Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle Göz ameliyatı olanların paylaşım Alanı

Kızlar bende bu aralar lazer ile göz ameliyatı olmayı düşünüyorum.
Kayseride bu ameliyatı olan var mı ?

arkadaşlar bende geçen seneden beri düşünüyorum ama cesaret edemiyorum
bazı kişler memnun olmuyor ve Allah korusun ama bende bu kişilerden biri olmaktan korkuyorum :KK43: bende miyopum :KK43:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Slm,
Benim bir gözüm 7 öbürü 6,5 tü 1994 senesini başında Veni Vidi de lazer oldum (hatta ilk olanlardan biriyim)
Şükürler olsun bugüne kadar bir şikayetim olmadı..
Herkeze tavsiye ederim.

arkadaşlar bende yaptırmayı düşünüyorum ama hala korkularım var ameliyat olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. bıktım 15 senedir gözlük lens kullanmaktan. bunlardan kurtulursam kendimi daha özgür hissedicem sankisenağlama

ortaokuldan lise sona kadar gözlük taktım lisede lens takmaya başladım çünkü gözlerim çok hızlı ilerliyordu ve çapa tıp fak.de hoca lensi tavsiye etti zor bela yıllarca da onunla uğraştım belki bilmezsiniz ilk önce lensler sert,orta sert ve yumuşak diye sınıflandırılırdı.O cam gibi lenslerle başladım ben aaaah ah neler çektim bu gözlerimden bir bilseniz.Nihayet 1997 de sağ göz 5 sol göz 9.5 miyopken lazerle çizdirdim ve sanki dünyaya yeniden geldim çok çok memnunum tekrarlama olmadı zaten gözümün ilerlemesi durmuştu laser tedavisi yapıldığında ben tavsiye ederim a.s.a.s.a.s.

bende 7 yıl gözlük,3 yıldır da lens takıyorum..(allaha çok şükür gözlerimiz görüyo,daha kötüsü de olabilirdi) ama artk nereye kadar lens takabiliriz ki bi süre sonra gözler iice kuruyomuş sonuçta devamlı gözde yabancı bir madde yazık,birde devamlı masraf lens,lens suyu,nemlendirici damlalar,kontroller derken..şu lazeri olmak farz oldu artk,ki artk çok basit bi işlemmiş her göz 3 dk sürüyomuş en fazla 10 dk da herşey bitiyomuş..etrafımda yaklaşık 4 kişi oldular hepsi memnun sadece biri ilk yıl geceleri kayık görüyodu şimdi o da geçmiş..ama göz bu yaa ne biliym korkuyorum kırpasım falan gelicek panik atağım tutucak gibi geliyo ama çok ta olmak istiyorum,sanırım seneye falan olucam gözümün ilerlemesinin tamamen durmasını bekliyoruz,doktorum artk ilerlemiceni söylüyo bi yıl bekleyelim nolur nolmaz diofisfisfis körlük riski falan yokmuş ama işte insan korkuyo,genel anestezi olsa korkmazdım:1no2:

arkadaşım ben de ilkokuldan bu tarafa gözlük takıyordum. son 5 yıldır da lens takıyorum. gözlerimin numarası çok yüksek.(7 den bile yukarı). bir türlü durmuyor. senin yaşın kaç? ve sakıncası yoksa göz numaranı söylermisin. ne zaman durdu ilerlemesi filan? ben artık gözlerimden çok korkuyorum da.

arkadaşlar bir de lazer olduğun zaman kafana aldığın ani darbelerde kör olma riski var dediler.ben böyle birşey duydum da siz birşey biliyormusunuz bu konuda acaba?
ben de 25 yaşındayım gözüm sürekli ilerliyor. bıktım artık. ilerlediği için de lazer bile yaptıramıyorum.7-8numara filan neyki.benim ki daha yüksek. çok korkuyorum artık...

arkadaşlar kesinlikle korkmanıza gerek yok,ben 5,6sene oluyor gözlerimi çizdireli çoookta memnunum,türkiye hastanesinde yaptırdım saolsun dr çok iyi.lens çok masraflı oluyor,korkucak 1şey yok,çokta net görüyorum

Senelerece gözlük kullanan biriydim,lens de yasaktı kullanamıyordum...
Taki 2003 senesinde dünya göz hastanesiyle tanışana kadar...
Lazer operasyonundan sonra artık gözlük kullanımıyorum,korkucak hiçbişey yok çokda memnunum kızlar...
zaten lazerden önce sizi kontrole alıyorlar olup olamayacagınız belli oluyor...

bende yaptırdım dünya göz hastanesinde çokta memnunum( 5.5 astigmattı )hastaneden çıktığımda dünya varmış dedim 1 sene oldu şimdilik çok iyi ..........

benim arkadaşım yaptırdı sanırım devlet hastanesinde şu an gözlük falan takmıyor

benimde yeğenim ve teyzemin oğlu oldu her ikiside çok rahatlar.gözlükten kurtuldular.keşke daha önce olsaydık diyorlar.

Bende kendimi bildim bileli takardım. 4-4,5 tu 2 sene oluyor yaptıralı çok memnunum hiç numara kalmadı doktor gözlüğe gerek yok dedi. Tabi göz yapısı önemli önce bir gözük bakalım. Dünyagöz hastanesinde yaptırdım, hastane bu konuda önde giden bir hastane doktorlarına güven. Göz olunca bende çok korkuyordum ama korkulacak birşey değilmiş. Bir damla ile uyuşturuyorlar girip çıkman 10-15 dk. hemende eve gidiyorsun tabi damlaları var ve ilk zamanlar çok dikkatli olman gerekiyor hijyen bakımından. Birde CERENCE arkadaşa birileri darbe aldığında kör olabileceğini söğlemişler. O ilk hafta dikkat etmek gerekir darbelere karşı, hani sonuçta ameliyat oda. Neyse arkadaşım bir an önce yaptır hiçççç korkma geçmiş olsun:teselli:

Ben de niyetlenmiştim bir ara..Çünkü orta 2. sınıftan beri gözlük kullanıyorum.O zamandan beri gözlüklerimi yaptırdığım gözlükçüm ne dedi biliyor musunuz? '' Tamamiyle risksiz ve garantili bir müdahale olsaydı bu operasyon,gözlüklü tek bir göz doktoru kalmazdı,yan etkileri halen tamamiyle bilinmiyor,bu yüzden de çoğu göz doktoru hala gözlüklü..''
Bu sözleri duyunca geri adım attık ve vazgeçtik.Gözlükçümü tanımıyor olsak alışverişi kesmeyelim diye öyle dediğini düşünürdük ama kesinlikle mümkün değil....Varın siz düşünün gerisini..

Gecen sene Ankara Kudret goz hastanesinde ameliyat oldum, benim gozler 6.0 -6.50 idi, cok uzun sure lens kullandigim icin korneam incelmisti mecburen lasek yaptilar (lasikten farki hastanin iyilesme sureci daha yavas ilerliyor) su ana dek bi sikayetim olmadi, ....tabi henuz bir yil oldugu icin ilerde ne olur bilmem

Gecen sene Ankara Kudret goz hastanesinde ameliyat oldum, benim gozler 6.0 -6.50 idi, cok uzun sure lens kullandigim icin korneam incelmisti mecburen lasek yaptilar (lasikten farki hastanin iyilesme sureci daha yavas ilerliyor) su ana dek bi sikayetim olmadi, ....tabi henuz bir yil oldugu icin ilerde ne olur bilmem
bende dün muayne oldum. benimkide laseke uygunmuş. sanırım lens kullandığım için geçen sene abim lasik oldu hiçbir problem yaşamadı. ama dr.um lasikten daha ağrılı olacağını söyledi. salı ameliyat olucam ama hala korkuyorum. çok mu zor oluyor iyileşme süreci???
bu arada ben0,75 le 14 yaşında başladım gözlük kullanmaya 2 senedir 3 numarada sabit yaş 28 oldu. bıktım gözlük ve lens kullanmaktan. sürekli takmak zorunda olan bilir nemenem bir şey olduğunu

yardımınıza ihtiyaçım var eşim gözleri baya ilerlemiş lazer çizdirmek istiyor ama göz bu korkuyoz yaptıran arkadaşlarım varmı ankarada oturuyoruz hangi hastane ve dr yazarsanız çok makbule geçer teşekkür ederim

lazerde onamli olan goz bozuklugunun durmus olmasi en az 1 sene sabitlenmis olarak kalmali ancak durduktan sonra cizdirebilirsiniz.Benim esimde yaklasik 4 sene once yaptirdi hicte kotulemedi tabi ondan onceki iki sene gozleri hep ayniydi,ilerleme durmustu yani´. O cok memnun:teytey:Benimde gozler bozuk yaptirmak istiyorum ama hala durmadilarkafamçokkarıştı.durmadanda yaptirsam diger arkadaslar gibi yine eski numaralarina gelicek:1no2:

yaa kaç gayme kimse bahsetmemiş bundan.buda önemli yanii..

eşim izmir de atagöz merkezine sormuş geçen hafta .. 1000 dolar demişler. belki istanbulda daha ucuz olabilir.. ancak genelde o civarlarda. ben 5 sene önce sormuştum. o zaman da 1 milyar diyorlardı..

Merhaba arkadaşlar..
Yaklaşık 10 yıldır gözlük kullanıyorum. Miyop ve astiğmatım var. 3 numara.. Gözlüğüm benim koltuk değneğim gibi, onsuz adım atamıyorum..
Lazerle göz ameliyatı olmak istiyorum ama korkuyorum.. Derece sıfırlanır mı, sıfırlansa bile ilerde tekrar yeniler mi, riski var mı?
Yardımınıza ihtiyacım var.. Aranızda yada çevrenizde Lazerle ameliyat olan varmı? Neler yaşadılar? Sizce ameliyat olmalımıyım?? şakkıdı

canım öncelikle geçmiş olsun...benim kardeşim de gözlük kullanıyordu lazerle amliyat oldu yıllardır çok rahat..çok şükür tekrarlamadı da...iyice araştır tavsiye ederim...
sevgiler...

X