Çocuk Hastalıkları Bebeklerde Göz Kayması :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Geçmiş olsun, moralin bozuk doğal olarak ama bir de şöyle düşün en azından bir tedavisi var.Şimdi hastanelerde bir çok imkan var kızın bir kaç kere zorluk çekecek ama sağlığına kavuşacak.Senin tedirginliğin çocuğa da yansır Allah yardımcınız olsunnn

march, çok teşekkür ederim cevabın için. İnşallah, geçer,çünkü çok huzursuzum.
birde dün eşimin köyden akrabaları geldi, bebeği ilk defa gördüler. bunun gözü şaşı mı demezlermi, kahroldum ya.

rahmetli annem anlatırdı...kardeşim bebekken gözlerinin ikiside sağa sola dengesizce kayarmış..şaşı gibi..rahmetli babaannem farketmiş tabi tecrübeli kadın...ince beyaz temiz ufak bir tülbenti 4 parmak genişliği kadar katlayıp, kardeşimin gözlerinin üzerine hafifçe örtmüşler bikaç gün sonra kardeşim daha dengeli düzgün sağa sola bakmaya başlamış...belki senin bebeğinin ki de böyle geçici bir şeydir ...etrafında yaşlı bilinçli kadınlar varsa bi danış derim...

Benim ikizlerimden birinde yeni peydah oldu dün doktorumuz söyledi göz doktoruna götürün ama endişe etmeyin yalancı şaşılık her bebekte olabilir dedi.Bebeklerle alay eden erişkinlere söylenecek tek söz ''sen salakmısın'' olmalı.

benimde kızım 5 ayına giriyor kızımın gözündede kayma var dr. götürdüm 6 aya kadar düzelmesse 1 yaşında ameliyat ederiz dedi ama bu süre içinde kayan gözünü çalıştırmak için öbür gözünü 20 dk. kapamalısın ki göz tembelliği olmasın dedi bende cooookkkk üzülüyorum herkes kızımı severken şaşı diye seviyo ve cok zoruma gidiyor.:KK43:(

bizim bebişte 1 yaşında ..ramazan bayramı gibi fark ettik sol gzödeki kaymayı prof götürdük biri 5 diğeri 5.5 gözlük verdi iki ay sonra kontrol gecer dedi merak etmeyin sebatla bekliyorum diliyorum gecer

merhaba çok geçmiş olsun bebegınız nasıl gözlerı düzeldı mı?

merhaba çok geçmiş olsun bebegınız nasıl gözlerı düzeldı mı?

slm sağ göz tamamen geçti sol göz ise düzelme var ama içe bakış hafaif ten devam ediyor dedi dr. 4 ay sonraya kontrol verdi.ve belki sağ göze kaüçük bi operasyon yapabilirim ama çok basit dedi 10 dk mı almaz falan dedi....operasyonmu değilmi 10 dk yada1 saat üzülüyorumb...

Arkadaşlar benim bebeğimde 2.5 aylık tek gözünde kayma var saglık ocagındaki doktor göz doktoruna götür dedi ben erken oldugunu dusunuyorum sizce ne yapmalıyım ?

cnm benim oğlum 8 aylık sağ gözü dışa doğru kayıyor bugün doktrora gittik..göz kasları zayıf tembelleşiyor getirmeseydiniz ilerde ameliyat durumuna çevirirdi dedi..göz bandı verdi.günde ikişer saat kapatıcan kayan gözünü.geçmezse amliayt edecek
Slm bebeginizin sondurumu nd oldu...suan uyasindadir tabi benimde kizimda basladi

Merhaba kızlar,
Benim kızım 34 haftalk doğdu şuan 5 aylık göz kayması var yani ha gecti gecer gecmek bilmedi bugun doktora götürücem artk dayanamıyorum bekleyemicem cok uzuluyorum bazen cok guzel sabit bakiyo ama bazen kayiyor ve bariz belli oluyor bide uzerine her gelen gozu kayiyo diyor delirtirler insanı biz bilmiyoruz sanki uzuntume uzuntu katiyorlar hepinizin yazisini okudum iyilesen duzelen varmı ne olur icimi rahatlatn kendimk sucluyorm bi hatami ettim diyorm cok cok uzgunum

Merhaba kızlar,
Benim kızım 34 haftalk doğdu şuan 5 aylık göz kayması var yani ha gecti gecer gecmek bilmedi bugun doktora götürücem artk dayanamıyorum bekleyemicem cok uzuluyorum bazen cok guzel sabit bakiyo ama bazen kayiyor ve bariz belli oluyor bide uzerine her gelen gozu kayiyo diyor delirtirler insanı biz bilmiyoruz sanki uzuntume uzuntu katiyorlar hepinizin yazisini okudum iyilesen duzelen varmı ne olur icimi rahatlatn kendimk sucluyorm bi hatami ettim diyorm cok cok uzgunum
Ne durumda suan gozu bebeisin

Ne durumda suan gozu bebeisin
Ki

Merhaba kızımın gözü aynı 1 yaşında ameliyat diyor gittigim bütün doktorlar 4 ayrı doktora görürdüm şaun durdum ama birkac doktora daha götürmeyi düşünüyorum doktorlar bir sebebi yok diyorlar ama kimi duysam kuvezde kalan bebeklerde oluyor diyrlar birseyin sebebi nasl olmaz..

Ki

Merhaba kızımın gözü aynı 1 yaşında ameliyat diyor gittigim bütün doktorlar 4 ayrı doktora görürdüm şaun durdum ama birkac doktora daha götürmeyi düşünüyorum doktorlar bir sebebi yok diyorlar ama kimi duysam kuvezde kalan bebeklerde oluyor diyrlar birseyin sebebi nasl olmaz..
Gecmis olsun cnm allah aci lsifalar versin

biraz uzun zaman olmuş konu pek güncel değil galiba ama yinede bi şansımı deneyeyim dedim.Öncelikle bu dertten muzdarip olan tüm annelere ve bebeklerimize acil şifalar diliyorum,inşallah bir an önce düzelir bütün melekleriimiz sağlığına kavuşur . Allah yardımcınız olsun;ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu yaşamayan bilemez... Bende de doğuştan göz kayması var ilkini 6 yaşında ikincisini 18 yaşında olmak üzere iki kez ameliyat oldum ve kendimi bildim bileli gözlükle yaşadım,şuan da 28 yaşındayım lens kullanıyorum...Şimdi de hamileyim ve aynı sıkıntıyı benim bebeğiminde yaşamasından çok korkuyorum :KK43: Sizlerden de kendinizde olan var mı yoksa ilk kez bebeğinizde mi çıktı?

biraz uzun zaman olmuş konu pek güncel değil galiba ama yinede bi şansımı deneyeyim dedim.Öncelikle bu dertten muzdarip olan tüm annelere ve bebeklerimize acil şifalar diliyorum,inşallah bir an önce düzelir bütün melekleriimiz sağlığına kavuşur . Allah yardımcınız olsun;ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu yaşamayan bilemez... Bende de doğuştan göz kayması var ilkini 6 yaşında ikincisini 18 yaşında olmak üzere iki kez ameliyat oldum ve kendimi bildim bileli gözlükle yaşadım,şuan da 28 yaşındayım lens kullanıyorum...Şimdi de hamileyim ve aynı sıkıntıyı benim bebeğiminde yaşamasından çok korkuyorum :KK43: Sizlerden de kendinizde olan var mı yoksa ilk kez bebeğinizde mi çıktı?

Canm merhaba,öncelikle Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin evladını ama bu genetik ya da ırsi bisi degil yani ne benim ailem de ne esimin kimse de kaymayi brak gözlük takan yok ama benim yavrum 17 gün yoğun bakımda kuvezde kaldi 7 aylk doğdu karnmda havasz kaldi vs sorunlar coktuu ben daha büyük çaresiz bir dert vermediği için allahm şükür ediyorum. Sonuc 5 ayri prof göz doktoruna gittim hep ameliyat dediler 1 yasini bekliyoruz tekrar bakacaklar hayrlisi hakkimizda.. Ama korkma hic birsey olmaz sadece kendine ve bebeğine iyi bak ki kuveze ihtiyacın olmasın sağlıkla kal endise edip bebişini huzursuz etme annesi

Canm merhaba,öncelikle Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin evladını ama bu genetik ya da ırsi bisi degil yani ne benim ailem de ne esimin kimse de kaymayi brak gözlük takan yok ama benim yavrum 17 gün yoğun bakımda kuvezde kaldi 7 aylk doğdu karnmda havasz kaldi vs sorunlar coktuu ben daha büyük çaresiz bir dert vermediği için allahm şükür ediyorum. Sonuc 5 ayri prof göz doktoruna gittim hep ameliyat dediler 1 yasini bekliyoruz tekrar bakacaklar hayrlisi hakkimizda.. Ama korkma hic birsey olmaz sadece kendine ve bebeğine iyi bak ki kuveze ihtiyacın olmasın sağlıkla kal endise edip bebişini huzursuz etme annesi
canımm çok teşekkür ederim güzel dileklerin için ne güzel şeyler yazmışsın Rabbim seninde ne muradın varsa versin inşallah... Canım benim annemde de aynısı vardı bende de doğuştan oldu :KK43: o yüzden genetik olduğunu düşünüyordum ben birde sizlere sorayım dedim ama olacağı varsa sebep gerekmiyor demekki,herşey Allahtan... dediğin gibi arkadaşım Allah başka dert vermemiş çok şükür ki,bu sıkıntının tedavisi var,mesela benimki ameliyatla yüzde 90-95 düzeldi çok dikkatli bakmayan anlayamıyor :) senin bebişininki de ilk ameliyatta düzelir inşallah canım artık tıp ilerledi şuan çok kolay bir ameliyat bu hiç endişe etme...

Korkmuyorum dersem yalan olur çok ufak ve narkoz alacak olmasi beni çok veriyor birde bu insanların her gördüğün de şaşımı bu AA gözü kayıyo gözü yamuk inan psikoloji mi mahvettiler ve bunu söyleyenler de geneli anne hem bir an önce olsun kurtulsun istiyorum hem de korkuyorum elimde değil evlat .

Selam kızlar.

benim bebeğim 6,5 aylık. nerdeyse bir ay oldu ki, bebeğimizde sol gözünde içe doğru kaymayı farkettik. hatta biz değil çevremizdeki arkadaşlar önce farketti, sonra bizde farkettik. :KK43:

gözü hep değilde bazen içe doğru kaymış duruyo. çok üzüldüm.
dr a özel müayeneye götürdük.
dr dedi ki, çoçuğun gözleri sapasağlam, 1 sene sonra kontrole gelin.
ben bu işten hiç bişey anlamadım yaaa. acaba bu kayma geçermi ya? yalancı kayma derler ya o mu acaba? of çok bunaldım, çocuğumun için üzülüyorum nerden çıktı durup durur9
canım bu konuyu açtğımda bebeğim ufacıktı.
şimdi 3 yaşında oldu ve artık çok şükür gözle hiç bir sorunumuz yok.
yani dr'un dediği gibi 1 yaşından sonra düzeldi.
ama bazen işte çevremizden öyle olumsuz ve düşünmeden konuşanlar olur ya..
ne kadar üzüldüğümüzü farketmezler..
Yagmurcum kaymasi azmiydi bende bebegimin zaman zaman gozunu kaydirdigini goruyorum

Merhaba arkadaşlar bisey sormak istiyorum benim oğlumda 11 aylık sol gözünde dışa doğru kayma var doktora götürdük içimi rahatlatmadi kesin bişey söylemedi yani bu ileride geçiyormu havaların ısınmasını bekliyoruz başka bi doktora daha gideceğiz gerçi ama içim hiç rahat değil

Bize de bazen gozleri sasi gibi geliyor 3,5 ayligiz, ama goz kontrolu yapildi doktor hic hir sorun yok demisti. Muhtemelen 1 yasina kadar duzelir diye dusunuyorum bende. Pek takilmiyorum acikcasi bence abartmayin sizde

Bizim kaymamiz goz kaslariyla alakali keske ameliyatsiz kendiliginden duzelme sansi olsa :KK43: ameliyat esnasinda kaslarda oynama yapilacak duzelme garantisi vermiyor doktorlar sadece eskisinegore ii olacak deniliyor sizinki yalanci kayma galiba bebek buyudukce duzeliyormus burun koku tam oturdugu icin. Keske keske diyorum ama sonumuz ameliyat gozleri ameliyt sonrasi birgun kapali kalacakmis her iki gozude :KK43: epey zor gececek simdidn endisesi sardi tek ameliyatta olmicak min 2 -3 ameliyt deniliyor cok zor gunlerdeyizzzzz

merhabalar, benim yeğenimde de göz kayması problemi var, kaslardan kaynaklı olduğu için ve ameliyat deniliyor. Yazınızın üzerinden çok geçmiş ama öğrenmek istedim. Sonuç nasıl oldu, ameliyat oldu mu, olduysa cerrahpaşa da mı oldu. Biz de çok endişeliyiz maalesef :KK43: Benle yaşadığınız süreci ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

X