Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

kızlar moral verdiğiniz için teşekkür ederim.dünden biraz daha iyiyim ama ne buzdolabı doldu nede borç ödendi artık hiçbir şeye tepki veremez hale geldim eşimle diyoruzki bigün bizde rahat etcez allah bizede vercek ama inş çok geç olmaz....

eşim şu an askerde
geldiğinde doğalgaz mutfak dolabı beyaz eşya.halı kilim yatak yorgan derken 30 000 tl lik borç bizi bekliyor..
üstelik eşim çalışmamıda istemiyor
ailesi yardım etmiyor
nasıl çıkıcaz işin içinden bilmiyorum
boğuluyorum düşündükçe
üstelik 2 yaşında oğlum var
3 sene sonra okula başlıcak
ne yapıcaz nasıl geçinicez bilmiyorum:KK43:((

kk_bayansu canım allah şimdiden yardımcınız olsun almayalım da diyemezsiniz çünkü ev döşenmek zorunda inş sıkıntısız bi şekilde öder kurtulursunuz.

hayat çok zor kendi evimde geçimimizi sağlayıp sorumluluk sahibi oldum derken evlilikten korkar oldum kendi hayatımı kendim kurdum devam ettiriyorum şükür borç her zaman var tabiki ancak bazı arkadaşlar araba vb 2.plan ihtiyaçların borcundan bahsediyor. insanın yarına ne yiyeceğim kiramı nasıl öderim diye asgari geçim koşullarını yerine getirmeyi düşünmesi çoooook yıpratıyor yaşım 25 hayattan soğudum gencim borç ödeyip dik durmaktan yıkılmamaya çalışmaktan yoruldum galiba. günden güne genel ülke durumu kötüye gittikçe sonumuz ne olur yarına garantimiz yok diyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum

her şeye rağmen iş güç sağlık sıhhat olsun çalışalım ... gençken çalışılıyor... Rabbim kimseyi gördüğün eksik etmesin :KK43:

allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar. bizde daha yeni evlendik herşeyi kendimiz yaptık. çok şükür ikimizde çalışıyoruz gelirimizde iyi ama yinede çok zor oluyor. kredi çekip ihtiyaçlarımızı aldık. şimdi hem kredi borcu hem ev kirası hem ufak tefek harcamalar ev masrafları derken gelen bi anda gidiveriyor.
ama allah sağlık sıhhat versin en önemlisi o. eşim yanımda ya gözlerimi onunla açıp onunla kapıyorum ya allahın izniyle biter bu borçlarda.
durumu iyi olupta çocuklarına yardım etmeyen hatta çocuklarının düğündeki hediyelerini alıp onları zor durumda bırakan aileleride kınıyorum. :eek:klava:

üzülme arkadaşım bende 1 yılık evliyim hala 30.000 tl borcumuz var borç hiçbir zaman azalmaz her geçen gün daha da artıyor en güzeli kredi çekip hepsini kapatmak biz öyle yapcaz inş.

canım kredide çözüm deilki sonuçta bankayla uğraşmak daha zor olmayacakmı tabi siz bilirsiniz ama inş tez zamanda kurtulursunuz borçlarınızdan.

Ayy ne kötü bişeymiş bu borç yaa okudukça içim daraldı.. allah yardımcınız olsun.. sevdiğinizle mesut olalım die evleniosunuz asıl evlendikten sonra başlıo demekki herşey.. hey allam yaaa.. ne kadar çok insan varmış bu durumda olan.. allah kimseye kaldıramıyacağı yükü vermezmiş.. gün doğmadan neler doğar.. bol bol dua edin..

yuvayı iki kişi kuruyor ellibeş kişi muhalefet yapıo.toyluk mu cahillik mi ne bilmiorum adını siz koyun muhalefet yapan insanların dediği oluyoo.harala gürele herkes evine gidior kapı kitlenior sorunlar dağ gibi büyüüyüp üzerine kalıyor.insanlar çok da gzl sıyrılıyor.maddi manevi her zaman böle oluyoo.kayınvaliden sana gelin evi öle gelin evi böle derken,anne akıl verceğine para ver deseydiniz karı koca bi kere kötü olcaktınız ama şimdi siz sıkıntı içindesiniz,sana kızdığım yok yanlış anlama.bende hemen hemen sana yakın şeyler yaşadım ben kandırıldım.ondan kendi yaşadıklarımda aklıma geldi.kendimede kızdım.ne demek istediğimi sen anladın cnm.k.i.bak:)

yuvayı iki kişi kuruyor ellibeş kişi muhalefet yapıo.toyluk mu cahillik mi ne bilmiorum adını siz koyun muhalefet yapan insanların dediği oluyoo.harala gürele herkes evine gidior kapı kitlenior sorunlar dağ gibi büyüüyüp üzerine kalıyor.insanlar çok da gzl sıyrılıyor.maddi manevi her zaman böle oluyoo.kayınvaliden sana gelin evi öle gelin evi böle derken,anne akıl verceğine para ver deseydiniz karı koca bi kere kötü olcaktınız ama şimdi siz sıkıntı içindesiniz,sana kızdığım yok yanlış anlama.bende hemen hemen sana yakın şeyler yaşadım ben kandırıldım.ondan kendi yaşadıklarımda aklıma geldi.kendimede kızdım.ne demek istediğimi sen anladın cnm.k.i.bak:)

insan bunları yaşamadan malesef nelerle karşılaşabileceğini tahmin edemiyo...evet toylukta olabilir cahillikte...ama olduktan sonra şöle yapsaydınız böle etseydinizin bir anlamı yok...bende mesela bi kendim zannederdim bunları yaşayan...ama konu kitlendi ...keşke kitlenmeseydi keşke sadece ben yada bi kaç kişiden ibaret olsaydık...şimdi hepimiz aynı durumdayız el ele vericez atlatıcaz...geçicek bunlarda allah sağlık versin kızlar hepimize gerisi yalan...geçecekkkkkkkk bunlardaaaaaaaa :)))))) güzel günler ilerde :)))))))

arkadaşlar bugün mübarek beraat kandili...bu gece rabbim bir senelik rızklarımızı doğumları ölümleri tercihleri ve hakkımızdaki birçok şeyi belirleyecek,yazacak...ben allahtan affımızı ve borçlarımız için yardım isticem hepimiz adına dua edicem sizde fırsat bulursanız dua etmeyi ihmal etmeyin olurmu ...hepimizin duaya ihtiyacı var unutmayın...

evleneli tam 2 sene oldu halen 1 milyar borcum var bende bugünün rahmetine bol bol dua edeceğim tüm müslüman kardeşlerimin adına allah yar ve yardımcımız olsun kandiliniz mübarek olsun....

Sıkıntılı veya borçlu 1000 defa " Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm " derse
Allahü teâlâ isini kolaylastirir.

rabbim herkezin maddi manevi borçlarını hafifetsin inşallah

Bende 2 yıllık evliyim. Düğünümüzü evimizi altınımı hep biz aldık düğün için kredi çektik 9 milyar onu ödedik. Ev eşysı oturma grubu yatak odası halılar kanepe tv falan yine biz ödedik. İlk evlendik 6 ay ayrı kaldık 2 kira aynı anda ödedik. aidat da cabası. Bide ayrı olduğumuz için gelme gitme sorun oldu 2 saatlik mesafede ayrıydık. O yüzden bu borcun içinde 13 milyara araba aldık. Bunun içinde kredi çektik. Bide arabanın bakımları falan 3 milyara yakında ona harcandı arabası olan bilir araban mı var derdin var.Allah'a şükür zor kısmı bitti. Bide öğrenim kredimiz vardı. 540 eşimin ki bitti. Şimdi 1 yıldır 800 de benimkini ödüyoruz. Birbirimizi yedik desem yeri. Ne sıkıntılar çektik anlatamam. En güzel zamanımızda kavga gürültü içinde geçti evliliğimiz. Benim eşimin aileside suya sabun dokunmadılar sağolsunlar. Bende onlara karşı tepki duydum. Ben söyledikçe eşim onları savundu. Bide bundan dolayı huzursuzluklar yaşadık. Bilmiyorum şimdiki aklım olsa bu şartlarda kesinlikle evlenmezdim. 5 sene beklerdim. Bilmiyorum kadın cinsi bişeyi de unutmuyo para içindeyken öyle sıkıntı çektim ki bide eşin kıymetini bilmeyince . İnsana koyan borç ödemek olmuyor zaten . Huzursuzluk oluyor. İnsan kimseye de anlatamıyor. Anne baba öğrense daha da kötü oluyor.Eşim geriye dönük olarak yaptığı hataları anlıyor ama olan bana oluyor. Şimdi bişey yok ama psikolojim öyle bozuldu ki sanki biri bütün hayat neşemi çekti aldı benden. Normalde fazla herşeyi kafamı takıp surat asıp durmam ama artık neşelenesim gelmiyo işte. Neyse benimle aynı dertten muzdarip olanlar varmış.

Bende 2 yıllık evliyim. Düğünümüzü evimizi altınımı hep biz aldık düğün için kredi çektik 9 milyar onu ödedik. Ev eşysı oturma grubu yatak odası halılar kanepe tv falan yine biz ödedik. İlk evlendik 6 ay ayrı kaldık 2 kira aynı anda ödedik. aidat da cabası. Bide ayrı olduğumuz için gelme gitme sorun oldu 2 saatlik mesafede ayrıydık. O yüzden bu borcun içinde 13 milyara araba aldık. Bunun içinde kredi çektik. Bide arabanın bakımları falan 3 milyara yakında ona harcandı arabası olan bilir araban mı var derdin var.Allah'a şükür zor kısmı bitti. Bide öğrenim kredimiz vardı. 540 eşimin ki bitti. Şimdi 1 yıldır 800 de benimkini ödüyoruz. Birbirimizi yedik desem yeri. Ne sıkıntılar çektik anlatamam. En güzel zamanımızda kavga gürültü içinde geçti evliliğimiz. Benim eşimin aileside suya sabun dokunmadılar sağolsunlar. Bende onlara karşı tepki duydum. Ben söyledikçe eşim onları savundu. Bide bundan dolayı huzursuzluklar yaşadık. Bilmiyorum şimdiki aklım olsa bu şartlarda kesinlikle evlenmezdim. 5 sene beklerdim. Bilmiyorum kadın cinsi bişeyi de unutmuyo para içindeyken öyle sıkıntı çektim ki bide eşin kıymetini bilmeyince . İnsana koyan borç ödemek olmuyor zaten . Huzursuzluk oluyor. İnsan kimseye de anlatamıyor. Anne baba öğrense daha da kötü oluyor.Eşim geriye dönük olarak yaptığı hataları anlıyor ama olan bana oluyor. Şimdi bişey yok ama psikolojim öyle bozuldu ki sanki biri bütün hayat neşemi çekti aldı benden. Normalde fazla herşeyi kafamı takıp surat asıp durmam ama artık neşelenesim gelmiyo işte. Neyse benimle aynı dertten muzdarip olanlar varmış.

valla kusura bakma ama o kadar borç içindeyken araba almak biraz lükse kaçıyo bence...benimde eşim benden uzakta çalıştı napalım dedik...gitti çalıştığı yerde kaldı bende evimde kaldım h.sonları geldi sadece...öle böle idare ettik 13 binde az bi rakam deil...neyse...bittimi peki borçlarınız...

Canım adam araba hastası görenler inanıyo. Gelip gidip burnumdan getirdi. En güzel olması gereken günlerde düşünsene ben 1 haftayı görmeden zor geçiriyom adan araba derdinde yaklaşık 1 ay birbirimizi yedik. Çaresiz tamam dedim napıyım. Şimdi olsa pençelerimi çıkarmazmıyım. Nebileyim ben niye öyle safmışım bilmiyorum. Bankaları zengin ettik işte

düğün kredisi onun öğrenim kredisi eşyalar benim kredimin de yarısı bitti. Rahatladık Allah'a şükür yine 1buçuk milyar aylık ödememiz var ama çift maaş rahat yinede. Diğer arkadaşları görünce şikayet etmek istemiyorum.

X