani bazıları laf yapıo nezamandır çocuğu olmadı kısır bu gibisinden..düşünüyorumda ya bana da böle derlerse ne yaparım ben çok iç acıtan bişey sizlerin kulağına hiç böle şeyler geldimi illaki sölüyolardır pislikler offfffffff allahım utandır onları nolur.....böle laflarda üzülüyomusunuz hanımlar nasıl tepki veriyosunuz mesela kaynananız laf yaparmı??ben düşünüyorumda evlendiğimde pko yüzünden çocuğa hasret kalırsam naparım nasıl yaşarım hadi duygularımızı paylaşalım

benimde 2.5yıl olmadı.kimsedenden butür laflar duymadım.kayınvalidem hep olur diyoordu.sen niye şimdiden düşünüyorsun ki bu tür olumsuzlukları...

benimde adet düzensizligi yüzünden olmuyordu.dün test yaptım silik çizgi çıktı emin degilim ama var sanırım.3 yıllık evliyim .ailelerimizde asla böyle birşeyin konusu olmaz.kayınvalidemde çok anlayışlıdır.hele annemler..ama başka kendini bilmez insanlar toplumda var malesef.3 yıllık evlisin çocuk vardır heralde,yada aaaaaa olmuyomu falan gibi lafları çok duyuyorum.bide en çok canımı acıtanda acır gözlerle bakılması.hayır anlamıyorum kısır olunur hiç çocuk olma sansı yoktur bi derece anlarım üzülmelerini ama öyle hareketler yapıyolar ki öyle bi bakış atıyolar ki kendini işe yaramaz biri gibi görüyorsun.eminim benim gibiler vardır.ama ben onları hiç takmıyorum artık ve tedavi oldugumu bile söylemiyorum herşeyi herkese söylemek zorunda degiliz yani.hem pko kötü degil cnm üzülme şimdiden tedavini olursan bişy olmaz.

biz şu an çocuk istemiyoruz, ama kayınvalidem daha 7 aylık evli olduğumuz halde "bir kadın önce kendini ispat etmeli, doğum yapabiliğini göstermeli, ondan sonra ikinci çocuğu istemeyebilir diyor". nasıl bir kafa yapısı, nasıl bir düşünce tarzı bu bilemiyorum. büyüğümüz diye de cevap vermiyorum.

bende pko hastasıyım ama bekarım şimdiden bunların derdine düştüm hani bazıları laf yapıo nezamandır çocuğu olmadı kısır bu gibisinden..düşünüyorumda ya bana da böle derlerse ne yaparım ben çok iç acıtan bişey sizlerin kulağına hiç böle şeyler geldimi illaki sölüyolardır pislikler offfffffff allahım utandır onları nolur.....böle laflarda üzülüyomusunuz hanımlar nasıl tepki veriyosunuz mesela kaynananız laf yaparmı??ben düşünüyorumda evlendiğimde pko yüzünden çocuğa hasret kalırsam naparım nasıl yaşarım hadi duygularımızı paylaşalım

Ah be cnm daha şimdiden bunları düşünüp kendini yıpratırsan kendini böyle şartlandırırsan olacağı varsa bile bebeğin olmaz,hele bir evlen gerisini Allaha bırak cnm..

benimde adet düzensizligi yüzünden olmuyordu.dün test yaptım silik çizgi çıktı emin degilim ama var sanırım.3 yıllık evliyim .ailelerimizde asla böyle birşeyin konusu olmaz.kayınvalidemde çok anlayışlıdır.hele annemler..ama başka kendini bilmez insanlar toplumda var malesef.3 yıllık evlisin çocuk vardır heralde,yada aaaaaa olmuyomu falan gibi lafları çok duyuyorum.bide en çok canımı acıtanda acır gözlerle bakılması.hayır anlamıyorum kısır olunur hiç çocuk olma sansı yoktur bi derece anlarım üzülmelerini ama öyle hareketler yapıyolar ki öyle bi bakış atıyolar ki kendini işe yaramaz biri gibi görüyorsun.eminim benim gibiler vardır.ama ben onları hiç takmıyorum artık ve tedavi oldugumu bile söylemiyorum herşeyi herkese söylemek zorunda degiliz yani.hem pko kötü degil cnm üzülme şimdiden tedavini olursan bişy olmaz.

allahım utandırsın böyle insanları canım sendeki sorun nedir peki pko falanmı??şimdiden tedavi oluyorum ewleninceye kadar iyi olur inşallah sende enkısa zamanda kavuş inşallah

Ah be cnm daha şimdiden bunları düşünüp kendini yıpratırsan kendini böyle şartlandırırsan olacağı varsa bile bebeğin olmaz,hele bir evlen gerisini Allaha bırak cnm..

ogünlerin geleceğini biliyorum ....ama allah bilir önce tabi

biz şu an çocuk istemiyoruz, ama kayınvalidem daha 7 aylık evli olduğumuz halde "bir kadın önce kendini ispat etmeli, doğum yapabiliğini göstermeli, ondan sonra ikinci çocuğu istemeyebilir diyor". nasıl bir kafa yapısı, nasıl bir düşünce tarzı bu bilemiyorum. büyüğümüz diye de cevap vermiyorum.

inanamıyorum yaa allahım hiç mi vicdan yok bunlarda nebiçim laf ö öle bide senin yüzüne karşı mı sölyo peki eşin ne diyo buduruma destek çıkıyomu sana

nasıl laflar duyuyosunuz hadi anlatın..bigün bende duycam belkide

canım sen nıe kendını sartlandırıyorsun kendıne acı cektırıyorsun kendıni sartandırırsan yarın bıgun evlendıgınde ınsanların art nıyetle solemedıgı bırseyı uzerıne alınıp daha fazla uzulursun kendını yıpratma :)
bak benım tanıdıgım war kadındada erkekte hıçbısı yok rahatsızlık yok dr gıdıolar hersey normal ama 8sene cocugu olmadı 8 sene sonra kzı oldu kızı 9 aylıkken 2. bebegıne hamıle kaldı. bak onda pko yoktu demekkı hıç bır rahaatsızlıgı olmayanınsandada olabılıo .sen ıcını rahat tut.ben 9 aylık ewlıyım bebek yokmu dıyorlar guluyorum gecıyorum gercı kımse bısı demez dıyemez esım benım yanındaysa dıgerleerının dedıgı kapının arkasında kalır kalmalı

nasıl laflar duyuyosunuz hadi anlatın..bigün bende duycam belkide

Oooooo sen kendini böyle şartlarsan,çevrendeki olumsuz düşünceleri beynine kazırsan bu hayatta hiç mutlu olamazsın be arkadaşım..
Hele bir evlen,çocuk yapmaya karar verin,ondan sonra düşün bunları..
Belki hiç bir şey söylemeyecekler sana..
Belki de tedaviye gerek bile kalmayacak hemen bebeğin olacak..
Sen bunları düşüneceğine,düğün tarihine kadar hazırlıklarını tamamla,sözlünle iyi anlaşamaya çalış,ne adamlar var Allahım saklasın onlar gibi olmasın diye dua et..
Çocuk olayını düşünmemn için daha çok uzun zaman var önünde..

Ya ben de korkuyorum.çok şükür bi problemim daha olmadi ama ben yinede korkuyorum çünkü eşimin tarafi laf eder.

bızde 1.5 sene bebek istemedik ben bu sürede fazlasıyla kılo aldım ve kayınvalidemlerin mahallede; çocuğumuz olmadığı için ilaç tedavisi görüyomuşuz ve ben o yüzden kilo almışım gibi bir laf çıktı. moralim bozulsada çok takmadım hatta dalga geçtim. şimdi hamileyim 16 haftalık. kimbilir arkamdan neler söylüyolardır ilaçlar işe yaradı falan diye..:)

işteboyle ol ne guzel kımsenın dedıgını takma esın senın yanındamı yanında gerı kalan kapının dısında :) sımdı senın bebegın war dıyen desın bosveeer deee

bızde 1.5 sene bebek istemedik ben bu sürede fazlasıyla kılo aldım ve kayınvalidemlerin mahallede; çocuğumuz olmadığı için ilaç tedavisi görüyomuşuz ve ben o yüzden kilo almışım gibi bir laf çıktı. moralim bozulsada çok takmadım hatta dalga geçtim. şimdi hamileyim 16 haftalık. kimbilir arkamdan neler söylüyolardır ilaçlar işe yaradı falan diye..:)

demişlerdir doğrudur.................

X