Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle Göz ameliyatı olanların paylaşım Alanı

öyle birşey yok canım yalnız ameliyattan 1 hafta kadar önce çıkarman gerekiyorumuş lensi. en yeni ameliyat olanınız benim. 15 gün oldu aniden karar verip ameliyat oldum. göz numaram 5.5-6.5 miyoptu. şimdi sağ gözüm iyi görmüyor diyorum ama sol göz maşallah yani. kontrole gidicem yakında. herhalde sağ gözüm tam olmadı. ameliyat olan arkadaşlarım söyler misiniz sağdaki hafif bulanıklık 15 gün için normal mi? sol göz ilk günden itibaren netti o yüzden herhalde sağ tam sıfırlanmadı diye düşünüyorum.

bende ciddi anlamda düşünüyorum.göz rengim açılıcaksa daha iyi:)benimkilerde yeşil...memorialı araştırıcaktım ama dünya göz hastenesni bir araştırayım çok sağol kumpir:)

merhaba asi kelebek ben doğuştan hipermetrobum hem de 9 numara yıllardır
lens kullanıyorum laser olmak istiyorum ama maalesef hipermetropta 6 ya kadar yapıyorlar yıllardır göz ameliyatı yapan doktor ve hastaneleri takip ederim bu konuda istanbul cerrahi ve dr. sinan göker in üzerine olmadığını öğrendim bence onu araştır kendisine bir defa muayene olmuştum müthiş bir doktor.

bende yaklaşık 8 ay önce dünya göz hastanesinde oldum ameliyatımı çok kolay ve acısız geçti sadece yapıldıktan sonra 3 saat falan yanma oldu bende şu an çok çok memnunum herkesten çok daha iyi görüyorum ve hiçbir sorunum yok allaha şükür bence hemen yaptırın hiç lenslerle gözlükle uğraşmaya gerek yok

Arkadaşlar benimde gözlerim uzağı iyi görmüyor.lazer ameliyatı olmak istiyorum ama korkuyorum.Bu iyi birşeyse neden doktorlar gözlükle dolaşıyorlar diye düşünmeden edemiyorum.Ayrıca tedavi masrsfı kaça çıkıyor, yaptıranlar söylesin.Ben Ankarada yaşıyorum.....

Arkadaşlar benimde gözlerim uzağı iyi görmüyor.lazer ameliyatı olmak istiyorum ama korkuyorum.Bu iyi birşeyse neden doktorlar gözlükle dolaşıyorlar diye düşünmeden edemiyorum.Ayrıca tedavi masrsfı kaça çıkıyor, yaptıranlar söylesin.Ben Ankarada yaşıyorum.....

mayacım korkma yaptır keşke benimde mümkün olsada yaptırsam. doktorlara gelince göz bozukluğu çeşit çeşittir sen uzağı göremezken ben yakını göremiyorum bi de yaşlılıktan kaynaklanan göz bozukluğu vardırki bunun ameliyatı pek mümkün değilmiş :1hug:

gözlük numaran çok yüksekse kesinlikle yaptır derim ben de. bana bir doktor arkadaşım tavsiye etti. 3 yıl önce yaptırmış kendisi çok memnun. ben 15 gün önce oldum. 3 ay gün içinde görmede dalgalanma olur dediler. bakalım ne olacak sağda var gidip gelme ama geçer inşallah. ben intralase yaptırdım. fiyatlara internetten bakabilirsin.

canım bende dunya gozde oldum gecen mayısta numaramda yuksektı cok memnunum herkese tavsıye edıyorum bence hemen yaptırmalısın,ılk gunler zor oluyo ama yakınıda rahatlıkla gorebılıyorsun bence düsünme hemen yaptır

bende lazer olucam, fiyatına gelince 600 euro istediler ..ama tabi bu fiyat antalyada geçerli belki istanbulda daha da uygundur..

ben değil ama bir arkadaşım dünya göz hastanesinde yaptırdı, derdi beni sardı, saat başı ellerimi yıkayıp damla damlatıyordum artık gına gelmişti bana, dışarda kar yağarken bile güneş gözlüğüyle oturmak zorundaydı arkadaşım yani başında bayağı bi zorluk çekti ama şimdi çok memnun gözlüklerini attı, bende gözlüklüyüm ama sanırım lazere cesaret edemiyorum.

canım ben sadece yaptırdığım gün biraz zorluk çektim. gözümü açamadım. açmaya çalıştıkça yanıyordu. bi de diazem verdiler yattım uyudum zaten. ertesi sabah hiç ağrı sızı yoktu normal açtım gözümü. dün de kontrolüm oldu gayet iyiymiş. sol iyi de sağ şimdilik azıcık fazla düzeltilmiş gözüküyor. numara zaten 3 ayda oturur dediler. ama uyanınca bebeğini görebilmek gibisi var mı ya:1hug:

yaa bende istiyorum ama korkuyorum yaa göz şakaya gelir bi tarafı yok.benim 1.50 1.25 astigmat. astigmatlara yapılıyomu bilgisi olan varmı.biraz cesar etsem yaptırıcam ama

bende ıkı sene once oldum.ısık goz klınıgınde oldum ankarada.cok memnunum acı fılan hıssetmıyosun zaten.10 dakıka suruyo ama once bıraz tetkık yapıyolar goz uygunsa yapabılıyolar.ben mıyoptum numaramda 2bucukdu.sıfır olmaz dedı doktor.sıfır olmadı ama cok memnunum.hıc dusunme ve korkma bence

ben yaptıralı 1 ay oldu. memnunum . ama en son 8 sene önce lens kullanıp kendimi gözlüksüz net görebilmiştim o zamandan beri bayağı göçmüşümtatlicadiarzu

arkadaşlar benim bi sorum olucak sanırım cevaplanmamış bi kaç kişi daha sormuş astigmatı olanlar ameliyat olabiliyormu bana izmirde bi gözlükçü kesinlikle astigmat düzelmez demişti ve çok kafamı karıştırdı bilgisi olan varsa lütfen cevap versinnn...

canım benim yakın arkadasım uzagı göremiyordu numarası 2 den yüksekti..lazer oldu cok memnun ayrıca hiç zor bişey degilmiş 5 dakikada bitiyormus..az bi acısı oluyormus dünya göz hastasinde oldu..eger fırsatın varsa durumun varsa ol bence..bende miyopum bende olucam kısmetse ileride...

canım bu dediğm arkadaşının astiğmatı varmıydı?

Tarçıncığım -7 diopriye kadar astigmatın varsa lazer işlemi yapabiliyolar.. ben geçen hafta muayene oldum dünya gözde bende lazer istedim ama maalesef gözüm ilerlemiş:çok üzgünüm:senağlamayapamam dedi doktor..mecbur lens kullancam şimdi senağlama daha sonra yaptırırım da demeyin ben ihmal ettim çok pişmnım:çok üzgünüm:

• 18 yaşını doldurmuş,
• Son iki yılda 0,50 D’den fazla göz kusuru değişmemiş
• —10 diopriye kadar miyopisi
• —7 diopriye kadar astigmatı
• +7 diopriye kadar hipermetropisi olan,
• Kornea dokusu kalınlığı yeterli olan herkes laser ameliyatı olabilir. Alıntıdır.

Tarçıncığım -7 diopriye kadar astigmatın varsa lazer işlemi yapabiliyolar.. ben geçen hafta muayene oldum dünya gözde bende lazer istedim ama maalesef gözüm ilerlemiş:çok üzgünüm:senağlamayapamam dedi doktor..mecbur lens kullancam şimdi senağlama daha sonra yaptırırım da demeyin ben ihmal ettim çok pişmnım:çok üzgünüm:

• 18 yaşını doldurmuş,
• Son iki yılda 0,50 D’den fazla göz kusuru değişmemiş
• —10 diopriye kadar miyopisi
• —7 diopriye kadar astigmatı
• +7 diopriye kadar hipermetropisi olan,
• Kornea dokusu kalınlığı yeterli olan herkes laser ameliyatı olabilir. Alıntıdır.

saoll cnmmm.hemen olim barii.bana bi gözlükçü sakın haaa geçmez astiğmat dediiii.ne amaçla söledi anlamıyorum:kızgın: benim astiğmatım 2.30 rahatlıkla olabilirim demek ki.

gözlükçüler inadına söölüyo.müşteri kaybı gibi.bana dr bile söyledi.belki 50 yaşına gelirsen olabilirsin diyesengözlerimebaksanab ne komik.arkadaşın söölediine bakılursa olabileceğim.sıkıldım artık 14 sene oldu yaa.:dance::dance::dance::teytey:

Bende lazer ameliyatı oldum Bende miyom vardı ve 4.75 ti normalde lens ve gözlük kullnaıyorum çünkü alerjik olduğum için çoğu zaman lens enfeksiyona sebep oluyodu. Ameliyatı oldum dünyam aydınlandı ameliyattan 1 saat sonra otobanda diğer arabaların plakalarını okuyabiliyordum:) Tavsiye ederim süper bişi 4 senedir çok rahatım aman nazar değmesin bu arada dünya göz hastanesinde oldum

Ben 4.5 yıl önce Dünya Göz Hastanesinde Dr Nursen Şen de ameliyatımı oldum.Ve o kalın camlardan kurtuldum.Dünya varmış.Tek şikayetim gece araba kullanırken karşıdan gelen araçların ışıklarında çok dağılma olması.oda normalmiş.

X