Hamile olduğunu bilmeden HSG çektiren varmı?

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
2.892
13
43
Kızlar ben raglimin 3. gününde yapılan hormon testlerimde prolaktin 35,5 çıktı yani biliyorsunuz fazla! :kahve:
Şimdi dr bide hsg rahim filmi istedi , yani aslında biz belki tutar diye hala çalışmalara devam ediyoruz.
benim merak ettiğim şey, hamile olduğunu bilmeden hsg filmi çekilirse bişey olurmu?
o yuzden açıkcası pek cesaret edemiyorum da çektirmeye. zaten korkuyorum bi bahane aryorum kendime. hmmm birde ben pendikte oturuyorum.
nenehatun hastanesine gidiyorum normalde, ama oranında hsg bozukmuş :KK43:
pendikhospitali aradım oranınkide yokmu bozukmu hatırlamıyorum.
sanırım yakınlarda pendik şifa var onda vardı, ama orda çektiren varmı? nasıl acıyormu ve fiyatı nekadar? özel yada ssk lı.
yada kızlar pendik çevresine yakın tavsiye edebileceğiniz bir yer varmıdır?:asigim:

canım bı tanıdıgım menepoz ıcın pendık sıfaya gıtmıstım cok memnun kalmıstı oraya gıtmenı tavsıye derım

canım benimde hsg çektirmem gerekmiş
bana dr adetin ilk günü ara randevu verelim dedi yani hemen bitiminde çekiliyo
sen nezaman çektireceksinki
bende 3, günü horman testleri yaptırıcam bakalım adet tarihim ayın 2 si bekliycem

canım hsg kendi istediğin günde çekilmiyo.gebelik olmadığında emin olduktan sonra çekiliyo.yani bu da reglinin 5 yada 6 günü oluyo.tabiki öle gidip kafana göre çektireyim dersen belkide bebeğe zararı olabilir.ben tam çektirecektimki hamile olduğumu öğrendim mesela ohh dedimm iyiki çektirmemişim diye.benimde prolaktinin 49 du.ama tedaviye gerek kalmadan hamiş kaldım biraz uzun sürdü ama 13 ayımda hamiş kaldım.allah gönlüne göre versin canım....

arkadaşlar ben cektırdım.asla kanda gebelık testı yaptırmadan cektırmeyın.düsüge neden oluyo.bunu bana sorumlu olan kişi soledı.benhsg cektırdım mart ayında.nısan ayında hamıle kaldım.canınız acıyo tabıkı ama 5 dklık bıse.dişinizi sıkın ve sonucun ıyı olmasını dıleyın.

bebeğe bişey olurmu demek ne demek ; rahime sıvı salınıyor ilaçlı .bebek yaşamaz yüzde yüz düşer..o yüzden test yapmadan sakın çektirmeyin..ayrıca acı olayı kişiden kişiye değişiyor..ben filmden 2 ay sonra hamile kaldım..darısı başına

zaten adetin 7-11.günler arası hsg çekiyorlar.7gün adet gördükten sonra hamile olma şansın çok düşük canım.

X