Anket aracınıza otostopçu alıyor musunuz ya da alır mısınız?

aracınıza otostopçu alır mısınız?

• Ankete Katılan
    44

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
8.190
10
arkadaşlar ben üniversitede görev yapan bir insanım ve haliyle öğrenciler için önemli ulaşım yollarından biri de bu. en azından benim bulunduğum yerde çokça görülen bir durum. ben genel olarak aracıma otostopçu alırım.eşimle beraberken de sadece okulda değil, bazen başka yerlerde de (örneğin tatile gittiğimizde) güvenirsek alırız. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Bilmiyorum bana pek guvenli gelmiyor
fakat kendi cevremizde yolda yaya giden yaslilar gordugumuzde egler
aliriz...

almam canım genel düşününce bu devirde herkese güvenilmiyor öğrenci veya yaşlıysa o ayrı tabi o zaman alırı sanırsam...

ben kıyamıyorum öğrencilere, ya parası yoksa ya acelesi varsa diye düşünüyorum :a015:

canim tabiki oyle dusunmekde haklisin bunu her vicdani olanda dusunur ama su devirde kime nasil davranicani ne dusunceni bilemiyosunki ....dedim ya neler okuyoruz neler goruyoruz ....a.s.

Ben yurt disinda yasiyorum.Ara sira otostop cekenleri görüyorum.Ama simdiye kadar hic arabama almadim.Prensip olarak tanimadigim kisileri almiyorum.Esimde ayni sekilde.Ne burada nede Türkiyenin yollarinda güvenemiyoruz.

Küçükken çok görmüşümdür Dolmabahçe civarında yukarıya üniversiteye doğru yürüyen öğrencileri arabalarına alanları. Çok hoşuma giden bir davranıştı o zamanlar.Büyüyünce arabam olursa ben de bu yolda bu yardımı yaparım derdim.

Ama zaman çok acımasız. Şimdi nerede o güven. Bana da mesela arabasına binmemi teklif eden bayan sürücüleri bile nazikçe geri çevirmiştim öğrencilik zamanlarımda. Kendim de alamam sanırım. Bir kez daha hatırladım, çocukluğumdan bu yana güzel İstanbul'un ne kadar da değiştiğini.:çok üzgünüm:

ben de arabam olursa alırım derdim, sonra arabam oldu, baktım kimseyi umursamıyorum, kızdım kendime, almaya çalışıyorum, özellikle de kız öğrencileri.

Babam da üniversitede hoca ben çok şahit oldum kış günü milleti topladığını :)
ben alırmıyım bilmiyorum ama güvenirsem alırım herhalde :)

almamak gerekiyor, ama duruma göre aliyoruz, vicdanim rahat birakmiyor yoksa.
yinede secici davrandigimizi itiraf ediyorum.

Şu zamanda tanıdığına bile güvenemiyorsun kimi zaman, bir de tanımadığın birini düşün, arabana almak çok riskli... Ben alamam herhalde, ne otostop çekebilirim ne de otostopçuyu arabama alabilirim...
Mal mülk, para, arabayı bırak canından olma ihtimalin var..

Öğrencileri alan kişileri çok gördüm bende.

Özellikle yaşadığım ve okuduğum şehir birbirine çok yakın olduğu için sık rastlarım bu duruma.

Ama ben alırmıyım bilmiyorum. :S

kampusumuzun girişinde bekleyenler oluyor onları alırım arabam olunca
çünkü ben de çekiyorum şimdi bizim okulun ulaşım sorununu :mymeka:
kampusun girişiyle binalarn olduğu yer arasında arabayla 5 10 dakikalık mesafe var, servisler falan da dolu geçiyor genelde. yazık bize yani :teselli:
ama okul dışında biryerden almam, güvenemem, psikopatı var sapığı var :1ninca:

zaman kötü kimseye güvenmemek lazım ama sanırım ben yinede dayanamaz alırdım..bazen üniversite öğrencilerini görüyorum eşime dur diyorum ama yok eşim maalesef asla durmuyor...

X