Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

ah be bacım evli olupta borcu olmayan varmıdır acaba?:18:allah razı olsun ikimizin ailelerinden bize 5 kuruş eşya ve düğün parası harcatmadılar.herşeyi ailelerimiz yaptı. ama evlendim eşimin 4 tane kredi kartı borcu çıktı piyasaya. hadi tuttuk altınları bozdurduk ödedik. peh şimdiki aklım olsa bozdururmuydum.:KK20: bu arad 3 yıllık evliyim. neysem ben memur oldum evlendik gelin gideceğim yerden damat getirdim. gerçi burasıda onun memleketi ama neyse....ee sonra kocaya iş arandı burda yok yok yok. 1 sene işsiz dolaştı psikolojisi bozuldu benim kocişkonun.:kk77: hadi dedim yürü liz kocişkonu mutlu et :KK69:bileziklerimi sıyırdım kolumdan gittğim sıfır araba aldım tabi birazda kredi çektim.hadi bakalım öde bakalım öde . neyse benim kocişkoya iş bulduk çalışıyo 2 yıldır orda. hop geçen sene bebeişimiz oldu.:emir_bebek: valla bi dünya masrafmış bebek. ama olsun iyiki doğurmuşum kızımı.kızım 3 aylıktı. ev sahibi zam yapmaya kalktı kışın ortasında. (vicdansız adam:KK47:)ona kızdım gittim kredi çektim sıfır ev aldım.hani derler ya kötü komşu ev sahibi yaparmış bizimkide o hesap:63: neysem gel gelelim 9 aydır kredi ödüyoz bitti bitecek sadece 9 yılcık 3 ayımız kaldı:KK53: az kalmış değilmi? eh işte bizde böyle kandırıyoz kendimizi:KK52:

dinlemediler beni...dinlemediler...kayınvalidemin gösteriş merakından oldu bunlar...neymiş gelin evi şöle olurmuş...gelin evi böle olurmuş...erkek evladı 5 bin le evlendiren gördünüzmü hiç siz...5 binden bir kuruş fazla ödemedi...düğün yapıcam die tutturdu oysa ben nikah olsun die davetiyeleri bile bastırmıştım...gitti salon tuttu onunda parasını biz ödedik...kuaförü ben vericem ben vericem dedi beni arkadaşına götürdü...bana kimseyi alma yanına dedi...kendi bütün yeğenlerini aldı yaptırdı...düğünden sonrada telefon açtı oğluna kuaför parası verilecek die...
kaynananmi evleniyor sanki , herseyi kendi istegine gore olsun istiyorsa kendi odesin parasini ala ala.. siz niye demiyorsunuz ki , anne biz butcemize gore yapariz bir seyler , illaki senin isdeklerin olcaksa sen karsila die..

bizde abimin düğününü yaptık bütün borcu biz ödedik onlar ödemediler ama şimdi ev aldık onu ödüyolar tabi bizde ödüyoruz ev borcunu
düğünde o kadar borçlanmak normal hiç canını sıkma kredi çekebilirsen kredi çek en azından bütün borcunu tek biyerde toplarsın diğer borçlarını kapatacağın için çekeceğin kredinin faiz oranıda diğer kredilere göre daha uygun oluyo
sen sıkma canını eşinle el ele verince hepsi rayına oturur en fazla 2 yıl sıkıntı çekersin sonra istediklerinizi yaparsınız . asıl böyle zamanlarda eşinle herşeyi halledersen sonra hiç bişey evliliğinize zarar veremez .
olmazsa borçlandığın yerlere gider rica edersin 1 ay 2 ay seni idare etmelerini istersin ederlerse o ay rahatlarsın etmezlerse can sağlığı olsun der boşverirsin.
hem kendi ailenden hemde kayınvalidenden borç istersin anlatırsın olanı biteni yardım etmezlerse ilerde herşeyin zamanı gelir .... şimdi bizim 3 ay kadar borumuz kaldı sonra rahat edicez .inş sende rahat edersin
bu arada depresyona girme trilyon borcu olup da hala bişeyler yapmaya çalışan insanları gördüm.
sıkma canınıııı allah yardımcın olsun ...

ah be bacım evli olupta borcu olmayan varmıdır acaba?:18:allah razı olsun ikimizin ailelerinden bize 5 kuruş eşya ve düğün parası harcatmadılar.herşeyi ailelerimiz yaptı. ama evlendim eşimin 4 tane kredi kartı borcu çıktı piyasaya. hadi tuttuk altınları bozdurduk ödedik. peh şimdiki aklım olsa bozdururmuydum.:KK20: bu arad 3 yıllık evliyim. neysem ben memur oldum evlendik gelin gideceğim yerden damat getirdim. gerçi burasıda onun memleketi ama neyse....ee sonra kocaya iş arandı burda yok yok yok. 1 sene işsiz dolaştı psikolojisi bozuldu benim kocişkonun.:kk77: hadi dedim yürü liz kocişkonu mutlu et :KK69:bileziklerimi sıyırdım kolumdan gittğim sıfır araba aldım tabi birazda kredi çektim.hadi bakalım öde bakalım öde . neyse benim kocişkoya iş bulduk çalışıyo 2 yıldır orda. hop geçen sene bebeişimiz oldu.:emir_bebek: valla bi dünya masrafmış bebek. ama olsun iyiki doğurmuşum kızımı.kızım 3 aylıktı. ev sahibi zam yapmaya kalktı kışın ortasında. (vicdansız adam:KK47:)ona kızdım gittim kredi çektim sıfır ev aldım.hani derler ya kötü komşu ev sahibi yaparmış bizimkide o hesap:63: neysem gel gelelim 9 aydır kredi ödüyoz bitti bitecek sadece 9 yılcık 3 ayımız kaldı:KK53: az kalmış değilmi? eh işte bizde böyle kandırıyoz kendimizi:KK52:

kusura bakma birşey sorcam peşinatın varmıydı ev kredisi çekerken

Borççç borçç borçç :) Burdan biri bana seslenmiş heralde evlenipte borç içinde olan varmı derken :) 20 25bin borcumuz vardı evlenince 7 aydır evliyim ödüyoruzz ödüyoruz.. aylık 4.000 den fazla taksidimiz var ama 6 7 aya kadar bitecek inşallah sonra kendimi alışverişe vurcam :)) Allah herkese ödeme gücü versinn

Borççç borçç borçç :) Burdan biri bana seslenmiş heralde evlenipte borç içinde olan varmı derken :) 20 25bin borcumuz vardı evlenince 7 aydır evliyim ödüyoruzz ödüyoruz.. aylık 4.000 den fazla taksidimiz var ama 6 7 aya kadar bitecek inşallah sonra kendimi alışverişe vurcam :)) Allah herkese ödeme gücü versinn

aylık 4000 :KK53: ay çok değil mi canım ?

Çok az kalır.. Çokun çokuu :KK43:( Mahvetti bizi ama yapcak bişey yok... Allah Hayırlı işler bol bereketli müşteriler versin eşimeee aminn :)

mrb henüz 4 aylık evliyim dünya kadar borca girip evlendik...20 bin ytl ye yakın borcumuz var...eşimin ailesi hiçbişeye el sürmedi...düğünde takılan altınlarım bileziklerim hepsi gitti...şimdide eşimin işleri ii gitmiyo...boğulmak üzereyim...sabahtan beri iş yerinde ağlamaktan gözlerim şişti...kimseye bişey anlatamıyorum ...ölücem kahrımdan...zaten depresyon rahatsızlığı geçirdim şiddetli...tekrar başa dönücem sanırım...kafamı yastığa koyduğumda rahat uyumayı özledim...haciz gelir herhalde yakında...üstelik borçlar hep benim adıma...ne yapacağımı bilemiyorum gerçi artık yapılacak bişeyde yok...bu borçlar evliliğimide yıkacak böle giderse...öle sevdikki birbirimizi ama daha bi defa yemek yiyemedim eşimle dışarıda...her günümüz hesapla geçiyor...oda bende yorulduk...çare aramak için yazmadım sadece paylaşmak için yazdım...eşimin ailesini bekleseydik ayrılırdık bekleyemedik...hoş bekleseydikte bişey yapmayacaklardı...çok canım sıkkın ya...kabusta gibiyim...bıktım artık mücadele etmekten...
Çay koy yeniden başlıyoruz, diye bir söz var. Önce sakin ol. Ekonomi nasıl yapılıyor biliyor musun? Araştır bu durumda nasıl yol izlenir öğren. Iki iz de çalışıyorsunuz değil mi? En önemli borçlar hangisi onları çıkarın. Acil olanlar. Hepsini toplu ödeyemexsiniz o yüzden parçalara bölün. Az az da olsa her bir borç için ödeme yapın. Kendi ihtiyaçlarınızı azaltın. Gerekirse ekmek soğan yiyin. Ama idare etmeyi öğrenin. Çıkmadı Candan ümit kesilmez. Her borç ödenir. Ben ne borçlar ödedim sonra ne borçlara girdim. Eşim ev alırken ucuz ev bakıyordu. Ben de merkezde her yere yakın istiyordum. Istedigin ev 20 30 bin fazla idi elimizdeki paradan. Esime ben öderim o farkı dedim. Güvendiğim sadece Allah c.c. idi. Bir sene olmadan o parayi biriktirip balon ödeme yaptık. Kredinin faizi çok düştü. Yani biraz kendine güven gerisini de Allaha havale et. Bunları evlilik yıkan problem olarak görmeyin. Çünkü çok daha büyük problemler var. Arkadaşımın eşi işten çıktı. 2 aylık gebe idi. Hep ona sabret ve dua et dedim. Eşini eski is yeri geri istedi. Maaşı çok iyi idi. Şimdi gebelik zehirlenmesi yaşıyor. Ya bebek ya sen Öleceksin demişler. Kahrolduk. Bebek 7 aylık tansiyondan dolayi narkoz alamayacak. Yani hersey sadece para ile ilgili olsa. Sabahlara kadar yedek işler yapar odersin. Allah çaresiz dert vermesin.

X