Çocuk Hastalıkları Bebeklerde Göz Kayması :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bizim kaymamiz goz kaslariyla alakali keske ameliyatsiz kendiliginden duzelme sansi olsa :KK43: ameliyat esnasinda kaslarda oynama yapilacak duzelme garantisi vermiyor doktorlar sadece eskisinegore ii olacak deniliyor sizinki yalanci kayma galiba bebek buyudukce duzeliyormus burun koku tam oturdugu icin. Keske keske diyorum ama sonumuz ameliyat gozleri ameliyt sonrasi birgun kapali kalacakmis her iki gozude :KK43: epey zor gececek simdidn endisesi sardi tek ameliyatta olmicak min 2 -3 ameliyt deniliyor cok zor gunlerdeyizzzzz

merhabalar, benim yeğenimde de göz kayması problemi var, kaslardan kaynaklı olduğu için ve ameliyat deniliyor. Yazınızın üzerinden çok geçmiş ama öğrenmek istedim. Sonuç nasıl oldu, ameliyat oldu mu, olduysa cerrahpaşa da mı oldu. Biz de çok endişeliyiz maalesef :KK43: Benle yaşadığınız süreci ve tecrübelerinizi paylaşı
konu yarım kalmasın son durumumuzdan haberdar edeyim.
Veliddin beye randevu tarihimiz 18 subattı fakat bekliyemedigimiz için dün kendisinin özel muayenesine gittik.
Duyduklarımız bizi epeyce üzdü tabi.Birden fazla takip yaptırdı birkaç aletlede ölçüm çıkarılan sonuc 1 yasına geldiginde ameliyat olacak. % 80 gibi bir ihtimallede 3 ameliyatla toparlanmaya çalısılacak.Suan için gözlük ve kapama tedavisi verilmedi çünkü kayma her iki gözdede war tembelliği engelliyormuş 2 ay sonra tekrar görmek istedi gözün yapısına bakılacak tembellik oluyormu olmuyormu diye tedavi sürecimiz oldukca uzunmus gözlerinin düzelip düzelmeyecegini sordugumuzdada eskisine göre ii olacagını ama bizlerin gözü gibi olmayacagını söyledi
Bu yolda bol sabır dılıyorum cok cok cok üzgünüm
:KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

merhabalar, benim yeğenimde de göz kayması problemi var, kaslardan kaynaklı olduğu için ve ameliyat deniliyor. Yazınızın üzerinden çok geçmiş ama öğrenmek istedim. Sonuç nasıl oldu, ameliyat oldu mu, olduysa cerrahpaşa da mı oldu. Biz de çok endişeliyiz maalesef :KK43: Benle yaşadığınız süreci ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

ikizlerim gebeliğin 7nci haftasında doğdular ve şu anda 9 aylıklar, fakat birinde uyumaya yakın vakitlerde video'daki gibi kayma var göz doktoruna gittik şaşılık testleri yapıldı bir sonuç alamadık, yorumlarınızı bekliyorum;

Merhabalar konunun üzerinden baya geçmiş yine sorayım dedm benm kızım şu an 10 aylık 2 ay önce gözünde dışa doğru göz kayması farkettik Dr a götürdük 3 ay göz bandı verdi günde 2 saat olmak üzere. 1 ay sonra kontrolü var. Sizin çocuğunuz un gözü düzeldimi nasıl oldu hangi tedavileri uyguladınız?

Bebeğinizin göz tedavisi nasıl ilerledi , aynı durum benim başımda var anne olan başına gelen bu üzücü durumu anlar sadece :KK43:

Merhaba arkadaşlar, bütün yazıları okudum. Bebeğimin doğuştan hep göz kayması vardı, her ay çocuk doktoruna artı göz doktoruna götürdük, her defasında 1 yaşta geçer normal dediler. Uzatmak istemediğim için kısa söyledim. Ve herkes doktora götürün şaşı demesi zaten ayrı sinir bozucu. Biz sanki bebeğimizi bilmiyoruz. 😬 Bugün 1 yaş kontrolüne gittik aynı doktor çok ilerledi acil prof görsün büyük ihtimalle ameliyat dedi. Göz kasları çalışmıyor dedi. O kadar üzgünüm ki sabahtan beri ağlıyorum, daha önce niye böyle yönlendirmedi. Arkadaşlar lütfen tek doktorla takip etmeyin. Ben o kadar pişmanım ki keşke zamanı geri alabilsem. Göz bide çok önemli geleceğini etkileyecek bir şey. Tamam çok şükür Allah dermansız hastalık vermesin ama anneyiz, toplu iğne ucu kadar canları yansa, canımızdan can gidiyor. Şimdi harıl harıl iyi doktor arıyorum İstanbulda en çok önerilen 2 Dr var onlara gidicez. Araştırma hastanesine götürücez. Bol bol dua edin. Detayları mutlaka yazarım 🙏😐

Aynı durumdayız bebeğimiz şuan 9 buçuk aylık ve tek gözü içe doğru kayıyor sürekli benim gözlerimde öyle acaba genetikmi diye düşünğyorum ama tedavisi varsada tedavi ettirmek istiyorum sizin bebeğinizin gözleri düzeldimi

Merhaba arkadaşlar, bütün yazıları okudum. Bebeğimin doğuştan hep göz kayması vardı, her ay çocuk doktoruna artı göz doktoruna götürdük, her defasında 1 yaşta geçer normal dediler. Uzatmak istemediğim için kısa söyledim. Ve herkes doktora götürün şaşı demesi zaten ayrı sinir bozucu. Biz sanki bebeğimizi bilmiyoruz. 😬 Bugün 1 yaş kontrolüne gittik aynı doktor çok ilerledi acil prof görsün büyük ihtimalle ameliyat dedi. Göz kasları çalışmıyor dedi. O kadar üzgünüm ki sabahtan beri ağlıyorum, daha önce niye böyle yönlendirmedi. Arkadaşlar lütfen tek doktorla takip etmeyin. Ben o kadar pişmanım ki keşke zamanı geri alabilsem. Göz bide çok önemli geleceğini etkileyecek bir şey. Tamam çok şükür Allah dermansız hastalık vermesin ama anneyiz, toplu iğne ucu kadar canları yansa, canımızdan can gidiyor. Şimdi harıl harıl iyi doktor arıyorum İstanbulda en çok önerilen 2 Dr var onlara gidicez. Araştırma hastanesine götürücez. Bol bol dua edin. Detayları mutlaka yazarım 🙏😐
Hangi foktorlara götürdünüz acaba bende iyi doktor arayışındayım bu konuyla ilgili

Selam kızlar.

benim bebeğim 6,5 aylık. nerdeyse bir ay oldu ki, bebeğimizde sol gözünde içe doğru kaymayı farkettik. hatta biz değil çevremizdeki arkadaşlar önce farketti, sonra bizde farkettik. :KK43:

gözü hep değilde bazen içe doğru kaymış duruyo. çok üzüldüm.
dr a özel müayeneye götürdük.
dr dedi ki, çoçuğun gözleri sapasağlam, 1 sene sonra kontrole gelin.
ben bu işten hiç bişey anlamadım yaaa. acaba bu kayma geçermi ya? yalancı kayma derler ya o mu acaba? of çok bunaldım, çocuğumun için üzülüyorum nerden çıktı durup dururken bu göz kayması? benneyaptımki

bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.
lütfen, bi bilginiz varsa paylaşın.
teşekkürler.
Doktor sapasağlam diyor hiçbir sorun görmüyor siz niye var gibi davranıyorsunuz
Diyelim ki sorun varmış gözünde siz buna sebep olacak ne yapmış olabilirsiniz
Biraz mantıklı olun

X