Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle Göz ameliyatı olanların paylaşım Alanı

hah! gülümsü tam yerine geldin canıma.s. ben ilk defa izmire gittim bu sene. giderken hiç aklımda yoktu yolda karar verip netten araştırdım. birkaç yer buldum ama en çok içime sinen kaşkaloğlu göz hastanesi oldu. akşam telefon ettim sabah muayene oldum öğleden sonra ameliyat oldum. o akşam koruyucu gözlükle yattım zaten gözümü açamadım açınca acıdı. 2.5 ay oldu çok memnunum. hatta kontrole oturduğum yerde gittim izmir deyince doktorum kaşkaloğlu mu diye sordu. nasıldır dedim kaşkaloğlu bizim pirimiz dedi:nazar:
başka söze gerek var mı? pahalı ama göz herkese güvenilmiyoryerimseniben
internet sitesi var canım ordan da bakabilirsin. soru cevaplar var hasta yorumları var. gelişmeleri bildirirsen sevinirim.

merhaba dünya bende miyop astiğmat var.
bir ara düşünmüştüm ciddi ciddi takmıştım kafaya
bir arkadaşım aklımı karıştırdı biraz. miyopu ve hipermetrobu sıfırlıyorlar ancak astiğmatın sıfırlanmama ihtimali varmış. göz operasyon geçirdiği içinde daha sonra lens kullanamazmışsın. yani ameliyat olup miyop /hipermetrop u geçiriyor ve gözlüğe mahkum oluyorsun. göz hastahanelerine mailler yazıp bunun doğruluğunu araştırmaya çalıştım. ancak hiç birinden net bir yanıt gelmedi. daha doğrusu aldığım yanıtlardan ameliyat olur isem gözlük kesin sonucu çıktı. bu yüzden ben kesinlikle vazgeçtim.

hah! gülümsü tam yerine geldin canıma.s. ben ilk defa izmire gittim bu sene. giderken hiç aklımda yoktu yolda karar verip netten araştırdım. birkaç yer buldum ama en çok içime sinen kaşkaloğlu göz hastanesi oldu. akşam telefon ettim sabah muayene oldum öğleden sonra ameliyat oldum. o akşam koruyucu gözlükle yattım zaten gözümü açamadım açınca acıdı. 2.5 ay oldu çok memnunum. hatta kontrole oturduğum yerde gittim izmir deyince doktorum kaşkaloğlu mu diye sordu. nasıldır dedim kaşkaloğlu bizim pirimiz dedi:nazar:
başka söze gerek var mı? pahalı ama göz herkese güvenilmiyoryerimseniben
internet sitesi var canım ordan da bakabilirsin. soru cevaplar var hasta yorumları var. gelişmeleri bildirirsen sevinirim.
hasta yorumlarını okudum zaten izmirde göz konusunda en iyi yer diye daha önceden duymuştum
tabii tecrübe edenlerin yorumları çok önemli
ilgilendiğn için çok teşekkürler cnvr:1hug:
acaba fiyatı nedir?

birkaç yöntem var canım fiyatları farklı. gözün durumuna göre yapıyorlar. bende kornea düzmüş. intralase tavsiye ettiler. zaten siteden okursan komplikasyon oranı en düşük olan buymuş. 1199 euro dediler. biz hazırlıksız olduğumuz için kredi kartıyla ödedik o yüzden pazarlık imkanımız olmadı. zaten çok da pazarlık yapılacağını sanmıyorum belki ufak bir miktar indirirler.

Ben de 2006 Ağustos ayında lazer ameliyatı oldum. Antalya'daki Talya Göz Hastanesinde. 3 derece miyop vardı. Bir de beraberinde tüm miyopilerde olduğuğu gibi astigmat vardı. Çok araştırdım. Mesela bana "Madem o kadar iyi neden gözlüklü göz doktorları var" diyorlardı. Korkularım vardı. Bir de kısa süre sonra tekrar başlar demişlerdi. Ama yine de oldum ameliyat. 7 dk falan sürdü. Ameliyattan çıktığınızda gözleriniz ışığa çok duyarlı oluyor ve etrafa bakamıyorsunuz. Ama bir-iki güne geçiyor. Gözünüzün içindeki beyaz kısımda kırmızı çizgiler oluyor. O da yavaş yavaş geçiyor. Doktorum bana 15 gün makyaj yapamamı ve sigara dumanından uzak durmamı söylemişti. Birkaç ay gözlerimi kapatıp gözkapaklarıma hafif bastırdığımda çok hafif ağrı hissettim sonra geçtim. Şimdi üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. Genel anlamda memnunum. Ama sol gözümde ilk günkü net görüş yok. Ama tekrar eski haline gelse bile birkez daha ameliyat olabiliyorsunuz. Ben memnunum. Ameliyattan önce gözlük kullanmadığım için hastaneden çıktığım gün insanları, doğayı her şeyi çok daha farklı gördüm. Bu çok güzel bir duyguydu.
Bu arada herkese selam. Bu sitedeki ilk yazımı yazmış oldum:)

Selam.. Ben 6 ay önce lasik yöntemiyle gözlerimdeki miyoptan kurtuldum. Ameliyattan önce sağ gözüm 7,50 sol gözüm 6,50 dereceydi. Yani oldukça ileri derecede uzağı görme sorunum vardı.
Ameliyattan önceki son 9 yılımı lens kullanarak geçirmiştim. Ama çok uzun süreli lens kullanımından dolayı aşırı derecede göz kuruluğu ve alerji oluşmuştu. Ayrıca miyopum yüksek olduğu için katarakt başlangıcı olduğunu da söylemişti doktorum. Göz kuruluğu ve alerji tedavisi esnasında lenslerimi hiç kullanmadım, gözlük taktım. Zaten lazer ameliyatı olmak istiyorsanız en az 15 gün (ideali 1 ay) önce lenslerinizi çıkarmanız gerekiyor. Aksi halde lenslerden gözde oluşan yapay astigmatlık ameliyatın başarısını etkiliyor.

Her neyse; ben Dünya Göz Hastanesinde ameliyat oldum. Korneanızın uygunluğuna bağlı olarak lasik ya da intralase yöntemlerinden size uygun olanı doktorunuz önerecektir. Benim gözümde bu kadar yüksek numara nedeniyle kornea incelmesine rağmen lasik yöntemi de uygun olduğundan ben lasik'i seçtim. Ameliyat olduğum tarihte lasik 700 euro, intralase 1000 euro civarındaydı sanırım. Şimdi gelelim ameliyata:

Ameliyattan önce gözlerinize uyuşturucu damla damlatıyorlar. Lazer makinasının altına yattığınızda gözünüzü kapatmamanız için alt ve üst göz kapaklarından açtırarak sabitliyorlar, isteseniz de kapatamazsınız. Tepedeki ışığa bakmanızı ve gözünüzü oynatmamanızı istiyorlar. Normal şartlarda uyuşturucu damladan dolayı oynatmanız zor ama ben nasıl becerdiysem 3 sefer gözümü oynatmıştım. Allahtan lazer makinası otomatik olarak güdümlü olduğundan dolayı gözünüzü oynattığınız anda kendini kapatıyor. Korneanızın üst bölümünü kestiklerini falan hiç hissetmiyorsunuz, acı yok. Lazerle düzeltme işlemi yapıldıktan sonra kestikleri kornea parçasını oje fırçası gibi ince uçlu bir aletle yerine yapıştırıyorlar. Bu sırada hafif bir gıdıklanma hissedebilirsiniz.

Benim ilk olarak sağ gözümü ameliyat etmişler, o bitince sola geçmişlerdi. Ama her iki göze de uyuşturucuyu aynı anda damlattıklarından olsa gerek sol gözüm kesilirken biraz hissedip gözümü kastığımdan dolayı ameliyattan sonra 10 gün boyunca devam eden bir kan oturması olmuştu.

Ameliyat sonrasında gözleriniz çok hassas oluyor. O gün ışığa bakamıyorsunuz mutlaka güneş gözlüğü bulundurun yanınızda. Doktorunuzun vereceği damlaları aksatmadan kullanın, bir süre makyaj yapmayın ve gözünüzü koruyun. Sonrasında çok rahat edeceksiniz. Ben 6,50 ve 7,50 numara gözlüklerimden sonra şu an görüşüm mükemmel diyebilirim. Hatta kocacıımın ne kadar yakışıklı olduğuğunu fark ettim :roflol:

canim bende bu yaz türkiyede kudret göz hastanesinde lazer yöntemiyle miyoptan kurtuldum simdi cok iyim hic bi sorun yok 3 3.20 dereceydi gözlük ayarim cok memnun kaldim öyle yakini görememe sorunu falan da yasamadim göz ameliyatindan sonra

Merhaba bir arkadaş 10-20 sene sonra ne olur bilinmez demişti ona cevap vermek için yazıyorum.Ben de ameliyat olmadan önce epey tedirgin olmuştum.Bir tanıdığımız yaptırmıştı,ondan cesaret aldım ben de yaptırdım.
13 sene oldu.Çok memnunum.En son geçen sene kontrol oldum.Dr iyi dedi.
Türkiye Hastanesinde Dr.Nusret Baş yapmıştı ameliyatımı.

Merhaba... Bilgi sahibi olanların tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

Ben 25 Ocak' ta Altunizade Dünya Göz Hastanesi' nde intralasik lazer yöntemiyle iki gözümden de ameliyat oldum. Sol gözüm 4.50 miyop ve 0.50 astigmat, sağ gözüm 4.50 miyoptu. Bugün 1 Şubat ve sol gözüm sağ gözüm kadar net görmüyor. Arada bir sol gözümü kapatıp sağ gözümle yazıları okumaya çalışıyorum net görüyorum ama sağ gözümü kapatıp sol gözümle okumaya çalıştığımda yazılar net görünmüyor. Bu durum düzelir mi? Düzelirse ne zaman? Ya da hep böyle bulanık mı görürüm sol gözümle? Çok üzülüyorum.

canım önce geçmiş olsun. daha çok erken. görme 3 ayda oturuyormuş. ilk zaman ben de bayağı huzursuz olmuştum ama artık gözlerim uyum sağladı. ben de 3 eylülde ameliyat olmuştum, 3 ay suni gözyaşı kullandım. şu anda çok memnunum.

canım önce geçmiş olsun. daha çok erken. görme 3 ayda oturuyormuş. ilk zaman ben de bayağı huzursuz olmuştum ama artık gözlerim uyum sağladı. ben de 3 eylülde ameliyat olmuştum, 3 ay suni gözyaşı kullandım. şu anda çok memnunum.

Canım cevabın için çok teşekkürler :)

Sen ameliyat olduktan 15 gün sonra benim gibi sağ gözünün net göremediğini yazmışsın 3. sayfada okudum. Bu durum düzeldi mi? Düzeldiyse ne zaman düzeldi?

tam netlik sağlandı mı bilmiyorum tekrar kontrole gitmedim ama alıştı gözüm. zaten gözlükle de netleyemeyip çerçeveyle oynardım. bir üç ayı buluyor. damladan sonra bir süre görmem bulanıklaşıyordu çünkü.

Merhaba... Bilgi sahibi olanların tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

Ben 25 Ocak' ta Altunizade Dünya Göz Hastanesi' nde intralasik lazer yöntemiyle iki gözümden de ameliyat oldum. Sol gözüm 4.50 miyop ve 0.50 astigmat, sağ gözüm 4.50 miyoptu. Bugün 1 Şubat ve sol gözüm sağ gözüm kadar net görmüyor. Arada bir sol gözümü kapatıp sağ gözümle yazıları okumaya çalışıyorum net görüyorum ama sağ gözümü kapatıp sol gözümle okumaya çalıştığımda yazılar net görünmüyor. Bu durum düzelir mi? Düzelirse ne zaman? Ya da hep böyle bulanık mı görürüm sol gözümle? Çok üzülüyorum.

ilk önce slm cnm ...geçmiş olsun...bende sol gözümden ameliyat oldum dünya göz hastanesinde tam net bende görmüyorum ama zamanla düzelir belki diye düşünüyorum 3 ay oldu ameliyat olalı bende tedirginim acaba hep böyle bulanık mı görücem :1rolleyes:

ilk önce slm cnm ...geçmiş olsun...bende sol gözümden ameliyat oldum dünya göz hastanesinde tam net bende görmüyorum ama zamanla düzelir belki diye düşünüyorum 3 ay oldu ameliyat olalı bende tedirginim acaba hep böyle bulanık mı görücem :1rolleyes:

Cevaplarınız için çok teşekkürler. a.s.
Yarın doktorumdan randevu aldım. Gidip kafamdaki tüm soruları soracağım. Bakalım...
Bir de 3 ay kullanmam gereken suni gözyaşı damlası (Protagent SE) var. Benim kullandığım (verilen reçetede yazılı olan) tek kullanımlık tüpler halinde. Fiyatı 10 ytl olunca bir kutusu 6 günde bitiyo ve bana çok masraflı geliyo. Aynı ilacın 1 aylık damla şeklinde olanı da var (Protagent). Onun fiyatı 6 ytl imiş. Doktora onu da soracağım, o ilacı kullanabilir miyim diye. CADIARZU

Bugün beni ameliyat eden doktora gittim ve doktor bana "gözlerinin tam olarak düzelmesi için daha çok erken. Sağ ve sol gözlerini kapatıp yazıları okumaya çalışarak karşılaştırma. Henüz tam düzelme olmadığından moralin bozulur. 3 ay sonra düzelme tamamlanır ve gözler donar. Çok az karşılaşılsa da bir miktar düzelme eksikliği olursa flep kaldırmadan da gözünün üstünden düzeltme yapılır" dedi.

Ama bugün doktorla bu konuşmayı yaptıktan sonra 1,5 sene önce intralasik ameliyatı olmuş bir beyle yazıştık ve kendisi ameliyattan sonra göz numaralarının tekrar arttığını, şu an 1,5 miyop ve astigmatlı gözlük kullandığını söyledi. Ayrıca hipermetrop olmuş bir de. fisfisfis benneyaptımki

Tereddütlerim var, gözlerim tamamen düzelir mi acaba diye düşünüyorum. Doktoruma da güvenmek istiyorum. Bakalım...
CADIARZU :uhm:

yardımınıza ihtiyaçım var eşim gözleri baya ilerlemiş lazer çizdirmek istiyor ama göz bu korkuyoz yaptıran arkadaşlarım varmı ankarada oturuyoruz hangi hastane ve dr yazarsanız çok makbule geçer teşekkür ederim

Ben yaptirdim,fakat tam sifirlanmadi.sag gözüm 6 derece sol gözüm 5,5 derece miyoptu.2006 eylülde yaptirdim simdi sag gözüm 2 sol gözüm 1.5 derece,gece iyi secemiyorum yani hem iyi hem degil.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

canım bende lazerle amelıyat oldum 1 sene oldu hıc bır sorunum olmadı suana kadar .ben dunya goz hastanesınde oldum gozlerım 5.5 falandı suan 0,25 gıbı bısey..bence zaman kaybetmeden yaptırın

merhaba
benımde esımın ıkısıde 6.5 hipermetrop astigmatta var ama lazere ıkna edemıyorum ıllada tekrarlıyomus dıyor ve ınatlasıyor sureklı
yapan ve memnun olan arkadaslar fıkırlerını yazabılırlermı acabaa

X