Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

burcubiriktir herşey yoluna girer inşallah sınavdada başarılar

hepimizin allah yardımcısı olsun.

herkesin bir şekilde borcu var küçük yada büyük. önemli olan başlangıçlar ve devam edişlerde borç yapma konusunda ölçülü olmak kızlar. biz evlenirken borç yükünün altında ezilmemek için en sade haliyle ev döşedik ve evlendik eşya değil huzur ve sevgi istiyorduk bunuda yakaladık çok şükür eksikler oluyor hep zamanla olur inşallah 3,5 yıllık evliyiz hala aşkımız devam ediyor. başlangıçta yaptığımız fedakarlıklar bizi yıpratmadı belkide...

canım bizde kendi eşyalarımızı eşimle beraber aıp ödedik lükste sınır yok orta halli aldık bizde insan hep en iyisini ister ama beraber olmak için gerekeni yaptık zorgünler geçiridk tabi evli değilken aldık buluşuorduk bir bardak çay parası zor çıkıyodu cepten çayı bitirmiyordukki garson sormasın diye.))))bak şimdi gülüyorum ama o zaman çok zordu hepsi geçti 4 yıllık evliyiz 2 aylık bebeğimiz var mutluyuz ve eşyalarıızın kıymetini biliyoruz çünkü onlar zor alındı herşeyi itinayla kullanıyoruz çünkü parasını biz verdik gıdım gıdım
ne oldu borçsuz evlendik biz ama alışmışız ödemeye rahat garip geldi bizde araba aldık onu ödedik sizde alışırsınız sonra evde alırsınız koyuverme kendini bak çoçuklara anlatcak hikaye bunlar biz şimdi çok gülüyoruz

merhabalar yazılanları içim burkula burkula okudum.çünkü yazılanların hepsini yaşadım. haziran 2008 de evlendim ve kaynanamların 1 toplu iğne faydası bile olmadı.herşeyi eşim yaptı...düğün salonundan tut eve gelen misafirlere ikramllık pastalar (sırf kaynanamın gösterişi) yemekli yaptı bide onların nevalesi herşeyi eşim yaptı.kına gecesi kına yakılırken eli açmaz ya gelin onu bile eşim aldı sırf ailesi mahçup olmasın diye .ama diğer iki eltime herşey yapıldı...babacığımdan allah razı olsun bütün beyaz eşyalarımı aldı ve mutfak için ne gerekiyosa herşeyi.bizde kredi çektik 10 milyar ve düğünde takılanları bozdurup krediyi kapattık.(düğünde takılan takılardan 9milyarlık takıda benim akrabalr taktı 1 milyarı eşimin akrabaları taktı ve buna rağmen kaynanam altınları istedi bizden yüzsüz!!! canım annem babamda ses yok hala 1 yıldır bana takılan altınları gidip takıyolar takanlara ah ah) neyse şirketten 3milyar borç aldık 12 ay taksite böldürdük maaştan 250 kesiliyor o bu ay bitiyor çok şükür.bu arada eşim kredi kartının limitini 5 milyar yapmıştı ve onuda doldurduk düğün ıvırına zıvırına.artı eşyalar içinde 9 milyar borçlandık mobilyacıya ...500 taksitle bitirecektik ama eşimin işleri rast gitmedi ..maaşımız hedefe bağlı hedefi yapamadık ve ödeyemedik borçları ertelendi ...düşünün bu ay mobilya borcuda biticekti ama 2010 şubata kadar sarktı!!! bu arada kredi kartına aylık asgari 500 öde öde bitmiyo ..elde nakit kalamyına gen kredi kartından harca bitmiyo nitmiyo.....başedemdik onlada ve şubat 2009 da 5 milyarlık kredi çektik 12 aylık aylığı 500 ödeyeceğiz...640 da kirada öturuyoruz.ayda toplam 1900 ödememiz var .ve fatuları saymıyorum bile...çok bunaldım kızlar çok ...bu yaz bebek yapmayı düşünüyoduk ve vazgeçtik...bugünledede eşim soruşturma geçiriyo işten heran atılabiliriz ozaman napacaz ????? nolur banada dua edin lütfen

ya kızlar allah hepimize sorumlu çalışkan erkek versin... kredi kartına borç yapmayınnn değmez eşyalara bu sıkıntı..

yaa bende birtek ben bu kadar cok sey yasadım sanıyordum bizde evleneli 1 yıl oldu tam 23 bin tl borc ile ...........
Allaha sukur bitecek birkac aya inş.
basımdan gecenleri bende anlatmak istedim
ben 2 yıldır ogretmenlik yapıyordum ozel bi okulda tam herseyi aldık evi hazırladık esyaları aldık bir suru taksite girdik ben ve babamda herseyi pesin aldık paramız vardı ben hiç borc yapmamıstım ama esimin ailesinin durumu cok iyi degil sağolsun esim iyi bir insan ama 23 bin borc yaptık ayda 2000 lira odememiz olacaktı ve rahat rahat odeyecektik cunku benim babamın evinde kira vermeden oturacaktık.
tam düğüne 20 gun kala krızden dolayı beni işten cıkardılar ve ben o moralle evlendim guya bana iş bulacaklardı kısa zamanda ama ne arayan var ne de soran.
aylık odemeler geldikce biraz benim babamlar destek oldu biraz esimin maası falan derken birde benim işsizlik maasım falan denk getirmeye calıstık derken ben calısmaya basladım vekil ogrt. olarak daha 3 ay olmadan yerime sozlesmeli atanan ogrt. geldi ve tamamen kaldık ortada her ay 500 acıgımız oluyordu cift maaslarda denk getiriyorduk ama yine yetmiyordu cok sıkıntı cektik her aksam eski okulumdakilere lanet yagdırdım pislikler sonra yerime ogrt. aldılar yaa
neyse suanda bir bebek bekliyorum azda borcumuz kaldı bebege kadar bitecek inş.
neyse yaa hiçbirsey için sıkılmaya uzulmeye degmiyor yaa hersey gelip geciyor sağlık olsunda

yaa bende birtek ben bu kadar cok sey yasadım sanıyordum bizde evleneli 1 yıl oldu tam 23 bin tl borc ile ...........
Allaha sukur bitecek birkac aya inş.
basımdan gecenleri bende anlatmak istedim
ben 2 yıldır ogretmenlik yapıyordum ozel bi okulda tam herseyi aldık evi hazırladık esyaları aldık bir suru taksite girdik ben ve babamda herseyi pesin aldık paramız vardı ben hiç borc yapmamıstım ama esimin ailesinin durumu cok iyi degil sağolsun esim iyi bir insan ama 23 bin borc yaptık ayda 2000 lira odememiz olacaktı ve rahat rahat odeyecektik cunku benim babamın evinde kira vermeden oturacaktık.
tam düğüne 20 gun kala krızden dolayı beni işten cıkardılar ve ben o moralle evlendim guya bana iş bulacaklardı kısa zamanda ama ne arayan var ne de soran.
aylık odemeler geldikce biraz benim babamlar destek oldu biraz esimin maası falan derken birde benim işsizlik maasım falan denk getirmeye calıstık derken ben calısmaya basladım vekil ogrt. olarak daha 3 ay olmadan yerime sozlesmeli atanan ogrt. geldi ve tamamen kaldık ortada her ay 500 acıgımız oluyordu cift maaslarda denk getiriyorduk ama yine yetmiyordu cok sıkıntı cektik her aksam eski okulumdakilere lanet yagdırdım pislikler sonra yerime ogrt. aldılar yaa
neyse suanda bir bebek bekliyorum azda borcumuz kaldı bebege kadar bitecek inş.
neyse yaa hiçbirsey için sıkılmaya uzulmeye degmiyor yaa hersey gelip geciyor sağlık olsunda

evet canım üzülmeye değmiyor ama insanın ömüründen de mür gidiyor inan...ben yarın 1 yılımı dolduruyorum ama inan çok yoruldum yıprandım...dediğin gibi babamın evinde borç nedir bilmedim...bide benim çalışma gibi bi imkanımda yok...vallla allah yardım etsin :çok üzgünüm:

evet canım üzülmeye değmiyor ama insanın ömüründen de mür gidiyor inan...ben yarın 1 yılımı dolduruyorum ama inan çok yoruldum yıprandım...dediğin gibi babamın evinde borç nedir bilmedim...bide benim çalışma gibi bi imkanımda yok...vallla allah yardım etsin :çok üzgünüm:

kadın calısmazsa cokda problem değildi Allah kocalarımıza iş rastlığı versin bu zor gunlerde gececek elbet daha sonra yenileri cıkacak haayat bole devam ediyor hep sorun olmuyor hep mutlulukda olmuyor dediğim gibi herseyin bası saglık o gittimi hicbirsey eskisi gibi olmuyor
cok üzülme arkadasım üzülsende yıpratsanda kendini ne olacaksa o olacak sen dua et bende benim gibi olanlara dua ediyorum Allah yardım edecektir içini ferah tut

ya bu sayfayı açtığımda inanın tek yaşayan benim sanıyodum :KK43: eşim şuan çalışıyor iyi kötü bi iş buldu maaşlı bizde yavaş yavaş toplanıcaz göya ama ağustosta sınav başvurusu var smmm için bi dünya masraf yine...ne olcek bilmem allah hepimize yardım etsin inş.

ya bu sayfayı açtığımda inanın tek yaşayan benim sanıyodum :KK43: eşim şuan çalışıyor iyi kötü bi iş buldu maaşlı bizde yavaş yavaş toplanıcaz göya ama ağustosta sınav başvurusu var smmm için bi dünya masraf yine...ne olcek bilmem allah hepimize yardım etsin inş.

yalnız değilsin canım ...eşinin iş bulmasına çok sevindim inan.allah en kısa zamanda hepimize toparlanmayı nasip eder inşallah

yalnız değilsin canım ...eşinin iş bulmasına çok sevindim inan.allah en kısa zamanda hepimize toparlanmayı nasip eder inşallah

amin tatlım inşallahhhhhh...eşim iş buldu bulmasına ama yetişemiyoruzki yine...ne yapıcaz bilmem...ağustosta sınava girmem lazım 2500 lira tutuyo :KK43: ne bilim ben şaşırdım artık ne taraftan yetişeceğimi...allahtan bi iş daha aldı kendi inşaat işiyle alakalı izinli olduğu gnlerdede oranın işini yapıyo...uyku uyumuyo ama nasıl yetiştiricez bilmem alabilecekmi parasını...kısa süreli bi iş ama olsun ek ektir...

amin tatlım inşallahhhhhh...eşim iş buldu bulmasına ama yetişemiyoruzki yine...ne yapıcaz bilmem...ağustosta sınava girmem lazım 2500 lira tutuyo :KK43: ne bilim ben şaşırdım artık ne taraftan yetişeceğimi...allahtan bi iş daha aldı kendi inşaat işiyle alakalı izinli olduğu gnlerdede oranın işini yapıyo...uyku uyumuyo ama nasıl yetiştiricez bilmem alabilecekmi parasını...kısa süreli bi iş ama olsun ek ektir...

canım benim bende açıköğretimde okuyorum.daha doğrusu okuyodum harcını yatıramadık ve bu sene sınavlara ggiremedim...ah aha allah yardımcımız olsun ondan başka sığınacak kimsemiz yok

canım benim bende açıköğretimde okuyorum.daha doğrusu okuyodum harcını yatıramadık ve bu sene sınavlara ggiremedim...ah aha allah yardımcımız olsun ondan başka sığınacak kimsemiz yok

ben öaf yi bitirdim 2 senede örgün okumuştum ama eşim benim bu konuda çok hassas olduğumu biliyo bu sınav benim hayatım için çok önemli..bakalım nasipte ne varsa o olucak elbet...

Durumuna çok üzüldüm, umarım en kısa zamanda borçlarınızı öder rahata kavuşursunuz. Umarım borçlarınız faizli değildir. Ben eşimle evlenmeden önce herşeyimizi ortak yaptık, 5 yılımızı aldı borçsuz bir düğünle çıktık, bunu başta düşünüp, öyle yapsaydınız. İnsanın borcu varken başını rahat yastığa koyamaz anlıyorum. Allah yardımcınız olsun

kızlar biz evleneli 2 sene oldu takıları saymıyorum çünkü peşin alındı ama taksitle alınanlar 13 bin tl idi işin kötü tarafı benim bi işim yok ev kızıydım ev hanımı oldum üni mezunuyum ama hiç çalışmadım eşimde öyle milyarlar kazanmıyorki serbest meslek 1 ay 1000 gelir 1 ay hiç gelmez 1 bakmışsın 3000 gelir ama malın sahibi anlarmı her ay takır takır öde der.halen 1.500 lira borcumuz var kiracıyızda hiç kimseden yardımda yok iş bakıyorum yok bide aptal aptal şeyler çıkıyor karşımıza 700 lira verdik ya durup dururken allahtan çocuk yok yavrum yazık sürünecekti offf borçlu olmak çok kötü ya ama ne olursa olsun evliliğinizi yıkmayın herkes borçla evleniyor inanın işadamı öz amcam var hiç yardımı dokunmaz yinede sağolsun o bile borçla evlenip kirada oturmuş mutlaka biter ödeye ödeye azalır ne zaman biter o zaman içinizde kalan herşeyi yaparsınız ben adak adadım şu son 1.500 bitsin vallahi billahi kurban kescem sonrada keyfime bakcam daha hiç işim olmaz eşyayla falan ufak tefek şeyler alırım kafamıda dinlerim.

kızlar biz evleneli 2 sene oldu takıları saymıyorum çünkü peşin alındı ama taksitle alınanlar 13 bin tl idi işin kötü tarafı benim bi işim yok ev kızıydım ev hanımı oldum üni mezunuyum ama hiç çalışmadım eşimde öyle milyarlar kazanmıyorki serbest meslek 1 ay 1000 gelir 1 ay hiç gelmez 1 bakmışsın 3000 gelir ama malın sahibi anlarmı her ay takır takır öde der.halen 1.500 lira borcumuz var kiracıyızda hiç kimseden yardımda yok iş bakıyorum yok bide aptal aptal şeyler çıkıyor karşımıza 700 lira verdik ya durup dururken allahtan çocuk yok yavrum yazık sürünecekti offf borçlu olmak çok kötü ya ama ne olursa olsun evliliğinizi yıkmayın herkes borçla evleniyor inanın işadamı öz amcam var hiç yardımı dokunmaz yinede sağolsun o bile borçla evlenip kirada oturmuş mutlaka biter ödeye ödeye azalır ne zaman biter o zaman içinizde kalan herşeyi yaparsınız ben adak adadım şu son 1.500 bitsin vallahi billahi kurban kescem sonrada keyfime bakcam daha hiç işim olmaz eşyayla falan ufak tefek şeyler alırım kafamıda dinlerim.

1500 lira borcum olsun 1500 kere takla atarım valla:emir_bebek:

o günlerde gelir hiç merak etme inan banada 1.500 ağır geliyor yeme içme öde bide araya kira sıkıştır hiç mi yiyip içmicez valla varya canım 2 yıldır kendime bayram dışında hiç kıyafet almadım bi çok şeyden kısın kendinizi 1 sene sonra yarısı gitmiş olacak bak gör bende 13 bin tl nasıl biter tek sen çalışıyorsun diyordum zar zor bitti işte halen izleri var ama oda biter allahın izniyle.

bizde eşimle adak adadık borcumuz bitince kurban keseceğiz...accaba bende 1.500 borcum kaldığını görebilecekmiyim ?? pptya87 arkadaşım inan bende 1 yıldır kendime bişe alamıyorum eşimde alamıyo..herşeyden kısıyoruz resmen antisosyal olduk...allah yardımcımız olsun...

valla canım bizde asosyal yaşıyoruz işte eşimde diyor ya hep böylemi gitcek diye adama moral veriyorum kendim üzülüyorum.artık nerdeyse boğazdan kesecek duruma geldik 1.500 borcum kaldı ama ödeyemiyoruzki tamam çok az bi para ama kiraydı gıdaydı faturaydı elimize bişey kalmıyor e eşim esnaf adam gibi parada kazanamıyor ayyy bi hayatımı yaşayamadım ya allah gerçekten yardımcımız olsun.

gençliğimiz gidiyor dimi en güzel yıllarımız...yeri geliyo ben bunalıyorum eşim destek oluyo yeri geliyo o bunalıyo ben destek oluyorum...ama çok zor günler geçiriyoruz ...faturalar kira yemek artı bide borcun taksiti bize kalıyo sıfır...maaşı alıyoz gidiyor tekrar...bu topikte şey okumuşdum vakıa duasını okuyum diye onu okuyorum allahtan başka sığınacak kimsemiz yok canım...sende oku isterssen...sağlıcaklar kal... a.s.

X