coraspin kullanan arkadaşlar ya da bilgisi olanlar

iremelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
24
1
41
arkadaşlar 25 haftalık hamileyim.21 temmuzda kontrole gittiğimde bebeği besleyen bi damarda çeltiklenme olduğunu söyledi dr.yani ileriki dönemlerde bebeğin beslenme geriliği olabilirmiş.bu nedenle bana balık yağı hapı ve coraspin diye bi ilaç verdi.ama coraspinin prospektüsünde"""""hekim önermedikçe hamilelerde ve emziklilerde kullanılmamalı yazıyo""""gerçi ilacı dr verdi ama yine de tedirginim açıkçası... benim gibi kullanan var mı diye merak ediyorum.dr a henüz ulaşamadım.yardımcı olursanız sevinirim...hayırlı günler herkese...

canım bende kullanıyorum..
kan pıhtılaşmasına karşın verdi doktorum banada.
bebeğe giden damarlarda tıkanıklık olduğunda Allah korusunki düşüğe veya erken doğuma sebep olabiliyor biliyorsunuz.
doktorunuz anında müdahale etmiş.tedirgin olmanıza gerek yok..

canım çok teşekkür ederim rahatladım biraz..ben günde 1 tane içiyorum.haftada 5 gün boyunca...cmt pazar kullanma dedi dr.sen nasıl kullanıyosun acaba...

canım korkma onu hamılelık boyunca kullanan ınsanlar var bende kullanacagım hatta 2 ay oncesınden basladım
ıcın rahat olsun

bende hamileliğimden 1 ay önce basladım.hamilelik boyuncada hergün 1 tane almaya devam edicem.ve bundan sonraki tüm hamileliklerimde bunu kullanıcam.allah kolaylık ve şifa versin canım...

canım bende 20 haftalık hamileyim bugün dr bendede sol tarafta damarda direnç gördü ve coraspin 100 mg tb verdi günde 1 tane haftanın 5 günü iç dedi c.tesi pazar hariç özellikle öğlen içki akşam yattığında etkisini daha çabuk göstersin diye umarım herkez hayırlısıyla evladına kavuşur allahın izniyle kucağına alır...:emir_bebek:

canım bende hamile olmadan coraspin e başladım...şimdi 11 haftalık hamileyim hala da kullanıyorum......

banada verdi doktor tedirgin oldum ama daha önce iki düşük olduğu için çok korkuyorum inş allah herkese nasip etsin bebişş..hergün bir tane alıyoru

bende kullanıyorum yeni basladım bende 7 haftalık hamıleyım ılk hamılelıgımde dusuk yaptım bu ıkıncı bundada kullaqnmaya basladım her hangı bsy olmaz heralde

arkadaşlar bende 2 düşük yaptım kanımda pıhtılaşma var doktorum bana 2 ay önce coraspin 100 folbiol vitanin hapı ve yanında diet verdi 2 ay uygula sonra hamile kalınca clexane 02 iğnesi vurulacaksın dedi benim düşüklerim erken olduğu için günümün geçmesini beklemek istemiyorum doktor raporu olmadanda iğne vermiyorlar tekrar düşük riskini göze doktorla randevum şubatın16 sında çok endişeliym o zamana kadar coraspin 100 içmeye devam etsem olurmu eğer hamileyse bebeğe bi zararı olurmu llütfen yardımınız bekliyorum

arkadaşlar bende 2 düşük yaptım kanımda pıhtılaşma var doktorum bana 2 ay önce coraspin 100 folbiol vitanin hapı ve yanında diet verdi 2 ay uygula sonra hamile kalınca clexane 02 iğnesi vurulacaksın dedi benim düşüklerim erken olduğu için günümün geçmesini beklemek istemiyorum doktor raporu olmadanda iğne vermiyorlar tekrar düşük riskini göze doktorla randevum şubatın16 sında çok endişeliym o zamana kadar coraspin 100 içmeye devam etsem olurmu eğer hamileyse bebeğe bi zararı olurmu llütfen yardımınız bekliyorum

ben de hergün bir tane coraspin100, haftada iki adet de clexane 0.4 kullanıyorum önceden 2 düşüğüm var senin gibi korkma bişey olmaz doktorunun dediğini yap gerisini de Allah'a havale et.Ben bu şekilde 6 ayı bitirdim rahat olmanın ve tevekkülün çoook faydası var bazen içime korku gelir hemen Rabbim sana havale ediyorum vekilim sen ol bebeğimi koru diye dua ederim çok şükür faydasını da görürüm Allah korktuklarımızdan emin eylesin bizi sağ salim bebeklerimize kavuştursun(amin)

ben de hergün bir tane coraspin100, haftada iki adet de clexane 0.4 kullanıyorum önceden 2 düşüğüm var senin gibi korkma bişey olmaz doktorunun dediğini yap gerisini de Allah'a havale et.Ben bu şekilde 6 ayı bitirdim rahat olmanın ve tevekkülün çoook faydası var bazen içime korku gelir hemen Rabbim sana havale ediyorum vekilim sen ol bebeğimi koru diye dua ederim çok şükür faydasını da görürüm Allah korktuklarımızdan emin eylesin bizi sağ salim bebeklerimize kavuştursun(amin)

sağol canım Allah inşallaH bebeğeni kucağına almayı nasip etsin Allah uzun ömürler versin yavruna .inş bu ay hamile kalırsam cleaxan 0.2 ve pazartesi cuma günleri vitamin hapı çarşamba folbiol cumartesi pazar salı perşembede coraspin 100 kullanıcakmışım ve yanındada diyet var balık sakatatlar sucuk salam kepekli ürünler çikolata yapay tatlandırıcılar peyaz peynir dışındaki peynirler brokoli bezelye bunlar yasak kanı sulandırmaya yardımcı oluyo bu diyet 2 aydır diyetide haplarıda kullanıyorum bu ay hamile halırsamda iğneye başlıcam Allah yardımcımız olsun.Rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin

Ben de 32 haftalık hamileyim aspirin kullanıyorum zaten coraspin de aynı 100 mg asetil salisilik asit doktor bebeği besleyen damarlarda çentik gördü bu yüzden verdi, 27.haftada dopler kontrolü başladı ve bizi baya bi endişelendirdi.Doktor bu sorunun gebelik ilerledikçe bebeği sıkıntıya sokacağını ve sezeryanla onu aldırmamız gereke bileceğini bile söyledi.Oysaki ben bebeğimi 38.haftadan önce doğurmak istemiyorum hatta normal doğum istiyordum.Bu yüzden cuma gününe randevu aldım bir prof.a görüneceğim bakalım o ne diyecek.Bu çok önemli bir karar umarım bebeğimiz vaktinde hayırlısıyla dünyaya gelir Allah bütün hamilelerin yardımcısı olsun

26+3 hamileyim arkadaşlar 22.haftamda her iki damarda direnç görüldü ve coraspine başladım ben her gün yarım içiyorum. Sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah.

canım kullanabilirisn zararı olmaz coraspirinin banada dr. vermişti ihtimalden dolayı gebeligimde...

Arkaşdaşlar merhaba 1 aylık hamileyim. daha önce de 4 ay önce de düşük oldu. allah nasip etti tekrar hamileyim şimdi kasıklarım ağrıyor zaman zaman sağ tarafı korkuyorum tekrar aynı şeyleri yaşarmıyım diye tekrar düşük olurmu diye şimdi coraspin kullanıyorum doktorum önerdi

merhaba arkadaşlar bende 5 haftalık hamileyim doktorum banada verdi coraspin bende tedirgin oldum ama şimdi devam ediyorum doktoruma sordum fayda olur zararı olmaz dedi şimdi içim rahat.... Allah bebişlerimizi korusun....

merhaba arkadaşlar bende 5 haftalık hamileyim doktorum banada verdi coraspin bende tedirgin oldum ama şimdi devam ediyorum doktoruma sordum fayda olur zararı olmaz dedi şimdi içim rahat.... Allah bebişlerimizi korusun....

Amin inşaallah...
Ben birşey saracağım hamilelikten önce coraspin kullandınmı ?
3 ay önce düşük yaptım ondan öncede 1 düşük bir kimyasal gebelik yaşadım. 10 gün önce sonuçlar çıktı doltor coraspin verdi acaba hamile kalmya yardımcı oluyormu ?

Amin inşaallah...
Ben birşey saracağım hamilelikten önce coraspin kullandınmı ?
3 ay önce düşük yaptım ondan öncede 1 düşük bir kimyasal gebelik yaşadım. 10 gün önce sonuçlar çıktı doltor coraspin verdi acaba hamile kalmya yardımcı oluyormu ?

merhaba canım ben daha önce coraspin kullanmadım ama şimdi kontrole gidince doktor progeston ve coraspin verdi bende kullanıyorum.....kanda pıhtılaşma sorunu varsa sende eğer o nedenle dde önermiş olabilir doktor ....

X