sperm testi

zelixsx82

RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER..
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2007
2.505
11
41
arkadaşlar devlet hastanesinde eşine sperm testi yaptıran varmı benim eşimdende doktorum sperm testi istedi ve devlet hastanesinde yapabileceğimizide dedi ama devlet hastanesinde ne deyipte yaptıracaz acaba hastanede doktora muayne olmamız gerekiyomu bu konuda hiç bir bilgim yok herhangi bir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim çünkü benim doktorum başka hasteneye bakıyo bu test başka hastanede yapılıyo beni bilgilendirirseniz sevinirim......:çok üzgünüm:

spermiyogram yaptırmak istiyoruz dersiniz, benim bildiğim kadarıyla ürolojiden randevu almanız gerekiyor. biz özelde yaptırmıştık geçen ay 45ytl verdik hayırlı olsun inşallah

teşekkür ederim öğrenirsen sevinirim devlet de yapıldığını biliyorum doktorum söylemişti bana
ama daha çok hastanede nereye müracaat edeceğimi bilmiyorum onuda öğrenebilirsen çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

ha bir de gitmeden önce 3 gün öncesinden cinsel ilişkiyi kesmeniz gerekiyo. ama bu süre 1 haftayı da aşmamalıymış yoksa spermler bozulmaya başlıyormuş. ona göre tedbirli giderseniz iyi olur :KK66:

pardon canım ya ben fiyatı unutmuşum da eşime sordum düzelteyim, özel laboratuarda 35ytl ye yaptırmıştık

bana kalırsa özel bi labaratuvarda yaptırın erkekler bu konuda belli etmeselerde çok tedirgin oluyo hastane çok kalabalık ama labaratuvar öyle değil kolay değil o kadar kişinin içinde tuvalete girip mastürbasyon yapması herkez ona bakıyomuş gibi gelir en isimi labaratuvara gidin tabiki öncesinde 3 günlük cinsel perhizle

unutmadan benim eşim iki kere yaptı bu testi biri ilk çocukta 9 sene evvel diğeri 6 ay önce ikinci çocukta şu an hamileyim darısı isteyenlerin başına

teşekkür ederim öğrenirsen sevinirim devlet de yapıldığını biliyorum doktorum söylemişti bana
ama daha çok hastanede nereye müracaat edeceğimi bilmiyorum onuda öğrenebilirsen çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

canım geçmiş olsun dilerim en yakın zamanda bebişine kavuşursun. tatlım devlet hastanelerinde protokol biraz faklıdır, yani direk lablatuvara gidip ben spem testi yaptırmak istiyorum diyemiyorsun, öncelikle eşin hastanenin üroloji polikiniğine gidecek derdini anlatacak ve sonra dr onu biyokimyaya yönlenirecek. bu arada 3 günlük bir cinsel pehrizle giderse işleriniz daha çabuk hallolur.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bakalım bir kaç gün sonra bu testi yaptırıcam inşallah bir sorun çıkmazda bende bebeğime kavuşurum.

canım benim eşimde haftaya yaptırıcak
evet devlet hastanesi
ben kadın doğuma muayene oldum
ordan dr
eşiniz ürolojiden giriş yaptırsın ve verin dedi
muayene olmana gerek yok yani
ürolojiye gidin söyleyin onlar söylerler

canım benim eşimde haftaya yaptırıcak
evet devlet hastanesi
ben kadın doğuma muayene oldum
ordan dr
eşiniz ürolojiden giriş yaptırsın ve verin dedi
muayene olmana gerek yok yani
ürolojiye gidin söyleyin onlar söylerler

çok teşekkür ederim canım ben nasıl giriş yapacamı bilmiyodum bilgilendirdiğin için çok sağol

en azından eşimde sperm çıkmış canım benim eşim azosperm 0 yani hiç yok sen benden daha şanslısın ama ben eşimle tanışmam bile bi mucizeydi allahım yine yüzüme gülücek ve bi bebeğim olucak bi mucize diliyorum allahımdan en kısa zamnada bebeğim olmasını hamile kalmayı istiyorum.

en azından eşimde sperm çıkmış canım benim eşim azosperm 0 yani hiç yok sen benden daha şanslısın ama ben eşimle tanışmam bile bi mucizeydi allahım yine yüzüme gülücek ve bi bebeğim olucak bi mucize diliyorum allahımdan en kısa zamnada bebeğim olmasını hamile kalmayı istiyorum.

canım inşallahsende en kısa zamanda hamiş kalırsın allah büyüktür ondan ümit kesilmez

unutmadan benim eşim iki kere yaptı bu testi biri ilk çocukta 9 sene evvel diğeri 6 ay önce ikinci çocukta şu an hamileyim darısı isteyenlerin başına

cnm yardımcı olmanı istiyorum bnmde eşimden istedi amanerede yaptıracağımızı bilmiyoruz kararsızız benden de hsg istedi korkuyorum bnm birtane 7 yaşında bir kızım var ama şimdi ilk defa böyle şeyler yaptıroruz ne yapacağımızı bilmiyorum tşk

sperm testi önemli bir şey,,bence özel,deneyimli bir yere yaptırın ....

teşekkür ederim cnm saol ama nereye yaptıracam bilmiyorum bu konuda acemiyim.....

teşekkür ederim cnm saol ama nereye yaptıracam bilmiyorum bu konuda acemiyim.....

Eğer özelde yaptıracaksanız, tüp bebek merkezlerinde ve kruger yöntemine göre yaptırmanızı öneririm. Bu biraz pahalı bir yöntem olmasına rağmen daha detaylı bir incelemedir ve sadece hareketli ve canlı hücrelerin değil aynı zamanda morfolojinin durumu hakkında da bilgi verir.
Sperm analizi diğer kan tahlilleri gibi makinalara koyarak bilgisayarlı bir şekilde yapılmıyor.
Bunu bir laborant yada ilgili uzman, mikroskop altında birebir inceleyerek, yorumluyor. Bu yüzden bakan gözün deneyimli ve işinde uzman olması çok önemli.
Yanlış bir yorum, yanlış bir sonuç demek.
İstanbul Anadolu yakasındaysanız, yer önerebilirim.

Eğer özelde yaptıracaksanız, tüp bebek merkezlerinde ve kruger yöntemine göre yaptırmanızı öneririm. Bu biraz pahalı bir yöntem olmasına rağmen daha detaylı bir incelemedir ve sadece hareketli ve canlı hücrelerin değil aynı zamanda morfolojinin durumu hakkında da bilgi verir.
Sperm analizi diğer kan tahlilleri gibi makinalara koyarak bilgisayarlı bir şekilde yapılmıyor.
Bunu bir laborant yada ilgili uzman, mikroskop altında birebir inceleyerek, yorumluyor. Bu yüzden bakan gözün deneyimli ve işinde uzman olması çok önemli.
Yanlış bir yorum, yanlış bir sonuç demek.
İstanbul Anadolu yakasındaysanız, yer önerebilirim.

evet cnm anadolu yakasındayım beykozda oturuyorum....

X